Rada pri kúpe

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
peter_pp
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 09, 2009 14:42

Rada pri kúpe

Příspěvek od peter_pp » pon bře 09, 2009 14:53

Zdravým, chvíľu som čítal fórum veľa veci som sa dozvedel veľa ma vydesilo :-(.
Som viac menej rozhodnutý kúpiť Espace cca 2005 motor 1,9 dCi psl. poradte na čo si pri kúpe dať pozor a akej výbave sa vyhnúť.
Teraz vlastním Lagunu I ma 9 rokov a som s ňou max. spokojný, to je pre tých ktorý ma mienia odhovárať .

Uživatelský avatar
Zdeněk Bláha
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob úno 09, 2008 21:23
Bydliště: Velké Přílepy

Příspěvek od Zdeněk Bláha » pon bře 09, 2009 17:04

Ahoj. Já jsem koupil v říjnu 2008 Grand ESPACE IV 2.2 dCi r.v.2005. Je dovezený z Belgie a dle servisní knížky měl najeto 152 tis. km. Auto je ve výbavě INITIALE, což je ta největší možná výbava. Nenajezdil jsem s ním sice ještě ani 10 tis.km, ale je to "bomba auto" a to hlavně v této výbavě. S autem jezdím já i moje manželka, ta je menšího vzrůstu, takže plně využívámě paměť na el. ovládané sedačky. Podle toho, jakou kartou auto otevřeš, se ti elektricky samočinně nastaví sedačka řidiče, vnější zpětná zrcátka, předvolby na rádiu a dokonce i topení. Před týdnem jsem byl u známého vyměnit motorový olej. Když jsme auto zvedli na heveru a sundali jsme plastový kryt pod motorem, byl jsem příjemně překvapen. Olejová vana měla stříbrnou barvu a nebyl na ní ani náznak nějakého vyteklého oleje. Ani na krytu motoru nebylo vůbec nic. Hned jsem si vzpomněl na ty borce, kteří píšou, že Espace je olejnička a že z toho přímo teče olej. No abych to ukončil. S autem jsme "zatím" moc spokojeni, manželce se s ním jezdí skvělě i když je to auto větších rozměrů. Jediná věc, která se porouchala byl motorek na naklápění pravého xenonu. Ani jsem se neptal v Renaultu co stojí a koupil jsem ho za 500,-Kč na vrakovišti. Jak jsem již řekl, skvělé prostorné auto pro rodinu. Vřele doporučuji. Čau
Renault KOLEOS dCi 4x4

MilanSVK
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř bře 11, 2009 19:52

Re: Rada pri kúpe

Příspěvek od MilanSVK » stř bře 11, 2009 20:05

peter_pp píše:Zdravým, chvíľu som čítal fórum veľa veci som sa dozvedel veľa ma vydesilo :-(.
Som viac menej rozhodnutý kúpiť Espace cca 2005 motor 1,9 dCi psl. poradte na čo si pri kúpe dať pozor a akej výbave sa vyhnúť.
Teraz vlastním Lagunu I ma 9 rokov a som s ňou max. spokojný, to je pre tých ktorý ma mienia odhovárať .
Nazdar!

Veľa vecí vydesilo aj mňa, neboj sa! Pôvodne som chcel VW Touran, ale z tých bol každý pozváraný, pretočené km, strašné o...y u bazáristov, ktorým inak vôbec neverím už nikdy. Nakoniec som našiel jedného pána, ktorý ich vozí na Slovensko súkromne popri zamestnaní a zariskoval som. A zatiaľ sa oplatilo! Mám 1,9, 2005, nie plnú vábavu, ale stačí, krátky, 7 sedadiel a keď ti poviem, že jazdím služobne každý deň a som MAXIMÁLNE spokojný!

VÝHODY:
Priestor 100%+
Jazdné vlastnosti (podvozok) 100%
Prvé auto, kde ma nebolí chrbát ani pri dlhej ceste
Dnu sa môžeš naháňať, konkurencia ďaleko vzadu.....
Nenormálne pohodlie dnu
Ergonómia 100%+

NEVÝHODY:
Subjektívne ako vodič trochu hlučnejší motor (oco vraví, že auto je tichučké....)
Cítiť každú jamku na volante

Takže podčiarknuté a zhrnuté, pokiaľ to bude tak ako doteraz, aj v budúcnosti ako o nástupcovi uvažujem jedine o Espace IV. To myslím nepotrebuje komentár. A na margo urevancov, ktorí už do Espace ako tárajú vrazili viac ako stálo, odišlo im aj to čo tam nie je a napriek tomu auto stále majú a len sa ho plánujú zbaviť, tak tých ber s rezervou. Sú to ľudia, ktorí doplatili na svoju neschopnosť, naleteli a kúpili utopence obhorence a iné vraky......

Nakoniec, hlavne si nájdi dobrého a spoľahlivého predajcu, v bazáre (ŽIADNOM) rozhodne nekupuj!

Good luck!

Milan

Uživatelský avatar
Tango
Junior member
Příspěvky: 182
Registrován: stř čer 18, 2008 13:44

Příspěvek od Tango » čtv bře 12, 2009 10:20

Tak tak, jak je to napsáno nahoře, tak to přesně je :od23:
Já sem taky spokojený majitel Espace IV , už to bude rok. Zatím jenom nová baterka (byla původní - 5 let)
Jináč :super: vozítko.
Espik 2,2dci, rv. 03 (PRODÁNO),C8 2,2 i 16v (PRODÁNO), Espik Grand 3,5 V6, rv.06 (PRODÁNO)
Teď Laguna III, 2,0 dci 110kw, rv. 08

Sanitak
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: ned led 20, 2008 19:20
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Sanitak » čtv bře 12, 2009 20:33

Tak, tak, které auto nemá chybu. Já už jezdím 4 roky s Espikama, nejdříve III, teď rok IV a nic jiného nechci. Žena se ho nejdříve bála pro svoji velikost (oba byli Grandíci), ale teď už by neměnila. Chce to opravdu ale vsadit na kvalitu a jistotu dovozu. Co je trochu "-" těchto aut je cena náhradních dílů, ale za komfort a kvalitu ježdění mně osobně to stojí.
Tak šťastnou volbu a pak cestu.
Mára
Tráboš T601,Peugeot309 1,9D,Espace III 2,2tD, Espace IV/ 2,2Dci

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Příspěvek od cespa » pát bře 13, 2009 16:37

Take jsem pred rokem procital toto a i jine forum ohledne ESPACE IV, ktereho jsem chtel koupi, objel jsem cca 10 kusu v autobazarech a i na inzerat, nekdy jsem si jen dopisoval a ani se nejel podivat. Cely nakup mi trval cca 3 mesice a vysledek?
Shanel jsem pouze benzinovou verzi s manualni prevodovkou, z duvudu moznosti poruch u dieselovych motoru kde jsem mel strach z turba,co ma zivotnost cca 100tis km,dale vstriky, podavaci cerpadlo a dalsi slabiny dieselu.
pokud se jedna benzinu, tak spis se tu resili veci kolem elektroinstalace,ktera je pro benzin i dieselu stejna. Benzinovy motor jako takovy, funguje
Pak je tu slabina u prevodevekPK6 a piskani na 5-6kvalt, oprava cca 15tis to se projevuje zase spise u dieslu,diky malym otackam a velkem kroutaku.
Problem je,ze benzinak je cca o 50tisic drazsimnez diesel. Coz mluvi asi za vse. Preji stastny kup.
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů