Espace 3.5 V6 0,5l oleje na 400km

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Storm
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 06, 2009 12:41

Espace 3.5 V6 0,5l oleje na 400km

Příspěvek od Storm » čtv čer 28, 2018 08:38

Čau Renulťáci,

zase já...před pár dny jsem řešil problém s kartou, ale jelikož asi ještě smůly nebylo dost....

Kartu jsem vyřešil a vesele vyrazil do Anglie. Někde po prvních 200 km se rozsvítila ikona motoru servis a auto zdechlo. V nouzáku jsem dojel za známým a píchli jsme to na diagnostiku....p0300 - multiple cylinder misfire (selhání zapalováni na více válcích) což mohlo znamenat cokoliv od svíček po senzory na vačkách nebo klikovce....).

Po kávě a diskuzi jsme došli k autu, nouzák zhasl auto chytlo normálně. Smázli jsme chyby, zkontrolovali chod motoru na live datech z diagnostiky (jediná chyba byla pozice natočení vaček oproti očekávání...smazáno) a šel jsem to projet. Nic se nedělo, auto jelo. Najezdil jsem okolo 80 km různým stylem jízdy, po různých cestách (rychlostka, okrsky...) a nic, tak jsem pokrčil rameny a vyrazil dál.

Ve frankfurtu při tankování jsem se dozvěděl že mám doplnit olej....nalil jsem, za chvíli zasttavil a vypadalo to OK. Po 400 km na dalším plynu....doplňte olej...a tak už to zůstalo.
Teď Vám píšu z Birminghamu...o 1600km dál a asi o dva litry dolitého oleje lehčí.

Auto jede normálně, snad jen výkon je o něco slabší....ale těžko říct fakt ho do otáček neženu.
Zkusil jsem nalít šmakuládu na ztrátu oleje že se to snad zlepší, ale proletěla motorem úplně stejně.
Zkoušel jsem jet střídavě na plyn a na benzín ale beze změny.
Žádný kouř ze mně nejde
Žádné viditelné úniky oleje


Nejhorší je že mě čeká asi dalších asi 5000 km než se dostanu domu...vlastně ani nečekám, že bychom tomu nějak pomohli ale mám trochu nervy tak se svěřuju :-)

Hagrid
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 22, 2017 21:14

Re: Espace 3.5 V6 0,5l oleje na 400km

Příspěvek od Hagrid » ned črc 01, 2018 22:27

Nijak ti nepomůžu, sry, ale máš Renaulta, tak s tebou tak nějak soucítím. Mám sice 1.9dCi, prý spolehlivý motor, ale každá delší cesta je s mejma pocitama podobná té tvojí. Naposledy, když jsme před týdnem jeli Polsko k Baltu tam a po týdnu zpátky. Naštěstí v poho, ťuk ťuk ťuk, ale stejně se cestou rozsvítilo ABS ESP, když jsme jeli v dešti. Njn.
mj.:
ex. Renault Clio 1.2 1994
ex. Renault Kangoo 1.2 1999
ex. Renault Twingo 1.2 1998
ex. Renault Scénic 1.9 dCi 2000
ex. Renault Espace IV 1.9 dCi 2006
a zbylo Renault Clio III 1.2 16V 2005

janmikolas
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob srp 20, 2016 11:52

Re: Espace 3.5 V6 0,5l oleje na 400km

Příspěvek od janmikolas » pát črc 13, 2018 10:06

Ahoj, mam taky 3.5 V6, uz skoro dva roky, a ackoliv jsem ho uz chtel dat pryc, nechal jsem si ho, dal do cajku a ted jsem spokojenej maximalne.
pokud by te to zajimalo, zde uvedu veskere naklady, co jsem za ty dva roky mel...

Renault Espace 3.5 V6 rok 2004 Initiale Paris, najeto 274000km

porizovaci cena v bazaru 100000Kč
vymena oleje, filtru, oleje v automatu - 5500kč
cidla, senzor otacek, vačky nebo cosi podobneho, komplet svicky, zadni komplet brzdy cca 15000kč (mozna jsem nejakou malickost zapomnel).
pneu letni 18´ cca 12000
pneu zimni 17´ cca 8000
tak mi na podzim odesel ventilator, to resil muj mechanik dilem z vraku..
sakumprask 145500kč

co se spotreby oleje tyce, mel jsem taky ten problem, a vlastne asi porad trochu mam..bylo to kolem litru na 2000km. Pri vymene oleje ted v dubnu jsem to nechal necim vyplachnout a zatim jsem najel pres 5000km a nic, Kazdopadne mam v aute litr oleje...nekdo mi tu psal, ze 24 ventil proste olej zere..a zatim kazdej mi doporucil spis dolejvat nez nechat motor rozebirat...
nemam LPG a ani ho tam uz davat nebudu, motor prede krasne, vykon je skvelej a spotreba mezi 10.5-11.5 dlouhodobe..Dalka se da jet pod 10l, ale clovek musi jet hodne lehka noha, coz casto nejde..z duvodu spotreby jsme si do rodiny poridili druhe auto, Fabii na LPG..ta jezdi za 7-8lpg/100km, takze mi to Espace tak trosku kompenzuje.

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Espace 3.5 V6 0,5l oleje na 400km

Příspěvek od Analyse » pát črc 13, 2018 18:54

Test komprese je levný a hned. Vyloučí nebo potvrdí opotřebení kroužky-válec.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti