check injection 2.0 16V, lpg

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
harrvy1
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 28, 2021 21:11

check injection 2.0 16V, lpg

Příspěvek od harrvy1 » stř črc 28, 2021 21:29

Ahojte, mám problém s mojím Espace. Auto sa mi zdá hodne lenivé (viem, že tychto 100kW nie je žiadne lietadlo, ale lenivé je až príliš), ešte tak na 1-2-3 do 3tis otáčok zhruba do rýchlosti 70kmh akceleruje celkom obstojne, ďalej je to už tragédia. Skúšal som zrychlenie 0-100kmh na rovnej ceste a trvalo mi to cez 20s .. Príde mi to tak, akoby zhruba od tých 3tis stratilo úplne ťah a zrýchľuje len pozvolne (myslím, že max krúťak by malo mať niekde až cez 4tis..) Šiel som po diaľnici a dostať z toho 140kmh bolo tiež celkom trápenie a to na rovinke, resp dolu kopcom, hore kopcom hneď strácal rýchlosť, musel som radiť do 4 aby som udržal aspoň 120kmh. V súvislosti s týmto problemom je aj vysoká spotreba, myslím, že 15-16l lpg na 100km je fakt dosť... Chová sa to rovnako aj na benzín aj na lpg.. Podozrenie mám na katalyzátor.
ALe hlavne čo ma trápi je občasné vyskočenie chyby check injection. Chyba vyskočí prevažne po dlhšej jazde, keď je motor dostatočne zahriaty, po vypnutí motora a následnom opatovnom naštartovaní (tak 5-10min státia).. Zas opatovné vypnutie motora a následné naštartovanie vačšinou chybu zmaže a auto zas funguje ako pred tým...
Inak štartuje pekne, v chode motora nepočujem, necítim nejaké anomálie, vynechávanie a pod.
Viem, že bude treba diagnostiku a viem, že v tomto prípade bude treba kvalitnú diagnostiku a ešte kvalitnejšieho diagnostu :) Takže zároveň Vás prosím o typ na niekoho šikovného na SK, najlepšie stredné slovensko (BB, ZA, MT, LM)
Zároveň ďakujem aj za tipy len tak od brucha :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů