Motor 2.2 dCi vysoka spotreba oleja

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
alcatelko
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 17, 2015 10:41
Bydliště: Malinovo/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Motor 2.2 dCi vysoka spotreba oleja

Příspěvek od alcatelko » stř črc 27, 2016 10:03

Zdravim. Nedavno som menil motor, z dovodu prehrdzavenia jedneho valca a nasledneho uniku chladiacej kvapaliny vsade mozne. V oleji bolo asi 5 litrov vody (po uplny vrch kade sa vybera mierka ale von este netieklo). Vymenil sa motor (blok s hlavou) ostatne ostalo vsetko povodne zo stareho motora. Auto jazdi tak ako ma, vykon ma, nikde nic nekvapka atd.
Avsak uz od zaciatku, po vymene motora, po nastartovani z vyfuku vyjde biely olejovy dym, obcas aj pod zatazou, dva krat sa mi stalo ze pri jazde do prudkeho kopca (12%) na stvorke, zacne stracat dych a vyhodi chybu (robilo to aj pred tym, nie len dokopca ale aj v meste, ako keby ostala vysiet geometria turba jednej polohe, a napravilo sa to obcas po vytoceni na maximum alebo po odstaveni auta aspon na hodinku a isty cas zas no problem...)
A teda... od kedy je tam novy motor obcas hlavne po nastartovani ide z vyfuku olejovy dym, po case to prestane. a motor ma velku spotrebu oleja cca 1l/1000km (stary motor mal tak 1l na 15000km, cely interval nebolo treba dolievat). v servise povedali, ze to moze byt tym ze motor dlhsie stal a musi sa rozhybat. motor bol kupovany v hodonine v point car, uistovali ze je z auta co ma 155tis. km a boli premerane tlaky, vsetko ok...od namontovania motora urobenych cca 2000km. otazka znie. kade to moze zrat olej? ak by bol vybehany motor asi by to bolo poznat na vykone/ spotrebe paliva (priemer je zatial 7,8l). napada ma ci voda v oleji nemohla poskodit turbo a teraz si tade cucka olej (motor sa vypne okamzite, nie je tam dobeh ze by siel na olej chvilu, rovnako normalne startuje). pripadne rady co dat skontrolovat/ premerat? tlaky vo valcoch, kolko tlaci turbo?
Renault Grand Espace III, 2.2 dCI, 2001, prestavba na 6st. prevodovku...

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Re: Motor 2.2 dCi vysoka spotreba oleja

Příspěvek od pas » čtv črc 28, 2016 14:33

Simeringi na zdvihátkách ventilů???

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů