Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
vasek.barta
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: pon dub 05, 2010 21:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od vasek.barta » ned dub 15, 2012 21:59

benisek josef píše:nejpravdepodobonejsi varianta symbolu graf a nouzaku rj u dci opravdu je egr...doporucim nenechavat se ukecavat ke koupi noveho jelikoz to neni levna zalezitost (kolem 5tis urcite stoji a je tam hlavne kuli emisim) ale nechat si ho jako kazdy zaslepit...je zde o egr ventilu cele tema doporucim si ho procist je tam zpousta duvodu a rad uzivatelu...
Super, zítra ho zkusím zaslepit ale asi tu závadu budou muset nejdřív vymazat, že? nebo když odpojím baterii tak zmizí? Když tak o tom přemýšlím tak by to mohlo být dobrý, po zapnutí klíčku napíše vždy OK a až po nastartování to hodí chybu.
2,2dCi 95kw

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od benisek josef » pon dub 16, 2012 18:37

u dci je to to prvni v tvem pripade po cem bys mel jit...jinak stim ze se ti auto prepne do nouzoveho stavu by teoreticky po odstraneni zavady pokud je to jen egr melo zmyzet...domnivam se ze zavada kuli egru neni pernamentni(trvala) jako je treba u lambdosondy (ale i u ty se ti po otoceni klicku ukaze ok) tudiz po opraveni by to melo byt v pohode i bez diagu...ok na displeji znamena ze se hlasi vsechny rj a az po nastartovani se chodem motoru ukazujou nefunkcni cidla jelikoz jsou aktivni az po nastartovani pres rj...espace je zacarovanej kruk a to bii jednotka ridici jednotky cidla no co vam mam vypravet.kazdy zde uz asi neco v elektrice espika hledal v tech bambilionech dratu stekru cidel relatek atd...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
vasek.barta
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: pon dub 05, 2010 21:00
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od vasek.barta » pon dub 16, 2012 20:33

benisek josef píše:u dci je to to prvni v tvem pripade po cem bys mel jit...jinak stim ze se ti auto prepne do nouzoveho stavu by teoreticky po odstraneni zavady pokud je to jen egr melo zmyzet...domnivam se ze zavada kuli egru neni pernamentni(trvala) jako je treba u lambdosondy (ale i u ty se ti po otoceni klicku ukaze ok) tudiz po opraveni by to melo byt v pohode i bez diagu...ok na displeji znamena ze se hlasi vsechny rj a az po nastartovani se chodem motoru ukazujou nefunkcni cidla jelikoz jsou aktivni az po nastartovani pres rj...espace je zacarovanej kruk a to bii jednotka ridici jednotky cidla no co vam mam vypravet.kazdy zde uz asi neco v elektrice espika hledal v tech bambilionech dratu stekru cidel relatek atd...
Tak už jezdím. auto jsem nastartoval a místo kde je ten vetil jsem poklepal násadou od kladiva, zvuk motoru se změnil tak jsem zkusil přidat plyn, auto šlo do otáček v pohodě, pro jistotu jsem ten EGR zaslepil. o víkendu zkusím ještě celý ten díl do kterého je zasunut egr vyndat a vyčistit. je to vevnitř celé černé, takový černý maz. Když to ted je zaslepené tak už by se to tam pak dostat nemělo.
2,2dCi 95kw

pistorak
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 29, 2014 18:00

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od pistorak » stř led 29, 2014 20:52

Ahoj tady Aleš.I já bych potřeboval poradit.Jsem hrdým majitelem espace III 2.2 dci.r.v.2002.I u mě nastal problém se zobrazením infarktové kontrolky na displeji a následné jízdě v nouzáku.Zráta výkonu,nepustilo mě to do vyš.otáček.Spravilo to vyčištění turba,egr ventilu a snímače tlaku na sacím potrubí.Výměna pomocného palivového čerpadla.Dodnes nevím jestli to čerpadlo bylo nutné měnit,ale v servise toto všechno udělali a protože jsem byl rád ,že auto opět frčí jak má ,tak jsem to dál nezkoumal.Ovšem asi řed 2 měsíci se objevila opět.Diagnostika nahlásila egr.Opět jsem všechno vyčistil,ale kontrolka svítí dál.Koupil jsem tedy egr nový,ale kontrolka svítí.Přívod k egru je zaslepen už od předchozího majitele.Vstřiky vyndány ,zkontrolovány,v pořádku.Někdy chyba vyskočí po zapnutí klíčku bez nastartování.Někdy po nastartování,a aby se to nepletlo ,tak někdy až když ujedu pár kilometrů.Do tý doby než se rozsvítí kontrolka tak jede jak drak.Jakmile se rozsvítí tak mě nepustí do vyš.otáček.Palivový filtr vyměněn,nafta tank.na čsad.+aditiva.Poradí prosím někdo co by to mohlo být.Z výfuku normál,žádná černota nebo jinak zbarvený kouř.díky aleš

zower
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 22, 2015 20:23

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od zower » sob srp 22, 2015 20:43

Ahoj, doufám, že sekce je zvolená správně, mám espace 1.9 dci 88kw, ~250t najeto, než ho zase dám do servisu kde mi budou chtít vyměnit půl auta a zaplatit jak za nový, myslel jsem, že bych se zeptal tady, třeba s něčim podobným už budete někdo mít zkušenosti.

O co jde: Ztrátový výkon za jízdy, nejde o konkrétní otáčky, ale třeba dneska se mi dvakrát stalo, že držím plyn a auto najednou "ztatí" uplně výkon-otáčky začnou klesat, jako kdybych nohu z plynu sundal, přitom plyn držim, po dobu cca 3 vteřin ani nereaguje na přidání ještě víc plynu, pak se zas "chytí" a otáčky se zas začnou zvyšovat... někdy je to takhle delší, někdy jen mírný propad otáček "cuknutí" a zas naskočí a jede...

K tématu asi vše, kdybyste někdo potřebovali víc info rád dodám, dělám na pásových bagrech a tohle podobný mi to dělalo když byla zanesená sklenička hrubýho čističe paliva, že si to chvilku nasálo vždycky vzduch tak proto byl pokles výkonu, nemůže to bejt něco takovýho?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od Zefek » sob srp 22, 2015 21:18

Pokud úplně vypadne, tak buď snímač otáček na klice, nebo to může dělat i snímač brzdového pedálu, pokud dá info o brždění. Nemusí u toho nutně svítit brzdové světla, protože spínač je dvouokruhový.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

zower
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 22, 2015 20:23

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od zower » sob srp 22, 2015 21:32

Díky za reakci! Ano úplně vypadne, ale vždycky na různě dlouho, do teď jsem ho měl v servisu, to bylo zase kvůli tomu, že auto nestartovalo, (prý něco že nebyl dostatek tlaku aby se nasála nafta), to se vyřešilo, auto startuje, dřív se mi i párkrát stalo že mi za jízdy uplně chcíplo.

To co jsi popsal, jak nejlíp zjistit co to je?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od Zefek » sob srp 22, 2015 21:36

Svítí u toho nějaká kontrolka?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

zower
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 22, 2015 20:23

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od zower » sob srp 22, 2015 22:25

Kontrolka žádná nesvítí.

martino.821
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 29, 2016 16:09

Re: Ztráta výkonu - špatně táhne - NAFTA

Příspěvek od martino.821 » sob dub 30, 2016 09:12

Zdravím mám podobnej dotaz, snad neva že píšu sem. Mám Espace r.v.2005, 3.0 automat nafta. Začlo se mi teď stávat že při přeřazení nad 70 se (někdy se stane že to nedělá jen při 70...) mi to přidusí a nechce se to podřadit, když sundám nohu z plynu a znovu na něj šlapnu, tak se to podřadí.Do kopců to netahne. Byl jsem přímo v Renault servisu a diagnostika nic neukázala, měl jsem velku i turbo rozebraný a nic je jak nový. Jěště doplňuji není to pořád jeden den auto jede, táhne. A druhej den tohle. Díky za tipy a rady

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů