Nefunguje palubovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
evik horka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 02, 2014 14:10

Nefunguje palubovka

Příspěvek od evik horka » ned úno 02, 2014 14:31

Ahojky.Konečně jsem se přihlásila :D .No mohla bych někoho poprosit o radu?Mám Renaulta Espace 1,9 nafta rok výroby 12/2002.Ale uz je to ten novější.Mám problem.Kdyz mi auto stojí 4 až 7 dnů tak se mi vybije baterka.Kamarád mi to měřil a když je auto vklidu tak mi něco žere štávu z baterky ale nevíme co.Ta baterka je rok stará a za zimu jsem ji nabíjela snad 5 krát.A druhy problém je palubovka.Vůbec mi nejde jen mi tam blika červená kontrolka když auto je zamklé.Nevím co stím.Zkoušeli jsme koupit z vrakáče ale když jsme ji zapojili tak ta palubovka jen blikala.Takže ted nevím jestli to náhodou není v kabelech co je připojená palubovka.Ta stará co mám uplně odešla nic nefunguje ani zvuky upozornění na pásy blinkry atd.Nefunguje rádio je tam originál.Takže se ani nedozvím kolik tam mám nafty kolik jedu atd.Pomůže mi prosim někdo.Dík evík

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od benisek josef » ned úno 02, 2014 17:15

vitam te...v prvni rade nemame radi kdyz se tu zakladaj zdvojena temata.(nekaram te me se to take stava a zpravce marty to tam urcite presune)nahore je tlacitko hledat kde napis slovo treba palubovka oznacit sekci espace III a vyskoci ti zda uz neni jiz stejne tema.nefunkcni palubka uz tu je: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... it=palubka

dale te moc nepotesim jelikoz v tistaku palubovky je mnohem vic soucastek nez je zdravo treba imobilizer tudiz vymena palubovky bez diagnostiky je nemozna jen kus za kus.dale celou palubovku ridi ridici jednotka zvana bii jednotka kterou mas pod nohama spolujezdce coz je takovej centralni mozek veskery elektroniky v aute a pak to prez datovej kabel jde do palubovky kde to je pouze zobrazeno ale veskery data schromazduje a spracovava ona bii jednotka...takze pokud nemas prasklou pojistku co je k palubce je to kdyz koukas na pojistky (jsou v casti pod nohama spolujezdce) je to prvni sloupec z leva ctvrty foch od spoda tak jedine vyhledej autoelektrikare co ma diagnostiku pro tveho espika...pokud budes chtit posli mi email na benisekjosef@gmail.com mohu zaslat foto umistneni pojistky...jinak co se tyka odberu za ty leta mame udber proudu vsichni.preci jenom espik je nabusenej elektronikou a vecinou to byva prave jednotka centralu ci ima ktera je soucasti palubky kde auto se ti jen nehodi do rezimu spanku (po zamknuti auta trva 10-20minut kdy se ti odpoji napajeni pro vsechny soucasti auta krom pameti radia a ima s centralem popripade alarmu) apokud se tak nestane za dva dny mas vytriskanou baterku...zacal bych u one pojistky pak preventivne prosel ostatni a pak uz jen diagnostika popripade test bii jednotky a pak teprve bych hledal zavadu v palubce ci propojeni ale pokud bii jednotka funguje jak ma mela by poznat zavadu treba i na palubce a zapst ji jako chybovou zavadu v diagnostice...kazdopadne doporucuju na espika dobryho zkusenyho autoelektrikare s originalo diagnostikou psa...jinak tam jezdis zbytecne...treba se to bude muset vysplhat do extremu kde bude byt prehrana bii jednotka a to ti zadnej garazovej elektrikar neudela...viz zdvojene tema...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

evik horka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 02, 2014 14:10

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od evik horka » stř úno 05, 2014 18:07

Děkuju za odpověd.A nemohlo byto byt kabelem co je připojená ta palubovka.Protože ten dysplej je prý vyhořelí.Třeba ty koncovky jestli nejsou špatné?Hele ale můj espik má ale pojistky u řidiče.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv úno 06, 2014 19:51

evik horka píše:Děkuju za odpověd.A nemohlo byto byt kabelem co je připojená ta palubovka.Protože ten dysplej je prý vyhořelí.Třeba ty koncovky jestli nejsou špatné?Hele ale můj espik má ale pojistky u řidiče.
Ahoj,a nemáš nahodou?jako za asi jo Espace IV (4)

evik horka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 02, 2014 14:10

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od evik horka » sob úno 08, 2014 17:51

Ahoj to nevím. První registrace je 12/2012. A už je to ten novější.Nemá to postrováni na palubovce.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob úno 08, 2014 21:27

evik horka píše:Ahoj to nevím. První registrace je 12/2012. A už je to ten novější.Nemá to postrováni na palubovce.
Ahoj,poznas to podle TP taky to bejva napsané na autě buď tam máš v TP nebo někde na autě napis nebo se koukni na netu jak vypada Espace III a IV

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od benisek josef » ned úno 09, 2014 10:48

takhle je to jednoduchy zadny espas rady iii nema pojistky pod volantem...ale zde jsou vsechny generace.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Renault_Espace
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nefunguje palubovka

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned úno 09, 2014 18:55

TO :arrow: evik horka koukni se na odkaz co sem hodil Pepa,ať je jasné co máš za auto?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů