Navigace, DVD

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
PMC
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 14, 2007 20:22
Kontaktovat uživatele:

Navigace, DVD

Příspěvek od PMC » čtv srp 16, 2007 17:35

Asdi jsem udelal tu chybu, ze jsem si neobjednal s autem rovnou Carminat, ale pozde bycha honit. Nyni potrebuji doresit v aute navigaci a DVD prehravac. Ma predstava je jeden displej vbudovany ve stredni schrance vedle orig radia, ktery bude dobre viditelny pri otevrene schrance a zaroven nebude provokovat nenechavce. Drhy displej bych rad umistil na strop pro cestujici v druhe rade. CHtel bych aby na displeji v palubni desce fungovala navigace nebo prehravani DVD, v druhe rade staci jen prehravani DVD.
Zvazoval jsem i nahradu soucasneho radia za jiny 1 DIN s vyklopnym displejem, ale myslim, ze tato pozice je pres volant spatne viditelna a krom toho by asi viko schranky displeji vadilo. Dalsi otazkou je spoluprace s displejem a ovladanim pod volantem.

Resil jste uz nekdo podobny problem ?
Aktuálně:
Laguna Coupe Initiale 3.0 V6 dci '11
Koleos 2.0 dci 4x4 '09
Espace IV 2.0 dci FAP '07

Ex:
Scenic II 1.5 dci '03
R Traffic 2.5 D '97
Safrane Baccara '94
R 25 V6 Injection '89
R 25 GTX 2.2 '87
R 25 GTS 2.0 '85

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » pát srp 31, 2007 04:57

Zdravim,
ja myslim, ze Carminat jsou vyhozene penize... navigaci jsem vyresil spickovym PocketPC s nainstalovanym TomTom Navigatorem. Drzak znacky Brodit mam na LEVEM prednim sloupku a funguje to cele vyborne. (Brodit dodava i drzaky na prostredni mrizku vetrani, mam jej taky, pokud ma nekdo zajem, levne odprodam...) Cenove je to vyrazne levnejsi reseni, nejsem zavisly na software a update od jedineho dodavatele (mohu kdykoliv cokoliv zmenit), a PocketPC mohu uzivat i k jinym ucelum nez je navigace, pripadne jej mohu vyuzit k navigaci mimo auto. Ted zrovna se chystam si k nemu pripojit CANBus od motoru a taky webovou kameru pres USB. Bylo by to vyborne napriklad jako pomucka pri couvani, problemem je vedeni kabelu pres celou delku vozu a umisteni kamery. Nebo jako pomucka pro nocni videni, tady je zase problemem optika, standardni USB kamery neco takoveho pochopitelne nepodporuji (kdyby nekdo vedel o vhodnem HW, necht mi da prosim vedet). Taky jsem uvazoval o black-box funkci pro kazdy pripad, ale to je asi v nasem pravnim systemu zbytecna namaha... Pochopitelne se na PPC daji prehravat i filmy, i kdyz jenom v pidi rozliseni 640x480, na 4GB kartu se toho vejde...ale to je spise tak pro cekajiciho taxikare nebo speditera.
Pokud vim, tak starsi modely ESPACE mely navigaci zabudovanou do schranky, myslim, ze to bylo dost idiotske reseni, ktere vychazelo spise ze snahy ukryt drahe zarizeni pred slidivym zrakem mozneho chmataka, pripadne z technickeho omezeni starsich zarizeni (rozmery). Nedovedu si totiz vubec predstavit stridave sledovat provoz na vozovce a obraz na tak nizko umistenem displeji.
O uplnem vybaveni auta DVD neuvazuji, povazuji to za zbytecnost. No ale to je vec nazoru, ze... :D
HJ

landis
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 15, 2007 18:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od landis » pát led 04, 2008 12:36

hackerjack má recht.
Já mám v autě Carminat r.v. 2003 na CDčka a stojí to za pytel. Cesty mají namapovaný blbě nebo radši vůbec a některý obce tam ani nejsou. Za nový orignální mapy dáš pěknou sumu. Sice jsou na webu, ale carminatu bylo tolik verzí, že stáhneš několik map a v lepším případě ti běhá jedna.
Tak mě napadá - nenašla by se dobrá duše, která by se se mnou podělila o CD s novějšíma mapama?
nyní
Espace, r.v. 2004, 2,2dCi 7,5l/100
dříve
Zafira, r.v. 2000, 1,6 16V (nenažraný)
Kadett 1,6
BMW 320 r.v. 1980

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » pát led 04, 2008 16:30

Osobně používám pro navigaci mobilní telefon Nokia N73 a aplikaci od TomToma. GPS modul od Nokie je spojen s telefonem pomocí bluetoth. Taky spokojenost. Kdykoliv vylezu z auta, mám u sebe telefon a tímto i kompletní mapy, občas se hodí. Pokud potřebuji s sebou navigaci, strčím do druhé kapsy GPS modul.

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke.CZ » sob led 05, 2008 17:46

ke Carminatu se hlavně nedá připojit ext. zdroj signálu. (Teda dá, ale tak blbě, jak kdyby nedal). Navigace s poslední mapou je už bezproblémová, je fakt, že ty staré verze u nás měly pokrytí na prd. A komfort té vestavěné navi je daleko vetší. Nemusíš nic montovat, demontovat, schovávat, připojovat a to nemluvím atd... Je fakt že těch skoro 90t je slušná darda a kvalit Audi MMI to zdaleka nedosahuje. Jenže u auta za milion a čtvrt už se to stratí.
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

delamitri
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 24, 2008 06:57

Příspěvek od delamitri » úte led 29, 2008 07:12

Dá se dát do espace rádio s navigací 2 DIN? Chtěl bych zkombinovat navigaci s bluetooth rozhraním (handsfree) a parkovací kamerou. Máte někdo zkušenost? Díky

janchi
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 15, 2008 19:31

espace IV 2003

Příspěvek od janchi » sob bře 15, 2008 19:39

Mam podobny problem ale s modelom z r.2003 a neviem ake mapy do toho gps carminat idu.(od jakej firmy)prosim pomozte. :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: espace IV 2003

Příspěvek od Laco19 » sob bře 15, 2008 20:18

janchi píše:Mam podobny problem ale s modelom z r.2003 a neviem ake mapy do toho gps carminat idu.(od jakej firmy)prosim pomozte. :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:
Pozri si http://www.renault.hostuju.cz/, tam najdes nove mapy.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob bře 15, 2008 20:25

hackerjack píše:Zdravim,
ja myslim, ze Carminat jsou vyhozene penize... navigaci jsem vyresil spickovym PocketPC s nainstalovanym TomTom Navigatorem. Drzak znacky Brodit mam na LEVEM prednim sloupku a funguje to cele vyborne. (Brodit dodava i drzaky na prostredni mrizku vetrani, mam jej taky, pokud ma nekdo zajem, levne odprodam...) Cenove je to vyrazne levnejsi reseni, nejsem zavisly na software a update od jedineho dodavatele (mohu kdykoliv cokoliv zmenit), a PocketPC mohu uzivat i k jinym ucelum nez je navigace, pripadne jej mohu vyuzit k navigaci mimo auto. Ted zrovna se chystam si k nemu pripojit CANBus od motoru a taky webovou kameru pres USB. Bylo by to vyborne napriklad jako pomucka pri couvani, problemem je vedeni kabelu pres celou delku vozu a umisteni kamery. Nebo jako pomucka pro nocni videni, tady je zase problemem optika, standardni USB kamery neco takoveho pochopitelne nepodporuji (kdyby nekdo vedel o vhodnem HW, necht mi da prosim vedet). Taky jsem uvazoval o black-box funkci pro kazdy pripad, ale to je asi v nasem pravnim systemu zbytecna namaha... Pochopitelne se na PPC daji prehravat i filmy, i kdyz jenom v pidi rozliseni 640x480, na 4GB kartu se toho vejde...ale to je spise tak pro cekajiciho taxikare nebo speditera.
Pokud vim, tak starsi modely ESPACE mely navigaci zabudovanou do schranky, myslim, ze to bylo dost idiotske reseni, ktere vychazelo spise ze snahy ukryt drahe zarizeni pred slidivym zrakem mozneho chmataka, pripadne z technickeho omezeni starsich zarizeni (rozmery). Nedovedu si totiz vubec predstavit stridave sledovat provoz na vozovce a obraz na tak nizko umistenem displeji.
O uplnem vybaveni auta DVD neuvazuji, povazuji to za zbytecnost. No ale to je vec nazoru, ze... :D
HJ
Je to vec nazoru. Co sa tyka zobrazenia map, pokrytia, atd je na tom Carminat velmi zle ale ma jednu podstatnu vyhodu. Je napevno zabudovany, nemusim ho stale nosit so sebou a stale zapajat do autozasuvky.

janchi
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 15, 2008 19:31

Re: espace IV 2003

Příspěvek od janchi » ned bře 16, 2008 10:48

Laco19 píše:
janchi píše:Mam podobny problem ale s modelom z r.2003 a neviem ake mapy do toho gps carminat idu.(od jakej firmy)prosim pomozte. :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:
Pozri si http://www.renault.hostuju.cz/, tam najdes nove mapy.


Ale vdo mapy z tej stranky mi v espace nejdu vsuniem a po chvili mi to cd vrati spet.Asi su moc nove ved gps je z r.2003 a mapy su z r.2007 prosim poradte.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: espace IV 2003

Příspěvek od Laco19 » ned bře 16, 2008 11:21

janchi píše:
Laco19 píše:
janchi píše:Mam podobny problem ale s modelom z r.2003 a neviem ake mapy do toho gps carminat idu.(od jakej firmy)prosim pomozte. :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:
Pozri si http://www.renault.hostuju.cz/, tam najdes nove mapy.


Ale vdo mapy z tej stranky mi v espace nejdu vsuniem a po chvili mi to cd vrati spet.Asi su moc nove ved gps je z r.2003 a mapy su z r.2007 prosim poradte.
To nevadi ved ide len o aktualizaciu map, nemozes predsa jazdit v r. 2008 podla map z roku 2003 :wink: .
Dufam ze si tie dva subory len tak nenapalil na CD. Musis palit Alcoholom alebo niecim podobnym, stiahol si obraz CD disku. Pre kontrolu mozes pozriet sobory na niektorom starom CD s mapami ktore ti ide a tie iste subory musis mat aj na novom CD.

janchi
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 15, 2008 19:31

Re: espace IV 2003

Příspěvek od janchi » ned bře 16, 2008 11:31

Laco19 píše:
janchi píše:
Laco19 píše:
janchi píše:Mam podobny problem ale s modelom z r.2003 a neviem ake mapy do toho gps carminat idu.(od jakej firmy)prosim pomozte. :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:
Pozri si http://www.renault.hostuju.cz/, tam najdes nove mapy.


Ale vdo mapy z tej stranky mi v espace nejdu vsuniem a po chvili mi to cd vrati spet.Asi su moc nove ved gps je z r.2003 a mapy su z r.2007 prosim poradte.
To nevadi ved ide len o aktualizaciu map, nemozes predsa jazdit v r. 2008 podla map z roku 2003 :wink: .
Dufam ze si tie dva subory len tak nenapalil na CD. Musis palit Alcoholom alebo niecim podobnym, stiahol si obraz CD disku. Pre kontrolu mozes pozriet sobory na niektorom starom CD s mapami ktore ti ide a tie iste subory musis mat aj na novom CD.


Otvoril cez alkohol a napalil cez nero.

Chose
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: čtv bře 17, 2005 07:57
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chose » čtv dub 02, 2009 11:07

landis píše:hackerjack má recht.
Já mám v autě Carminat r.v. 2003 na CDčka a stojí to za pytel. Cesty mají namapovaný blbě nebo radši vůbec a některý obce tam ani nejsou. Za nový orignální mapy dáš pěknou sumu. Sice jsou na webu, ale carminatu bylo tolik verzí, že stáhneš několik map a v lepším případě ti běhá jedna.
Tak mě napadá - nenašla by se dobrá duše, která by se se mnou podělila o CD s novějšíma mapama?
mam mapy z lonskyho podzimu. kdyz bude zajem tak ti nekam povesim image CD.
Thalia 1.2, r.v.2011
Grand Espace 2005, motor 1.9dCi, 85kW, prosklena strecha, navigace CNI1
Zatím spokojenost (relativni).

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Příspěvek od cespa » čtv dub 02, 2009 21:41

nejsem znalej netu a stahovani souboru,ale o mapy bych zajem mel,jen prosim o schovivavost,umim vypalit cd,ale je mi cizi slovo otevrit obraz v alcoholu a pak vypalit prez nero. predem dekuji
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Uživatelský avatar
Neutronek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned pro 14, 2008 13:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neutronek » ned kvě 17, 2009 13:16

Chci teď před dovolenýma koupit "externí" navigaci. Vyhlídl jsem si TOM TOM 730 ale vůbec netuším kam ho případně přidělat.

Vy co máte takovou podobnou navigaci, nemůžete napsat nebo nafotit, kde ji máte umístěnou? Díky.
Renault Espace IV 2,2 DCI, 06/2004 – Obrázek

Uživatelský avatar
Luke.CZ
Junior member
Příspěvky: 245
Registrován: ned lis 04, 2007 18:54
Bydliště: Nejjihovýchodnější morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke.CZ » ned kvě 17, 2009 17:20

Ty jo, nejsem si jistý jestli se neptáš trochu na špatném místě, vzhledem k tomu, že tohle je téma těch, kteří ji v autě mají už z fabriky.
Naposledy upravil(a) Luke.CZ dne ned kvě 17, 2009 19:54, celkem upraveno 1 x.
Audi S4, r. 2009
VW Phaeton 3,0TDI, r. 2005
Reanult Laguna 1,9dCi, Dynamique, r. 2005

Uživatelský avatar
Neutronek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned pro 14, 2008 13:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neutronek » ned kvě 17, 2009 19:53

Nechtěl jsem zakládat další téma s názvem navigace. Admin případně přesune.
Renault Espace IV 2,2 DCI, 06/2004 – Obrázek

Uživatelský avatar
Neutronek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned pro 14, 2008 13:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neutronek » pát kvě 29, 2009 14:16

Takže navigace je už doma a vesele slouží. Skončil jsem nakonec u TOM TOMa GO 730 a je pridelany na levem skle pred A sloupkem. Když bude zájem tak nafotím.
Renault Espace IV 2,2 DCI, 06/2004 – Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů