Po vymene desticek (autorizovany servis ) problem s automatickou brzdou

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
akar134
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: pát bře 08, 2013 20:42
Bydliště: Praha - Zapad

Po vymene desticek (autorizovany servis ) problem s automatickou brzdou

Příspěvek od akar134 » čtv pro 21, 2017 08:58

Ahoj,

objednal som sa u Renault autorizovaneho servisu na vymenu brzdovych desticek + urobenie malej udrzby ( olej, filtre, atd, nacitanie ventilkov ).

Ked som vracal po ceste domov, mal som pocit, ako by som tiahol naves a nasledne som zistit, ze lave zadne kolo je extremne teple. Na druhy den som vratil Renaulta spat do servisu, ze auto nie je v poriadku a stale brzdi a pali brzdove dosticky/kotouce.

Auto samozrejme pred navstevou servisu fungovalo vsetko na aute v poriadku - ziaden problem ( ziadna chyba na displeji, rucna brzda fungovala v pohode ).

Nasledne mi bolo oznamene, ze je problem s automatickou parkovaciou brzdou, ktora po vymene brzdovych desticek se zapekla ( zrejme automatika nejak nerozoznala sirku novych desticek ).

Osobne si myslim, ze servis zrejme nieco zanedbal a teraz chcu cca 11 tis za novu automaticku parkovaciu brzdu ? Ten "maly" servis s vymenou brzdovych desticek stal cca 10 tis a teraz chcu dalsich 11 tis.

Cele mi to pride totalne absurdne. Nestretli ste sa s podobnym problemom ? Je mozne, ze servis nieco zanedbal - napriklad nejaka kalibracia?

Diky moc
Naposledy upravil(a) akar134 dne čtv pro 21, 2017 17:19, celkem upraveno 1 x.
Grand Espace Initiale Paris ( 2.0DCi - 2008 )

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 340
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: Po vymene desticek (autorizovany servis ) problem s automatickou brzdou

Příspěvek od picasso-12345 » čtv pro 21, 2017 11:25

Smazáno
Naposledy upravil(a) picasso-12345 dne úte led 30, 2018 09:39, celkem upraveno 2 x.
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 340
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: Po vymene desticek (autorizovany servis ) problem s automatickou brzdou

Příspěvek od picasso-12345 » pon led 29, 2018 10:50

Zdravím,
takže mám dotaz k parkovací brzdě. Po výměně destiček přibržďuje levá strana (lanko zakončené závitem). Toto lanko musí sloužit k nastavení "vůle" lanka parkovací brzdy. Jak lze tedy toto lanko vyšroubovat bez rozebrání brzdové jednotky? Ručně otáčet lankem mi moc nejde, diagnostika mi povolí pouze jednou odbrzdit, existuje na to nějaký fígl, nebo skutečně musím brzdu vymontovat z auta abych s tím otočil? Dělal to někdo z Vás?
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 340
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: Po vymene desticek (autorizovany servis ) problem s automatickou brzdou

Příspěvek od picasso-12345 » úte led 30, 2018 09:19

Zdravím,
odpovím si sám, doufám, že to pomůže dalším.
Pomocí ručního nouzového odbrždění jsem rozepnul mechanismus parkovací brzdy. Na autě zespoda na jednotce parkovací brzdy jsem sundal kryt parkovací brzdy ( závit lanka byl zcela zašroubován v trubce (matici) elektrické brzdy). Posunutím trubky se závitem, která je součástí elektrické brzy, nešla hvězdice lanka levé strany vysunout mimo plastový kryt elektrické brzdy =>lankem nešlo otáčet. Odpájel jsem proto jeden drát na motůrku elektrické brzdy (možná toto bylo zbytečné, motor je spínán zřejmě přes relé) a pomocí zdroje jsem zatočil z motůrkem tak, že lanko se vyšroubovalo = je volné cca 5cm. Poté jsem naletoval zpět drát na motor elektrické brzdy. Vyzkoušel jsem funkci brzdy a pomocí diagnostiky vymazal závodu brzdy při rozepnutí nouzovým ručním odbržděním a znovu zkalibroval brzdu. Silikonem jsem namazal kryt elektrické brzdy a tento jsem přišrouboval zpět.
Z toho plyne - pokud vám přibržďuje některá zadní strana např po výměně destiček, může být závada i ve špatně seřízené délce brzdových lanek. Seřizuje se vždy jen levá strana (strana řidiče). Pokud je vše v pořádku po rozpojení mechanizmu pomocí nouzového odbrždění a povolení levé převlečné plastové matky a vysunutí levé hvězdy lanka mimo skříň elektrické brzdy lze lankem (ne bowdenem) zatočit a lanko seřídit.
Jaká byla příčina tohoto stavu mě nenapadá, nicméně brzda je opět plně funkční a kamarád spokojen.

Já to tu píšu a Renault to má zpracované viz MR361ESPACE3.pdf
PS: nové lanko se zašroubuje o pět otáček (viz manuál MR361ESPACE3.pdf), kapitola 37B
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 hostů