Ložiska přední nápravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Ložiska přední nápravy

Příspěvek od wilczek » stř říj 31, 2007 22:45

Vážení kamarádi. Mám najeto 172 KKm a začíná se mi ozývat ložisko v levém předním kole. Prosím o odbornou radu, konkrétně doporučení, produkt jakého výrobce ložisek mám zvolit pro výměnu. Jelikož si chci autíčko dlouhodobě ponechat, chci tam použít to nejlepší s největší výdrží. V obchodech jsou výrobky různých výrobců, přiznám se, že jako výrobce ložisek znám pouze firmu SKF (když opomenu ZKL a ZVL). Cena za pár ložisek není zanedbatelná, ale zde zrovna nemám v úmyslu ušetřit. Dá se při koupi řídit podle ceny, jenže zde si může vykutálený obchodník na nějaký šmejd či pološmejd nahodit vysokou marži a pak se jen směje... Pokud možno, prosím pouze o odpovědi těch, kteří o tom něco ví a mají nějaké zkušenosti. Rady typu "já si myslím" nebo "kup si je v Renaultu" mají stejnou hodnotu jako použitý kus toaletního papíru a zbytečně jen zaplňují ser-wer. Díky za odpověď(i). St.W.

Filous
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte kvě 01, 2007 18:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filous » čtv lis 01, 2007 17:15

Ahoj, já jsem právě po výměně ložiska předního kola a moje poznatky jsou takové. Ložisko od SKF je stejně drahé jako originál od Renaultu a ten tam dává tuším ATS. Cena po slevě 10% v Renaultu je za ložisko 2980,- Kč včetně DPH, SKF bylo cca o 100,- Kč levnější, ale SKF mi kamarád ze servisu nedoporučil. Takže nevím co jaká značka vydrží, ale já jsem volil origo od Renaultu za stejnou cenu. Jen pro zajímavost, ložisko jsem měnil v 97.000 km :(
Laguna GT

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » čtv lis 01, 2007 22:14

Děkuji za cennou odpověď. Vidíš, já si myslel, že 172 KKm je na ložiska málo. (Nevada na nich ujela skoro 2 x tolik). Asi je ten předek o něco těžší a ta ložiska zas nejsou o tolik větší nebo lepší. Bez dalších informací, jakou je Tvá odpověď, bych šel koupit SKF v domění, že jsou stejně dobré, či spíše lepší, než to, co jsem tam origo měl. Ještě jednou děkuji. St.W.

PS. Ještě mi, prosím Tě, řekni, kde Ti dají v Renaultu slevu na díly 10 %. Podle mých zkušeností všichni drží basu a ceny jsou vždy a všude dle ceníku.

Filous
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte kvě 01, 2007 18:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filous » pát lis 02, 2007 21:48

Ahoj, slevu jsem vyžebral na firmu v AAA Autoavant na Praze 8. Pokud by jsi měl problém, můžu to koupit na sebe, není to problém. Ještě si ceny zjisti po telefonu, ale já to měl tak jak jsem psal...
Laguna GT

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » pát lis 02, 2007 22:25

Děkuji za ochotu pomoci. Dohodl jsem se (také na základě tvé info) o výměně ložisek přímo v Renault Hlučín, který je mým domovským servisem. Ložiska zde vyjdou na 29xx kč kus a práce za výměnu obou 4 hodiny, což je cca 2 000 kč. Určitě bych je dokázal sehnat o něco levněji, jenže tentýž výrobce může do běžné obchodní sítě dodávat jinou kvalitu než dodává pro Renault. Za práci bych hodinově také zaplatil jinde míň, ale zase bych mohl zaplatit více hodin a byl bych tamtéž. Nikdy netlačím své partnery k nižším cenám, než které odpovídají jejich úrovni. Pokud to někdo zkusí na mne, také nepochodí, navíc musí zaplatit zálohu. Pánové v "mém" servisu jsou ochotni poskytnout svým zákazníkům i neplacenou radu po telefonu a to si dost cením. Ještě jednou Ti děkuji. St.W.

Filous
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte kvě 01, 2007 18:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filous » sob lis 03, 2007 15:00

Nemáš vůbec zač, tak hlavně ať ti to dobře dopadne. Faktem je, že klid po výměně hlučného ložiska je k nezaplacení :)
Laguna GT

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů