SENZORY TLAKU V PNEU

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » čtv lis 05, 2009 23:24

MEDABEDA píše:
m.yzf píše:Když mám snímače na obou sadách pneu prý se musí při přezutí stejně na čtečku a načíst tu druhou sadu. Je to opravdu tak?????
Pokud máš již 2 sady načtený v autě (tj.při prohozu zima,léto nic neřešíš)tak do doby pokud ti budou baterie ve snímačích sloužit :lol: .
Pokud kupuješ nové,nebo jeté,vždy se musí jakožto nenačtené načíst :roll: .
Toť moje zkušenost Scenic 2 - snímače ve tvaru ledviny 8) .
Pridam vlastni zkusenost: i v nekterych znackovych servisech se setkas se snahou uctovat opakovane nacteni kol, napriklad pri prehazovani letni-zimni ci naopak, i kdyz uz jednou nacteno mas. :cry:

Mne ale prekvapila jina vec - kdysi mne v servisu poucovali, ze ventilky jsou podle barev ve vyhodnocovacim software jednoznacne prirazene, ale zrejme to tak neni. Nechal jsem si kvuli ojeti prohodit predni a zadni zimni kola a predpokladal, ze se mi predni kola objevi na displeji jako zadni a naopak (jiny tlak), ale nestalo se.
HJ

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fifac » pát lis 06, 2009 12:46

samozřejmě že se tak nestalo....
každý ventilek-čidlo má vlastní kód, který je při načítání v servisu přiřazen do paměti auta podle umístění jako pravý přední, levý přední atd... a následně by se měl označit barevným kroužkem na ventilku ... kroužky jsou buď gumové nebo z měkkého plastu a dají se vyměnit.... takže pokud se zamění umístění kol, tak to vlastně software auta nepozná, tudíž bude neustále indikovat to, co má původně nastaveno v paměti. Barevné označení je na kolech kvůli tomu, abys při výměně z letních na zimní a naopak věděl, kam který kolo patří... software si pamatuje dvě sady čidel(pro letní a zimní kola). Takže pokud měníš stále stejné sady léto-zima, nemusíš nic dalšího načítat, kola se po rozjetí načtou sama. při koupi jiné sady kol musíš do servisu načíst nová čidla.... To je asi vše...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » pát lis 06, 2009 23:35

Fifac píše:t.... takže pokud se zamění umístění kol, tak to vlastně software auta nepozná, tudíž bude neustále indikovat to, co má původně nastaveno v paměti. Barevné označení je na kolech kvůli tomu, abys při výměně z letních na zimní a naopak věděl, kam který kolo patří... software si pamatuje dvě sady čidel(pro letní a zimní kola). Takže pokud měníš stále stejné sady léto-zima, nemusíš nic dalšího načítat, kola se po rozjetí načtou sama. při koupi jiné sady kol musíš do servisu načíst nová čidla.... To je asi vše...
Ne, ne, ja myslim neco trochu jineho. Jde mi o to, ze podle barevneho oznaceni ventilku mam ted na prednich napravach zadni kola a na zadnich napravach predni kola. A pritom na displeji SPRAVNE vidim vyssi tlak prednich kol na prednich napravach a nizsi tlak zadnich kol na zadnich napravach. Cekal bych to ale obracene, tedy ze na displeji u predni napravy uvidim tlak (skutecnych) zadnich kol a naopak. Proto se mi zda, ze software spravne ignoruje skutecnost, ze kola jsou prohozena a ukazuje spravny tlak u spravne pozice.
A pritom mi kdosi v servisu tvrdil, ze kdyz prohodim kola, tak to bude na displeji popletene.
HJ

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Novotka » ned dub 03, 2011 21:46

Sundal sem zimáky se senzory ty měli všechny přesně 2,3 . Nazul sem letnáky se senzory,ale ty ještě nemám načtené a kola ukazují hodnoty 2,4 2,4 2,5 2,5. To je přeci blbost ne? Kola by snad měla zmizet nebo ukazovat puvodní tlak ne?
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Fifac » pon dub 04, 2011 15:12

to hackerjack: Tak zkus jedno kolo upustit, a pak uvidíš. Já přes zimu jezdil taky s kolama obráceně(zadní ve předu a naopak) a indikovalo mi to přesně. měl jsem podhustěný pravý přední a indikovalo to pravý zadní.... po dohuštění v pohodě...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Davidak79 » pon dub 04, 2011 16:45

Novotka píše:Sundal sem zimáky se senzory ty měli všechny přesně 2,3 . Nazul sem letnáky se senzory,ale ty ještě nemám načtené a kola ukazují hodnoty 2,4 2,4 2,5 2,5. To je přeci blbost ne? Kola by snad měla zmizet nebo ukazovat puvodní tlak ne?
Nov
Myslím že zmiznou později
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re:

Příspěvek od pivi » pon dub 04, 2011 16:58

hackerjack píše:
Fifac píše:t.... takže pokud se zamění umístění kol, tak to vlastně software auta nepozná, tudíž bude neustále indikovat to, co má původně nastaveno v paměti. Barevné označení je na kolech kvůli tomu, abys při výměně z letních na zimní a naopak věděl, kam který kolo patří... software si pamatuje dvě sady čidel(pro letní a zimní kola). Takže pokud měníš stále stejné sady léto-zima, nemusíš nic dalšího načítat, kola se po rozjetí načtou sama. při koupi jiné sady kol musíš do servisu načíst nová čidla.... To je asi vše...
Ne, ne, ja myslim neco trochu jineho. Jde mi o to, ze podle barevneho oznaceni ventilku mam ted na prednich napravach zadni kola a na zadnich napravach predni kola. A pritom na displeji SPRAVNE vidim vyssi tlak prednich kol na prednich napravach a nizsi tlak zadnich kol na zadnich napravach. Cekal bych to ale obracene, tedy ze na displeji u predni napravy uvidim tlak (skutecnych) zadnich kol a naopak. Proto se mi zda, ze software spravne ignoruje skutecnost, ze kola jsou prohozena a ukazuje spravny tlak u spravne pozice.
A pritom mi kdosi v servisu tvrdil, ze kdyz prohodim kola, tak to bude na displeji popletene.
HJ
Fifac a servis ma pravdu.
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Luboš Kurt
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 04, 2010 17:34
Bydliště: Brno

Re: Re:

Příspěvek od Luboš Kurt » pon dub 04, 2011 17:49

pivi píše:
hackerjack píše:
Fifac píše:t.... takže pokud se zamění umístění kol, tak to vlastně software auta nepozná, tudíž bude neustále indikovat to, co má původně nastaveno v paměti. Barevné označení je na kolech kvůli tomu, abys při výměně z letních na zimní a naopak věděl, kam který kolo patří... software si pamatuje dvě sady čidel(pro letní a zimní kola). Takže pokud měníš stále stejné sady léto-zima, nemusíš nic dalšího načítat, kola se po rozjetí načtou sama. při koupi jiné sady kol musíš do servisu načíst nová čidla.... To je asi vše...
Ne, ne, ja myslim neco trochu jineho. Jde mi o to, ze podle barevneho oznaceni ventilku mam ted na prednich napravach zadni kola a na zadnich napravach predni kola. A pritom na displeji SPRAVNE vidim vyssi tlak prednich kol na prednich napravach a nizsi tlak zadnich kol na zadnich napravach. Cekal bych to ale obracene, tedy ze na displeji u predni napravy uvidim tlak (skutecnych) zadnich kol a naopak. Proto se mi zda, ze software spravne ignoruje skutecnost, ze kola jsou prohozena a ukazuje spravny tlak u spravne pozice.
A pritom mi kdosi v servisu tvrdil, ze kdyz prohodim kola, tak to bude na displeji popletene.
HJ
Fifac a servis ma pravdu.
Zdarec, to ste mě nepotěšili já vyhodil peníze za přezouvání předek za zadek kvůli barvě ventilku.Kurt

Fifac
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob říj 17, 2009 09:57
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Fifac » čtv dub 07, 2011 12:56

Tos taky nemusel... pokud ti jde jen o barvu ventilku a jinak to sedí, tak ty barevný kroužky na senzorech jsou gumový, takže se dají sundat a přehodit
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline r.v.2005
Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg r.v.2004
VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
Opel Omega 2.3 TD
Opel Rekord 2.3
Škoda 120 GLS

Kdyby někdo chtěl kapelu pro jakoukoli příležitost tak s obraťte na mne nebo http://www.facebook.com/kamuflaz ... jsme schopni odehrát "téměř" jakoukoli akci

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od martins » čtv dub 07, 2011 16:39

ahoj netusite nekdo, kde ty gumovy krouzky sehnat? ja zjistil, ze mam na trech kolech cerveny :)
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Davidak79 » čtv dub 07, 2011 17:42

cca 100kč v renaultu
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Novotka » čtv dub 07, 2011 19:23

Tak včera ikonky kol zmizeli na čtvrtek sem objednaný do Renaultu na načtení.
Mě to bylo jasné jen mě zaskočily ty nesmyslné hodnoty tlaku.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Landiman » čtv dub 07, 2011 21:57

Novotka píše:Tak včera ikonky kol zmizeli na čtvrtek sem objednaný do Renaultu na načtení.
Mě to bylo jasné jen mě zaskočily ty nesmyslné hodnoty tlaku.
Nov
to byly reference, v Clipu je to krasne videt tyhle hodnoty. taky jsem to chvili tak mel, nez zmizely a nez jsem nacetl druhou sadu (nastesti svym Clipem, v servisu by zas nevedeli co si za to rict..)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Novotka » pát dub 08, 2011 17:41

Já Clip nemám takže musim spoléhat na Renault.Za aktivaci automatických světel chtěli 500 tak todle snad draší nebude.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Landiman » sob dub 09, 2011 20:08

já už za ten půlrok používání ušetřil mnohem víc, než na kolik mě Clip vyšel :) ty sumy v Renaultu jsou nehorázný, to je bez debat. jinak aktivace automatických světel je popsána v manuálu, mohls mít 500 v kapse i bez Clipu 8)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Novotka » sob dub 09, 2011 23:46

Já se v autě moc nechci vrtat a nic nastavovat takže bych clip asi nevyužil. I když jestli budu dodělávat tempomat...Tou aktivací světel sem myslel automatické zapnutí po nastartování . To sem v manuálu nenašel tam byla jen aktivace světelnýho senzoru.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Landiman » ned dub 10, 2011 22:01

já se toho taky bál, nejsem žádnej automechanik. ale než platit ty nechutný sumy v Renaultu, rozhodně mi stojí za to se trochu snažit a naučit se, jak si např. nakódovat senzory pneu, resp. jak alokovat problém tempomatu, který mi nefungoval.

obě věci a mnoho dalšího jsem úspěšně vyřešil, třebaže se stále považuju za začátečníka a rozhodně se nepouštim do editace parametrů vstřikování a dalších parametrů určenejch pro znalce. za triviality ale rozhodně platit Renaultu nebudu, už z principu. <> a ta nesmírná výhoda mít kdykoliv přehled o stavu auta a ne všechno řešit až když se to projeví navenek a v servisu mě zase oškubou, ta je k nezaplacení 8-)

Uživatelský avatar
BAD
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob črc 17, 2010 13:15

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od BAD » čtv dub 14, 2011 17:24

http://www.ddpneu.cz/product/nahradni-d ... a-iii.html
navíc jsou tam i matky a těsnění. v renaultu mi řekli, že když mi utíká vzduch kolem kola tak tesnění nemaj a musím koupit celý čidlo :)
ESPACE IV 3,5 V6 LPG

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od Novotka » čtv dub 14, 2011 23:31

Byl sem mile překvapen načtení ventilků 354 kč. Ani nepotřeboval kody z ventilků,které sem nechal doma.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Luboš Kurt
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 04, 2010 17:34
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Luboš Kurt » pon dub 18, 2011 18:22

pivi píše:Nemas zac. :wink:
Uvidis jak to dopadne stema diskama,mam taky 4 nove na prodej. :P

Martine,ještě jednou velké díky za krásné "origo"disky i s novýma gumama 225x55x17 Super!! Kurt

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od pivi » pon dub 18, 2011 21:31

Nemas zac,ber to jako malou omluvenku za to ze sem byl na tebe hubatej... :roll:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

david54
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 29, 2010 22:22
Bydliště: Slovensko, zilinsky kraj.Zilina

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od david54 » úte kvě 03, 2011 08:59

v pneuservise mi zistili ze mi fuci cez ventilku.mam aj senzor tlaku.nemohli to vymenit lebo ze nemaju taku ventilku so snimacom.mal by som si kupit v renaulte original a potom prist.musi sa objednavat novy snimac tlaku ked chcem opravit ventilku cez ktoru mi unika vzduch?
espace 3.0 dci initiale

david54
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 29, 2010 22:22
Bydliště: Slovensko, zilinsky kraj.Zilina

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od david54 » úte kvě 03, 2011 08:59

v pneuservise mi zistili ze mi fuci cez ventilku.mam aj senzor tlaku.nemohli to vymenit lebo ze nemaju taku ventilku so snimacom.mal by som si kupit v renaulte original a potom prist.musi sa objednavat novy snimac tlaku ked chcem opravit ventilku cez ktoru mi unika vzduch?
espace 3.0 dci initiale

david54
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 29, 2010 22:22
Bydliště: Slovensko, zilinsky kraj.Zilina

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od david54 » úte kvě 03, 2011 08:59

v pneuservise mi zistili ze mi fuci cez ventilku.mam aj senzor tlaku.nemohli to vymenit lebo ze nemaju taku ventilku so snimacom.mal by som si kupit v renaulte original a potom prist.musi sa objednavat novy snimac tlaku ked chcem opravit ventilku cez ktoru mi unika vzduch?
espace 3.0 dci initiale

david54
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 29, 2010 22:22
Bydliště: Slovensko, zilinsky kraj.Zilina

Re: SENZORY TLAKU V PNEU

Příspěvek od david54 » úte kvě 03, 2011 08:59

v pneuservise mi zistili ze mi fuci cez ventilku.mam aj senzor tlaku.nemohli to vymenit lebo ze nemaju taku ventilku so snimacom.mal by som si kupit v renaulte original a potom prist.musi sa objednavat novy snimac tlaku ked chcem opravit ventilku cez ktoru mi unika vzduch?
espace 3.0 dci initiale

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů