Po výměně turba pořád "píská" paranoia nebo problém turba?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
thomasvt
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2018 16:27

Po výměně turba pořád "píská" paranoia nebo problém turba?

Příspěvek od thomasvt » ned lis 04, 2018 16:47

Ahoj,

Doufám že zbytečně plaším, ale chci se zeptat na názor, před měsícem mi odešlo turbo, pískot a hučení dost slyšitelný, v servisu potvrzený turbo KO, objednal jsem repas, nechal jsem ho vyměnit, vč oleje a filtru. Ale teď nevím, jestli auto moc zkoumám, a tohle je běžný zvuk, nebo mi pořád něco nesedí a takhle by to slyšet být nemělo?

Prosím o zkouknutí videa má to 11 vteřin.

https://youtu.be/NFsrAvHzClE zvuk je slyšitelný ve vteřině 3-5 a 8-10, při vyšších otáčkách se to neděje (nebo není nic slyšet)

Když tohle samé udělám po dojetí, slyšet to na volnoběh není. V průběhu jízdy to takhle podobně "hučí" od nějakých 1800ot, když se zmáčkne spojka zas to udělá zvuk jak v 0:5 a 0:10 na videu - možná to fakt má takhle znít a jenom v tom hledám mouchy kde nejsou.

Byl jsem se na to ptát i ve firmě odkud turbo mám, auto se mnou i projeli, ale bohužel už bylo zahřáté a tenhle zvuk to nedělalo...tak mi bylo doporučeno zkusit dotáhnout znovu komplet uchycení turba, že to může být ucházející vzduch někde kde je malá netěsnost a proto to takhle "pištět".

Za názor někoho kdo se vyzná budu rád.

LukoLVG
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 27, 2016 10:24

Re: Po výměně turba pořád "píská" paranoia nebo problém turba?

Příspěvek od LukoLVG » čtv led 24, 2019 20:13

Trosku neskoro ale! Urcite popozeraj hadice vstupu vzduchu do turba ale! Ak mas repasovane turbo moze kludne byt ze je nedostatocne vyvazene a t.j. ma este nejake nedovazky... Dalsia vec, pri vymene treba vymenit vzduchovy filter a vycistit komplet sanie. Co ak si pri nastartovani opat nasal bordel a znicil povrch obezneho kolesa kompresora - ohol spicky lopatiek?... :)
BTW repas je OK ale kupa noveho je lepsia volba aj ked viem ze castokrat ovela nakladnejsia :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů