ASR/ESP

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

ASR/ESP

Příspěvek od Turnovak » čtv srp 20, 2009 21:10

Ahoj všem,
včera se mi na kruháku rozsvítila porucha ASR/ESP + SERVICE, po novém nastartování to bylo OK, dneska se mi ale už rozsvítila natrvalo.
Je mi jasné, že budu muset na diagnostiku, ale přeci jen bych nejdřív zkontroloval konektory na vyhodnocovací jednotce, v jednom vláknu to tady nějakému Lagunáři pomohlo. Problém je, že nevím kde jednotlivé komponenty u Espace IV jsou, nenašel jsem to ani v servisním manuálu. Může mi prosím někdo pomoci?
Předem díky!
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

Uživatelský avatar
khoryna
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ASR/ESP

Příspěvek od khoryna » pát srp 21, 2009 13:27

Ahoj,
řeším hodně podobný problém. Před časem se mi při zastavení a rozjezdu (za prudkého deště) rozsvítilo SERVICE plus kontrolky ABS. Než jsem druhý den dojel do servisu, svítilo i ESP. Oba systémy se deaktivovali, auto jezdilo ale dál. Druhý den v servise mi řekli, ze diagnostika vyhodnotila v levém i pravém předním kole vadné snímače. Ukázali mi nějaký papír, který to dokazoval. Snímače neměli skladem, objednali a vyměnili. Týden bylo všechno v pořádku. Pak ejhle zase za deště, zabrzdění až do ABS, ale při následném lehkém rozjezdu auto začalo signalizovat prokluz a zpomalovat. Musel jsem vypnout ESP, aby vůbec jelo. Zajímavý je, že při dalším nastartování bylo všechno v pořádku. Druhy den ráno nastartuji a zase se rozsvítí SERVICE ABS/ESP, při dalším nastartování už svítí jenom ABS, ale po dvou metrech zhasne a všechno funguje jak má. Takhle jsem to odvezl zase do servisu, kde všechno zkontrolovali, závada se projevila (ESP při pomalé jízdě), ale všechny součásti systému vyhodnotili v pořádku. Prošli tedy všechny konektory, odstranili korozi, zkontrolovali a popřáli mi mnoho šťastných kilometrů, že už to bude v pořádku.
Bohužel ráno to samé. Nevíte někdo, v čem by mohl byt problém? Renault servisu již moc nedůvěřuji, mám pocit, že snímače byly v pořádku, jejich výměna zbytečná, kdyby se rovnou řešila koroze na kontaktech.
Jinak řídící jednotka ABS je někde v podběhu, pak je ještě snímač na hřídeli volantu, a pak ještě nějaký gyroskopicky snímač polohy auta pro ESP. Přesně ale nevím kde. Sam bych to rád věděl a prošel si to ještě jednou sám.
Karel
bývalo Espace IV, 2.o Turbo, 2003

Filous
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte kvě 01, 2007 18:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filous » pát srp 21, 2009 14:54

Ahoj, řeším to samé už přes rok, psal jsem to i tady na foru, ale konkrétní odpověď mi nikdo nedal. Závada přesně jak popisuješ, jen mi to dělá hlavně při zapnuté klimatizaci, přes zimu vůbec. Občas se mi také stane to, že při jízdě po rovině mi to začne blikat a auto nejede, v autorizovaném servisu mi řekli, že prokluzují kola a nemám hrabat a nebylo boha jim vysvětlit, že na trojku Espace opravdu na suchém asfaltu nehrabe....!!! Jinak diagnostika-náhodná chyba snímače LP kola a jeho elekt. obvodu. Zatím to neřeším, ale chci to prodat a s touto poruchou to asi neklapne.
Laguna GT

Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Turnovak » čtv zář 10, 2009 21:04

Tak jsem byl dnes na diagnostice a je to závada snímače polohy volantu. Máte s tím někdo zkušenosti? Trochu se bojím airbagu a taky abych tam něco nepochrul. Prý by mohlo pomoct vyčištění, ale spíš bude potřeba nový snímač. Nemáte tušení, kolik to koštuje?
Díky...
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

Davem
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 02, 2009 19:56

ESP/ASR

Příspěvek od Davem » pát říj 02, 2009 20:34

Tak me to dělá taky, už asi půl roku vždy při nízké rychlosti a větším natočení kol rosvítí kontrolky service, ABS, nebezpečí smyku a napis na displeji defekt ESP/ASR. např. při rozjezdu nebo parkování. Renault megane II r.v. 04
Nevíte někdo poradit? Docela se mi to jeví jako dost pravděpodobné ta myšlenka se špatnou polohou volantu.

Uživatelský avatar
khoryna
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od khoryna » pát pro 11, 2009 17:36

Problem s ABS/ESP vyresil az delsi pobyt Espace v servisu. Nakonec jsem velice spokojeny s pristupem plzenskeho Hornat servisu, coz je z Prahy trochu z ruky. Zkusenosti z prazskymi borci jsou otresne, to je patri do rubriky Zkusenosti se servisem.
Auto jsem tedy odvezl do Plzne zavadu jim podrobne popsal a denne ho zkouseli. Nakonec prohodili senzory na predni naprave a poradne prostikali konektory u cidel. Tim to bylo, nyni vse funguje jak ma. Jenom pro pripomenuti, ty senzory byly nove, takze to byl spise slendrijan prazskeho servisu.
Nedavno po zapnuti zapalovani zustala svitit kontrolka airbagu! Obcas mi nejde zamknout a je potreba zapnout/vypnout zapalovani! Treti brzdove svetlo jsem musel zatmelit silikonem, uz do dveri nezatyka a jdou i otevrit...
... je to vzrusuji, nikdy si nejsem jisty, co zustane rozsvicene spolu s napisem SERVICE.
bývalo Espace IV, 2.o Turbo, 2003

stefan90878
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 29, 2009 12:25

porucha esp

Příspěvek od stefan90878 » sob dub 10, 2010 18:56

Zdravím Tá porucha ktorú popisujete je asi renaulťácký problém. Ale ja som skúsil diagnostiku a myslím že je to OK. Myslel som diagnostiku prednej nápravy. Hlavne volant musí byť vystredený. Žiaden sklon pri vyrovnaných kolesách. Lebo vtedy sa nemôžu dohodnúť senzory na kolesách so senzorom natočenia volantu a senzorom odstredivej sily. Pokial som dostal dobré informácie, senzor odstredivej sily je niekde u rychlostnej páky. Ale to nezaručujem nebol som tam vlezený.

Keps1
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 19, 2010 10:03
Bydliště: Jindř.Hradec

Příspěvek od Keps1 » pon črc 19, 2010 14:35

zdravim vsechny,problem s ABS,ESP jsem mel také ,nakonec to byla zavada na motorku v abs.byl zaoxidov.!!!Stačí jej rozebrat vyčistit a prostříkat.První známkou že je to tato závada,bylo silné ohřívaní abs motorku.

brian03
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon srp 23, 2010 10:35

Re: ASR/ESP

Příspěvek od brian03 » stř dub 18, 2012 19:39

zdravim pani, tak diagnostika mi vyhodnotila chybu snimača polohy otázok.
Potreboval by som vedieť, ale kde sa nachadza a ako vyzera, aby som vedel sa k tomu dostať. Viete mi poradiť? Prípadne mi poslať aj fotku toho snimača?
Vopred veľmi pekne ďakujem. :roll:

Ospravedlnujem sa, napisal som to do zleho fora. Mám totiz Lagunu II, 1,9 dci, 88kw.

pesan71
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pát črc 25, 2008 18:33

Re: ASR/ESP

Příspěvek od pesan71 » čtv dub 19, 2012 22:39

Ahoj všem, asi 2 měsíce mě trápí stejná věc. V únoru se rozsvítil SERVIS-ABS, následně ESP. Prvně to smázli z paměti, ale objevovalo se to znovu a znovu. Diagnostika hlásila chybu čidla ABS na pravém předním kole. Vyměnili ho a chyba je tam znovu. Potěšili mě aspoň, že to není ta kostka ABS, to by byla rána. Nyní jdeme po dvou stopách. 1. Kompletní odstranění koroze i náznaků ve štekrech a svorkovnici. Tedy projít kabeláž. 2. Pokud by to bylo v pořádku, napadla nás ještě varianta, zda není poškozené ložisko, resp. kroužek, z kterého bere to čidlo data.

Po přečtení příspěvků tady mě ještě napadá klasická geometrie, protože volant mám lehce vychýlený, ale moc velkou šanci tomu nedávám.

Pokud máte někdo nějaký tip, co ještě by to mohlo dělat, sem s ním prosím.

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: ASR/ESP

Příspěvek od dlabca » pát dub 20, 2012 15:06

Geometrie nemá vliv. Kroužek by musel být upadlý, aby to nebralo čidlo. Spíš chyba kabeláže.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

pesan71
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pát črc 25, 2008 18:33

Re: ASR/ESP

Příspěvek od pesan71 » pát dub 20, 2012 20:44

Dík za info. Dá se nějak poznat, že je ten kroužek upadlej?

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: ASR/ESP

Příspěvek od dlabca » pon dub 23, 2012 15:31

Myslím, že když měnili čidlo, tak kroužek kontrolovali (teda alespoň se doufám podívali, že tam je)
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

sharan
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: úte led 05, 2010 19:15

Re: ASR/ESP

Příspěvek od sharan » pon dub 23, 2012 21:25

dlabca píše:Myslím, že když měnili čidlo, tak kroužek kontrolovali (teda alespoň se doufám podívali, že tam je)
pokud dělají geometrii musí zachovat volant rovně.pak když jedeš a maš příčku křivě je to špatně a snímač je zmatenej :) co na něm kontrolovali?zjistili,že je pod air.bag kroužkem je černa uzká hranatá krabička?mala rada,zavadu maš bud přechodnou/uloženou do paměti nebo trvalou/přítomná.a když maš diagnostiku,tak musíš něco vědět,aspon kde je čidlo.v měřenych hodnotach vidíš,zda načítají všechny kola rychlost,to samé je i u snímače otaček volantu,popřipadě musíš provést konfiguraci toho čidla."diag.clip"to samé platí pro čidlo příčného/podélného zrychlení-je na straně řidiče pod sedačkou.pokud by jsi mnel chybu v ESP napíše to,ale bude ti ABS fungovat.pokud je chyba v ABS nejde ani ESP.jednotka ABS/ESP je v levem podběhu u př.narazníku.snad vám tohle pomuže,jinač najdi někoho kdo s diag.umí a trochu myslí :) hit této doby je dej kačky a tahni,reklamace?tak to bude něco jiného atd.ja mněl špatný kroužek pod volantem-abs fungovalo,esp nešlo

pesan71
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pát črc 25, 2008 18:33

Re: ASR/ESP

Příspěvek od pesan71 » sob kvě 12, 2012 10:52

Tak já mám vyřešeno. Problém byl v kabeláži od čidla ABS pravého předního kola. Kabel jsme natáhli nový, chybu vymazali a je to OK.

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: ASR/ESP

Příspěvek od picasso-12345 » úte pro 15, 2015 22:10

Zdravím,
u auta se mi rozsvítila kontrolka ABS + ESP. Chyba je u zadního kroužku ABS (z kroužku upadl kousek magnetu).
Nemá někdo doma a prodá někdo kroužek ABS? Nebo ví někdo kde za rozumné prachy koupit?
Za nabídku (nakopnutí) děkuji.
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

jiskrabk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 22, 2021 12:56

Re: ASR/ESP

Příspěvek od jiskrabk » čtv zář 30, 2021 21:26

Ahoj,
měl bych dotaz, prosbu o radu.
Začala mi svítit ABS a ESP + service. Na diagnostice problém na levém zadním kole. Když jsem se na ně číval, tak plíšek na kterém čidlo drží je shnilý (když jsem zkusil čidlo sundat, tak se ho i půlka zcela rozpadla). Hledal jsem jak se dá ten plíšek sehnat... ale co jsem našel tak na přední nápravě to bývá součástí ložiska, ale u zadních jsem to nikde v obrázcích u ložisek na obchodech nenašel... a když jsem hledal celý nádoj, tak mito vyhazovalo jen ložiska.

Poradíte zda je to jen "chyba" zobrazení na obchodech a je to součástí zadních ložisek, nebo jak to hledat/objednat?

Děkuji.
Jirka
Grand Espace r.v. 2009, 2.0 dCI 110 KW

skpetr77
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: sob říj 23, 2010 17:37

Re: ASR/ESP

Příspěvek od skpetr77 » čtv čer 16, 2022 17:45

Ahoj všem. Grand Espace IV., 110kW/150HP, nafta, r.v. 2007.
Já po letech opět stejný problém. Nahodile mi svítí kontrolka ABS a SERVICE a zobrazují se hlášky CHECK ABS a CHECK ESP.
Před lety, když se to řešilo, se měnily čidla ABS beze změny a nakonec se vyměnila jednotka ABS za použitou a bylo po problému. Ale bylo potřeba aby sedělo seriové číslo ABS jednotky i Renault číslo. Nakonec jsem si to sehnal sám přes bazar. Tehdy mi řekli, že na to byla kdysi svolávací akce a měnilo se to zdarma. Teď už prý bohužel. Od té výměny bylo vše v pohodě. Až do nedávna. Z důvodu oprav motoru auto delší dobu stálo a po opravě a prvním vyjetí se opět projevily výše uvedené hláška a kontrolky.
Bohužel už mám dost shánění další použité jednotky ABS se stejným seriovým číslem a proto se Vás tady ptám. Dá se použít ABS jednotka, která je určena pro typ mého Espace aniž by sedělo sériové číslo? Jsem si vědom, že každá jednotka má jiné softwarové nastavení atd. Ale přeci jen zkouším tento dotaz. Zatím díky. Ahoj.

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: ASR/ESP

Příspěvek od hackerjack » stř led 04, 2023 14:26

Hmm, moje zkušenost je, že ani výměna kostky se stejnými čísly nezaručuje stejnou funkčnost. Nejspíš to chce někoho s diagnostikou, kdo se v tom opravdu dobře vyzná. V mém případě byla vyměněna kostka se stejnými OEM čísly, ale od té výměny mi nefunguje tempomat pro 5. a 6. rychlost. V autorizovaném servisu se s tím potýkali vícero dní a problém stejně nevyřešili.

Kdyby někdo náhodou znal někoho, kdo se v nastavení kostky ABS vyzná, tak prosím dejte vědět.

HJ

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů