Klimatizace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomas_k » pon kvě 07, 2018 20:28

Ahoj renaulťáci.
Tak mi taky nejde klima. LED na ovladači u řidiče se po stisku tlačítka rozsvítí, ale nenajede ani ventilátor na chladiči a nesepne ani spojka kompresoru. Vloni jsem to nechal naplnit a bylo to v pořádku, tak předpokládám, že chladivo tam je. Dnes jsem byl na diagnostice a mám tam závady FC121 až FC124 - komunikace s ovládacím panelem. Mám ESPACE IV 2.0dCi 127kW PRIVILEG, rok výroby 12/2008. Nevíte prosím někdo, kde je řídící jednotka klimy u tohoto modelu - abych nerozebíral celé auto :D , případně nesetkal jste se s těmato chybami někdo. Už nevím, kde bych měl hledat, pojistky jsem měřil a jsou v pořádku.
Díky všem předem za rady, Tomáš K.

Nenča
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte lis 22, 2011 13:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od Nenča » pon kvě 07, 2018 20:46

Nevím proč a prolezli jsme úplně všechno, až jsem takovou obyčenější diagnostikou z práce zjistil, že byla klima zakázaná v hlavní řídící jednotce auta, ne klimy. Nikdo neví proč se to stalo, ale nikdo na to nepřišel a byl jsem asi u 4 kámošů, kteří mají každý jinou diagnostiku.
Renault Avantime 2.2 dCi, 110 kW, 320 Nm, přeprogramován na ECOtuning 120 kW, 382 Nm, r.v. 2002
Obrázek

Renault Megane II hatchback 1.5 dCi, 78 kW, přeprogramován na 100 kW, 307 Nm, r.v. 2006 - prodáno
Obrázek

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » pon kvě 07, 2018 22:17

tomas_k píše:
pon kvě 07, 2018 20:28
Ahoj renaulťáci.
Tak mi taky nejde klima. LED na ovladači u řidiče se po stisku tlačítka rozsvítí, ale nenajede ani ventilátor na chladiči a nesepne ani spojka kompresoru. Vloni jsem to nechal naplnit a bylo to v pořádku, tak předpokládám, že chladivo tam je. Dnes jsem byl na diagnostice a mám tam závady FC121 až FC124 - komunikace s ovládacím panelem. Mám ESPACE IV 2.0dCi 127kW PRIVILEG, rok výroby 12/2008. Nevíte prosím někdo, kde je řídící jednotka klimy u tohoto modelu - abych nerozebíral celé auto :D , případně nesetkal jste se s těmato chybami někdo. Už nevím, kde bych měl hledat, pojistky jsem měřil a jsou v pořádku.
Díky všem předem za rady, Tomáš K.
Když jsi byl na té diagnostice, tak se dá odečíst skutečný tlak chladiva v okruhu, ale to by jsi musel mít kloudnou diagnózu, ne nějaký ELM.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Klimatizace

Příspěvek od dlabca » úte kvě 08, 2018 10:00

Zkusil bych zkontrolovat dráty v husím krku ke dveřím, když to nekomunikuje s ovládacím panelem. Jinak řídící jednotka je pod nohama řidiče v podlaze, ale tam bych asi chybu nehledal. Mě ušla klima za několik dní, takže bych moc nespoléhal na to, že byla vloni plněná. Když byla potřeba doplnit, tak asi někde uniká. Já měl dvě díry v kondenzátoru a nikdo na to nepřišel, až teprve jsem to nechal naplnit vodíkem a teprve potom jsme to našli. od výměny je už několik let klid a nemusel jsem klimu vůbec doplňovat. Ale ve tvém případě pokud tam máš chyby v komunikaci, začni s těmi dráty.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomas_k » úte kvě 08, 2018 12:25

Dobrý den všem.
Jestli utekla klima, budu zjišťovat až příští týden, teď se na diagnostiku nedostanu. Jinak jsme celé auto "přeběhli" diagnostikou od BOSCH, tak si myslím, že snad je ta diagnoza vyhovující. Auto bylo krom klimy celé bez chyb. Jen ty chyby v komunikaci FC121 až FC124 nejdou smazat. V přesném popisu závady z diagnostiky je "Komunikace s ovládacím panelem strana řidiče,strana spolujezdce - rušení". Už jsem i kontroloval částečně svazky kabelů v motorovém prostoru, jestli mi to nějaký městský hlodavec neodrbal a nic. V týdnu to ještě vezmu na zvedák,odpojím baterku a mrknu na spoje uzemění jednotek v motorovém prostoru a tedy ještě konektory ve sloupku dveří. Spíše, jak únik chladící kapaliny mi to připadá na nějaké zoxidované konektory, uhnilou zem atd.
Klimu jsem nechával vloni doplnit po sedmi letech a doplnili 200g +nějakou kontrastní látku do náplně. Nikde jsme však tenkrát žádný únik nenašli. Minulý týden jsem znovu lezl všude okolo trubek klimy, kompresoru, výparníku a zase jsem nic nenašel. Ještě jsem vloni nechával vyčistit celý interier vozidla a právě tady na fóru jsem našel, že tam někomu natekla čistící látka/voda do konektorů. Vloni klima fungovala, letos nic :) Z visu jsem si postahoval schémata a tak mi asi nezbude nic jiného, než to celé dokonale proměřit. Ze servisních manuálů, co mám, jsem zjistil, že někdy je řídící jednotka klimy před řidičem, někdy v podlaze u spolujezdce, někdy v palubce před spolujezdcem, někdy pod sedadlem řidiče a fakt se mi nechce podstoupit tuto detektivní činnost. V nejhorším zase nastoupím s endoskopickou kamerou a budu pátrat po krabičce s konektory. Od svého typu espace právě žádnou upřesňující dokumentaci ohledně umístění jednotky nemám :?
S tím VINem to bude asi také oříšek. Jeden autorizovaný servi podle VINu auto vůbec nenašel, dva další také autorizované servisy při opravě čidel okolo DPF nedokázali dohledat náhradní čidlo teploty - všude v rozstřelu na schématu byly jen zátky. Vozidlo je z dovozu z Itálie. Tak jsem to musel dohledat v DE.
Zatím tedy všem kdo se ozvali na mou prosbu - dotaz díky za nápady, kde mám hledat. Až bude něco nového, samozřejmě dám vědět sem do sekce.
Tomáš K.
Naposledy upravil(a) tomas_k dne čtv čer 28, 2018 15:26, celkem upraveno 1 x.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » úte kvě 08, 2018 20:56

BOSCH diagnostika si s Renaulty moc nerozumí a může generovat chybná hlášení z věcí které ani nemáš. Clip a tam se podíváš i na tlak čidla a mělo by tam být v klidu v tomhle počasí okolo 4bar.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomas_k » úte kvě 08, 2018 22:14

Šamša píše:
úte kvě 08, 2018 20:56
BOSCH diagnostika si s Renaulty moc nerozumí a může generovat chybná hlášení z věcí které ani nemáš. Clip a tam se podíváš i na tlak čidla a mělo by tam být v klidu v tomhle počasí okolo 4bar.
Dobrý večer.
Díky za info. Myslel jsem si, že diagnostika od BOSCHe zase není takový šunt, leč asi máte pravdu. V mém espíkovi to hlásí i poruchy zadních panelů ovládání klimatizace, přitom tam žádné ve dveřích nemám. Jen nevím, kde v mém okolí (Mladá Boleslav) by měl někdo CLIPa, tady jsou všichni zaměřeni na koncernová auta a najít někoho ochotného a znalého na Francouze se mi zatím nepodařilo. V návalu zoufalství už mám otevřený aliexpress na CAN CLIP, že něco pořídím (vím,že to do této sekce nepatří, ale nemáte nějaký tip??). Je toho tam spousty verzí a tak budu muset asi prohledat forum o diagnostikách, co bych měl pořídit. Podle SW PC se řídit nemusím. Jelikož se věnuji elektronice a programování jednočipových mikropočítačů, tak mám pár NB s různými operačními systémy :D
Díky moc za odpověď. Tomáš K.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » úte kvě 08, 2018 23:55

Nejjednodušší je to koupit přes WISH, kde se dá dojít ke slevě při současném zakoupení s více zákazníky. Taky jsem ho tam pořizoval a cena okolo 2000 Kč. Jen je trochu složitější instalace a nahrazování exe souboru, kreknutým. Ale asi nic co bys nezvládnul.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2517
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Klimatizace

Příspěvek od GREYWOLF » stř kvě 09, 2018 07:10

tomas_k píše:
úte kvě 08, 2018 22:14
Jen nevím, kde v mém okolí (Mladá Boleslav) by měl někdo CLIPa
Zastav se v Praze. Zas tak daleko to není :wink:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomas_k » čtv kvě 10, 2018 10:37

Dobrý den všem.
Tak ZÁVADA NA KLIMATIZACI ODSTRANĚNA.
V první řadě bych chtěl poděkovat všem, co mne odpovídali na můj dotaz a za nabídky na napíchnutí na CLIPa.
No a čím to bylo píši, jak jsem slíbil - chyběla chladící kapalina v klimě a to všechna. Zkoušeli jsme to na vakuum a to drží. Tak jsme jí opět naplnili a přidali kontrastní látku. Pár dní s tím budu jezdit a pak to prohlídneme UV lampou. Opět jme teď před plněním na nic nepřišli. Jen se pánovi servisákovi nelíbil ten ventilek na hrdle plnění klimy, tak jej vyměnil.
Ještě před plněním jsme to měli na další noname diagnostice a ta nenašla vůbec nic. Ta BOSCH profesionální (snad) mi tam házela chyby (falešné) v komunikaci s ovládacími panýlky v předních a zadních dveřích (FC121-124). O úniku chladiva ze systému ani zmínka! V zadních dveřích žádné ovládací panely nemám, takže diagnostiku BOSCH, jak psal jeden z Vás tady opravdu moc asi nepoužívat. Hází to falešné hlášky ! Na akční členy a čidla se nám s tou bošáckou diagnostikou vůbec nepodařilo dostat. Už jsem si objednal CLIPa, protože si auto v drtivé většině servisuji sám a pak snad bude klid. Po naplnění směsí chladiva se klima ihned rozeběhla.
Ještě jednou díky všem za směrování k odstranění závady a přeji hezký den. Tomáš K.

Cezetak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2018 14:12

Re: Klimatizace

Příspěvek od Cezetak » pát kvě 11, 2018 13:12

Tak vrtulka u zpětného zrcátka se netočí. Při zapojení jenom cukne a neroztočí se. Zkusím sehnat jinou.

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Klimatizace

Příspěvek od dlabca » pát kvě 11, 2018 18:11

tomas_k píše:
čtv kvě 10, 2018 10:37
Dobrý den všem.
Tak ZÁVADA NA KLIMATIZACI ODSTRANĚNA.
V první řadě bych chtěl poděkovat všem, co mne odpovídali na můj dotaz a za nabídky na napíchnutí na CLIPa.
No a čím to bylo píši, jak jsem slíbil - chyběla chladící kapalina v klimě a to všechna. Zkoušeli jsme to na vakuum a to drží. Tak jsme jí opět naplnili a přidali kontrastní látku. Pár dní s tím budu jezdit a pak to prohlídneme UV lampou. Opět jme teď před plněním na nic nepřišli. Jen se pánovi servisákovi nelíbil ten ventilek na hrdle plnění klimy, tak jej vyměnil.
Ještě před plněním jsme to měli na další noname diagnostice a ta nenašla vůbec nic. Ta BOSCH profesionální (snad) mi tam házela chyby (falešné) v komunikaci s ovládacími panýlky v předních a zadních dveřích (FC121-124). O úniku chladiva ze systému ani zmínka! V zadních dveřích žádné ovládací panely nemám, takže diagnostiku BOSCH, jak psal jeden z Vás tady opravdu moc asi nepoužívat. Hází to falešné hlášky ! Na akční členy a čidla se nám s tou bošáckou diagnostikou vůbec nepodařilo dostat. Už jsem si objednal CLIPa, protože si auto v drtivé většině servisuji sám a pak snad bude klid. Po naplnění směsí chladiva se klima ihned rozeběhla.
Ještě jednou díky všem za směrování k odstranění závady a přeji hezký den. Tomáš K.
Tak abys nedopadl jako já. Servisáci pořád plnili, dávali kontrastní látky vakuum krásně drželo, ale v kondenzátoru byly dvě díry, na které se nepřišlo ani UV lampou. Barvivo se při dešti umylo a nikdo nic nenašel. Zajel jsem tedy naplnit vodíkem a za půl hodiny bylo jasno. Před tím všichni plnili, hledali a já jsem solil peníze. Doporučuju pokud únik nepůjde vidět, tak jet rovnou na vodík.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Cezetak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 13, 2018 14:12

Re: Klimatizace

Příspěvek od Cezetak » pát čer 01, 2018 10:41

Ahoj tak vyřešeno. Netočil se motorek. Vyměnil jsem celý motorek sehnal jsem ho za 400 a funguje to.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » sob čer 02, 2018 11:44

:t18:
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Ventilator klimy zacal rezonovat

Příspěvek od stati » pon čer 04, 2018 20:30

ahojte.
dnes sa mi stala taka zvlastna vec.
isiel som autom , vonku horuco, tak mi isla klima a ventilator (ten, co fuka vzduch do kabiny vpredu) isiel na asi 90 percent, cize riadne fikal. potom som sa na parkovisku otocil, volant plny pravy a pohol som sa a od tej chvile zacal ten ventilator neprijemne rezonovat akoby o ram auta. je to pocut a aj citit zvlastne vibracie, akoby sa ten ventilator niekde oprel o karoseriu, alebo dako tak to vyzera. ked ho stisim, tak to prestane.

neviete niekto ci je osadeny v dakych silentblokoch, alebo ako to tam je osadene, ci vas nenapada, co sa mohlo stat. je teplo tak potrebujem fukat a toto je velmi neprijemne. a kedze viem, ze dostat sa k tomu ventilatoru je celkom haluz, tak preto sa pytam, ci to neni daka znama choroba espacu, pokial to zaveziem do servisu a tam tam to budu tyzden rozoberat...

dik.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator klimy zacal rezonovat

Příspěvek od stati » pon čer 04, 2018 21:05

teraz pozeram, ze ten ventilator je zospodu niekde pod spolujazdcom (snad je to ten, co zenie vzduch dopredu) a ked ho pustim naplno, tak sa ozyva ten plastovy kryt, tak neviem co sa tam mohlo stat.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Ventilator klimy zacal rezonovat

Příspěvek od Šamša » úte čer 05, 2018 00:23

Jo musí se sundat ten kryt na spodu auta, aby ses dostal k tomu ventilátoru.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizace

Příspěvek od stati » úte čer 12, 2018 12:29

tak sa stalo nieco zvlastne. pokial som stihol zohnat novy ventilator a vymenit ho, tak to v istom okamihu prestalo rezonovat a uz ide pekne nehlucne. tak som z toho chuj, ze jak to je mozne. predpokladam, ze to je docasny stav a prilezitostne sa to rozsype uplne.
totizto, ked som zhanal ten ventilator, tak vela ludi, co rozpredavali espace tak ho uz mali predany z coho sudim, ze to je artikel, ktory odchadza...
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

tatysek
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 26, 2017 20:34
Bydliště: Kraslice

Re: Klimatizace

Příspěvek od tatysek » úte čer 26, 2018 19:14

Ahoj,měl jsem ten samý problém a mě stačilo po dlouhém bádání rozdelat palubovku a u spolujezdce za airbegem jsou štekry na topení,všechny jsem odpojit a prostříknul kontaktolem a od té doby to už je rok a funguje to,ale rozdělat tu palubovku když to děláš poprvé,noo byla to jízda na celý den ale zadařilo se.Tak at se zadaří i tobě

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizace

Příspěvek od stati » stř čer 27, 2018 06:36

nestras kurna...ale zatial to ide, tak sa tvarim, ze je vsetko v poriadku.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

batoh
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 19, 2018 18:35

Re: Klimatizace

Příspěvek od batoh » čtv črc 19, 2018 18:46

Mam takový problem , nechal jsem naplnit ve svem Espace IV 2.2dci rok 2003 klimu , doplnili spravne množství , pridali i olej , i fluorescencní latku , po tydnu kontrola , nikde nic neunika, chladila krasne, , pak pri ceste pres republiku asi po 450 km , z niceho nic prestala chladit , byla vypalena pojistka ve skrince co je nad volantem v kastlicku , vymenil jsem 20a za 20a ale po nastartovani vyhořela znovu , takže sem řesil až doma, ale nevím kde je problem

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » čtv črc 19, 2018 23:50

Co číslo pojistky, nebo foto?
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

batoh
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 19, 2018 18:35

Re: Klimatizace

Příspěvek od batoh » pát črc 20, 2018 00:01

je to 4 pojistka na leve strane od volantu , je na stitku jako vlocka, je pro klimatizaci , pomoc pri prakovani a couvaci svetla,
auto senzory nema, a je fakt že couvačky taky nefunguji , a nelze nastartovat bez spojky

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Šamša » pát črc 20, 2018 10:05

Proměř spínač neutrálu-zpátečky na převodovce, jestli nemá zkrat na kostru. Zkus dát pojistku při odpojeném konektoru.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

batoh
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 19, 2018 18:35

Re: Klimatizace

Příspěvek od batoh » sob črc 21, 2018 08:48

spínač sem měl vysroubovany, promeřoval jsem ho je v pohodě , je zkrat na tom privodnim kabelu na nej , netusím tedy jak to řesit

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů