Schéma pojistek !POD! normálními pojistkami, např. od ovládání klimatizace - r.v. 2013

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
CZ Derevil
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: sob čer 25, 2016 22:29

Schéma pojistek !POD! normálními pojistkami, např. od ovládání klimatizace - r.v. 2013

Příspěvek od CZ Derevil » pon čer 21, 2021 20:53

Ahojte, prosím Vás, nemáte někdo schéma pojistek a relátek, které se nacházejí pod těmi "standardními" v předním levém kaslíku (před řidičem)? Nejde se k nim dostat z vrchu, musí se zespodu nebo po sundání palubovky. Je tam určitě pojistka od digitálního ovládání klimy, a co jsem tak našel, tak asi i pojistky od polohování sedaček. Nejde to moc vyfotit.

A kdyby to někomu pomohlo - přestalo mně svítit ovládání klimatizace, jak na předních dveřích, tak i zadních, a nešel ani větrák. Procházel jsem všechny pojistky, o kterých jsem věděl, tj. jak ty v kaslíku před řidičem, tak ty v motorovém prostoru za baterkou. Říkal jsem si, že to fakt už není možné, a narazil jsem tu na fóru na info, že jsou ještě jedny pojistky před spolujezdcem - celý natěšený jsem běžel k autu a prd, nemám tam pod tím kaslíkem nic, jen nějakou jednotku něčeho. No a pak jsem se tu také dočetl, že někdo našel pojistky i pod těmi pojistkami, co jsou v kaslíku před řidičem - nemusí se k nim tak, že se sundá celá palubka, nemusí se ani jít složitě poslepu od A-sloupku. Jak je ovládání ruční brzdy, tak pod ním je podlouhlá plastová destička, která jde odloupnout. Tam jsou dva šrouby - stačí vyndat, vytáhnout ovládání brzdy, odpojit konektor (je s pojistkou, tj. nejprve odjistit pojistkuj, pak vytáhnout, a pak celý panel, co na něm je zapínání/vypínání parkovacích senzorů, tempomatu, sklonu světel a tak, vcelku od vrchu odcvakat a vysunout. No a hned za ním jsou ty další pojistky a relátka, tím spodním otvorem se k nim jde v pohodě dostat a vytáhnout je. A hurá, byla tu i přepálená pojistka od ovládání klimy. Jen by mě teď zajímalo, od čeho všeho jsou ty ostatní, když už o nich vím.

PS: Když budete měnit/opravovat stahovačky oken, a zapomenete si okno stáhnout dolů, tak pak rozhodně z lenosti neříkejte pomáhajícímu sousedovi, že přece nebudete zapojovat ovládání, ať vezme nějakej drátek a proklemuje to na konektoru, mohl by si ho splést s konektorem od klimatizace. :mrgreen:

PSS: Ano, ujistil jsem ho, že má ten správný konektor. :shock:
Renault Espace (prodloužená verze), r. v. 2011, 2.0 dCi, 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů