Při startování nejde jiskra a třeba za hodinu už zase jo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
losslonos
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 20, 2012 18:50

Při startování nejde jiskra a třeba za hodinu už zase jo

Příspěvek od losslonos » čtv čer 01, 2017 21:21

lidičky potřebuji pomoc.Se startováním je tady problémů dost ale ani jeden není ten můj a tak vám popíšu ten svůj problém.Mám renault EspaceIII r.v.1997 2.0 84kw 8V Všechno na něm funguje tahá v pohodě akorát se potýkám s problémem startování.Nikdy nevím jestli nastartuju zrovna když potřebuju.Například ráno nastartuju na pootočení klíčku dojedu někam zastavím a když třeba chci odject za 15minut nebo i za jinou dobu tak točí startér ale motor nestartuje.Nechám to třeba hodinu a potom to nastartuje na první otočení.Ale stane se že to natočim i za deset minut ale taky se mě stalo že to nenatočim vůbec až třeba druhej den.Jakoby nešla do svíček elektrika.Někdy naskočí jen na dva válce a jak šlápnu na plyn tak chcípne.Je jedno jestli je motor studenej nebo teplej.Potom to třeba jezdí tři dny a zase se to stane.Měl jsem to v servisu a diagnostika neukazuje žádnou závadu.Dotáhnul jsem to tam s majitelem servisu a když to ráno chtěli dát na kanál tak auto nastartovalo.Dokonce sem to nepojízdné dotáhnul i do renault servisu.Tam mě vyměnili nějaký snímač otáček a přes zimu v pohodě ale jak začly ted ty vedra tak je to to samé.A v renaultu taky na diagnostice nezjistili nic žádná závada.A přes to to pořád zlobí.Nevim už čim by to mohlo bejt.Nesetkal jste se s touto závadou někdo?Baterka je nová svíčky jsou nové.Naposledy se mě to stalo před tejdnem.V 11 hodin sem chtěl ject a nenastartovalo to.V 15 hodin to nastartovalo na pootočení klíčkem.Tejden to startovalo v pohodě a dneska ráno sem nastartoval v pohodě a z práce sem večer už neodjel.Točil sem 40 minut s přestávkama a motor ani neškytnul.Jedu to zkusit startovat zejtra ráno.Ale počítám že to bude v pohodě.Kdyby někdo měl nějaký nápad děkuji za něj losslonos

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Při startování nejde jiskra a třeba za hodinu už zase jo

Příspěvek od Zefek » pát čer 02, 2017 08:20

Tohle bude dělat snímač otáček na setrvačníku nebo teplotní snímač.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Při startování nejde jiskra a třeba za hodinu už zase jo

Příspěvek od michal.sk » úte čer 27, 2017 22:31

narazove cidlo? imobilizer?

pises: "Jakoby nešla do svíček elektrika." dobre by bolo vediet ci ide alebo nie. zober nejaku sviecku, pripoj na kabel a poloz na motor, aby mala kostru... a uvidis ci hadze iskru. ak ano treba riesit nieco ine, napr. privod paliva... ak nehadze , hladaj zavadu v elektrike, napr, cievky. ak ide na dva valce, tak jedna cievka nepracuje... moze mat skrat, moze to reagovat na teplotu... konektory a tak...

ale asi by som prebehol vsetky kostry, moze tam byt velky prechodovy odpor a pri zatazeni baterky starterom uz nie je na cievkach dostatocne vysoke napatie...
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Při startování nejde jiskra a třeba za hodinu už zase jo

Příspěvek od Dawes » stř čer 28, 2017 16:46

Občas se mi to stávalo,
ke správné funkci zapalování je potřeba signál z čidla setrvačníku a čidla vačky. U mě byl problém ve zchátralém vedení k čidlu vačky...
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů