CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od martinsem » úte led 03, 2012 07:34

Tenhle motor neznám, ale většinou bývá příčinou těchto stavů hlava nebo těsnění pod hlavou.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od benisek josef » úte led 03, 2012 09:18

Souhlasim s kolego martinem.nevidel bych to primo na tesneni pac olej v expance bys uz nasel ale videl bych to na nepruchodnou hlavu(ten horsi pripad) nebo na ucpanej chladic pac to odpovida tomu ze voda ti necirkuluje a nevraci se do expancky.zkusil bych vycistit chladic tim ze ho vyndas a proplachovat a proplachovat dokavad z neho tece bordel nejlepe hadice ze zahrady pripojit a pustit kohoutek at to ma nakej tlak a pak to zkusit se smesi do chladice co rozpousti necistoty pokavad to nepomuze ale vecinou byva nakej pucek z chladice v hlave v nakym kanalku a. I to se da nak tlakove vycistit bez sundani...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » úte led 03, 2012 11:57

Díky za rady. Ten sajrajt na rozpouštění jsem už koupil, tak mám o víkendu co dělat. :-(
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Alf8875 » úte led 03, 2012 18:34

No tak přesně takto jsem postupoval i já s obdobnými problémy a s nadějí jsem věřil že mám jen "neprůchodný chladič" a né vylítlé těsnění či prdlou palici. Po všech možných pokusech je dnes už jasné že je to těsnění pod hlavou i přes to že nemám olej ve vodě a naopak. Může tlakovat výfukový kanálek do vody jako u mne ale je to jen jedna z možných variant nechci nikoho lekat. Může mít TomasN ůplně banálnější problém což bych mu přál protože po vánocích je to darda nechat srovnat palici dát nové těsnění a následně i s rozvody . Tomas N dej echo jak jsi dopadl ....
Espace 2,2 DT r.v, 1999

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » úte led 03, 2012 18:44

Alf8875 píše:No tak přesně takto jsem postupoval i já s obdobnými problémy a s nadějí jsem věřil že mám jen "neprůchodný chladič" a né vylítlé těsnění či prdlou palici. Po všech možných pokusech je dnes už jasné že je to těsnění pod hlavou i přes to že nemám olej ve vodě a naopak. Může tlakovat výfukový kanálek do vody jako u mne ale je to jen jedna z možných variant nechci nikoho lekat. Může mít TomasN ůplně banálnější problém což bych mu přál protože po vánocích je to darda nechat srovnat palici dát nové těsnění a následně i s rozvody . Tomas N dej echo jak jsi dopadl ....
Kdyby mi tlakoval výfuk do vody, tak mám natlakováno v expanzce, ne? Když jí po 40 km otevřu, tak ani neodfoukne, voda je tam studená..... Vědět dám.
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od benisek josef » úte led 03, 2012 20:42

TomasN píše:
Alf8875 píše:No tak přesně takto jsem postupoval i já s obdobnými problémy a s nadějí jsem věřil že mám jen "neprůchodný chladič" a né vylítlé těsnění či prdlou palici. Po všech možných pokusech je dnes už jasné že je to těsnění pod hlavou i přes to že nemám olej ve vodě a naopak. Může tlakovat výfukový kanálek do vody jako u mne ale je to jen jedna z možných variant nechci nikoho lekat. Může mít TomasN ůplně banálnější problém což bych mu přál protože po vánocích je to darda nechat srovnat palici dát nové těsnění a následně i s rozvody . Tomas N dej echo jak jsi dopadl ....
Kdyby mi tlakoval výfuk do vody, tak mám natlakováno v expanzce, ne? Když jí po 40 km otevřu, tak ani neodfoukne, voda je tam studená..... Vědět dám.
no jo i ne jak se to veme...to zalezi jestli neunika ten tlak nekde bokem prez odvzdusnovak expancky z bloku atd...ale ja osobne si myslim ze pokud nemas natlakovanou nadobu a ledovou vodu vni vydel bych to na nepruchodnost okruhu...taky bys mel mit prohraty vsechny komory chladice tusim ze budes mit alespon tri tudiz kdyz budes mit auto zahraty zezhora prosahni chladic a mel by byt teply na obou koncich a nejlepe prohmatat vztupni a vystupni hadici pokud jsou obe stejne teply je to nekde pricpany v hlave(nejspis) a pokud je odtokova studena mas nejspis vyhrano je to chladic.......urcite napred vycistit chladic pak tam lejt cistici sajrajt...a taky mi napada ze by moh byt nepruchodny chladic (radiator) v kokpitu pac i ten mas v okruhu tudiz pokud bude nepruchodnej nevrati se ti do expancky opet prohmatat hadici in a out ale pritom auto muze topit tarka normalne k nerozeznani...proste rozpoustec sajrajtu az po tomhle testu pac at si kazdej rika co chce ja si myslim ze do systemu kterej uz nakej patek bezi bez toho jen s fridexem proste nepatri....do novyho jako prevence souhlas ale do staryho za me jen tezkej pripad nouze ci jako preventivni proplach na odstraneni vypustit a opet fridex s destilkou zadnej vodni kamen z kohoutku pac kalgon v tabletach se blbe rozpousti v chladici :-D ale priznam se znam cloveka co to zkusil ho tam nalit v rozpustenym stavu ale jestli jeste jezdi ci ne fakt nevim...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » úte led 03, 2012 20:57

benisek josef píše: no jo i ne jak se to veme...
Horní hadice chladiče studená, spodní hadice horká, na budíku teplota přesně uprostřed (90°C), topení fajruje jak o závod. Nejsou tlakované, jdou v pohodě zmáčknout.
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od benisek josef » úte led 03, 2012 21:08

TomasN píše:
benisek josef píše: no jo i ne jak se to veme...
Horní hadice chladiče studená, spodní hadice horká, na budíku teplota přesně uprostřed (90°C), topení fajruje jak o závod. Nejsou tlakované, jdou v pohodě zmáčknout.

no tak to vipada jednoduse kdyz jde tepla do chladice a studena znej(teda teoreticky z chladice by mela jit vzdycky studenejsi proto tam je ten chladic ale urcite radove o par stupnu ne o desitky..??)a neni vnich tlak...vyndat chladic vycistit tlakem vody chladic a hyn sa ukaze :mrgreen: teoreticky bys to mel poznat(ale uz sem se setkal i s opakem) kdyz uz budes vypoustet vypustakem na chladici okruh ze fridex nebude uplne cistej.obzvlaste ke konci odtoku z chladice..
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » úte led 03, 2012 21:15

benisek josef píše:
TomasN píše:
benisek josef píše: no jo i ne jak se to veme...
Horní hadice chladiče studená, spodní hadice horká, na budíku teplota přesně uprostřed (90°C), topení fajruje jak o závod. Nejsou tlakované, jdou v pohodě zmáčknout.

no tak to vipada jednoduse kdyz jde tepla do chladice a studena znej(teda teoreticky z chladice by mela jit vzdycky studenejsi proto tam je ten chladic ale urcite radove o par stupnu ne o desitky..??)vyndat chladic vycistit tlakem vody chladic a hyn sa ukaze :mrgreen:
V sobotu se na to vrhnu, určitě dám vědět. Děkuju všem za rady, jezdím domů až večer, takže jsem sbíral rady a tipy, než to rozbombarduju. :scratch:
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od martinsem » stř led 04, 2012 07:30

Tohle vypadá opravdu na chladič. I když jednou jsem se setkal s autem, které nemělo lopatky na vodní pumpě, prostě se ulámaly a zmizely někde v okruhu chlazení. To se chovalo podobně s tím, že se auto přehřívalo při vysoké zátěži, kdy samospád už nestíhal. Ale to je spíš taková perla na závěr.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » stř led 04, 2012 14:01

tak dneska jsem na to kouknul detailněji při cestě do práce- ručička se na budíku vyšplhá do provozní teploty cca během 3km při jízdě s cca 3000 otáček. Pak se drží stále na stejné úrovni - ani neklesá, ani nestoupá. Po ujetí 20 km je horní hadice na chladiči opravdu horká a ta spodní vlažná - řekl bych, že je spíš ohřátá od teplého vzduchu v okolí motoru. Tak snad to bude tím chladičem. Děkuji za zprávy, furt lepší než se rovnou vrtat do makovice.
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

beny2004
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned lis 15, 2009 17:26
Bydliště: Třebíč

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od beny2004 » sob led 07, 2012 14:31

tak jsem měnil vodní pumpu na 2,2dci 95kw. Pokaždé jsem měl loužičku u pravého předního kola. Každý mě tvrdil ,že to bude radiátor apod. Nakonec vodní pumpa. Všichni mě zrazovali, že výměna obnáší rozebrat půl auta, sundat prsa apod. Byla to záležitost asi dvou hodin. Pumpa cca 1500,-. Stačí sundat víčko na pravé straně, stahovákem stáhnout ozubené kolo. Z mého pohledu brnkačka. Žádné nastavování rozvodů apod. Doufám, že moje zkušenost někomu pomůže.

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » pon led 09, 2012 18:35

Tak jsem sundal chladič, profouknul pusou - šlo to úplně čistě, pak jsem vymontoval termostat, vyzkoušel v hrnci, otevírá krásně. Všechno jsem to dal dohromady, nalil vodu s tim sráčem na výplach, nechal jsem to 3/4 hodiny vrčet, pak jsem to vypustil, nalil jsem čistou chladící kapalinu, odvzdušnil na hadici topení a na termostatu a za tři dny mi nezmizela ani kapka a to jsem dneska dal klokanovi celkem za uši. Tak nevim. Buď jsem nevědomky něco "opravil" a nebo prostě magie. Každopádně zatím jsem spokojenej. :-D
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od benisek josef » pon led 09, 2012 19:57

no a vytek z puvodni naplne nakej sajrat?a co nadobka?uz se v ni voda taky ohriva?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

TomasN
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 01, 2012 17:32

Re: teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od TomasN » úte led 10, 2012 09:39

benisek josef píše:no a vytek z puvodni naplne nakej sajrat?a co nadobka?uz se v ni voda taky ohriva?
sajrajt nevytekl, alespoň jsem to okem nespozoroval, v nádobce se jen udělalo slabé kolečko nějakého humusu-takovej rantlík, ale nic závažnýho. Včera jsem si na expanzku šáhnul, kapalina teplá, víčko odfouklo - prostě tak jak to má být. :-)A i když jedu z kopce, vyřadim, tak mi po chvilce klesá ručička na teploměru, to předtim vůbec nedělalo, to byla zaražená a držela. Teď se to nehřeje tak brzo, prostě spokojenost. Nevím, čím to bylo, ale všem vám děkuju za rady.
Renault Trafic 2.0 84kw
Renault Megane I cabrio 1.6 16V
Renault Scénic 1.6 16V
Renault Kangoo 1.2 16V r.v. 2003 motor D4F B 7 , 1149 ccm, 55 kW/75 PS
Renault Clio I 1.2

Loutka
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: čtv lis 29, 2007 17:13

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Loutka » úte srp 12, 2014 17:40

Prosím potřebuji radu mám renault laguna 2002 grandtour a když naliji vodu do chladiče nic neteče ani po nastartování ale po nejaké době mě tak připadne že když přepustí termostat vyteče dost vody na zem a nekdy když přijedu a vypnu motor slyším jak sičí vzduch nevíte co s tím může být...

Michalxt
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 28, 2018 08:09

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Michalxt » stř úno 28, 2018 08:57

Zdravím prosím o radu dnes ráno jsem jel do práce a po třičtvrtě cesty se mi začalo hrát auto když jsem zastavil tak se mi začala valit para z podkapoty tak jsem ji otevřel a otevřel jsem víčko od expansky a tam žádná voda trochu jsem ji tam dolil a po práce dojel v pohodě ale vůbec to ani netopilo a přitom včera večer bylo ještě všem v pohodě ?

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Dawes » stř úno 28, 2018 10:59

Pokud byl studený chladič tak ti pravděpodobně zatuhnul termostat.
Pokud auto ani netopilo, zřejmě není kapalina dostatečně nemrznoucí a krystalky ucpaly radiátory i chladič.
Zkus to auto postavit někde, kde tolik nemrzne a pokud pak pojede v pohodě, bude to otázka kapaliny.
Pokud ne, mrknul bych na termostat případně na pumpu. Nepíšeš po jaké době jízdy (3/4 může být pro někoho 2km a 10 minut, pro jiného 100km a hodina padesát).
Co ti ukazoval teploměr na palubce a co ukazuje "normálně"?
Samozřejmě vyloučeny nejsou ani mnohem horší varianty čim to je (nebo co to způsobilo) ale řešmě nejdřív ty jednodušší a méně bolestivé.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Michalxt
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 28, 2018 08:09

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Michalxt » stř úno 28, 2018 11:30

Jel jsem 30 km a po 25 km to hozne hřálo a když jsem vyřadil tak to kleslo ale pumpa by měla být v pohodě rozvody jsem dělal před 35000 cele tak bych to tipoval na tu kapalinu ale když jsem sahal na hadici co vede do auta na topení tak byla tepla asi málo nemrznouci směsi předpokládám
Kouknu na to zítra budu doma tak to budu moct dat do garáže a zkusit vypustit vodu kolik ji tam bylo a dat novou nemrznouci směs

Gekon
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 02, 2021 23:15

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od Gekon » pát črc 02, 2021 23:49

Prosím o radu . Renault grand Scénic 2010 benzín turbo
Stáří 10 let . Před rokem výměna svíček origo servis . Před 9 měs rozvody za 30 tis 😵 . Opět rozsvitil servis zjistili jsme únik chladící kapaliny . Po jízdě na dálnici stop přehřátí motoru. Chladivo pryč. Doplněno malý úbytek . Poté 3 krátké jízdy jen nákup . Auto hlásí check injektion začlo trochu škubat . Hlasky miznou objeví se zas . Ikona motoru sviti pak vypne . Autem sme dojeli v pohodě další den už nejde nastartovat. Servis nás čeká ale už s odtahem . Máte zkušenosti prosím poraďte bojím se drahé opravy uvažujeme zrušit auto .

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: CHladič - teče voda - únik chladící kapaliny

Příspěvek od michal.sk » pon črc 05, 2021 18:19

...dlho som tu nebol, ale mal som pocit ze je to forum ESPACE III
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů