Nefunkcne potkavaci svetla

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
akar134
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: pát bře 08, 2013 20:42
Bydliště: Praha - Zapad

Nefunkcne potkavaci svetla

Příspěvek od akar134 » pát srp 21, 2020 09:11

Ahoj,

vcera pri zapnuti potkavacich svetiel som pocul akesi cvakanie v palubovej doske - lava strana pod oknom. Myslel som si, ze ci to nie je vetrak a tak som stiahol fukanie klimy. Po chvile to prestalo. No a pozeram, ze nemozem nahodit potkavacie svetla. Na palubovke zostavaju svietit len parkovacky a xenony ani tuk. Motory od Xenonu su OK, pretoze pri zapnuti svetiel packou sa rozhybu.

Poistky vypadaju dobre - kontroloval som obe 15A, pretoze kazde svetlo ma ich zvlast.

Nestretol sa niekto s uvedenym problemom? Nemoze byt to nejake RELE? Pokial ano, tak ktore? Viem, ze Espace IV (2.0dci, 2008 ) ma rele box niekde v palubovke ( lava strana pod oknom, ako to cvakalo ) , da sa tam nejak dostat inak nez vymontovat celu palubovku ?

Samozrejme auto blbne teraz pred dovcou - takze parada.

Poradi niekto ?

Diky
Grand Espace Initiale Paris ( 2.0DCi - 2008 )

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Nefunkcne potkavaci svetla

Příspěvek od GREYWOLF » pát srp 21, 2020 09:14

Relatio jsou jak u pojistek( palubka musí ven) tak v motorovém prostoru za baterkou.

Schéma ti neporadím protože to má každý Espace jinak.
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

akar134
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: pát bře 08, 2013 20:42
Bydliště: Praha - Zapad

Re: Nefunkcne potkavaci svetla

Příspěvek od akar134 » úte srp 25, 2020 14:40

Ahoj,

tak nakoniec sa mi problem podarilo vyriesit a riesenie bolo prepajkovat kontakty na poistkovom boxe. Ten sa nachadza pod palubovou doskou na strane sofera.

V postate sa jednalo o odstrojenie vrchnej casti palubovky a za pomoci druhych parov ruk nadvihnut palubku a vymontovat poistkovu strinku spolu s jednotkou UCH.

Doma som to potom oddelil riadiacu jednotku od poistkoveho boxu a nasledne poistkovy box rozobral.

Bolo vidno, ze doska plosnych spojov bola spinava a v niektorych castiach zaoxidovana. Precistil som pomocou Isopropylalkoholu + na problematicke miesta som este pouzil kontakt spray.

Nasledne som prepakjoval poskodene kontakty. Ako priklad poskodeneho kontatku pripajam foto.

Obrázek

Inak vycistenim dosky plosnych spojov sa mi podarilo opravit aj zamykanie - kedy sa nedali zamknut prave predne a obe zadne dvere ( dali sa zamknut len za pouzitia detskej poistky.

Tak snad opat bude Espace nejaku dobu fungovat...
Grand Espace Initiale Paris ( 2.0DCi - 2008 )

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů