Oprava kastle Espace 3.0dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » úte čer 25, 2019 08:48

V zimě jsem koupil bouraného Espace 3.0dci 2007 s automatem dovoz z Rakouska. Nikdy jsem automat neměl a výkon je taky pěkný. Auto je z provozu, před koupí jsem motor otestoval, netlakuje. K dispozici mám celou kastli auta 1.9dci bouraného na předek, tím se oprava velmi zlevňuje. Na autě je velmi amatérsky opravovaná elektrika ke spínaní kompresoru(možná problém připojení diagnostiky), dodělávané denní svícení (příšerné), v interiéru prasácky přišroubované různé držáčky a přilepena vanička na koberec dvířek diag. zásuvky. Taky je jak vlaštovčí hnizdo lepen filtrbox - strašné.Nelze také připojit diagnostiku - chyba multiplexního vedení - budu řešit nejspíš v Renaultu. Vyměnill jsem olej v motoru, mám koupeny všechny filtry. Jak vyřeším problém s připojením diagnostiky, vyměním olej v převodovce. Nechal jsem opískovat a pozinkovat zadní nápravu z 1.9dci, nové zadní brzdiče (repas TRW), koupil jsem novou gumu za prasklou, nechal srovnat 2ráfky. Koupil jsem filtrbox.Opravovaný bok mám již usazen a přivařen, dnes budu brousit sváry a tmelit spáry mezi plechy kaučukovým tmelem a začnu tmelit svařená místa skelným a polyesterovým tmelem.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Naposledy upravil(a) tomz dne pát led 17, 2020 20:25, celkem upraveno 3 x.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pon črc 08, 2019 21:28

Vyrobíl jsem nové nerezové držáky čidel Esp. Pokračoval jsem tmelením svárů. Spoje uvnitř podběhu jsem zatmelil kaučukovým tmelem Body. Nastříkal jsem svařované části v dutinách základní barvou. Místa,která nebudou vidět jsem natřel základem a dvakrát vrchní syntetikou. Vytepoval jsem tapecírunk a zadní koberec (chlupy od psů). Připojil jsem nalévací hrdlo nádrže, ještě musím hadice hrdla stáhnout u nádrže nerezovými sponami.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » stř črc 24, 2019 13:43

Několik dní mi zabralo tmelení, broušení a stříkání dílů. Nakonec budu muset stejně dát auto lakýrníkovi, odstín, který jsem objednal podle VIN auta a čísla barvy je tmavší. Vyměníl jsem části zadních třmenů za pozinkované. Odpálil jsem švajcem zadní boční okénko, které jsem vyřízl flexou i s částí plechu z 3.0dci. Přišlo mi to mnohem jednodušší, než odřezávat okno pomocí stuny, protože v rámečku jsou dva plastové trny. Předělal jsem elektriku na zadní dveře a vyčistil podlahu pod plastovými kryty prahů.

https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Naposledy upravil(a) tomz dne úte pro 10, 2019 07:57, celkem upraveno 1 x.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » ned zář 01, 2019 01:13

Auto jsem nakonec zavezl lakýrníkovi na nastřikání metalízy a vrchního laku, nejsem moc spokojen, ale připravoval jsem si to sám. Pokračoval jsem kompletaci auta. Nasadil jsem tapec PZdveří a pátých dveří a tapec v pravé zadní části vozu. Voskem s olejem jsem vystříkal zadní svařovanou část prahu. Zkompletoval jsem PZ dveře a páté dveře. Složil jsem zadní nárazník a nasadil na auto. Synovi se podařilo připojit auto na diagnostiku Renault Clip. Změnil jsem si palubní jazyk z němčiny na angličtiinu. Diagnostika nenašla žádný parkovací senzor. Kabeláž v zadním nárazníku byla dost poškozena při havárii. Vyměnil jsem všechny kabely v poškozené části a jeden senzor byl vadný(náhradní z vraku 1.9dci). Také se zobrazovala chyba ABS, což bylo způsobeno špatnou vzdáleností senzoru a kroužku ABS na levém zadním kotouči. Poslední chyba zůstává ve spínání kompresoru klimatizace(budu řešit později). Také nefunguje el. levá zadní brzda. To musím vyřešit o víkendu. Dále jsem vyměnil filtrbox, který obsahoval sportovní filtr a po špatném dotažení byl popraskaný a zapatlaný bílým silikonem. Také jsem vyměnil espanzní nádržku chladící kapaliny(trošku tekla) společně s chladící kapalinou.
Po zvednutí na zvedáku jsem umyl motor. Rozdělal jsem naviják rezervy, nechal opískovat a pozinkovat. Povolil jsem plastový kryt levého prahu a po vypadání všech kamínků jsem jej vypláchl vapkou.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pon zář 02, 2019 21:35

Dnes jsem byl na emisní a technické kontrole.Emise bez problémů. Na technické byla závada pouze na levém brzdiči. Tyčka se závitem, která tlačí na brzdový pístek pomocí výstředníku se v otvoru oddělující komoru výstředníku a komoru s brzdovou kapalinou zadírala. Brzdič jsem rozdělal a tyčku jsem v soustruhu vyleštil jemným smirkem a otvor smirkem nalepeným na kulatinu upnutou ve vrtačce. Ovládání brzdy jde teď pěkně lehce.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pon zář 16, 2019 15:18

Opakovaná technická proběhla bez problémů, technik vyzkoušel pouze tu levou brzdu. Ale při jízdě na technickou mi přestávalo táhnout turbo. Vyčistil jsem váhu vzduchu a čidlo podtlaku v sání Technosolem. Když už jsem byl v tom číštění, tak jsem vyndal, vyčistil a namazal EGR ventil. Zkusil jsem jej i zaslepit, ale objevovala se chyba (nedostatek vzduchu v sání), tak jsem záslepku oddělal. Motor teď táhne moc pěkně. Ještě mi zbývá zkusit opravit snímače polohy náprav, xenony svítí moc nízko. Jeden snímač mám již rozdělaný, jak bude čas, zkusím napružit kontakty odporové dráhy a promazat Kontaktolem. Odporová dráha se zdá být pěkná, žádná elektronika tam není, tak to snad půjde opravit.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » sob lis 23, 2019 18:24

Snímač polohy náprav jsem neopravil. Nejde mi zapájet desku zpět, sehnal jsem použitý z renaultdíly za 1kKč. Vyměnil jsem olej v automatické převodovce. Napustil jsem 3.5l a vytekl mi přepadem cca 0.5l. Vypuštění a plnění jsem dělal přes výpustný šroub. Sundal jsem držáky el.brzdy, držák chladiče nafty, držák čerpadla ABS a ještě držák kabelového svazku z přední části převodovky. Vše půjde do zinku. Taky jsem sundal nádrž na naftu, vyčistil jsem ji a její držáky též půjdou do zinku. Ještě jsem objednal originál Renault nové přední tlumiče a dorazy tlumičů. Horní ložisko tlumiče jedno mám( 200,-Kč nové z výprodeje SNR) a jedno koupím na Autodílos. Ještě mám objednanou novou váhu vzduchu (orig.-1kKč). Občas se mi totiž stává, že motor padne do nouzáku a přestane jít turbo. Na displeji se objeví - Check injection. Diagnostika ukazuje na vadnou váhu vzduchu a špatná poloha EGR ventilu. Tak zkusím prvně tu váhu a pak uvidím.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » ned pro 08, 2019 23:22

Pokračoval jsem montáží pozinkovaných dílů(držáky nádrže, el.ruční brzdy, chladiče nafty, řídicí jednotky motoru). Dále jsem propláchl čerpadlo nafty čtyřmi nádobkami Liqui Moly. Proplach proběhl bez problémů, vracená kapalina zůstávala celou dobu čistá. Uvolnil jsem řemen příslušenstvi, ten dám nový, zkontroloval jsem všechny kladky, jednu jsem objednal novou, ložisko chrastilo. Také jsem zkontroloval rozvody. Měly být dělány při 200000, stav tomu odpovídá. Provedl jsem výměnu předních tlumičů, ložisko a uložení jsem použil ze synovy Laguny II FL 2.0T. Měly najeto 60t.km. Jedno původní uložení už bylo docela rezavé. Proto jsem také zamazal silikonem otvory v gumě uložení, kudy se ke kovovému vnitřku dostávala voda. Také jsem připojil el. na denní svícení mlhovkamy s LED a automatem spínání při zvýšeném napětí a odpojení pomocí rozpínacího relé při zapnutí obrysových světel.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pát led 10, 2020 21:54

Podařilo se mi připojit Android player do Espace 2007. Potřeboval jsem jej hlavně kvůli navigaci, kterou podporoval Renault mapami pouze do r.2013. Zatím mám připojen andr.pl. na vstup zesilovače z cd playeru, ale doufám, že i ten dám časem pryč. Hledal jsem na internetu nějaké návody, ale na Espace FL není vůbec nic.
https://www.facebook.com/groups/1369543379850664/
Jednodušší řešení, ale musí palubka ven.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pát led 17, 2020 20:22

Takže palubka nemusí ven, konektor půjde zastrčit z kastlíku. Teď ještě kudy dráty k android playeru.
Zdá se že jsem též vyřešil padání do nouzáku kvůli EGR ventilu. Znovu jsem jej rozdělal a namazal tyčku, která se zasouvá dovnitř cívky. Od té doby klid. Koupil jsem starší Al disky, nechal je opláchnout v H2S04 a opískovat, poté nastříkat.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

Hagrid
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 22, 2017 21:14

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od Hagrid » pon led 20, 2020 21:54

Dobře chlape, dobře. Pěkný čtení! ;)
mj.:
ex. Renault Clio 1.2 1994
ex. Renault Kangoo 1.2 1999
ex. Renault Twingo 1.2 1998
ex. Renault Scénic 1.9 dCi 2000
ex. Renault Espace IV 1.9 dCi 2006
a zbylo Renault Clio III 1.2 16V 2005

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pon úno 10, 2020 19:41

Koupil jsem použitý přední snímač polohy nápravy pro xenony. Problém je, že nemohu povolit šroubky,kterými je snímač přišroubován k držáku. Po zkušenostech s opravou zadního snímače se mi původní podařilo otevřít bez poškození, tak zkusím vysušit(byl uvnitř mokrý) a prostříkat kontoxem. Při sundaném předním kole jsem změřil také kotouče. Tlouštka je 24,5mm, což je téměř milimetr pod minimální tloušťkou. Kotouče i desky jsem měl koupené orig. Renault( 5000,-) Kč a tak je rovnou vyměním.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » pát kvě 08, 2020 21:55

Tak řeším první vážnější závadu. Při jízdě se mi objevilo na displeji - zkontroluj převodovku. Po vypnutí motoru a nastartování nelze přesunout řadící páku bez ručního odblokování(které je ukryto pod horní manžetou řadící páky) do polohy D. Diagnostika hlásí chybu elekromagnetu blokování volby režimů. Po povolení spony, silentbloku výfuku a sundání tepelného štítu nad výfukem jsem celý volič spustil pod auto. Zkusil jsem magnet blokace a ten pracuje správně. Musím tedy po kabelech a vše proměřit. Naštěstí teď auto moc nepotřebuju, tak na opravu mám dost času. Setkal jste se s touto závadou někdo?
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » sob kvě 16, 2020 22:14

Oprava nakonec nebyla tak složitá. Když jsem auto zvedl na zvedáku, všiml jsem si poškozené izolace červeného kabelu (+12V)vedoucího před převodovkou a měděnky v poškozeném místě. Kabel byl v tomto místě přerušen, stačilo očistit, spájet a přetáhnout smršť. bužírkou. Po opětovném načtení diag. se již závada elektromagnetu neprojevila. Prostě klika. Když už jsem měl auto na zvedáku, sundal jsem zadní nárazník a vyměnil vadný levý vnější parkovací senzor. Ještě jsem měl jeden funkční z hav. 1.9dci. Také jsem vyměnil zadní tlumiče orig. Renault KYB(3400,-Kč), které jsem měl nové již měsíc doma. Dále jsem vyměnil vadný přední snímač polohy nápravy(pokus opravit 2 kusy, po opravě funkční pouze jeden).Až bude nálada, zkusím rozdělat nefukční ještě jednou. A ještě mi zbývá před sezonou nechat naplnit klimu, nespíná kompresor, nízký tlak media.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » sob čer 06, 2020 20:34

up
Naposledy upravil(a) tomz dne sob čer 06, 2020 20:37, celkem upraveno 1 x.
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » sob čer 06, 2020 20:35

Nechal jsem naplnit klimatizaci, byla téměř prázdná. K sepnutí kompresoru však stejně nedošlo. Zkusil jsem napětí na konektoru kompresoru a při povelu start kompresoru přes diagnostiku se napětí objevilo. Zkusil jsem změřit odpor cívky na konektoru a byl téměř 0, což je zkrat. Měl by být v jednotkách ohmů. Rozdělal jsem tedy spojku s řemenicí a oddělal elmag. cívku. Už od pohledu bylo vidět, že jsou kabely porušené. Naštěstí kousky kabelů vedoucí do zalité cívky zůstaly v pořádku. Řádně jsem je oškrábal nožem a napojil nové. Klima konečně funguje, tak jak má. Tlak v systému 4 bary neklesá, tak snad nebude nikde ani díra. Uvidím časem, zkontroluji tlak za 14dní. Oprava 0,- Kč a to mi známý, který mi plnil klimu, nabízel nový kompresor, bratru za 12000,-, no nekup to.
Zkouška spojky: https://www.youtube.com/watch?v=DpLddufoqlA

https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Oprava kastle Espace 3.0dci

Příspěvek od tomz » čtv črc 14, 2022 13:40

Rozhodl jsem se zkontrolovat alternátor, z motorového prostoru se ozývá při volnoběhu jemné cvrlikání, měl jsem podezření na volnoběžku. Když jsem měl venku alternátor, vyměnil jsem ložiska. Uhlíky jsou dostatečné dlouhé, pouze jsem jemným smirkem přebrousil měděné kroužky kolektoru.Zádrhel nastal při pokusu sehnat volnoběžku alternátoru, u tohoto motoru je alternátor Mitsubishi 190A a novou volnoběžku jsem nesehnal ani v Renaultu. Promazal jsem tedy původní volnoběžku mazivem s mědí, snad to bude dobré. Kvůli vyndání alternátoru jsem musel povolit nápravnici, tak jsem ji rovnou sundal, nechal pozinkovat držáky a stabilizační tyč přední nápravy a pouzdra podložil kouskem gumy, protože už byly trochu volnější a mohly by taky časem klepat. Taky jsem vyměnil ramena přední nápravy a nechal pozinkovat nové chráničky spodních čepů. Také jsem znovu vyměnil olej v automatu, ten vypouštěný byl po 10tis.km dost tmavý. Teď ještě řeším nefunkční klima ve vlákně o klimatizaci.
https://tomaszita.rajce.idnes.cz/Oprava_Espace_3.0dci/
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů