tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
svejky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 06, 2017 09:58

tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od svejky » sob kvě 06, 2017 10:59

Zdravím,
Ať hledám na fóru jak hledám, nemůžu najít můj problém.
Nefunguje mi tlačítko centrálu na stropě a osvětlení interiéru.
Podsvětlení tlačítka bliká v pravidelných cca 3 sec intervalech, jakoby to upozorňovalo na závadu.
Také nefungují lampičky nad dveřmi a v kufru, jen ta na stropě a u řidiče a spolujezdce
se rozsvítí pouze při otevření libovolných dveří.
Dálkové ovládání centrálu klíčem funguje.
Mám Espace 2.0 8v 84kw benzín r.v.97.
Jednotka BII tam asi není podle obrázků z netu, obrázek pojistek mám na víku.
Neví někdo co s tím?

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od Dawes » stř kvě 17, 2017 14:13

Někde budou špatně vedoucí konektory, podíval bych se na vlhkost kolem jednotky resp. pojistkového panelu a pak cestou po kabelových svazcích.
Kontakty v lampičkách obecně za pičku stojí, dá se to poopravit, ale dříve či později se celá svítidla rozpadnou. Je možné, že máš zaměněné ty zadní za nějaké jiné - ač se to zdá jako nesmysl, přední a zadní řada lampiček má jinak kontakty respektive polohy vypínačů.
Podsvětlení tlačítka centrálu... upřímně si nepamatuju, že by bylo podsvětlené, ale mám novější verzi instalace (BII-1998) takže se nehádám. Nicméně podivné chování tlačítka bude mít pravděpodobně stejný původ jako ostatní haprující elektrozáležitosti a to ve špatných kontaktech.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

svejky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 06, 2017 09:58

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od svejky » čtv kvě 18, 2017 06:33

Díky za odpověď.
To tlačítko centrálu je opravdu podsvětlené, všiml jsem si toho když jsem jel v noci, že pravidelně bliká, jakoby hlásilo závadu.
Pátral jsem, pátral a zjistil jsem, že mi nespínají ty dvě prostřední šedá relátka jak jsou v pojistkovce 4 vedle sebe.
Jedno by mělo sepnout při otevření dveří a druhé by mělo být sepnuté cca 30min, než se auto uspí.
Jedno spíná kostru do lampiček na trvalé svícení a do tlačítka centrálu a druhé spíná všechny zadní svítilny po otevření zadních dveří.
Když jsem proklemoval ty kontakty, které mají relátka spínat, tak vše začalo fungovat, svítit i tlačítko centrálu fungovalo.
Takže problém je někde v přívodu k relátkům.
Taky mi nefunguje spínač osvětlení v levých zadních dveřích, spínačem to není, ten jsem měnil, takže opět asi někde konektor.
Dá se nějak vycvaknout celá pojistkovka, nebo se musí nějak demontovat to pozinkované okno ve kterém to je zasazené?

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od Dawes » čtv kvě 18, 2017 13:27

Ještě bych zkusil, jestli ta relátka fungují samosstatně, pokud jsi tak už neučinil.
Skříňku jsme vyndavali dvakrát z dárce orgánů, dokonce možná někde bude zahrabaná, ale jak se vyndavala, to kdybych si vzpomněl. Myslím že v tom pozinkovym šupleti drží na nějakých šroubech nebo je tam nějak nacvaklá, ale měla by jít vyndat. Jen s ní půjde spousta kabelů a konektorů, které je dobré zadokumentovat.

S tou lampičkou proveď měření, jestli v jejím konektoru je 12V (tuším že stálých, je-li auto NEuspané) proti nějaké jiné zemi a pak jestli "země" v konektoru na reálnou zem vedou. Taky by stálo za to eliminovat jako zdroj chyby lampičku samotnou - vyzkoušet v jiných dveřích a pak zkusit jinou lampu v těch špatných, ale to už tě určitě napadlo.

Přeju štěstí.
Kdybys měl v podpisu nebo profilu odkud jsi, třeba by se našel nějaký šikovný Renaulťák, který by ti mohl pomoct osobně.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od michal.sk » úte čer 27, 2017 23:07

uz som to tu pisal niekolkokrat... ked nesvieti zadna polka auta chyba ke na 99% v kabelazi pod pravym plastovym prahom vpredu. je tam v tom zvazku dutinka, kde je spojenych asi 7 kablikov od jednotlivych svetiel (kostra) a ta dutinka byva zoxidovana az sa nakoniec uplne rozpadne. cele to je v zmrstovacej buzirke, takze to drzi pokope, ale nie je to vodivo spojene. na lampickach je stale + ale nemaju kostru. kazda nema "-" pol na kostru priamo na svojom tele, ako to bezne byva. kostra od dvernych spinacov je tam privedena prave tymto kablom.

a pri vyberani poistkovky bacha - na tom rebre medzi relatkami a poistkami su tri spojky a kable myslim v oranzovej buzirke. to je k airbagom. jedenja pred vodicom . klasika vo volante, a dva su pre spolujazdca. je tam jeden mega bag s dvomi rozbuskami :) ono na tu velkost a vyplnenie toho velkeho priestoru jedna nestaci...
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Bobes69
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 14, 2011 08:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od Bobes69 » ned lis 19, 2017 19:31

Mě přestal chodit centrál a přestalo to i startovat. Nebliká ani dioda u imo.. Točí ale dál nic..
Espace 3, 97rv, 2.0 8V

svejky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 06, 2017 09:58

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od svejky » ned lis 19, 2017 19:44

Se startováním jsem měl taky jednou problém a na diagnostice za 200Kč mi zjistili chybu snímače setrvačníku, pořád to točilo, ale nechytlo to.
Po výměně tohoto snímače zase OK.
To ale asi nebude tvůj problém, ale diagnostiku bych zkusil v nějakém menším autoservisu, aby to bylo levnější.
Ad tlačítko: Ještě jsem se k tomu nedostal, kolem baráku je moc práce, snad bude teď v zimě víc času a pak sem dám vědět, jestli to bylo tou kabeláží v práhu, docela na to sázím.

svejky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 06, 2017 09:58

Re: tlačítko centrálu a interiérové osvělení

Příspěvek od svejky » sob pro 09, 2017 20:36

Tak jsem koukal na tu kabeláž pod pravým plastovým práhem vpředu a nic uhnilého jsem tam nenašel. Je tam nějaká dutinka do které vede několik černých silných drátů, to bude asi ta kostra, ale ta vypadá OK.
Vyřešil jsem to trochu prasečinou, ale funguje to.
Z pojistek jsem vyndal relé č.9, které právě spíná tu kostru do lampiček na trvalé svícení a do tlačítka centrálu na stropě a místo konektorů, které má relé spínat jsem dal kus drátu, takže je to trvale sepnuté a lampičky se konečně dají rozsvěcovat a tlačítko funguje.
Pak se mi ještě po otevření kterýchkoli dveří rozsvěcelo interiérové osvětlení pouze na stropním panelu a u předních dveří, jinde nefungovalo.
To jsem taky vyřešil prasečinou tak, že jsem propojil kostru z pravé přední lampičky na obě pravé zadní lampičky a svítí celé auto jako vánoční stromeček :-) Místo klasických žárovek jsem dal všude bílé LEDky a svítí to suprově. Ještě si chci dát LED pásek do víka schránky nad megaboxem a ten napojím na tu svítilnu co je v megaboxu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů