Výměna výparníku klimatizace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petrsanc
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 06, 2018 16:01

Výměna výparníku klimatizace

Příspěvek od petrsanc » stř čer 06, 2018 16:11

Ahoj. Prosím o radu. Mám Espace IV (2.0 dCi, 2007), mnoho let bez problémů slouží, ale nyní mi nefunguje klimatizace. V servisu po detekci vodíkem určili závadu - děravý výparník klimatizace (ten co je v kabině). Bylo zjevné, že se jim do opravy příliš nechce. Předběžnou cenu stanovili na cca 55.000 Kč. Nový výparník (prý neexistuje replika) + nový kompresor + sušení + náplň + práce. Cena mě po pravdě celkem vyděsila. Je reálná? Nemáte někdo s výměnou zkušenost? Je pravda, že se musí demontovat celá palubovka (prý je to na den práce)? Děkuji, Petr

vlastikd
Advanced member
Příspěvky: 311
Registrován: pon bře 14, 2011 08:43

Re: Výměna výparníku klimatizace

Příspěvek od vlastikd » čtv čer 07, 2018 12:13

Trochu nerozumím tomu, proč kvuli děravému výparníku budou měnit kompresor a pod., pokud nejde sehnat nový, tak bych se podíval po bazaru...., nebo zkusil kontaktovat specializovanou firmu na klimatizace.
kompresor jsem měnil nový vloni a vyšel s prací na 7000,-
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna výparníku klimatizace

Příspěvek od dlabca » čtv čer 07, 2018 18:40

Z takového servisu utíkej rychle pryč. Asi potřebují nabouchat peníze na dovolenou. Pokud je díra ve výparníku, tak jestli to chtějí dělat přes palubovku, tak na to bych se moc rád podíval. Trošku mi to připomnělo scénu z komedie "Žhavé výstřely". Tam operovali zrak jednomu navigátorovi a aby nepoškodili rohovku, tak na to museli jít přes řitní otvor. :-)

Výparník je umístěný v bedně ze spodu auta pod spolujezdcem. Pokud jsi trošku zručný, tak bys výměnu zvládl i sám. Je docela lehce přístupný po sundání krytů. Vysoušeč bych možná vyměnil, i když to by musela být veliká díra, aby se tam dostala nějak moc vlhkost, ale kompresor proboha chtějí měnit proč? Vodík čichali detektorem někde u výdechů klimatizace, takže nakonec nemusí být díra ve výparníku ale klidně jen netěsný spoj u něj, nebo díra v trubce.

Takový servis jsem taky zažil u nás Renault v Olomouci. Když mi nefungovala klima udělali mi diagnostiku a protože tam nesvítila žádná chyba, tak konstatovali že je vše v pořádku. Vůbec nesledovali živé hodnoty, nevěděli kolik je teplota na výparníku atd. Zadarmo drazí.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

petrsanc
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 06, 2018 16:01

Re: Výměna výparníku klimatizace

Příspěvek od petrsanc » čtv čer 07, 2018 19:25

Jojo, už to taky vím. Celkem mě vystresovali, takže jsem do noci sháněl a hledal info po netu. Hned ráno jsem do servisu volal a ptal se jak je možné, že jejich technik neví kde má Espace výparník a proč třeba nemá k dispozici nějakou dokumentaci. No, omluvili se, vodík zopakují, netěstnost najdou a pak se uvidí.
Moc díky. Petr

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna výparníku klimatizace

Příspěvek od dlabca » pát čer 08, 2018 16:02

Pokud odkrytují spodek a potom budou vodíkem hledat únik, tak najdou přesně místo úniku. To je nejlepší postup.

Dej potom vědět kde díra nakonec byla.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů