Vysypané ojniční ložisko

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
atom_cz
Starting member

Vysypané ojniční ložisko

Příspěvek od atom_cz » úte črc 28, 2020 08:56

Zdravím, jsem laik.
Začal mi velmi klepat motor 2.2 dci
V servisu zjistili rozpadlé ložisko ojnice.
Prý je od toho omletá klikovka. Cena s prací 45k (nová klika, nové ojnice a ložiska)
Šli byste do toho, nebo byste to řešili výměnou motoru, případně prodejem celého auta na nd?
Díky
Atom

Mac559
Starting member

Re: Vysypané ojniční ložisko

Příspěvek od Mac559 » čtv črc 30, 2020 23:17

Ahoj, stalo se mi uplně to stejný, s kamarádem jsem vyndaly motor koupily novou kliku šály atd asi cca 15k dohromany když nepočítám že jsme to dělaly do večerech a o víkendech ale najel jsem na to asi cca 2500km a zaklepalo to znova... a bylo mi doporučeno koupit blok motoru z esapce 3 2.2dci a přestrojit na to všechny díly z espace 4 2.2dci ten blok je stejnej jenom že dole nemá vyvažovací hřídele a netrpí na vydření těch šál (to je to ojniční ložisko) motor jsem přivezl a teďka to přestrojuji až to bude hotové tak písnu jestli to fakt maká nebo ne ale hodně lidí říkalo že se to takhle dělá dokonce i servis kde to dělaly a chlápek tvrdil že když to udělaly tak jim nikdy nepřijel zpátky že má vydřenou kliku.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“