Automat - automatická převodovka v E III

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » úte zář 20, 2011 11:38

UF, dalo mi to, ale našel jsem, pro vysvětlenou, jak někteří chtěli a jak se šíří různé fámy internetem...

Převodovka LM0 v Espace III je přesný typ ZF "4HP20 ", spojená s motorem L7X (V624v). Vyrobena firmou ZF Friedrichshafen AG a použita ve vozech - Renault, Peugeot, Citroen, Lancia (Fiat), Alfa Romeo, Mercedes-Benz. Původní verze pochází z roku 1995. Tato automatická převodovka, se dávala do roku 2008 do Citroenu C5 a do Peugeotu 407 s motorem 2,2i do roku 2010.

Vzhledem k četnosti použití a výrobě přes 15 let, se dá na tuto převodovku objednat jakýkoliv díl, od celku až po samostatný šroubek.

Ve VOLVU byl jen podobný typ 4HP22 (stejná koncepce, ale nezaměnitelná)
a v SAABU byl také jen podobný typ 4HP18 (také stejná koncepce, ale nezaměnitelná)

Převodovka v Espace III spojená s motorem Z7X (V6) je - AD8 013 (díly VW)

Převodovka v Espace III spojená s motorem 2,0 F3R a F4R - AD4 jako v Laguně, Megane a pod. (nástupce AR4) (díly VW)
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od milanPf » stř zář 21, 2011 13:24

to Marty...


super prace,
tedy zde je videt, ze 15let - kua to zrejme vypada, ze to fakt funguje. Tedy pokud jak se pise vyse, do ni nedo obcas doleje volej :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » stř zář 21, 2011 19:30

milane ta prevodovka kdyz ma olej kterej je hlidanej a menenej pac viklad slova dozivotni napln je menit po 100tis ci 5letech a normalniho cloveka a ne zadny prase mezi sedackou a plynem je nesmrtelna a verim ze pul mega kilasku nebudes mit duvod ji repasovat ci neco jineho sni vyvadet!!!

marty mam dotaz kdyz se mi povede najit merku na automatu meri se hladina hadam ze na rovine pri chodu motoru s P a v provozni teplote motoru?nebo jinak?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od milanPf » stř zář 21, 2011 19:33

hlidanej?

takze to ma elektronickou merku?
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » stř zář 21, 2011 20:35

ale prd...myslel sem jako ze opcas kouknes pod auto zda je automat suchej a nikde znej nekape olej a i z chladice oleje co je zespoda pod sedadlem ridice takova spiralovita trubka a jejich spoju a zhlidnes hladinu prez merku ci prez stycny srouby na automatu...jinak by bylo fajn alespon kontrolka v palubovce co by ti ukazala ze tam mas minimalni hladinu oleje ale jelikoz je tam dozivotni napln ze :rolling: tak to soudruzi od pana renolta neudelali a ani v celem automatu neni jediny cidlo co by hlidalo ze je vnem vubec nakej olej.... :evil: :evil:
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » čtv zář 22, 2011 08:47

to Beníšek: Měření oleje jsem dával někde o stánky zpět popsáno v servisním manuálu...



to: MilanPF - taky jsem na to koukal, že je ještě v autech v roce 2010, ale liší se jen tím, že má navíc možnost řazení + a - , ale to už dělá jen elektronika v řídící jednotce a tudíž když někdo vidí páku kde je D, R, N a + a -, nenapadneho, že je to stará převodovka. Ale ani při používání + a -, se nenechá zničit a když se otáčky přeženou, řadí si podle svého... :)


Velká výhoda aut s automatem, je v tom, že motory s nimi spřažené, jsou vlastně v nejlepší kondici, protože jsou udržovány v nejlepších otáčkách, díky nastaveným parametrům a nikdo jim do toho nemůže "kecat" řadit :wink:
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » čtv zář 22, 2011 08:59

benisek josef píše:tak to soudruzi od pana renolta neudelali a ani v celem automatu neni jediny cidlo co by hlidalo ze je vnem vubec nakej olej.... :evil: :evil:
Jediné, jak tušit problém, je kontrolka obecná na palubce (graf), která se může rozsvítit i při nízkém tlaku oleje v převodovce.

Tam si myslím, že je problém. Tato kontrolka je moc obecná (hlavně se váže k motoru...), nechápu, proč to tak u Espace III je (a dnes už u všech aut od této doby...), když už od osmdesátých let, se používala kontrolka na automat samostatně a když se rozsvítila, bylo jasné že se sním něco děje. Onen "graf" (a dnes symbol "motoru") má u Espace III tolik významů, že si je nejde pamatovat a hlavně si spoustu lidí řekne, "to nějak dojedu" a problém je na světě...
Přílohy
Bez názvu.jpg
kontrolka č. 25 automatická převodovka
Bez názvu.jpg (12.37 KiB) Zobrazeno 9343 x
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » sob zář 24, 2011 18:33

tak jsem se dneska pustil do zimni udrzby a i ze zkouknu hladinu v automatu.je to jak sem predpokladal merku tam nemam a mam tam plastovou zaslepku kterou kdyz vyndam pouziva se jako nalejvaci otvor pro doplneni oleje jak se pise v navodu a je na identickym miste (udelal sem si foto z automatu ze ktereho mam merku a pochybuju ze by frantici delali dva bloky) ale jelikoz zaslepka vypada stejne jako hrdlo one merky kterou vozim v kufru z vrakany z padleho automatu nasunu ji tam a padne tam jak prdka na hrnec...takze ten kdo ji tam nema staci si jen merku budto pujcit nebo koupit na vrakarne za 50kc jako ja z prorazenyho ze spoda a zadrenyho automatu....jinak pokud nemate nikdo pristup k diagu (ja mel puceny takovy solichatko ktery umi jen otacky teplotu a takrka nenacte zadnou rj ale kuli teplote mi to stacilo)tak 80stupnu jak se pise v automatu je bezna provozni teplota tudiz u me 4burtiky...hadam ze kluci z renolta ji tam nedavali z duvodu ne kuli cene pac je to jen kus plastu ale kuli dozivotni naplni ktera podle nich nepotrebuje udrzbu takze jim stacila jen v servise a po dobu garance ji nejspis kontrovolali pac stejnak museli sundat airbox kdyz tam menili vzduchovy filtr tudiz sahnouk k merce necini zadny problem...tak at automaty slouzi a doporucuji opcas zhlednout jelikoz je to fakt 30minut prace i s vymenou vzduchace a zhlednuti zda nekape nikde automat ze spoda bez heveru a procisteni vzduchovych klapek od karbonu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

johnny.cerny
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: sob úno 19, 2011 18:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od johnny.cerny » stř říj 26, 2011 23:29

tak dnes jsem tak nějak rozebíral auto a jen jsem vyndal náký šrouby tak na něm bylo špon jako prase.. a olej byl taky dost hustej, tipuji, že jak jsem si myslel ten olej nikdy nikdo neměnil :-(
Renault espace III rv99 3,0 V6 24V (140kW) naj.250tis.km. plná palba :-) ještě dodám v LPG od fedora - landi renzo - minulost
Renault Laguna II rv01 1,9 dci 88kW najeto 206tis.km.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » čtv říj 27, 2011 15:22

ŠPONY v oleji = KO AUTOMAT!!!
Tam uz krom repasu nepomuze nic...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » úte pro 13, 2011 18:48

cus lidicky nema nekdo schema a dokumentaci zapojeni od radicky k automatu pro tip s radickou u volantu?marty ty treba mas toho tolik ze bys tam moh tento system najit ci dat radu...pac po ranich vlhkych mrazech se mi opcas stane ze zaradim z P na R automat se odjisti zpatecni svetla se rosviti ale zpatecka se nezaradi a auto je jak v pozici N...proklepnu radicku k sobe a pustim(takze neradim jen odaretovavam) a jde to nekde tam bude asi spatnej kontakt na aretacnim cidle (neco podobnyho jako spinac dveri hadam takze zadna souvislost se samotnym automatem pac ten funguje na 1*) pac k sobe kdyz ji pritahnu tak tim ji odjistim a pak sni muzu kvrdlat ale nevim zda to cidlo je u paky ci u radiciho mechanizmu pod airboxem na konci nilonoveho lana...vecinou to udela jen jednou pri prvnim zarazeni R pak uz to jde normalne...a kdyby vtom byl i postup jak odmontovat cast palubovky ci jak se k tomu dostat budu v techto sychravych dnech stasten za ulehceni kazdy minuty...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » stř pro 14, 2011 17:41

mechanika ovládání automatu u palubky

dle tvého popisu, bude chtít seřídit páka voliče převodovky
Přílohy
zvláštnosti_L7X 219.jpg
zvláštnosti_L7X 220.jpg
zvláštnosti_L7X 221.jpg
zvláštnosti_L7X 222.jpg
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » stř pro 14, 2011 19:26

super proc to delat jednoduse...mooooc dekuju mas to u me :wink: ....
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » čtv pro 15, 2011 20:18

tak sem marty nasel ten radic se zubama je fakt na konci toho tahla a tam byl muj problem to tahlo vyjizdi z takovy plastovy trubky no a tam to lehce drelo proto to neskocilo na ten zpravnej zub a jak si rikal fakt desetinka mm je znat a tim jak paku davam k sobe soupu tahlem cca 1cm takze sem dal stupen c1 jelikoz to je to tahlo cely vyjety utrel hadrem namazal silikonovym sprejem no a nez pustim radicku mam zarazeno takze boooomba...cas cca 20min demontaz montaz i oprava pac v demontazi airboxu jsem uz profik kuli volnobezny klapce no co ti mam vypravet takze mi ten cas ani v tom mrazu neprisel tak dlouhej :-)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
ruka
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob led 01, 2011 13:04
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od ruka » stř bře 07, 2012 18:42

Zdarec,mam takový problém rozdelal jsem převodovku od motoru a samozřejmně i hydromenič a ted to chci dát do kupy ale mam problém nemužu to dostat na ten tisícihran jsou tam tři futýrka s tisicihranem a na převodovce také.Při nasazování se povede nandat na první dvě a hydroměnič si pěkně sedne,ale chybí ještě asi 2 cm-přitom to nechce jít dal.zkoušel jsem ruzné varianty,ale bezuspěšně pořad se to zastavilo na stejném místě.Díky za každou odpověd,opravdu si nevím rady.

problém vyřešen,vše ok.To stejné místo bylo to pravé akorat jsem o tom nevěděl.
Renault Espace,obsah 2.0 8V 84 kw r.v.98,kůže,otočné sedadla,org. rádio,automat,7-míst prostě pěkný kočár.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » úte říj 30, 2012 11:54

Tak jak jsem stále tvrdil, že pokud se automatu dává co má, vydrží hodně dlouho až věčnost se u mě moc nepotvrdilo...

Podle všeho odešlo olejové čerpadlo a tím pádem během několika kilometrů bylo po převodovce...

Ať se ke zbytku chová "benisek josef" jako ke svému už vlastnímu, protože stále tvrdím, že můj Espace III, byl vzhledově zvenku i zevnitř jeden z nejzachovalejších a nejvybavenějších a budu doufat, že to nevzdá, nechá udělat repas a bude zase jezdit.

Sorry za OT. Možná škoda, že sem se ho vzdal, ale automat byla poslední kapka i přes to že jsem automechanik. Je na čase jít dál, přestat ležet pod svým autem, ale pod těma co vydělají...
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od duskopoprad » stř říj 31, 2012 07:38

Prerobte si to na manuál ako ja, a máte na večnosť pokoj... /6 st. prev. PK6,z Avantime, + poloosi + spojka.../ NO problem.
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » stř říj 31, 2012 08:42

duskopoprad píše:Prerobte si to na manuál ako ja, a máte na večnosť pokoj... /6 st. prev. PK6,z Avantime, + poloosi + spojka.../ NO problem.
Vím že by to šlo, taky jsem uvažoval, že se s tebou spojím o rady a pustím se do toho. Ale teď jsem v situaci, kdy jsou děti ve věku kdy ještě ocení abych se věnoval rodině a raději ležel pod autama zákazníků. Kdybych měl peníze, místo a čas navíc, tak to odstavím a postupně udělám. Auto to bylo pro mě opravdu jedno s největší užitnou hodnotou, ale třeba bude v budoucnu na novější.

Musim ale přiznat, že z 95% jsem cestoval sám a využil jsem ho naplno jen na dovolenou a na to nám snad stačí ještě Laguna, kterou máme.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od duskopoprad » stř říj 31, 2012 18:01

Máš pravdu. Ja vozím aj ľudí, aj materiál, občas tam aj prespím ak treba, a občas ťahám aj 2 tony. Ináč sa vozím sám... Ahoj.
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

Uživatelský avatar
Sedrico
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: čtv led 17, 2013 19:52
Bydliště: Tajov

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Sedrico » úte led 22, 2013 22:49

Nedavno som kupil espika s pokazenou prevodovkou. Mechanik mi povedal, že je to menič krutiaceho momentu.
Auto nastartuje, ale pri zaradení sa nepohne ani dopredu ani dozadu. Myslíte, že to bude tým meničom?
Vdaka za rady.
Renault Grand Espace III, 3.0 V6 24V 140KW, automat
rv: 2001

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Márty » čtv led 24, 2013 14:02

Může to tak být.
Už jsem to tu psal, jestli jsi to koupil za jakoukoli částku, bylo to drahé, pokud to nebylo zadarmo...!
Když vyměníš jenom měnič a dáš to dohromady, budeš v té převodovce za chvíli měnit něco jiného.
Pokud si to auto chceš nechat, jedině tu převodovku zrepasuj komplet. !
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od milanPf » čtv led 24, 2013 14:09

Márty píše:Může to tak být.
Už jsem to tu psal, jestli jsi to koupil za jakoukoli částku, bylo to drahé, pokud to nebylo zadarmo...!
Když vyměníš jenom měnič a dáš to dohromady, budeš v té převodovce za chvíli měnit něco jiného.
Pokud si to auto chceš nechat, jedině tu převodovku zrepasuj komplet. !
Nebo 6-tı kvalt. ;)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od benisek josef » čtv led 24, 2013 20:39

Márty píše:Může to tak být.
Už jsem to tu psal, jestli jsi to koupil za jakoukoli částku, bylo to drahé, pokud to nebylo zadarmo...!
Když vyměníš jenom měnič a dáš to dohromady, budeš v té převodovce za chvíli měnit něco jiného.
Pokud si to auto chceš nechat, jedině tu převodovku zrepasuj komplet. !
presne tak kdyz uz tak komplet.jakmile totiz automat rozpulis musis koupit komplet tesneni a pretesnit ho a to uz mas za 5litru jelikoz na stary by to vracel jen tydyt.ohledne tvoji zavady muze to byt menic ale repas stoji cca 15tis a pokud mu das starej automat z 99% zacne kopat a je to nanovo a penize za vyndani a zandani motoru jsou vnivec.a z vlastni zkusenosti vim ze se to nevyplati...jinak celej repas se pohybuje nekde kolem 60tis i s praci takze kdyz si odectes 15 za menic 5 za tesneni a 25 za praci vyndat ho rozeprat vycistit a zrepasovat samotnou prevodovku tak tech 15tis za cerpadlo par gufer krouzku lamel a lozisek uz obetovat muzes ...a hlavne novej olej samozdrejme ale 1500kc uz te asi pak nevytrhne...je to fakt drahej spas...

nebo manual.duskopoprad ho tu ma a verim ze to muze slapat bajecne ale co technicka a nedej panbuh vyskytnout se u naky nehody a treba i jako nevinik a jelikoz mas neco co na aute byt nema dokonce i v malym technicaku je uvedeno automat tudiz i bezna prohlidka muze smrdet basou pac pokud nekdo pri ty nehode umre bude te to stat tisickrat vic nez tech 60litru...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Sedrico
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: čtv led 17, 2013 19:52
Bydliště: Tajov

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od Sedrico » čtv led 31, 2013 23:21

Uf. Tak je to tažke rozhodnutie. :-(
Auto si chcem nechať. Je to môj davny sen. :-D
K tomu oleju: olej je vymenený. Nemá ani kilometer. Aspoň tak hovoril mechanik, ktorý mi aj povedal že je to menič.

V rakúsku som našiel (ešte nekúpil !) presne ten istý model s poškodeným výfukom a pán čo to predáva, tak to predáva ako auto pre bastlera. Takže je za bagateľ. Je pojazdné, ale ako píše, že dlhšie stálo tak by bolo treba pozrieť brzdy, možno aj vymeniť.Mne ide hlavne o prevodoku. Ma najazdených 170 000 km.

Čo by ste povedali nato, keby som vymenil celý motor s prevodovkou a ešte mi ostanú aj dáke náhradné diely, ktoré by som vymenil v prípade poruchy?
Renault Grand Espace III, 3.0 V6 24V 140KW, automat
rv: 2001

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Automat - automatická převodovka v E III

Příspěvek od milanPf » pát úno 01, 2013 10:01

Sedrico píše:Uf. Tak je to tažke rozhodnutie. :-(
Auto si chcem nechať. Je to môj davny sen. :-D
K tomu oleju: olej je vymenený. Nemá ani kilometer. Aspoň tak hovoril mechanik, ktorý mi aj povedal že je to menič.

V rakúsku som našiel (ešte nekúpil !) presne ten istý model s poškodeným výfukom a pán čo to predáva, tak to predáva ako auto pre bastlera. Takže je za bagateľ. Je pojazdné, ale ako píše, že dlhšie stálo tak by bolo treba pozrieť brzdy, možno aj vymeniť.Mne ide hlavne o prevodoku. Ma najazdených 170 000 km.

Čo by ste povedali nato, keby som vymenil celý motor s prevodovkou a ešte mi ostanú aj dáke náhradné diely, ktoré by som vymenil v prípade poruchy?
Dle mne si to spocitej;)

1. Kolik za nej chce? Neverim ze pod 25 litranku :)
2. Privezeni R3 z AT min 5 litriku
3. Vyndani motoru a montaz prevodovky a dle mne riziko, ze to servis posere.. Cena 10 litriku?
4. Reviz prevodovky a olej - 4 litriky
Kdyz zavru oci, tak rekneme 50...A jeste to nejezdi;)

Varianta obracene, ze postavis na znacky to z AT, vejfuk, podvozek - urcite 10litriku je mozna vyhodnejsi;)

Dle mne lepsi varianta kup si funkcniho a ten tvuj nech na dily.



Otazkou je, zda potrebujes tolik nahradnich dilu:)) Dle mne, max zadni dil novyho vejfuku za 2litranky v Elitu, novej podvozek, filtry a pneu...vic normalnich dilu jsem nepotrboval;)......ba jo, cudlik na zapnuti tempomatu:)
Jiste vec nazoru, ale ja mam asi podobny auto jak ty, jen s LPG a plna palba - krom 3tiho stresniho okna, komplet novej podvozek, vejfuk... a myslim ze bych to za 65 neprodal:(
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů