Odvzdusneni chl. soustany Espace IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
PetrEsp
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 19, 2019 06:42

Odvzdusneni chl. soustany Espace IV

Příspěvek od PetrEsp » stř říj 30, 2019 13:25

    ahoj všichni,
    Nedokázal by mi prosím někdo poradit jak pořádně odvzdusnit chladící soustavu/topení u Espace IV 1.9dci? Jeden odvzdusnovak jsem našel na chladiči, druhý na termostatu, ale není ještě nějaký další? Třeba u topení? Sám sem nic nenašel.Pořád se mi to nedaří a když dojedu, tak vyjedou bubliny z té spodní hadice co vede od spodu chladiče do spodu expanzky nebo když povolim víčko(samozřejmě opatrně), tak mi stupne hladina(tedy předpokládám že tam nějaká bublina bude) a vyjedou bubliny uplne stejne. Kapalinu měnili v servisu a asi tomu moc nedali. Vicko sem dal pro jistotu nove(od FEBI)-znackovejsi sem nesehnal. Dík moc

    PetrEsp
    Starting member
    Příspěvky: 7
    Registrován: ned kvě 19, 2019 06:42

    Re: Odvzdusneni chl. soustany Espace IV

    Příspěvek od PetrEsp » pát lis 01, 2019 14:19

    Tak jsem se pustil do dalšího hledání odvzdušňovací ho šroubu na hadicich k topení a opravdu tam žádné nejsou. Nakonec jsem zjistil že byla málo dosazena spodní hadice Na přírubu chladiče a predpruzena spona byla trochu jinak než původně. Na tomto místě to tedy trochu utíkalo, ale nic velkého, přesto to stačilo aby se chlazení pořád zavzdusnovalo. Dokonce mi jednou vy vybublala chladící kapalina z expanzky za jízdy - to už jsem si říkal že je snad fouknute těsnění pod hlavou, ale nakonec to byla jen taková "blbost". Snad to pomůže i někomu jinému..

    Šamša
    Moderátor
    Příspěvky: 11698
    Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
    Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

    Re: Odvzdusneni chl. soustany Espace IV

    Příspěvek od Šamša » ned lis 03, 2019 10:02

    :t18:
    Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
    Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
    BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
    [img]

    Odpovědět

    Zpět na „Renault Espace IV“

    Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů