Espace vseobecne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Espace vseobecne

Příspěvek od Wasi » čtv bře 06, 2008 23:39

Zdravim zase vo spolok.
Mam na srdci par otazok ohladom espace, pre mna po 1000 km este stale nespoznaneho auta.zda sa mi ze predne napravy maju po nerovnostiach na cestach urcity dozvuk, najme v zakrutach pri nabehnuti na nerovnost sa v naprave ozvu zvuky ako keby som presiel po serii nerovnosti. Vie mi niekto povedat ci to je normalne? Dalej ma zaujima otazka co sa skryva za elektronicku skrinku pod vodicovou podlahou?V navode bolo pisane:,,Podle verze vozidla je tento úložný prostor určen pro instalaci elektrického modulu. Jinak slouží jako odkládací přihrádka" ja tam mam modul, lenze ani za toho sväteho sa nikde nejdem docitat od coho ta skrinka je :roll: .Pripada mi to ako modul HF sady k telefonu, lenze to je len moja teoria.Posledna tretia otazka, je ohladom tlacitka ktore sa nachadza vedla stabilizacneho systemu na lavo.Na pravo je stmavovanie pristrojovej dosky, a o tom lavom som sa nedocital ani v navode :( .p.s. mam tu nejake mapy vychodnej EU 2008 do navigacneho, podla vyjadreni cesty I, II, III tr. .Po uspesnom pretestovani poskytnem na forum.

Uživatelský avatar
danny Espace
Člen RCČR
Příspěvky: 84
Registrován: stř zář 26, 2007 21:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danny Espace » sob bře 08, 2008 11:33

Ahoj, tak k te predni naprave, udelej kontrolu vsech cepu a tycek stabilizatoru v odbornem servise. ve schrance pod nohama by mel byt GPS modul. tlacitko bys tam mohl mit bud parkovaciho asistenta nebo tlacitko aby na tebe auto mluvilo, kdyz by neco potrebovalo.... Jinak ja jsem s Espacem nadmiru spokojen.
Daniel


Grand Espace III 2,2dt, rv.99
Laguna II grand tour 1,9Dci 107kw, rv.03
Master 2,5Dci,L3 H3 rv.03
Grand Espace IV 2,2Dci 137kw, rv.03
Pajero Sport 3.0V6 130kw, rv.00

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » sob bře 08, 2008 21:51

Ve skřínce pod nohama by měl být "počítač" na řízení sedadla(sedadel), pokud máš elektrické polohování.

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pon bře 10, 2008 09:10

el. ovladanie sedadiel tam nieje.Ten modul mi pripada tak ci tak odpojeny, je s neho vyvedeny kabel ktory sa podoba na externu antenu pre mobil.Spokojnost s espace zatial nadmieru aj ja, trosku vycitam spotrebu podla pc priemer 9,3 co je oproti lagune 3L navrch.Na dci by to mohlo byt skromnejsie.Do prace teda lagunou. Tie mapy do navigacie uz tam niekto hodil nejdem to teda duplovat. funguju, mam presne tie iste.

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » ned kvě 11, 2008 02:38

Je mozne ze sa volume na radiu nad urcitu rychlost automaticky prisposobuje hluku v aute?Posledny tyzden si na to davam pozor a pozorujem ze nad 110 km sa zvysuje intenzita hlasitosti.Hudba je s CD....najlepsie to pozorovat pri vyzskovo ladenych skladbach..

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » ned kvě 11, 2008 09:05

:idea: Né možné. :!: To je jisté :!: a závislost změny hlasitosti na rychlosti se dokonce dá nastavit myslím ve 3 stupních (nebo více). Pozri návod !

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » ned kvě 11, 2008 23:58

Este jedna technicka pre majitelov E-IV. Ked zapinate ostrekovanie zadneho okna spustia sa vam predne stierace na sucho?Packa stieracov je v nulovej polohe...

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon kvě 12, 2008 01:10

Wasi píše:Este jedna technicka pre majitelov E-IV. Ked zapinate ostrekovanie zadneho okna spustia sa vam predne stierace na sucho?Packa stieracov je v nulovej polohe...
Tak ne. To je chyba.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pon kvě 12, 2008 08:22

to si ma nepotesil, este nemam spojazdnene esp a uz blbnu stierace :tululum:

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pon kvě 12, 2008 21:50

dnes mi zase espace vyhodil novu hlasku: http://www.imageshock.eu/?img=3246508~DSC09094.jpg

Neviem si to prelozit,navod je v inej reci a aj translator je na to kratky..Kto by mi to vedel identifikovat poprosim preklad.Nesvieti to nonstop objavuje sa sporadicky cca kazde 3 min na asi 15 sek.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte kvě 13, 2008 01:19

Wasi píše:dnes mi zase espace vyhodil novu hlasku: http://www.imageshock.eu/?img=3246508~DSC09094.jpg

Neviem si to prelozit,navod je v inej reci a aj translator je na to kratky..Kto by mi to vedel identifikovat poprosim preklad.Nesvieti to nonstop objavuje sa sporadicky cca kazde 3 min na asi 15 sek.
Wasi, tohle je ovšem zcela zásadní problém.
Obávám se, že ti nedovolí užít si s autem tolik radosti, kolik jsi chtěl.
Nicméně, je tu jedno řešení.
Nasedni zítra do vozu a vydej se, velmi zvolna a pomalu k nejbližší benzinové pumpě.
Až k ní přijedeš, pomalu a opatrně otevři kapotu a vyhledej pod ní žlutý uzávěr s tajemným obrázkem. Sejmi ho a opatrně se podívej dovnitř.
Pak auto zamkni a jdi dovnitř na pumpu. Kup si 3 (slovy: tři) litry vody a 2 (slovy: dva) litry směsi do ostřikovačů. Zaplať.
Pak se obezřetně vydej k vozu s odemčenou kapotou. Do díry, která zbyla po uzávěru s tajemným obrázkem vyprázdni obsah nákupu.
Závada zmizí.
Ale je to tajemství, nikomu o tom neříkej ;)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » úte kvě 13, 2008 05:47

!!!!!!!!!!! 100% !!!!!!!!!!

Vyčerpávající odpověď s nádechem tajemna a spiklenectví
Espace IV, 2.o Turbo, 120 KW, LPG.

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » úte kvě 13, 2008 07:08

:lol: :lol: :lol: Vy ste ale typkovia...dakujem, prvou vetou si ma poriadne vystrasil :lol: :lol:

pepino69
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 14, 2008 09:59
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepino69 » úte kvě 13, 2008 07:19

Wasi píše:Je mozne ze sa volume na radiu nad urcitu rychlost automaticky prisposobuje hluku v aute?Posledny tyzden si na to davam pozor a pozorujem ze nad 110 km sa zvysuje intenzita hlasitosti.Hudba je s CD....najlepsie to pozorovat pri vyzskovo ladenych skladbach..
pokud máš DO k rádiu, tak zmáčkni expert a pak šipkama jeď dolu nebo nahoru až se ti objeví "speed" a tam si nastav jak potřebuješ "0" znamená že se to nezesiluje.
Espace IV, 2.o Turbo, 120 kw

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » úte kvě 13, 2008 07:30

DO mam ale navod som k radiu nemal..Funkciu speed si pamatam, len som nevedel na co je...Jaj co by som ja bez tohto fora robil :D..Ale clovek pri nom zlenivieva, predtym som bol nuteny behat, pytat sa, googlovat.Teraz pridem sem a tu je vsetko :)

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte kvě 13, 2008 08:30

DDT píše:
Wasi píše:dnes mi zase espace vyhodil novu hlasku: http://www.imageshock.eu/?img=3246508~DSC09094.jpg

Neviem si to prelozit,navod je v inej reci a aj translator je na to kratky..Kto by mi to vedel identifikovat poprosim preklad.Nesvieti to nonstop objavuje sa sporadicky cca kazde 3 min na asi 15 sek.
Wasi, tohle je ovšem zcela zásadní problém.
Obávám se, že ti nedovolí užít si s autem tolik radosti, kolik jsi chtěl.
Nicméně, je tu jedno řešení.
Nasedni zítra do vozu a vydej se, velmi zvolna a pomalu k nejbližší benzinové pumpě.
Až k ní přijedeš, pomalu a opatrně otevři kapotu a vyhledej pod ní žlutý uzávěr s tajemným obrázkem. Sejmi ho a opatrně se podívej dovnitř.
Pak auto zamkni a jdi dovnitř na pumpu. Kup si 3 (slovy: tři) litry vody a 2 (slovy: dva) litry směsi do ostřikovačů. Zaplať.
Pak se obezřetně vydej k vozu s odemčenou kapotou. Do díry, která zbyla po uzávěru s tajemným obrázkem vyprázdni obsah nákupu.
Závada zmizí.
Ale je to tajemství, nikomu o tom neříkej ;)
100 bodov :lol: :lol: :lol:
Dalsi dobry navod na servisnu udrzbu (prvy je vymena oleja od WC :wink: ).
Mna tiez zalial studeny pot ked mi prvykrat zacal syntezator vykrikovat v nemcine nieco z coho som rozumel len "spric" a na pristrojovej doske zacalo blikat service. Az po 2 dnoch som si pri cakani manzelky na parkovisku lepsie vsimol blikajuci symbol a dolial vodu do ostrekovaca.
Naposledy upravil(a) Laco19 dne ned kvě 25, 2008 00:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » ned kvě 25, 2008 00:23

Tieto Renaulty su raz podivne auta. Odisiel mi stierac ako som pisal vyzsie...na fore som nasiel ze taka ista chyba sa stala u uzivatela; Jean ViC po otazke ako to vyriesil napisal, ze sa to opravilo same.No a hadajte co sa dnes stalo mne..po 2 tyzdnoch stierac zacal fungovat normalne... :roll:
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pát čer 27, 2008 06:54

Ma Espace "primarny a sekundarny" PC ako Laguna I? Zatial som na to neprisiel, nieje to spomenute ani v navode.Dost to chyba.A nechce sa mi verit zeby na to vyvojari novsich modelov kaslali.
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Příspěvek od cespa » pát čer 27, 2008 07:29

co myslíš "primární a sekundární" něco jako řidič a auto :D :D :D
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pát čer 27, 2008 08:48

Primarny a sekundarny oba mali tie iste funkcie.Oznacovali sa symbolom pripominajuci velky a maly klucik.Ked si vynuloval primarny, vynuloval sa aj sekundarny.-to sa pouzivalo pri tankovani.Ale napriklad ak si isiel nejaku trasu a chcel si vediet spotrebu, cas, km, podrzal si tlacitko PC dlksie a prepllo sa na mensi "klucik" sekundarny pc.Ten si vynuloval a zacalo ti pocitat vsetko od 0.Popritom ten primarny si ratal nadalej svoje od posledneho tankovania.Mal si teda k dispozicii udaje od tankovania po tankovanie+ udaje s cesty ktoru si chcel vediet nezavysle od seba.
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Espace vseobecne

Příspěvek od stati » čtv říj 13, 2016 14:04

chcem sa opytat, od ktoreho roku ma espace uz ovladanie radia a navigacie joistickom pri pake? chcel by som daky grand espace s 3,5 litrovym motorom, ale chcem uz daky ten modernejsi facelift, predne parkovacie senzory, monitory v opierkach a podobne...dik
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Master4u
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: Espace vseobecne

Příspěvek od Master4u » čtv říj 13, 2016 23:06

Mam pocit, ze 3,5 litr se delal jen v prnich verzich a to ovladani je az po prvnim faceliftu pokud se nemylim ? :)

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Espace vseobecne

Příspěvek od stati » pát říj 14, 2016 11:33

nasiel som v inzercii jeden 3,5 liter, rok vyroby 2006, ale neni tam vsetko nafotene, tak sa z toho neviem vyznat...
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Espace vseobecne

Příspěvek od Novotka » pát říj 14, 2016 19:12

https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list

Tady je se vším co chceš. Akorát ta cena je tak o 80 tis mimo mísu. Počkám ještě par let pak si ho sám za 40 koupím. Uz je tam pekne dlouho. Ale jinak je luxusní.
V dnešní době ma každé dítě svůj tablet, takže tyhle monitoryv operkach jsou k ničemu,stačí kvalitní držák tabletu.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

vyčištění čalounění jako nové - DIY

Příspěvek od zub10 » stř lis 09, 2016 22:07

Zrovna jsem řešil fleky na čalounění dveří, mám světlou verzi, jedno dítě ohrožovalo druhé limonádou a vylítla mu zátka.
Taky občas vezeme psa velikosti telete a ten má neodbytnou potřebu slintat u okna přímo na čalounění, takže další lívance.

Zkoušel jsem pěnu i speciální mokrý vysavač s pěnou.

Protože tam fleky byly už od koupě a už mě to štvalo zkusil jsem experiment v kufru:

Nastříkat celý díl ironem, je důležité celý díl navlhčit, jinak bude na přechodu flek.
Pak pěnou a vydrbat kartáčem, používám sprej s kartáčem na konci.
Pak jsem to vysál klasickým vysavačem, sice na to není, ale vlhkost vzal pytlík a zatím saje.
Možná připravit a vyrazit na pumpu s vysavačem by bylo ještě lepší :twisted: .

Všechny dveře vypadají jako nové, jsou až na jeden flíček rovnoměrně čiste - nad očekávání :lol:
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů