Nemůžu se dostat k zadním mlhovkám

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
cechura
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 23, 2013 00:43

Nemůžu se dostat k zadním mlhovkám

Příspěvek od cechura » úte říj 01, 2013 22:11

Ahoj, jako čerstvý majitel Grand Espace III se opět potýkám s dalším problémem: nesvítí zadní ani přední mlhovky (už od koupě). U zadních se alespoň rozsvítí kontrolka na palubce, takže by měl být otočný spínač v pořádku. Samozřejmě jsem zkontroloval pojistky, v pořádku. Dalším krokem měla být kontrola žárovek, ale nemohu se k zadním mlhovkám dostat. Dole je jeden šroub s torx hlavou (hvězdička), který se na obou mlhovkách lehce protáčí, ale nejde vytáhnou ven. Zkoušel jsem jej odvrtat, ale spíše se mi protavil ještě hlouběji do mlhovky, tím, jak se zahříval. Sundal jsem tapecírung, že se k nim dostatnu zezadu, ale tudy to nejde. Podle návodu by měly jít misky mlhovek po vyndání toho jednoho šroubu lehce vyklopit, odpojit konektor a vyndat žárovku, ale mlhovky prostě drží pořád pevně.
Můžete mi prosím někdo popsat, jestli se nemusí někde ještě něco zmáčknout, nebo jak uvolnit mlhovku ? Vyklápí se nahoru nebo dolů, příp. nafotit vyndanou misku mlhovek, abych viděl, jak je uchycena do pátých dveří ? Zatím jsem spravil vnitřní osvětlení (oprava kolébky spínačů u většiny světel), nefunční DO na centrál v klíči a nefunkční štelování pravého zrcátka. Teď bych rád ty mlhovky.

1nokia1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: pon bře 03, 2008 15:00
Bydliště: Poprad,Tatry-SK

Re: Nemůžu se dostat k zadním mlhovkám

Příspěvek od 1nokia1 » stř říj 02, 2013 07:30

Z vnútra som to neskúšal...Tiež som mal problém s jednou zadnou hmlovkou pri vyberaní.Je tam taká podložka akoby ohnutý plech a tá bola zhrdzavená a skrutka sa točila.Strčil som plochý skrutkovač pod skrutku-zapačil som a pomaly točil torxom až sa to podarilo.Podložku som nahradil plieškom,do ktorého som navŕtal malé dierky.Hmlovka je uchytená v hornej časti takým výstupkom a v dolnej časti tou skrutkou.Nič netreba stláčať ani páčiť.Po odskrutkovaní ju pekne vytiahneš od spodku von.... <>
Renault Espace III 2.2td r.v.1999

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nemůžu se dostat k zadním mlhovkám

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř říj 02, 2013 09:57

Ahoj,pokud se šroub protáčí tak pod-mezi mlhovku a kufr strč šroubováček a pomalu jím jako páči ale nelámej to!Vraž tam šroubovák našponuj a součastně povoluj torxem jak budeš páčit-napínat chytne se ten šroub a půjde ven v poho.Šroubovák obal izolepou nebo nečím podlož- omotej aby jsi si neodřel lak.Pokud mlhovky dok...víš tak napiš mám na prodej.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nemůžu se dostat k zadním mlhovkám

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř říj 02, 2013 09:59

Ještě pokud chceš dostat ven jen žárovku a nějak se ti to povede musíš paticí-šedej plast pootočit a pak vytáhnou.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů