Seřizování 5tých dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Seřizování 5tých dveří

Příspěvek od volfik » stř bře 12, 2014 18:58

Zdarec všem,neví někdo jak seřídit panty zadních 5 tých dveří Esp III.r.r.1997 , 2,0.Jsou nějaký nakřížený,jdou špatně otvírat,na jedný straně jdou skoro až na lampu a drhnou o nárazník.Není mi jasná funkce těch šroubů torx 40 na střeše pod tím plastovým krytem.Teď se sice zavírají bouchnutím a při otvírání s niáma musím zarumplovat směrem nahoru,aby šli otevřít.Nebo jestli by si někdo z okolí kralup nechtěl přilepšit a neseřídil mi to za drobný úplatek,Já tomu moc nehovím.Díky všem za případnou pomoc.
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Seřizování 5tých dveří

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned bře 16, 2014 13:45

Dvere na hore v pantech drzi dva srouby,jeden je jako jistící ten je v dire pantu a druhej je jako ve vydlicce tej je serizovaci.Osobne bych dvere zabouchnul a pak povolil panty aby nekam netahly.Stelovat jde i se sroubama-hrotama dole,sundej tu gum krytku a tam jde nasadit klic ted nevim jakej? Pokud mas panty v prde... špatné:-) mam kdyžtak vdobrem stavu na prodejPS:Nejdříve ale vše zkoukni protože to vypadá ze ti nefachci tahlo zámku-vetsinou urezne u mechanizmu 5 dveri koukni pod tapec a uvidíš?

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřizování 5tých dveří

Příspěvek od volfik » ned bře 16, 2014 14:08

Díky za info,
tak jsem to zkusil seřídit,měl jsem vypadlé táhlo u motorku,to jsem opravil a chtěl jsem seřídit dveře protože při zavírání řvali jako kr..a a moc lehce nešly a taky se mi zdály spáry nějaké divoké,tak jsem povolil ty šrouby a dveře vyskočily synovi do náruče.Když jsem hýbal těmi šrouby tak se mi zdálo,že se nic nedělo.Zatím jsem to nějak pošteloval,musel jsem panty za řidičem vypodložit u těch dvou šroubů a ještě povolit a seřídit ten šrou na kolmý části pantu.Ta spára neni úplně ideální,ale dveře nedřou o nárazník a jsou i dál od koncových světel.Díky za ten popis.Uvidím jak to bude dlouho fachčit.
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Seřizování 5tých dveří

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned bře 16, 2014 20:15

volfik píše:Díky za info,
tak jsem to zkusil seřídit,měl jsem vypadlé táhlo u motorku,to jsem opravil a chtěl jsem seřídit dveře protože při zavírání řvali jako kr..a a moc lehce nešly a taky se mi zdály spáry nějaké divoké,tak jsem povolil ty šrouby a dveře vyskočily synovi do náruče.Když jsem hýbal těmi šrouby tak se mi zdálo,že se nic nedělo.Zatím jsem to nějak pošteloval,musel jsem panty za řidičem vypodložit u těch dvou šroubů a ještě povolit a seřídit ten šrou na kolmý části pantu.Ta spára neni úplně ideální,ale dveře nedřou o nárazník a jsou i dál od koncových světel.Díky za ten popis.Uvidím jak to bude dlouho fachčit.
O.K. jasan:-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů