Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od robrell » úte led 28, 2014 14:35

těsní horní rám okna dveří s karosérií
Stává se, že když přimrznou dveře ke karoserii, tak toto těsnění se při násilnějším otevření trhne.
Vzhledem k tomu, že ten slabý kousek těsnění je nekřesťansky drahý,
podařilo se někomu z vás toto těsnění nahradit?
Naposledy upravil(a) robrell dne pát led 31, 2014 19:17, celkem upraveno 1 x.

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od yndezit » stř led 29, 2014 17:04

Nahradit ne. Ale v jednom servisu mi to před lety přilepili černým CarBond tmelem, a od té doby to drží. Vteřinové ani jiné lepidlo předtím nezabralo. Před zimou je potřeba vždy potřít těsnění glycerinem.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř led 29, 2014 20:06

Pokud by někdo chtěl mám v dobrém stavu za dobré peníze ten nekřesťansky drahy kousek gumy.Pokud bych mohl poradit s opravou tak polyruetanový tmel(něco jako silikon) udrží vše a na věčnost.Po ztuhnutí-uschnutí je pružný přetíratelný nic ho nežere(slunce,voda,sůl) odstranit lze jen mechanicky slepí k sobě úplně všechno a ta tuba stojí 160Kč PS.já s tím připlácnul na Espacu III to těsnění na střeše,začalo se odlupovat už to tam drží 3roky.Akorát ta tuba když se nevypotřebuje do cca měsíce celá ztuhne-zaschne a mohl jsem to utěsnovat jak jsem chtěl.

robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od robrell » čtv led 30, 2014 12:40

Díky za info, zkusím a dám vědět jak jsem dopadl. za 1ks této gumičky na jedny dveře chtějí v renault servisu 2300,_kč.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od Zefek » čtv led 30, 2014 12:44

Pokud jde o těsnění, které je na karoserii, tak je v Renaultu dost drahé. Na jednom vrakáči mi ho nabízel za 1500kč do Mégane II. No, neberte to. Zajel jsem jinde a protože jsem bral tlumiče ze Scénica II, tak jsem se na to těsnění zeptal. Dali mi ho za dvě stovky. Sice ze scénica bylo delší, ale stačilo ho uřezat :D Všiml jsem si, že by mělo pasovat z více modelů.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od benisek josef » čtv led 30, 2014 13:14

muze sem nekdo dat foto o jakou gumu se jedna?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv led 30, 2014 21:20

Jak jsem uz psal mam to těsnění :D

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od yndezit » pát led 31, 2014 16:56

Fotku zatím nedám, ale jak je ten černej rám kolem skla dveří, tak po jeho vnějším obvodě vede taková guma, která ráda přimrzne, nebo za ni berou lidi když zabouchávají dveře. Časem se roztřepí, je jakoby skládaná z vícero souběžných pruhů.
Podle mne nemá moc cenu dávat použitou, guma časem stárne.

robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od robrell » pát led 31, 2014 19:24

Mičo 2,2dt
já to zkusím slepit, protože je potřebuju na troje dveře. Které máš a za kolik, kdyby se to nepodařilo? :-)

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od Míča_2.2DT » pát led 31, 2014 22:27

robrell píše:Mičo 2,2dt
já to zkusím slepit, protože je potřebuju na troje dveře. Které máš a za kolik, kdyby se to nepodařilo? :-)
mam všechny dvere,potom napiš jestli to klaplo:-)

robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od robrell » pon bře 31, 2014 11:46

tAK VŠECHNY ZDRAVÍM, konečně jsem se k tomu dostal. koupil jsem silikonové lepidlo v tubě SOUDAL Fix ALL , hrál jsem si s tím cca 15 minut,. gumy jsem nechal, kde byly, jen jsem nanesl lepidlo v místech, kde guma měla držet pohromadě, nechal chvilku zavadnout a pak jsem gumu přilípl a poté při otevřeném okně a dveřích jsem gumu ještě ještě přichytil izolační páskou tak ,aby guma držela kde má. nechal jsem to tak 4 hodiny, odstranil izolační pásku, dveře nechal pootevřené a druhý den jsem zkontroloval výsledek. Vypadalo to dobře, guma držela. Dnes cca po 21 dnech používání, žádný problém gumy drží kde mají a těsní !!!
Silikon SOUDAL Fix ALL přišel na 120,-Kč chvilka práce a ušetřeny tisíce za novou gumu na třech dveřích.
Díky za nápad Míčo 2,2dt

robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Re: Těsnění na vnějším rámu okna dveří,

Příspěvek od robrell » stř srp 31, 2016 13:27

dnes jen doplním. oprava tím silikonem drží dodnes. :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů