závada - ventilátor topení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mirdas
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: čtv pro 16, 2010 22:36
Bydliště: Horšovský Týn

závada - ventilátor topení

Příspěvek od Mirdas » čtv bře 24, 2022 18:27

Ahoj pánové, mám zajímavej problém, tak sháním info, kde a co začít hledat.
Po nastartování, nebo zapnutí zapalování, se ventilátor topení normálně rozběhne. Nastaveno max, běží max. Po nějaký chvíli, začne výkon ventilátoru uvadat, až nefouká skoro vůbec a je z pod auta slyšet jen takový broukání, jak ventilátor běží na fakt nízký otáčky. nastaveno max otáček. Při zapnutí klimy, se tento jev objeví ještě dřív, než foukání bez klimy. Snížení otáček na ovladači na min/vyp a znovu zvýšení na max, nepomáhá. Pouze chcípnout a znovu nastartovat a zas ventilátor běží chvíli na max a po cca 10-15 vteřinach, zase klesne/zastaví.
Prosím ,neřešil to už někdo? Kde mám závadu hledat? Na uhlíky to nevypadá, to by se asi vůbec nerozběh, ale nevím, jestli tedy ten ventilátor uhlíky vůbec má.

Edit: něco jsem našel tady viewtopic.php?f=50&t=96166&p=1456733&hi ... r#p1456733 ,ale je tam psáno jen - Vyměnil jsem ventilátor a už funguje. - Ale nikde už se nedočtu, co bylo špatně. Ventilátor samotný? Nebo nějaký odpor ventilátoru? Nebo nějakej řídící reostat? No, nevím, co hledat.
Bývalá:
3x R19 - 2x 1.4 benzin, 1x 1.7 benzin
2x Scenic Ph-I, Ph-II - 1.6 benzin
Užívaná:
Esp III - 2.0 benzin 8V
Esp IV - 2.0T benzin Ph-II.

Jirkazbrna
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 15, 2019 14:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: závada - ventilátor topení

Příspěvek od Jirkazbrna » pát dub 08, 2022 18:19

Ahoj, už se tu o tom píše.
Je vadný ventilátor. Kup nový, výměn anebo nech vyměnit a máš pokoj. Opravit nejde. Použitý je na nic. Nový sice stojoli 8-10.000,-Kc, ale je se zárukou a použité už jsou na 100% na cestě do pekel a prodejci za ně chcou dost na to, že to za chvilku chcípne znovu.
Dacia Logan MCV 1,6 16V Laureate 7 míst 2010, toho času rozstřelený
Grand Espace IV 2.0T Privilege 2004, obětoval se ve prospěch posádky 1.7.2022 v Chorvatsku
Grand Espace IV 2.0T Initiale Paris 2005
Suzuki GSX 750 E 1982
Suzuki GSX-R 1100 G 1986
Jawa 350 632 TwinSport 1991
Suzuki GSX-R 1100 typ M 1991 Vanilla Ice
Jawa 250 352 1960

Mirdas
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: čtv pro 16, 2010 22:36
Bydliště: Horšovský Týn

Re: závada - ventilátor topení

Příspěvek od Mirdas » pát dub 08, 2022 22:49

Ahoj, dnes mi ventilátor dorazil i s obouma reglama, za 2 tis. Uhlíky má cca poloviční. Moje jsou už na nule. Zítra pod to lehnu a vyměním. Když jsem pod tím ležel před týdnem, tak jsem ventilátor kontroloval a koukal na ty moje uhliky. Vyfoukal a tři dny běhal, takže už vím, že je to ventilatorem. Za novej 10 a půl, tak teď namontuju ten "Poloviční" a zkusím rozebrat ten můj. Když půjde, dobrý, když ne, už budu vědět, že musím novej koupit. Nechtěl sem se ho snažit rozebírat, když jsem neměl v ruce žádnou náhradu a nepovedlo by se to. Uvidím, jak to půjde. Kupovat nový, za 10t, když jsou v háji uhliky, za pár desítek kč, je fakt zlodějina. Když to nepůjde, nedá se nic dělat a bude novej.
Upřímně, po 12-ti letech s Esp III, jsem z Esp IV fakt hodně zklamanej. Není měsíc, aby se na něm neřešila nějaká nefunkční drobnost. Napisled aretace zadní sedačky. Litala v kolejnici dopredu, dozadu a nešla zajistit. Samé drobné poruchy, ale už je to otravný.
Jinak, moc díky za info, nešlo nějak moc dohledat nějaké řešení příčiny, jen výměna ventilatoru, jako celek, ale nikde proč výměna ventilátoru. Už to vím.😀
Tak, ještě jednou díky.
Bývalá:
3x R19 - 2x 1.4 benzin, 1x 1.7 benzin
2x Scenic Ph-I, Ph-II - 1.6 benzin
Užívaná:
Esp III - 2.0 benzin 8V
Esp IV - 2.0T benzin Ph-II.

CZ Derevil
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob čer 25, 2016 22:29

Re: závada - ventilátor topení

Příspěvek od CZ Derevil » pát dub 15, 2022 20:17

Ahoj Mirdas, podařilo se Ti ho rozebrat? Pokud ano, nehodíš sem prosím foto / postup? Také se na to chystám, tak abych nešel rovněž slepou uličkou :-)
Renault Espace (prodloužená verze), r. v. 2011, 2.0 dCi, 110 kW

Mirdas
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: čtv pro 16, 2010 22:36
Bydliště: Horšovský Týn

Re: závada - ventilátor topení

Příspěvek od Mirdas » sob dub 16, 2022 06:48

Ahoj, ještě jsem to nerozebíral. Jen jsem na to zběžně koukal, jak by to šlo a jestli by to šlo. Vypadá to, že rotor je na hřídeli zajištěn dalším kusem, pravděpodobně do konusu, mezi rotorem a hřídelí, ale ruku do ohně teď za to nedám, je to jen domněnka. Musím si koupit stahovák, malej, třípackovej a pak to zkusím. Důvod "nerozebiratelnosti" , je nejspíš kvůli vyvážení rotoru. No, uvidím, teď mě to nijak netlačí, namontoval jsem jiný, takže ten vadnej zkusím rozebrat, až na něj bude čas a chuť. A stahovák.
Bývalá:
3x R19 - 2x 1.4 benzin, 1x 1.7 benzin
2x Scenic Ph-I, Ph-II - 1.6 benzin
Užívaná:
Esp III - 2.0 benzin 8V
Esp IV - 2.0T benzin Ph-II.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů