Nouzák u automatu 3.0 V6

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
TPu
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 30, 2015 22:16

Nouzák u automatu 3.0 V6

Příspěvek od TPu » sob kvě 30, 2015 22:30

Zdravím, dostal jsem nabídku na koupi Renault Espace 3.0 V6 s automatickou převodovkou, rok výroby 2000. Jediný problém je, že auto začalo před cca 2-3 měsíci vyhazovat nouzový režim, a převodovka jela jen na 3tí kvalt. Vždy stačilo auto chcípnout a znovu nastartovat, ale interval mezi znovu vyhozením nouzáku se postupně zkracoval. Auto jsem projel cca 30km, a nouzák to hodilo až kousek před koncem cesty, s tím, že opravdu stačilo chcípnout motor, znovu nastartovat a jelo se dál (nicméně to prý nění nijak pravidelné - občas to udělá po kilometru, občas po deseti). Převodovka jinak řadí v pohodě.

A teď k otázce - jaká je nejpravděpodobnější příčina tohoto chování? Jde mi o to, že auto mohu mít za hodně dobré peníze, a zvažuji zda ho koupit a investovat do něj, nebo sehnat něco jiného.

Doplňující info - cca 3 roky zpět byl dělán repas převodovky, a před rokem byl vyměněn olej v automatu (preventivně), ale olej byl prý v perfektní kondici, bez bordelu, atp...

Děkuji předem za všechny odpovědi :)

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Nouzák u automatu 3.0 V6

Příspěvek od Dawes » ned kvě 31, 2015 19:57

Zkus se obrátit na uživatele Marty nebo benisek josef. Oba mají s automaty zkušenosti osobní.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů