Zkušenosti s životností baterie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Zkušenosti s životností baterie

Příspěvek od hackerjack » pát čer 03, 2022 16:06

Zdravím,
zajímaly by mne vaše zkušenosti se životností baterie u Espace IV, především u naftovového motoru 127kW. Moje první originální baterie (nové auto) vydržela celých 11 roků. Když se objevily problémy (hlášky jako einspritzung pruefen, třepání motoru při zhasínání,..), tak jsem u značkového servisu dostal novou, opět "originál" Renault, stejné parametry. Teď po cca 5 letech se náhle objevily úplně stejné příznaky smrti baterie. Chápu, že čím starší to auto je, tím více problémů se může nakupit. Ale zkrácení životnosti o celých 6 roků..? Nebo je těch minulých 11 roků extrém a měl jsem prostě velikou kliku?
Jak dlouho vám vydrží/vydržela baterie?
HJ

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2515
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Zkušenosti s životností baterie

Příspěvek od GREYWOLF » pát čer 03, 2022 16:10

Životnost je přímo úměrná zacházení. U Espace jsem měnil již 4 baterii a vždy ani ne po roce, ale je to tím ze se s autem minimálně jezdí.
U Smartu jsem měl baterii 18let a oddělal jsem ji tím ze jsem si dodělal vyhřívání sedadel a začal v zimně denně jezdit do práce jen 8km…
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: Zkušenosti s životností baterie

Příspěvek od -Vasek- » čtv čer 09, 2022 13:43

Ahoj, jak už bylo zmíněno, těch faktorů je celá řada. Pokud se nezměnil způsob užití auta, můžeš ještě zkontrolovat dobíjecí napětí, za ty roky se mohl alternátor "unavit". Ale nejpravděpodobnější bude, že nové baterie mají lépe optimalizovanou životnost. Z hlediska výrobce. Blue Varta mi na fabii vydržela 12 let, zmínil jsem to prodejci, když jsem kupoval novou. Prý budu rád, když vydrží pět let.
Gespace 3.5 V6

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Zkušenosti s životností baterie

Příspěvek od faradaj » pát srp 19, 2022 19:48

Mam Espace z roku 2014 a puvodni baterku. Ovsem cca od roku 2018 mi na Clipu vyskakuji chybove hlasky od ruznych ridicich jednotek jako nizke napeti baterie. Nicmene auto startuje i v zime a funguje. Kdyz jsem kupoval baterii do druheho auta rikali mi na prodejne ze kdysi spickove znacky (napr Varta) uz zdaleka nejsou top.
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 14 hostů