Demontáž obložení zadních dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Demontáž obložení zadních dveří

Příspěvek od hackerjack » stř črc 12, 2017 23:21

Zdravím,
něco se mi rozsypalo v mechanismu okna zadních bočních dveří a okno sjelo až dolu. Dá se s ním teď rukou jezdit nahoru a dolu, žel v horní poloze nevydrží. Provizorně jsem okno přilepil páskou, ale potřebuji dost rychle sundat obložení dveří. Někde na netu jsem našel fotografii obložení, žel nedaří se mi ji sem zkopírovat.
V montážním návodu Dialogys se píše, že bych měl v prvním kroku oddělat misku (destičku) se spínačem okna, ale podle fotografie obložení, kterou jsem kdesi vyhrabal na netu, bych řekl, že ta miska je prostě součástí desky obložení a není důvod ji mordovat ven, zvláště když na to nemám žádné speciální kleště. Nevíte někdo, proč se to při demontáži vyžaduje?
Pokud se ta miska musí vyndat, víte někdo, jak tam drží a jak je možné ji ohleduplně vycvaknout, abych to celé moc nepoškodil?
Díky.

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Demontáž obložení zadních dveří

Příspěvek od GREYWOLF » čtv črc 13, 2017 07:53

Špatný překlad :-)
Ne misku se spínačem okna,ale tu s klikou 8)

TADY je fotonávod :wink:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: Demontáž obložení zadních dveří

Příspěvek od hackerjack » čtv črc 13, 2017 09:26

Díky za link.
Kdepak špatný překlad,oficiální dokumentace píše úplně jasně:
Ochraňte obložení (např. nožem na tmel), kleštěmi na spony odepněte destičku ovládání okna (v zadní části) a následně odpojte konektory.

A teprve potom následuje
Demontujte šrouby (A).
Pomocí kleští na spony demontujte obkládací panel (1) (osm spon).
Uvolněte obložení (2).


Edit:
Tak jsem to obložení demontoval a skutečně není třeba vyndavat destičku ovládání okna. Co ale je nutné a na co oficiální dokumentace zapomněla - v horní části obložení je v rohu vedle airbagu do obložení vložena plastová destička s nápisem AIRBAG. Tu destičku je třeba vyloupnout a za ní se skrývá ještě jeden šroub! Takže celkem je třeba uvolnit dva šrouby nahoře a dva dole. Tohle nejspíš platí jen pro auta s výbavou bočních airbagů vzadu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů