denní svícení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » pát dub 09, 2010 13:16

Díky za pochvalu,tak složité to nebylo a popravdě nejvíc jsem si užil s protahováním kabeláže ,ta mi dala víc práce jak to zabudovat do těch plastů.
Výhoda je ,že když bych to už nechtěl tak plasty prostě vyměním a je to jako dřív.Dám sem malý obrázkový postup jak jsem to dělal.
http://img407.imageshack.us/i/1006082.jpg/
http://img138.imageshack.us/i/1006086.jpg/ - uděláme otvor přímočarou pilou podle průměru světla ( u mne necelích 70mm) ale pozor ,světlo nesmí projít otvorem. Otvor musí být udělán tak že zkoušíme vložit světlo již pod úhlem ve kterém bude svítít a podle toho pomalu upravovat otvor vybrušováním aby světlo neprošlo a bylo na těsno.

http://img209.imageshack.us/i/1006091.jpg/ - zafixování světla jsem si udělal,že na jedné staně jsem ho opřel zašroubovaným šroubkem o plast a na druhé straně jsem ho nastavil tak aby směřovalo zhruba ve směru jízdy ,aby nesvítilo do boku.viz: http://img686.imageshack.us/i/1006100.jpg/
http://img695.imageshack.us/i/1006089.jpg/ - po nastavení světla aby správně svítilo jsem si udělal úchytku z původního úchytu dodávaného se světly a zafixoval světlo jak je na obrázku. Už tak mi světla krásně držely v plastech ,ale ještě jsem je pojistil tavnou pistolí a tím se utěsnily i některé nerovnosti. Nejlépe je použít černou tavnou tyčinku , která ladí s plastem ( já ji neměl)
http://img638.imageshack.us/i/1006093.jpg/ A je hotovo a můžem přejít k autu.
Po sundání plastů z auta je vidět že na pravé straně auta je již otvor udělaný- http://img30.imageshack.us/i/1006097a.jpg/ a na levé je potřeba udělat ,ale větší než na fotce ,bo sem zapoměl na držák světla a kryt nešel nacvaknout a tak sem zvětšil díru trochu do boku. Otvor šel udělat v pohodě i ostrým nožem a trvalo to tak 5 minut něž sem to vyřezal- http://img23.imageshack.us/i/1006096.jpg/
Protažení kabeláže a umístnění spínacího modulu už se těžko popisuje ,to už je na každém kam mu to pasuje a zapojení kabelů bylo jen na baterii + a - pól a oranžový káblík jsem napojil na modrý kabel na zásuvkové spojce na levém světle , ten je od obrysového světla.Přístup je horší ,musí se vyndat baterka a já jsem si vydělal i část vzduchového potrubí pro lepší přístup
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifac » sob dub 10, 2010 11:19

Ja bych jen poradil... Pri instalaci kabelaze je jednodussi nez vyndavat baterku, vyndat leve svetlo. Drzi na 2 šroubech, ktere jsou dotazeny na doraz, takze se neda nic skazit. Svetla jdou vyndat a zpetne nasadit velmi jednoduse, maji voditka. Prostoru pro praci je dostatek ... Jsou tam i zemnici mustky pro zapojeni minus polu.
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

kolmost/sklon svetel

Příspěvek od guli » sob dub 10, 2010 18:05

ahoj
montuju tahle svetla
http://www.4car.cz/fotocache/mid/LED_DRL20.JPG
a jsou trochu zkosena, aby kopirovala zakriveni masky.
tim padem miri lehce do stran. Myslite ze to je ok, nebo se mam snazit je dat uplne kolmo na smer jizdy?
A davate je aby svitila vodorovne. nebo trochu nahoru, kdyz jsou umistena tak nizko?

dik
guli
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » sob dub 10, 2010 19:04

Fifac píše:Ja bych jen poradil... Pri instalaci kabelaze je jednodussi nez vyndavat baterku, vyndat leve svetlo. Drzi na 2 šroubech, ktere jsou dotazeny na doraz, takze se neda nic skazit. Svetla jdou vyndat a zpetne nasadit velmi jednoduse, maji voditka. Prostoru pro praci je dostatek ... Jsou tam i zemnici mustky pro zapojeni minus polu.

Škoda že jsem to nevěděl dřív mohl jsem si ušetřit práci ,ale ani nevím jak se vlastně sundávají, ještě sem se po tom nepídil.Ale může se to hodit na výměnu výbojky nebo žárovek,je tam špatný přístup.
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifac » sob dub 10, 2010 20:42

přišel jsem na to uplně náhodou... jsou tam jen dva šrouby... a pak jsem jen vyndal světlo ven a odpojil 2 konektory... překvapilo mě jak je velký ale lehký... je to všechno plast, žádné sklo... a zaním je neskutečně hodně prostoru... a zpátky světlo zapadlo uplně samo ... otázka pár vteřin... navíc ve stejném místě se dá připojit i drát na ovládání zhasnutí světel přímo ke konektoru světla .... tuším na modrý drát, ale s tím si nejsem teď už tak jistý.... je to drát od parkovačky...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

demontaz svetla

Příspěvek od guli » úte dub 13, 2010 12:23

Muzu poprosit, kde jsou ty srouby na uchyceni svetlometu?
Nejak je nemuzu najit :(
Dik moc..
Jirka
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » úte dub 13, 2010 12:33

Matne si vzpominam, ze se musely odstrojit ty cerny plasty nad svetlem a cast predni masky a pod nima jsou. Neni to nic slozite. jen vytahat ty plastovy cudliky co to drzi. Nejlepsi je pokud je pristup je nahmatat zespodu a vytlacit ven.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli » úte dub 13, 2010 12:58

Ok dik za napovedu, zkusim a dam vedet.
Hodim pak i nejaky fotky. Bohuzel mi montaz trochu dyl trva,
mam doma dve maly dracice "tatánky" (obdoba mamánka....) a nejak sem nenasel
dost castu to v kuse dotahnout :), tak to postupne pytlikuju ..

j.
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » úte dub 13, 2010 15:01

Držím ti palce ,i já jsem se na to chystal delší dobu a na konec mi to trvalo celí den i se zapojením. Hlavně si dej pozor na dodržení parametrů montáže dle zákona ,bo na technické po tom pudou co vím od kamoše. A k tvému předešlému dotazu,světla jsem se snažil montovat v přímém směru a i když mám náklon malinko dolu tak jsou super vidět na daleko a nevadí to . Nejlepší je to přiložit na uvažované místo usazení světel a na zkoušku zapojit .Z dálky se podivat jak to svítí a uvidíš jestli to bude vadit že to máš trochu do strany.
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli » úte dub 13, 2010 16:35

umisteni podle predpisu (podle obrazku co tu byl) jsem dodrzel, takze by to snad melo byt v pohode ;)
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifac » úte dub 13, 2010 22:36

jestli to svítí malinko do strany, to vůbec neřešte, to neni na škodu... spíše naopak, auto je vidět z více úhlů... já mám světla kde je 8 diod v jedné řadě a světlo je dokonce záměrně lehce zaoblené, takže svítí dopředu i do strany.... spíše se musí dořešit sklon, aby světla nesvítila metr před auto do země, to je pak k ničemu. ideální je pro kontrolu jít tak 10-15m před auto, lehce do podřepu, asi tak aby byla hlava zhruba ve výšce sedícího řidiče a světla by měla mít největší jas... zkrátka by to mělo svítit přímo do ksichtu.... pak je to v pořádku, pro tento účel se to tam dává :lol:
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » stř dub 14, 2010 08:52

Ono je důležité ,aby bylo světlo vidět hlavně z dálky ,z blízka je to bezvýznamné když už vidím vlastní auto.Proto ti co tam montují kde co ,z dálky nejsou vůbec vidět a jak kdyby nesvítili ,i když z blízka to svítí dobře. Hodně jsem takých potkal. Hlavně být viděn. Samozřejmě tady na nikoho nenarážím ,je to můj osobní názor a zkušenosti s takovýma protijedoucíma autama.
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » stř dub 14, 2010 09:06

Plně souhlasím. Taková ta pseudotuning denní světla, které svítí jako běžné LED diody by měli policisté pokutovat, protože vůbec neplní smysl denního svícení což je "BÝT VIDĚN"!!! Zjistil jsem že čím více led tím méně svítí.

Zajímalo by mě, jestli mají vůbec homologaci?
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od guli » stř dub 14, 2010 09:47

Jestli to bylo na ty moje svetla, tak podle nekolika webu co jsem koukal, by teoreticky mela byt homologovana, napr tady.
http://denni-sviceni.alarm-anno.cz/drl- ... ci-e11.htm

DRL světla pro denní svícení 2 x 20 LED s homologací E11
Homologovaná světla pro denní svícení, napájení 12 V (homologace: RL E11 00 0036).

ale je otazka, co se pise a jak je to ve skutecnosti .. :)
kazdopadne overim viditelnost na dalku, kdyz to nebude ok, tak to sundam...
Nechci aby si na me pak protijedouci (Espasaci) ukazovali prstem :)
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » stř dub 14, 2010 10:23

Neboj to nebylo na tebe.
Akorat spis vice sviti kvalitni diody (myslim Luxeon), (vsimni si treba nova Audi), ktere se davaji tak 2x5 - 6 a sviti vice nez vicediodove svetla.

Urcite jsou i dobra vicediodova svetla, ale ty, ktere vetsinou potkavam na silnici sviti jako umiracek. Silou bych je prirovnal spise k parkovacim svetlum.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifac » stř dub 14, 2010 12:54

přesně tak... hlavní světelný tok by měl být nasměrován tak aby svítil přímo na řidiče protijedoucích aut(nejlépe přímo do ksichtu).... potkal jsem už spoustu aut, která sice měla světla pro denní svícení, ale svítilo jim to metr před auto do země... to je pak k ničemu.... co se týče těch led světel, tak ono v podstatě nezáleží na tom kolik LED diod mají... spíše jde o to jaké diody jsou použity a jakou teplotu světla vydávají... Takže někdy skutečně světla s 5 diodama svítí víc než světla s 20 diodama... LED diody jsou v těch světlech zapojeny paralelně, takže jejich počet na svítivost vliv nemá...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

mh470
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř srp 13, 2008 23:09
Bydliště: BLATNICE

Příspěvek od mh470 » stř dub 14, 2010 23:00

Je fakt ,že na počtu diod nezáleží ,ale na druhu a kvalitě .Já mám jen 4 diody a podívat se do toho nedá ,bo to svítí jak prase :lol: i na dálku. Nejsou tam klasické diody ale takové potvory ve tvaru čtverečku.
RENAULT SCENIC 1.6 LPG , NYNÍ ESPACE IV, 2.0 TURBOBENZIN , 120KW

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » čtv dub 15, 2010 05:01

Myslel jsem to tak, že výrobci nahrazují kvalitní diody množstvím obyčejných a proto čím více tím horší. Jsou samozřejmě i dobré s hodně diodama, ale jak píšeš, Stačí 4 pořádné a nemusí jich být 20.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

hatli
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: sob bře 14, 2009 21:53
Bydliště: LTM

Příspěvek od hatli » pon kvě 10, 2010 21:27

jo jo záleží taky na tom kdo to vyrábí. naaukru jich taky seženeš mraky ale né všechny maj homologaci i když to píšou.Čína je prostě čína.kvalitní světla jsou vždy od tisícovky na horu.Jinak jsem chtěl ještě dodat k tomu svícení mlhovkama,musela by tam být dodatečně namontovaná patice se žárovkou 21w.pak by to prošlo.U oktávií s denním svícením mají tyto žárovky ale je fakt že mají i svoje stínítko.podle mě právě proto začalo spousta lidí jezdit s mlhovkama. no ale diody jsou diody.tohle světlo jen tak nepřehlídneš,když bereš ty vysoko svítivý.mě se to líbí a jsem s tím spokojem.teď už se jen pídím po nějakém decentním spoiléru.ale zatím jsem vždy narazil jen na ten jeden.no ale to už je jiná rubrika :lol: tak zdar fšem při montáži DS
Espace 2.2dci 110kw 2003

Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Turnovak » sob čer 05, 2010 18:58

Tak se s váma pánové už taky můžu podělit s výsledkem montáže:

Obrázek

Do těch předepsaných limitů jsem se vešel taktak, mezera je 63cm, od obrysu auta je to cca 42cm, čili maličko přes, ale dolů jsem je dávat nechtěl.
Jak už tu někdo psal, velké auto s denním svícením dole je vopruz, brácha to tak má a každý druhý na něj bliká, že nesvítí.

Obrázek

Sice trochu vyčnívají, ale víc zapustit nešly, je tam pod mřížkou zrovna ta plastová výztuha a další díly jsem ničit nechtěl...


Obrázek

Z jedné strany chycené montpáskou, z druhé dodaným držákem.

Obrázek

Trochu přibroušeno rozbruškou...
Kdybych ty světla ať už z jakýhokoliv důvodu někdy dával pryč, tak pár nových mřížek stojí 1100,-Kč.

Obrázek

Jo a světla koupeny v Globusu v akci za 799,-Kč

Teď ještě musím nechat přes diagnostiku vypnout to automatické zapínání xenonů. Už mě to fakt nebavilo, při každém zastavení a vypnutí motoru ještě otevřít dveře, i když zrovna nevystupuji, aby se světla zhasnuly.
A hlavně, už jsem musel koupit novou žárovku, která byla dražší než tyhle světla.
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

mara53
Člen RCČR
Příspěvky: 251
Registrován: pon lis 02, 2009 08:55
Bydliště: Náchod

Příspěvek od mara53 » ned čer 06, 2010 09:51

pokud budeš příště potřebovat výbojku - mám tip - kupoval jsem na http://xenony.ic.cz/ za 75o,- kus orig. 43oo/D2S a jsem spokojený 8)
Renault ESPACE IV 2,2dCi 11okW Privilége

Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Turnovak » ned čer 06, 2010 10:21

mara53 píše:pokud budeš příště potřebovat výbojku - mám tip - kupoval jsem na http://xenony.ic.cz/ za 75o,- kus orig. 43oo/D2S a jsem spokojený 8)
Jj, já jsem ji teda taky koupil podobně. Našel jsem ji na Aukru tuším za 790,- original ze Škodovky, prodejnu měli v Hradci Králové, tak jsem se tam stavil osobně a fakt original zabalená zelená krabička Škoda. Musím si tam koupit ještě jednu do zásoby. Co beru díly z velkoobchodu, tak mi nechtěli věřit že jsem ji koupil takhle levně, tvrdí že to musí být padělek nebo čorka :-). VO cena pro mně je asi 2100,-Kč, a to mám super slevy, i když jak na co.
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

hatli
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: sob bře 14, 2009 21:53
Bydliště: LTM

Příspěvek od hatli » úte čer 08, 2010 08:14

povedené,škoda jen že nejsou trochu do obloučku co?
Espace 2.2dci 110kw 2003

Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Turnovak » úte čer 08, 2010 08:29

hatli píše:povedené,škoda jen že nejsou trochu do obloučku co?
No oni do obloučku trochu jsou, ale ta maska je mnohem víc...
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

GeneHawkins
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát říj 02, 2009 15:22

Příspěvek od GeneHawkins » úte čer 08, 2010 12:53

Už aby tu zhovadilost zase zrušili...

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů