Výměna čepu nápravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Boris šmídek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 08, 2010 16:12
Bydliště: Brno

čep ramene

Příspěvek od Boris šmídek » ned kvě 09, 2010 20:06

..ahoj.Podívej,když povoliš matku toho čepu na rameni tak trošku zapáčíš dolů aby čep vyskočil z toho oka na těhlici potom opatrně odstrčíš poloosu směrem dopředu jak jsem psal.Osa má vůli jak v manžetách co je u převodovky tak je vůle i v tlumiči a zároven ti to drží i stabilizační tyčka a čep řízení.Mě to vylítlo z důvodu že jsem měl odělaný čep řízení a potom nastal ten problém že mi vyskočila poloosa.No ale nebyl to velkej problém sice trochu oleje vyteklo aale osa se nasadila dala se manžeta nazpátek stáhlo se to novou stahovací páskou a bylo vyřešeno.Sice práce navíc ale chybama se člověk učí.Na staraně spolujezdce je to lepší tam to nevyskočí.Jo ten zadní šroub na rameni je ten co drží tyč stabilizátoru pod motorem-nesplest to.nahoře to chytneš druhou 19kou a jde to .sice to klade odpor,protože je tam originál matice se silonovou vložkou ale WD40 a silné paže to zvládnou.na ten prostřední šroub je dobré použít ořech 22tku ale dvanactihranou,protože ta klasická 6ti hraná je naprd.lepší je když to nahořr drží druhej člověk ale když není druhej pár rukou musíš si ten klíč nějak zapřít a ze spodu nasadit ořech prodloužit ráčnu nějakou delší trubkou a trhnout.Jde to sice ztuha-říkal jsem si v půlce že to vzdám ale.....dít si cigárko a znovu na to.je to tak na půl hodky ale ke konci už to jde.matice je totiž zespodu zatažená do toho silentbloku a navíc to frantíci zalepili nějakým šedým lepidlem.nehrozí ukroucení.šrouby se pak v pohodě vytuknou kladivem.potom bouchej kladivem z boku do ramene a ono vyjede.Ten čep by třeba šel udělat ručně ale ten silentblok rozhodně ne.moje domněnka.ja to dělal u kámoše na 10ti tunovým lisu a šlo to jak másílko.když to vezmu časově tak jsem začínal v 9 ráno a kolo na straně řidiče jsem nasazoval ve 2 odpoledne.druhá strana byla pak hotová za další dvě hodiny.měnil jsem i stabilizačky a měl jsem tam ten problém s poloosou ale myslím si že to v celku šlo.

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: čep ramene

Příspěvek od martinsem » pon kvě 10, 2010 07:20

Měl jsi obrovské štěstí, že se ti nevysypaly jehličky z kloubu poloosy. Na levé straně nesmí poloosa vyskočit, hrozí, že se vysypou jehličky z kloubu a spadnou do převodovky. Kluci z Lagunaklubu na to měli zlepšovák - magnet na provázku. Ten spustili do převodovky a lovili jehličky. Jinak hrozilo půlení převodovky.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » úte čer 22, 2010 19:57

tak dnes jsem dělal ten spodní čep všechno ok ,ale taky vyteklo trochu oleje a trochu se povitáhla poloosa,jen jak se přesvěčit že je všechno ok já myslím že se jen povytáhla z manžety,ale sichr je sichr ať to nemusím dělat znovu a kladlo to docela odpor je tam silná pružina jakej je zlepšováček ať to jde lépe do kupy možná něco dělám špatně :?: :?: dikas
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » čtv čer 24, 2010 20:21

hm tak nic :? :? ,ale neva vše jsem promyslel a montáž spátky jak po másle,musel jsem udělat stahovák pružin,stáhl jsem je aby bylo vše rovně z ramenem dal zadní šroub pak ten klíčovej prostřední a nakonec krásně nasadil čep dotáhl a supr,nesmí totiž bejt to rameno svěšený dolů jinak to tam jde hrozně špatně už můžu i radit coo :lol: :lol:
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » čtv čer 24, 2010 21:34

mužeš tak šup pdrobnej popis :)
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » pát čer 25, 2010 20:41

tak šup, tak jo jsem,ale učedník mučedník tak odborníci nezoufejte bylo to,za 2hodiny i s přípravkama,tak zabrzdíš,zaklínuješ,sundáš poklici,povolíš kolo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol mám vše připraveno autí na kozách, pod spodní čep hodím hever a heveruju. koupil jsem dvě pásoviny asi 1 cm tlusté a pevnostní závitovou tyč 10mm cena cirka 100kč je to na stažení pružin musíš si je pěkně vyměřit a vyvrtat otvory aby závitnice byla u vnitř pružiny. nemůže nic vylétnout, a postupně heveruji a dotahuji matky a krásně dostanu nápravnici /rameno/ do rovné polohy,řemínkem nebo něčím si zajistím kolem tlumiče pod pružinou ,aby se při vyndání čepu nestalo to co mně že vyjede poloosa z převodovky,nasadit to šlo dobře,ale škoda oleje,nedotahovat na těsno,at se dá trochu pohybovat celým tlumičem, povolím šrouby ten zadní pozor jsou tam dva tak ten zadnější víc schovanej se musí přidržet z vrchu jinak se protáčí a ten prostřední tak též přidržet sundat s čepu,pozor prvně vytočit matku co to de jinak se nevytočí bude se protáčet čep, dvě kladiva proti sobě a po chvilce povolí,pak se to celé uvolní tak kousek posunu tlumič do předu kvůli tomu šroubu pak jde krásně vytáhnou,vyndám celé rameno přelisuju určitě na lisu žádné kladiva a dám to zase do kupy fak supr prácička,přelisoval jsem i ty zadní dva silenbloky co jsou na ramenu cena za všechno v kvalitním materialem 1100kč což je supr ne,snad jsem to popsal dost podrobně kdyžtak poradím mám i fotečky,ale neumím je sem dát tak na email kdyby někdo chtěl hodně ůspěchů
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Výměna čepu nápravy

Příspěvek od michal.sk » stř lis 09, 2016 15:19

nazdar, tak po case som aj ja zacal "skladat" nanovo espace-a. vymenil som ramena, ale trochu som zmateny z toho predneho srobu... aj u mna bol nasedeny zhora a matica zospodku... samozrejme narazil do poloosi pri vyberani, to sa ale da vyriesit... ale to podstatne, podla dokumentacie (dialogys, origo servisny manual, web... ) ma byt srob zdola a hore ma byt matica... neviem ci to uz niekto pred nami menil a otocil alebo co... lebo aj ja som to mal zhora ale odspodu mi to pride logickejsie, aj jednoduchsie a aj rozmerovo a pevnostne to je to iste... ale ramena co som vyberal, vyzerali byt origo a aj gulaky boli origo. a boli v poriadku aj s prednymi silentblokmi. zato zadne boli na sracku...

mimochodom, gulaky sa mozu menit len raz... original su bez znacky, ked su menene uz maju na prirube zo spodku vyrez... nahradny diel ma o nieco vacsi priemer na lisovanie a ked sa pouzie dalsi uz nebude pevne drzat v ramene
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

suflo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 22, 2006 13:50

Re: Výměna čepu nápravy

Příspěvek od suflo » úte úno 14, 2017 09:37

Vie mi niekto napísať aká ma byť dĺžka tyciek stabilizatoru? Som prekvapený že mi na môj 2.0 8v rocnik 98 ponúkli až 3 rôzne dĺžky a keďže uz na aute nie su pôvodné tak chcem kúpiť tie správne. Ďakujem
Renault Espace 2.0 8v
Renault Kangoo 1.4 automat

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Výměna čepu nápravy

Příspěvek od michal.sk » čtv bře 09, 2017 22:24

vsetky co ti ponukli su rovnake, akurat kazdy vyrobca uvadza iny rozmer... niekto to meria od osi horneho gulaku po os spodneho gulaku, niekto uvadza celkovu dlzku po koniec zavitu, niekto udava dlzku samotnej tycky bez spodneho zavitu... tiez som v tom mal hokej.... teraz som ich znovu menil pred dvomi dnami, a vobec som uz neriesil dlzku... proste som kupil tycky na espace-a, dokonca su rovnake aj na diesel.... a este som kupil zosilnene - oznacene su "HD" - heavy duty
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Mattyfu
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 19, 2017 19:25

Re: Výměna čepu nápravy

Příspěvek od Mattyfu » ned dub 16, 2017 20:27

Včéra jsem dělal ramena na espíkovi a sice žádný horor, ale i tak bylo docela fuška to rameno vytáhnout. On totiž byl zadní silenblok totálně rozpadlý a ta trubička se šprajcla. Další věc je, jak se proboha nasazuje matka na zadní šroub ramene. Já vím pěkně blbě, páč tam jde kalelový svazek a asi mám tlustý ruce a krátký prsty, ale zkrátka je to tam a konečně espík nemlátí. Bude to ještě hodně práce ho dostat do rozumnýho stavu, ale jak se říká darovanému koni....

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti