Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od vachekcpa » pon led 10, 2011 18:44

Ahoj!

potřebuji pomoc,ráno jsem natankoval plnou nádrž,a asi po 30 km začlo auto cukat a ztrácet výkon.Takto to bylo dalších asi 100 km,potom auto chcíplo v kopci.Ted jde jenom nastartovat a pokud se chci rozjet auto chcípne.Z výfuku jde bílý kouř.Vody neubývá,olej neubývá.předtím auto jezdilo v pohodě.

Díky Michal

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od bibo » pon led 10, 2011 18:56

co máš za motor pokud naftu tak je to rozbité pokud benzín tak nápodobně :) trošku to upřesni
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » pon led 10, 2011 19:26

bibo píše:co máš za motor pokud naftu tak je to rozbité pokud benzín tak nápodobně :) trošku to upřesni

2,2,dCi 2001 95 KW

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od benisek josef » pon led 10, 2011 20:50

Tak v prvni rade bych sel po nafte.cily koupil bych naftovej filtr(rovnou bych koupil i vzduchovej kdyz uz vtom budes)a hned pri tom bych koupil primes do nafty na vycisteni vztriku odvodneni nadrze atd na mnozstvi co mas v nadrzi(jedna nadoba je prevazne na 20az40l nafty dle vyrobce)no pak bych se jel procet aspon 50km no a melo by to byt o malinko lepsi(vecinou plnej ucinek poznas az po vyjeti a opetovnem natankovani)no a pokud to pomuze zmenil bych cerpacku pac na pohonych hmotach se nesetri pac v kratkodobem hledisku usetris ale v dlouhodobem ne!ponevac pokud to nepomuze diag pak test vstriku cerpadla atd...a to fakt levny polozky nejsou...tak drzim palce at je to jen zaneseny od spatny nafty...tim prosimte nechci rict ze tam lejes hnusy!to ne jen kvalita cesky nafty je otresna i u vyhlasenych znacek na nekterych mistech a ta repka co tam ted michaj dle zakona ji rozhodne nepridava...obzvlaste motorum co sou uz zajety a tipu hdi,dci.
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » pon led 10, 2011 21:15

benisek josef píše:Tak v prvni rade bych sel po nafte.cily koupil bych naftovej filtr(rovnou bych koupil i vzduchovej kdyz uz vtom budes)a hned pri tom bych koupil primes do nafty na vycisteni vztriku odvodneni nadrze atd na mnozstvi co mas v nadrzi(jedna nadoba je prevazne na 20az40l nafty dle vyrobce)no pak bych se jel procet aspon 50km no a melo by to byt o malinko lepsi(vecinou plnej ucinek poznas az po vyjeti a opetovnem natankovani)no a pokud to pomuze zmenil bych cerpacku pac na pohonych hmotach se nesetri pac v kratkodobem hledisku usetris ale v dlouhodobem ne!ponevac pokud to nepomuze diag pak test vstriku cerpadla atd...a to fakt levny polozky nejsou...tak drzim palce at je to jen zaneseny od spatny nafty...tim prosimte nechci rict ze tam lejes hnusy!to ne jen kvalita cesky nafty je otresna i u vyhlasenych znacek na nekterych mistech a ta repka co tam ted michaj dle zakona ji rozhodne nepridava...obzvlaste motorum co sou uz zajety a tipu hdi,dci.
Zítra na to v servisu hned jdeme,ale benzinka kde jsem bral naftu,tak tam beru minimálně rok a auto bylo úplně v pohodě,naftovej filtr tam mám cca 3 měsíce,ale stát se to může,že dostali špatnou naftu,holt začnem od toho nejlevnějšího a snad to bude ono.Zatím díky moc
Michal

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » pon led 10, 2011 21:16

vachekcpa píše:
benisek josef píše:Tak v prvni rade bych sel po nafte.cily koupil bych naftovej filtr(rovnou bych koupil i vzduchovej kdyz uz vtom budes)a hned pri tom bych koupil primes do nafty na vycisteni vztriku odvodneni nadrze atd na mnozstvi co mas v nadrzi(jedna nadoba je prevazne na 20az40l nafty dle vyrobce)no pak bych se jel procet aspon 50km no a melo by to byt o malinko lepsi(vecinou plnej ucinek poznas az po vyjeti a opetovnem natankovani)no a pokud to pomuze zmenil bych cerpacku pac na pohonych hmotach se nesetri pac v kratkodobem hledisku usetris ale v dlouhodobem ne!ponevac pokud to nepomuze diag pak test vstriku cerpadla atd...a to fakt levny polozky nejsou...tak drzim palce at je to jen zaneseny od spatny nafty...tim prosimte nechci rict ze tam lejes hnusy!to ne jen kvalita cesky nafty je otresna i u vyhlasenych znacek na nekterych mistech a ta repka co tam ted michaj dle zakona ji rozhodne nepridava...obzvlaste motorum co sou uz zajety a tipu hdi,dci.
Zítra na to v servisu hned jdeme,ale benzinka kde jsem bral naftu,tak tam beru minimálně rok a auto bylo úplně v pohodě,naftovej filtr tam mám cca 3 měsíce,ale stát se to může,že dostali špatnou naftu,holt začnem od toho nejlevnějšího a snad to bude ono.Zatím díky moc
Michal
A ještě jedna věc.aditiva do nafty dávám pravidlně při každém tankování.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od benisek josef » pon led 10, 2011 21:53

Tak to te chvalim!pac ja sem si myslel ze sem jedinej cvok co pridava aditiva do udajne jiz aditiovanych paliv ;-)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » pon led 10, 2011 22:05

benisek josef píše:Tak to te chvalim!pac ja sem si myslel ze sem jedinej cvok co pridava aditiva do udajne jiz aditiovanych paliv ;-)
Sám opravdu nejseš,je to to nejmín címž mužu alespon neják snížit nepatrně riziko špatný nafty,Já se ozvu jak jsem dopadl.Zatím :roll: :roll:

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od benisek josef » pon led 10, 2011 22:11

Moje rec!urcite dej echo jak si dopad ;-)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » úte led 11, 2011 12:57

benisek josef píše:Moje rec!urcite dej echo jak si dopad ;-)

Dopad jsem tak,že auto je stále v servisu,nastartujem a když chci přidat plyn tak auto chcipne a bíle čoudí,čekám na kluka s diagnostykou,který snad poradí co a jak.Nafta vyčerpána,dána jiná,naftou to není,tlak od podávacího čerpadla je,naftovej filtr je čistej a pokud se tomu pomůže
sprejem na rychlej start tak auto má snahu jít do votáček,jde tam málo nafty,ale to může být čidlo na liště,na čerpadle nebo já už nevím co.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte led 11, 2011 15:02

benisek josef píše:Tak to te chvalim!pac ja sem si myslel ze sem jedinej cvok co pridava aditiva do udajne jiz aditiovanych paliv ;-)
Hmm kam do plynu dáváš aditiva :?: :D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte led 11, 2011 15:10

vachekcpa píše:
bibo píše:co máš za motor pokud naftu tak je to rozbité pokud benzín tak nápodobně :) trošku to upřesni

2,2,dCi 2001 95 KW
Ahoj nechci nějak urážet tvou motorizaci ale tyhle DCI jsou samá porucha většinou jde do háje elektrika a tvůj problém bude asi lambda a zkouknul bych turbo a vejfuk nebo aspoň poslech pokud to nepomůže zkus nám to posat víc ať se máme čeho chytit :jj13:

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte led 11, 2011 15:17

Ještě ohledně té nafty pokud máte možnost zkuste natankovat na ČSAD pro toho kdo to nechápe tam co tankuje autobus ty nové mají Rendlíkové motory a dvakrát týdně dělaj u té nafty rozbor páč ty Rendlík přemisťovače jsou na tu kvalitu dost hajs a oni si je nechtej oddělat já tam beru pořád a je to v poho a ještě tam mají nonstop otvíračku :idea:

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od benisek josef » úte led 11, 2011 16:08

Pak tedy mas priznaky jako moje byvala xantucha hdi a tam byly ko vstriky a lambda...vztriky kdyz sem je dal na test uz neprasily a pry se zasekavali a bohatosti ve vyfuku umrela lambda a proto ten bilej kour.tak mi to tenkrat bylo receno...ale dnes si myslim ze mohla byt ko jen ta lambda pac si myslim ze zniceho nic by na raz neodely vsechny vztriky.at se ti na diagu se juknou na hodnoty lambdy a budes chytrejsi ;-)

Michale nu do plynu to jde blbe dat tam aditiva to je pravda ;-) ale ja jezdim i na beno prvnich par kilasku nez se to prepne no a na kratky vzdalenosti (do 5km)pro sich taky jen beno ;-) no a proto se snazim dat motoru to nejlepsi do zil nez tam zas prijde lpg :-D
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » úte led 11, 2011 18:08

Míča_2.2DT píše:
vachekcpa píše:
bibo píše:co máš za motor pokud naftu tak je to rozbité pokud benzín tak nápodobně :) trošku to upřesni

2,2,dCi 2001 95 KW
Ahoj nechci nějak urážet tvou motorizaci ale tyhle DCI jsou samá porucha většinou jde do háje elektrika a tvůj problém bude asi lambda a zkouknul bych turbo a vejfuk nebo aspoň poslech pokud to nepomůže zkus nám to posat víc ať se máme čeho chytit :jj13:

Turbo v pohodě,nafta taky,tu jsem dnes vyměnil,výfuk taky v poho a lambda zatím nevím,auto se nastartuje a pokud chci přidat otáčky chcípne a dibně to kouří tak do šeda.Voda neubývá,olej taky ne.

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » úte led 11, 2011 18:12

benisek josef píše:Pak tedy mas priznaky jako moje byvala xantucha hdi a tam byly ko vstriky a lambda...vztriky kdyz sem je dal na test uz neprasily a pry se zasekavali a bohatosti ve vyfuku umrela lambda a proto ten bilej kour.tak mi to tenkrat bylo receno...ale dnes si myslim ze mohla byt ko jen ta lambda pac si myslim ze zniceho nic by na raz neodely vsechny vztriky.at se ti na diagu se juknou na hodnoty lambdy a budes chytrejsi ;-)

Michale nu do plynu to jde blbe dat tam aditiva to je pravda ;-) ale ja jezdim i na beno prvnich par kilasku nez se to prepne no a na kratky vzdalenosti (do 5km)pro sich taky jen beno ;-) no a proto se snazim dat motoru to nejlepsi do zil nez tam zas prijde lpg :-D

Já nepsal že dávám do plynu aditiva,já mám 2.2dCi a aditiva dávám při každém tankování.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte led 11, 2011 18:35

To vachekcpa to nebylo tobě musíš sledovat kdo co komu cituje bylo to pro Pepu jsem si z nej trochu :ak47: jinak jasně že vím že má ropáka-vachekcpa

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » úte led 11, 2011 19:10

Míča_2.2DT píše:To vachekcpa to nebylo tobě musíš sledovat kdo co komu cituje bylo to pro Pepu jsem si z nej trochu :ak47: jinak jasně že vím že má ropáka-vachekcpa
tak toho sem si nevšim,ale já už spíš čekám jestli někdo dostane nápad co by s tím mohlo bejt :wink: :wink: :wink:

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od bibo » úte led 11, 2011 20:29

chtělo by to zjistit jakej je tlak na rampě jesli neni v háji podávací črpadlo
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od benisek josef » úte led 11, 2011 20:34

Pokavad mas modrobilej kour vsadim svoje posledni pantofle ze to budou vstriky a k tomu na 80% lambda!podavaci cerpadlo bych vynechal pac to nema vliv na barvu z vyfuku jen by to nejelo nebo chcipalo pac bys tam nemel naftu...zaklad je diag pac vsazim na spatny paleni cily vztriky nebo lambda keca pocitaci a spatne davkuje...

A ted k tve motorizaci dci nemyslim si ze by byla poruchovejsi nez dt ale bohuzel je o dost citlivejsi na naftu proto ma v teto souvyslosti vice problemu jenze kvalitu nafty neovlivnime a ani bena ani lpg bohuzel.mozna se budu opakovat ale ja na ropaky nedal 8let dopustit.byly to suprovy auta na ktery sem si nemoh stezovat (az na ten servis pac je tam vic veci co se muze pokakat a musi se castejs menit nez u bena) ale od doby co zacly michat repu do nafty jen potize.stale sem neco resil a to i u predtim 100%spolehliveho auta proto sem dal nafte papa a sel sem do benzina po zhruba 10letech.a mi mame ve firme 500aut od tranzitu mondea fusiony pasaty sharany oktavky audiny medaky iveca atd. a za posledni rok se na ropakach zved servis o 73%!hruza a je to jen naftou!a to smime tankovat jen agip a shell.a na benzinech se zved servis o pouhy 4%...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

vachekcpa
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 14, 2009 11:33

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vachekcpa » pát led 14, 2011 16:40

benisek josef píše:Moje rec!urcite dej echo jak si dopad ;-)

Tak závada částečně odtraněna,auto už jde alespon do otáček,jede,ale je tu další problém
při rozjezdu než se dostane na 2500 otáček tak je to líný a potom už jede krásně.
Diagnostika ukázala obvod snímače tlaku dodávaného množství vzduch.
Může to být váha nebo čidlo tlaku dodávaného vzduchu???

Jinak ta závada byla regulátor tlaku na vysokotlakém čerpadle.

standaPS
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: ned říj 26, 2008 22:26
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od standaPS » stř srp 03, 2011 22:30

Trochu mimo téma, ale přece jenom muj motor taky ztratil výkon, ale už úplně. Takže nevíte někdo o motoru G8T ? Díky.
Espace 2.2dt, r.v.1998, Mégane 1.4, r.v.2000

Uživatelský avatar
vasek.barta
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: pon dub 05, 2010 21:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vasek.barta » čtv srp 04, 2011 08:54

Váhu mám doma kdyžtak prodám.... dávali mi novou když mysleli že je špatná...ale váhou to nebylo.
2,2dCi 95kw

Uživatelský avatar
vasek.barta
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: pon dub 05, 2010 21:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu,nejede

Příspěvek od vasek.barta » ned dub 15, 2012 10:45

Tak jsem tu zas, zase mě espace zklamal. Normálně jsem s ním přijel, a po chvilce když jsem nastartoval naskočila na přístrojovce vlnovka, auto jede na nějaký nouzový režim, vůbec netáhne, kouří a smrdí z výfuku. Olej ani voda se naztrácí. Má někdo s něčí podobnou zkušenost? nějaké tipy čím by to mohlo být? Ve čtvrtek jedu do servisu, po telefonu mi řelki že to je pravděpodobně EGR ventil, mohlo by to tím být?
2,2dCi 95kw

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od benisek josef » ned dub 15, 2012 18:37

nejpravdepodobonejsi varianta symbolu graf a nouzaku rj u dci opravdu je egr...doporucim nenechavat se ukecavat ke koupi noveho jelikoz to neni levna zalezitost (kolem 5tis urcite stoji a je tam hlavne kuli emisim) ale nechat si ho jako kazdy zaslepit...je zde o egr ventilu cele tema doporucim si ho procist je tam zpousta duvodu a rad uzivatelu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů