Hadicky zadnej brzdovej sustavy, prehrievanie kotucov

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Hadicky zadnej brzdovej sustavy, prehrievanie kotucov

Příspěvek od stati » sob lis 21, 2020 11:34

Ahojte.

Uz si neviem rady...

Zacal sa mi prehrievat lavy zadny brzdovy kotuc...ok, zadne kotuce boli uz riadne zodrate, tak som vymenil kotuce (s loziskami), nove platnicky a vymenil som aj lavy brzdovy strmen...
Ovsem problem sa tym nevyriesil, dokonca sa zacal hriat aj pravy kotuc, ktory to doteraz nerobil. ked su kolesa zdvihnute tak sa pretacaju podstatne lahsie, ako pred vymenou, ale stale to neni uplne navolno. Stale tam je odpor, ktory staci na to, aby sa kotuce zohriali tak, ze ked na ne pluvnem, tak to riadne zasyci...pred tym sa kvoli tomu hriali aj pneumatiky (zistene podla systemu merania tlaku v pneu s ukazovatelom teploty pneu), kedze stale akoby pribrzdovali a zvysovalo to ich teplotu...teraz uz sa pneu nezohrievaju, ale stale to troska drhne a vravim, vysledok je, ze su kotuce horuce...na lagune to nerobi...

Preto mi napadlo uz posledne riesenie, ze vymenim vsetky gumene hadicky, ktore obsahuje zadna brzdova sustava, ci niektora neni dodrbana a nevytvara spatny ventil...
Alebo niekomu napada aj daky iny dovod prehrievania???
Budem vdacny za kazdu radu...
Dik.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

majomayo
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 03, 2023 23:24

Re: Hadicky zadnej brzdovej sustavy, prehrievanie kotucov

Příspěvek od majomayo » čtv úno 08, 2024 21:25

Ahoj,
viem, že je to už dávno, ale mám ten istý problém na espace iv. Ako sa to vtedy podarilo vyriešiť?
Vďaka za odpoveď

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Hadicky zadnej brzdovej sustavy, prehrievanie kotucov

Příspěvek od KaJe » čtv úno 08, 2024 23:00

Můj názor je takový, že pokud to nedělá špatný třmen, tak to dělá lano parkovací brzdy.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů