chyba - Někdy Abs prüfen a nebo Esp prüfen + kontrolka servis

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zdenek79
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 14, 2015 17:05

chyba - Někdy Abs prüfen a nebo Esp prüfen + kontrolka servis

Příspěvek od zdenek79 » úte pro 17, 2019 20:15

Prosím o radu mám Espace IV, 2,0 dci 127 kw, r.v 2008. Od léta mi občas vyskočí kontolka Abs + servis nebo Esp + servis. Po vypnutí to zmizelo a byl vždy na nějakou dobu čas, ale pozoroval jsem občas při rozjezdu během prvních 20 m takové drnčení asi od levého předního kola, které samo při jízdě ustalo, když jsem přitom sešlápl brzdu tak to zarachotilo a přestalo. Dnes, ale začala kontolka servis + ABS a ESP svítit znovu a zdálo se mi jak kdyby při brždění mi něco křuplo u levého předního kola a brzdění mělo prodlevu a pedál se trochu propadl. Jel jsem dál a asi po 200 m jsem měl znovu prodlevu při brždění. Pak jsem již parkoval u domu. Dál jsem nezkoušel, protože venku byl šílený vánoční provoz. Zitra budu zkoušet dál, jen mám strach aby brzdy nějak neselhaly. Měl někdo nějakou podobnou zkušenost, popřípadě řešení?

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: chyba - Někdy Abs prüfen a nebo Esp prüfen + kontrolka servis

Příspěvek od romacho » stř pro 18, 2019 09:50

Nechaj si skontrolovat snimace ABS na kolesach. Pripadne kabelaz medzi ABS snimacmi a riadiacou jednotkou. Vacsinou byvaju zaoxidovane kontakty na konektoroch. Najrychlejsie to ide s pripojenou CLIP diagnostikou, kde sa zobrazia vsetky impulzy z kolies pri jazde. To ze ti rupe v kolesach pripadne trochu pri brzdeni prepadne pedal je normalne spravanie sa pri brzdeni s aktivovanym ABS. Ale zacni s tym, ze si skontrolujes hladinu brzdovej kvapaliny v nadrzke pripadne doliat. Ak to neprestane pokracuj snimacmi.

zdenek79
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 14, 2015 17:05

Re: chyba - Někdy Abs prüfen a nebo Esp prüfen + kontrolka servis

Příspěvek od zdenek79 » stř pro 18, 2019 16:06

Kapalina je o.k., jen mě zaráží, že se to během jízdy vypne...pak zas naskočí...úplně nepravidelně...

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: chyba - Někdy Abs prüfen a nebo Esp prüfen + kontrolka servis

Příspěvek od -Vasek- » stř pro 18, 2019 17:23

Měl jsem zoxidovaný konektor od čidla ABS PP kola, projevovalo se to úplně stejně.
Gespace 3.5 V6

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů