Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
imrich.obert
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 18, 2013 05:49
Bydliště: Devičany 222

Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Příspěvek od imrich.obert » pát pro 14, 2018 14:43

Espace 4, 1.9dci, 85kw, r.v.2004, dve funkčné karty.(dve tlačítka)
Auto je zamknuté.(vidieť blikanie červenej led diody - imobilizér funguje) Oboma kartami viem odomknúť aj zamknúť.
Porucha sa prejavuje takto: Vložím kartu do čítačky do polovice - ukážu sa km, hodiny, von.teplota.(autorádio funguje) Vložím kartu na doraz (má sa zapnúť zapaľovanie), ale nič sa nerozsvieti a led dioda imobilizéra začne trvale svietiť.Samozrejme sa nedá auto naštartovať. Po vytiahnutí karty ešte display svieti približne 5 sekúnd a potom zhasne a začne blikať led dioda imobilizéra. Obe karty sa chovajú rovnako.Volant nie je zamknutý.
Preštudoval som toto fórum aj sekciu laguna dva (nechcel som zakladať novú tému), ale neviem si pomôcť a potrebujem pomoc.
Čo všetko som urobil podľa pokynov na tomto fóre.
1.pre istotu som skontroloval čítačku, či nie sú ulomené prítlačné jazýčky z umelej hmoty - oba sú v poriadku.
2.dočítal som sa, že treba skontrolovať napájacie napätie zámku volantu, presvietiť vodiče zbernice CAN po UCH. - napätie je správne a vodiče sú OK.
3.Vymeniť zámok volantu.(musí byť resetovaný)
4.Kúpil som na vrakáči a zresetoval. - po výmene sa to správa tak isto, ale pri vyťahovaní karty z čítačky sa display rozsvieti, počujem cvaknúť relátka pri UCH ale iba na dve sekundy.(s pôvodným zámkom volantu sa pri vyťahovaní karty nič nerozsvecuje) Z tohoto usudzujem, že aj tento zámok nieje funkčný.(možno sa mýlim a ešte je závada niekde inde)
Neviem na čo sa mám ešte zamerať.Skúste poradiť, ak ste niečo podobné riešili. :(
Renault Espace IV 1,9dci 85kW r.v.2004

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Příspěvek od dlabca » pon pro 17, 2018 07:18

Myslím že problém bude v čtečce. Jazýčky možná v pohodě, ale blbě to spíná.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Příspěvek od GREYWOLF » pon pro 17, 2018 07:22

Vadná karta. Auto jí nezná/zapomělo/nedává signál co by měla. Stalo se mi to také úplně stejné symptomy, Musel jsem 50km pro druhou kartu a ta se pak normálně chytla. Druhý den jsem jel do Renaultu aby mi objednali nové karty k autu protože ta co mi to udělala byla po "opravě" mimo Renault
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
imrich.obert
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 18, 2013 05:49
Bydliště: Devičany 222

Re: Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Příspěvek od imrich.obert » pon led 07, 2019 13:56

OPRAVENE.Dobre som usudzoval - aj zámok z vrakáča bol vadný.Kúpil som Renault ESL Emulátor - tu je link.(korektné jednanie - 100% funkčné)
https://eshop.autoelectronic.cz/renault_esl
Pripojil som vodiče podľa rady predávajúceho a auto štartuje tak ako má.Maximálna spokojnosť.Dúfam, že to niekomu pomôže.
Ďakujem dvom prispievateľom, ale čítačka a aj karty sú úplne v poriadku - bolo to zámkom riadenia. :D
Renault Espace IV 1,9dci 85kW r.v.2004

Marca9
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 15, 2020 18:43

Re: Neštartuje, svieti dioda imobilizéru

Příspěvek od Marca9 » sob úno 15, 2020 18:59

Něco podobného jsem teď také řešila na svém autě, auto šlo kartou odemknout i zamknout. Z baterie i po zamknuti auta sem měla odběr cca 0,24Ah a muselo se zjistit odkud ten odběr jde. V motorovém prostoru jsme změřily pojistky, takže to šlo z komfortní jednotky, bylo jasné že něco v interiéru. Po vložení karty do čtečky dioda imobilizéru trvale svítila, takže tím pádem blokuje startování. Nejdříve jsme zkoušely pojistky, relatka....vse v pořádku. Nakonec jsme rozebraly palubovku, sundaly jsme všechny plasty a zkontrolovaly kabeláž. Ukázalo se, že zámek volantu je zaseknutý, nefunkční a volant se neodemykal. Tím pádem nedával správný signál k odblokování imobilizéru. Hlavně jak zůstával na půl sepnutý ten zámek volantu , tak měl trvalý odběr a vybíjel baterii. Snad toto také někomu z vás pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů