Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístrojů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Veteranista
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 30, 2010 12:33
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení tachometru

Příspěvek od Veteranista » úte dub 02, 2013 11:41

:lol: tak to uz je vse jasne, musel jsem uz jet a rekl si, ze plasty tam dam az jindy a pak jsem zjistil ze nefunguje to podsviceni, tak jsem prehodnotil, ze prvni podsviceni a pak az plasty, tak o vikendu tamdam to kolecko teda, topeni jswm menil na prelomu listopadu a prosince
Espík tři 2.2dt 12V 1997

indias
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 12, 2013 12:27

Podsvícení přístrojové desky

Příspěvek od indias » ned kvě 12, 2013 15:15

Drazí a Vážení přátelé,

mám problém s palubní deskou. Vypadává mi podsvícení hlavního displeje (oranžové) ostatní kontrolky fungují. Zkontroloval jsem ostatní témata a všechny možné příčiny jsou překontrolovány - kolečko pod volantem je v pořádku, ba i do něj napájení žádné nejde. Displeji chybí pouze podsvícení, při světle zpoza něj lze vidět, že palivoměr, rádio atp. zobrazují svá data.
Při zapnutí světel, vypnutí se nic neděje, displej je pořád potmě. Snažím se dohledat schémata, kam jít nějak po kabeláži, ale vždy se ztratím ve svazku, a můj model (JE0S05) moc v servisních manuálech vidět není. Právě stahuji ještě schémata VISU jestli tam něco nenajdu, ale bojím se aby už nešel špatný signál z ŘJ.

Přijde mi, že vypadává hlavně když je venku vlhko (po deštích atp.) ale v kabině nikde není ani kapka. Kabely jsou všude neporušené pod přístrojovou deskou (žádná známka prodření kabelů, atp.).

Žárovky jsem měl dvě vadné, nicméně byly tak nějak na přeskáčku, takže mi to ani nepřišlo, po výměně se stejně displej chová stále stejně.

Pojistky v pojist. skříni jsem překontroloval už po jedné a všechny jsou v pořádku.

Už jsem opravdu v koncích. Nevíte, kde by mohlo jít napájení pro středové podsvětlení displeje? Relé? Pojistka mimo pojist. skříň?

Díky moc i za jakýkoliv nápad kde se ještě podívat.
Ve své moci:
- Espace III 2.2 dCi 2002
- Laguna 2.0 16V 2000
- Scénic II 1.9 dCi 2000

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístro

Příspěvek od Márty » ned kvě 12, 2013 18:52

EDIT: sloučena stejná témata.

I když nepomohla rada z tohoto topicu, nezakládej nový.
Automaticky se při přidání dotazu posune na hlavní stránku. Vše viz - pravidla fóra.
Díky za pochopení
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Re: Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístro

Příspěvek od bibo » pon kvě 13, 2013 10:15

dělá mě to taky je to potenciometr na zeslabení podsvícení to kolečko pod volantem stačí do něj zaklepat a huš to na chvilku svítí
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

indias
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 12, 2013 12:27

Re: Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístro

Příspěvek od indias » úte kvě 14, 2013 06:23

Dělá to i při vyplých světlech? Kolečko, jak jsem již říkal, jsme přeměřili, odpor dává správný, ale do kabelu k němu nejde žádná šťáva. Pokud vím, tak u mne právě při vyplých světlech šel display naplno - jakoby mimo regul. kolečko. Pokud to kolečko má vliv i na klidový stav bez světel, tak nejspíše asi budu muset jít po kabelech - přerušený kabel k regul. kolečku. Nevíte kdyžtak kam vedou? Vlezou do toho velkého svazku za střed panelem a v něm se ztratí, a na schématech jsem to nedohledal.

Pokud ale vliv nemá, tak to právě tipuju na nějaké relé, dávající signál, zdali jsou světla rozsvícená, nebo ne.

Edit: Tak kompletně půlka auta rozdělána a složena dohromady, žádný problém nikde nenalezen. Při té příležitosti jsem vyškubal polofunkční carminat navigaci jelikož její kabeláž byla brutální prasárna (vše omotané izolačkou, která po těch letech pustila samozřejmě lepidlo všude, kabely 5m dlouhé několikrát přeložené a svázané pod palubkou, velebnosti - hnus).

Každopádně jsme nakonec proměřili přístr. desku a zkusili dovést z prvního pinu přívodu napětí na žárovku - a ejhle svítíme. Takže - perla - palubovka mi funguje, stmívání taky - na regul. kolečku je zem, při rozsvícení světel palubka pohasne.

Nemá někdo po ruce schéma přístr. desky, kde by mohlo jít nalézt problém na přívodu napětí pro žárovky displeje? - Resp. jestli nemají ještě někde schovanou jednu pojistku? Všechny co jsem našel v kabině a motor. prostoru jsem přeměřil a prostříkal konaktolem. Nakonec 5cm drát a funguje to, ale spíše bych rád dohledal původní příčinu. Na konektoru jsem nedoměřil, který drát by to měl být, takže předpoklad je asi na nějakou součástku na desce přímo. :(
Ve své moci:
- Espace III 2.2 dCi 2002
- Laguna 2.0 16V 2000
- Scénic II 1.9 dCi 2000

suflo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 22, 2006 13:50

Re: Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístro

Příspěvek od suflo » úte úno 21, 2017 17:36

Potreboval by som vedieť či môžem do môjho auta osadiť display z iného espace. Je to s takeho istého auta co sa tyka motorizacie (f3r), veku a výbavy. Či nieje nutné urobiť nejakú konfiguraciu pomocou diagnostiky. Na mojom mám problém s osvetlenim a chcem to takto vyriešiť vymenou kus za kus. Ďakujem
Renault Espace 2.0 8v
Renault Kangoo 1.4 automat

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Podsvícení tachometru - přístrojové desky - štít přístro

Příspěvek od yndezit » ned bře 19, 2017 10:54

Všeobecný dotaz - řešili jste někdo studené spoje patic žároviček podsvícení v palubní kapličce? Těch 6 žárovek už mki dávno vyhřálo plast, ve kterém sedí, takže kontakt má tak 50% z nich. Ničemu to nevadí, ale přemýšlím, až budu mít trochu času, že bych se v tom povrtal.
Ale jak to pořešit - něčím podlepit? Natvrdo naletovat? Přivést elektřinu odjinud?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů