Střešní okno - ovládání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Střešní okno - ovládání

Příspěvek od hondzik » čtv bře 11, 2010 10:17

Nevíte jak se dá naprogramovat střešní okno? Povedlo se mi to už 2x, ale nevím jak. Okno pak funguje na jedno stisknutí nahoru, na druhý dozadu. Po zamknutí auta se samo zavře.

Teď musím držet tlačítko, okno zůstane tam kde pustím tlačítko, na centrál nereaguje.
Hledal jsem jestli to už někdo řešil, ale marně...

Point
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: ned bře 07, 2010 21:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od Point » úte kvě 25, 2010 20:34

cece tak to ja mam stejny musim drzet a ani nevim ze to jde naprogramovat
je : renault espace III 2,2 TD
bylo : subaru impreza GT 155kw

Uživatelský avatar
smalda35
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 15, 2010 17:28
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od smalda35 » stř kvě 26, 2010 19:24

Zdar pánové...tak to vám závidím,vám to funguje...mě bohužel ne.Já zmáčknu knoflík vyjede nahoru a začne v tom nejak podivně chrastit...jako by tam něco bylo stržený.V létě až bude k dispozici garáž se na to chystám...nějaké rady nejsou?.Neměli jste to náhodou rozebraný...dík

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

okno

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv kvě 27, 2010 07:06

Ahoj to je pro mě novinka?jako že nějak samo zajíždí? já mám 2,2DT taky mám střešní ale otevřít a zavřít jde jen držením (čudlíku)nahoře u předních lampiček(jak že to má teda fungovat?)

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » pát kvě 28, 2010 09:54

mě už teď běhá jak má- tzn na dojezdy. Ale jak sem toho dosáhnul opět nevím....

okna na jedno zmáčknutí vyjede nahoru, na druhý zajede dozadu. To samý nazpět. Podržením jde dostat jakoukoliv polohu. ( to samý jako okno vpředu s dojezdy). Po vypnutí zapalování se okno cca za 5 sekund zavře

edit:

fungovat mi to začlo asi takhle: Přijel jsem s otevřeným oknem na benzínu, vypnul zapalování, auto nezamykal, okno stále otevřeno. Nastartoval, s oknem otevřeným dojel na chalupu, zdechnul a okno se zavřelo.

Takže návod bez záruky- start, otevřít střešní okno, zhasnout, start, zhasnout :?

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » pát kvě 28, 2010 16:37

hondzik píše:mě už teď běhá jak má- tzn na dojezdy. Ale jak sem toho dosáhnul opět nevím....

okna na jedno zmáčknutí vyjede nahoru, na druhý zajede dozadu. To samý nazpět. Podržením jde dostat jakoukoliv polohu. ( to samý jako okno vpředu s dojezdy). Po vypnutí zapalování se okno cca za 5 sekund zavře

edit:

fungovat mi to začlo asi takhle: Přijel jsem s otevřeným oknem na benzínu, vypnul zapalování, auto nezamykal, okno stále otevřeno. Nastartoval, s oknem otevřeným dojel na chalupu, zdechnul a okno se zavřelo.

Takže návod bez záruky- start, otevřít střešní okno, zhasnout, start, zhasnout :?
a máme pronést k tomu nějaké zaklínadlo 8) :D

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » pát kvě 28, 2010 17:13

jo, třeba: Kua, ten benzín zase podražil. Kluci, fakt nevím jak jsem toho dosáhnul, běhá to a baterku teď odpojovat nebudu abych zjistil zda to funguje. Takhle už se mi to povedlo za minulý rok nastavit 2x a doteď nevím jak a proč :?

Uživatelský avatar
Laadja03
Junior member
Příspěvky: 147
Registrován: pát úno 20, 2009 15:21
Bydliště: Nenačovice u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laadja03 » úte čer 01, 2010 17:17

Zdravím, je možnost dodatečné montáže střešního okna? Hlavně qůli té elektrice...
Renault Master III, dci125, L1H1, 06.2012, 9-místko
bývalo:
Renault Espace III 2,2dT, r.v. 1997
Renault 21 Nevada

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » ned čer 06, 2010 21:27

cusik vsem.

1. programovani neznam, ale asi by to bylo pekny :)
2. prosel jsem si temer fcnim systemem. Rozebrat se do ra nadherne, proste sundat ten tapecik, pozor at se pod oknem neulomej 3 plast cufliky. Pak je videt tahla a motor s prevodkou. V prevodce je snek-myslim ocel a pohani to plastove kolo, ktere ve stredu ma pojistku proti zaseku okna. Samo ze chybka byla v ozubeni toho plst. kola. Zkoncil jsem s tim samo v rencku, a tam mi myslim rekli, ze komplet motor i s prevodkou neco pres 20000 KC. Jelikotz je to zase Valeo, tak jsem nasel, ze to davali i do Volva, coz sem zkousel hledat na vrakacich, porotoze Espiku s prednim oknem moc nevidam, ale nic :(
Nakonec soused jednou cumi na to jak se v tom harbu a rika, ze mi to vytoci z mosazy. Teda clovek ktery tomu trosku rozumi a udelal mi to povidal:
a) zasadne u toho plast. originalu nesedi vubec roztece zoubku - proto se to znici
b) zvladnul to tak sqele, ze defakto na tu pojistku ve stredu ozubeneho kola nasadil jen mosaznej radius se zoubkama - tedy funguje i pojistka
3) nejvetsi problem je v tom, ze ty zoubky nejsou vodorovny s osou kola - tedy udajne problem


uz jsem happy, pokud by to nekde chtel nechat udelat, tak bych se musel zeptat, za kolik, me to bohudik udelal za spravu jeho PC - asi nevomezeno :))) Fotit to prosim nechtejte j to pakarna, ale kdyz nezalejdza tak krasny okynko... :lol:
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
smalda35
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 15, 2010 17:28
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od smalda35 » čtv čer 24, 2010 08:30

Zdarec chlapáci...tak střešní okno funguje! :D .Otestoval sem i ten Hondzinův návod,ale bez úspěchu... :( Asi sem měl říct to zaklínadlo.No nic třeba to vychytám...mějte se.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv čer 24, 2010 16:31

smalda35 píše:Zdarec chlapáci...tak střešní okno funguje! :D .Otestoval sem i ten Hondzinův návod,ale bez úspěchu... :( Asi sem měl říct to zaklínadlo.No nic třeba to vychytám...mějte se.
Já zkoušel návod a zaklínadlo a taky nic :(

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » pát čer 25, 2010 15:33

já vám to o víkendu snad natočím na video jak to funguje. ale proč to tak funguje doteď nevím

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pát čer 25, 2010 21:41

hlavně to zaklínadlo :)
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » úte čer 29, 2010 10:14

tady to máte natočený, kvalita nic moc, ale aspoň to něco dělá

http://www.youtube.com/user/Hondzikpira ... ffi0xUK9-Y

Uživatelský avatar
smalda35
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 15, 2010 17:28
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od smalda35 » čtv črc 01, 2010 21:16

Prima večer....videjko super a bledá závist.Já mám jiné okno a u toho mi to fakt nejde.Já ovládám jen tím čudlíkem vpravo od výstražných světel...to co tam máš ty já vůbec nemám... :shock:

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » čtv črc 08, 2010 13:08

Aha, tohle je webasto, možná že je to doděláváný....
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od tomasek.netusil » čtv bře 08, 2012 17:19

Ahoj byl jsem včera va vrakovišti a okukoval elektrické střešní okna a chci si ho dodělat. Mám jediný problém že tam měli samé krátké Espíky a ja bych to potřeboval z Grandíka kvůli těm ližinám. Ja to viděl na vlastní oči teprve včera!! A prostě to musím mít :-). Nemá někdo zkušenosti s dodatečnou montáží nebo alespoň s demontáží abych měl představu jak to sundat a kde to drží...??? Třeba ten deflektor před stř. oknem jestli je přišroubovanej nebo lepenej??? Nemáte někdo problém že by vám tam zatékalo přes staré těsnění?? A kdyby někdo věděl o vrakárně kde to je na Grandu tak sem s tim :-). Díky za rady.

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od milanPf » sob bře 10, 2012 14:48

tomasek.netusil píše:Ahoj byl jsem včera va vrakovišti a okukoval elektrické střešní okna a chci si ho dodělat. Mám jediný problém že tam měli samé krátké Espíky a ja bych to potřeboval z Grandíka kvůli těm ližinám. Ja to viděl na vlastní oči teprve včera!! A prostě to musím mít :-). Nemá někdo zkušenosti s dodatečnou montáží nebo alespoň s demontáží abych měl představu jak to sundat a kde to drží...??? Třeba ten deflektor před stř. oknem jestli je přišroubovanej nebo lepenej??? Nemáte někdo problém že by vám tam zatékalo přes staré těsnění?? A kdyby někdo věděl o vrakárně kde to je na Grandu tak sem s tim :-). Díky za rady.
ja mam origo a myslim, ze je v pohode. Zasadne to ma na sobe nakou protislunecni vrstvu, tedy pod tim nedrepis jak v saune. TEdy nikde nic netece, no problemo. NEvyhoda dle mne je pak v tom, ze nemas liziny az dopredu, tedy pricniky jdou posunout az do urovne predniho stresniho okna. U granda samo to bude prostor zrejme delsi jak u myho kratkyho :)

To co tu ukazuje hondzik je dle mne naka dodatecna montaz.
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od tomasek.netusil » ned srp 19, 2012 13:42

Tak stale shanim sresni okenko v el z Granda a je to snad k nesehnani :-(. Nevite nekdo o tom??

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř zář 19, 2012 22:22

Ahoj já mám panorámu střechu to je origo vyjížděcí okno a v zadu je zvedací síbr na kličku :D taky mi to samo nezajíždí :D taky mi tam už napršelo :( To co má hondzík je dodatečná montáž tam to tak funguje.Do střeš.oken mi nikdy nenateklo(zavřených teda 8) ani kapka a celkově je v autě víc světla ale v zimě trnu hrůzou kdy to okno praskne.Jak se v autě topí to okno namrzá z venku a pak v zatáčce nebo na nerovnosti ten led praská jak se kroutí kastle to je strašnej zvuk brrr :shock:

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od Espejsek » stř kvě 21, 2014 21:08

pokračuji v tématu. Koupil jsem vrak na díly a měl panioramatickou střechu. byla to krátká verze, ale po opatrné demontáži vnitřního tapecu jsem odvrtal pár nýtků a okno jsem vyndal.... včetně deflektoru, jenž ze přidělán 4 mi šrouby.... udělal jsem ši šablonu a vyřízl do granda díry. koupil jsem trhací nýty průměr 4.8 x 16 a přínýtoval opět k sobě. Elektriku jsem delaboroval ze starého auta včetně ovládacího tlačítka a žlutého napájecího drátu. 4erný je všude a modrý pro osvícení tlačítka taky. Žlutý drát jsem při nezastrčeném tapecírungu strunou protáhl levým sloupkem a napojil ho do zasuvky pod levou horní reprobednou na palubce. Je tam příprava. Pak už jen zastrčit tapec pomocí špachtle a parádička. Prace na 3 hodinky pohodově.
Toho času jsem tam nucen nechat krátké ližiny, jelikož je tam originál přechodky z lišty okna do lišty pro příčníky. Krátká verze je má nižší . Pouze jsem musel obrousit do rádiusu posledních5 mm lišty aby to sedlo. Příčník tedy nedojede až nakonec. Jakmile seženu krycí přechodku na vyšíí ližiny dám tam ty delší lišty. Asi to bude ale u renalutu, jelikož jsem granda ještě s panoramat... neviděl.

Pokud se do toho někdo pustíte , rád poradím určitá uskalí přes mail. Výsledný efekt...... dost mě bolí oči jak mě svítí přes záclonky do obličeje. Zadní okno přes 90 km dost hučí. Dokonale to odsává horký vzduch jenž se drží u hlavy řidiče. Děti jsou nadšené a pořád chtějí mít hlavu venku. Deflektor kazí vzhled espace jako takového...tedy u stříbrné metly... u tmavého vozu to splývá.
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od tomasek.netusil » čtv kvě 22, 2014 08:43

Ahoj, to koukám :-). Super. Ja viděl Espace Granda jednou na vlastní oči s panoramatickou střechou, takže to existuje ale je jich minimum :-(. Mohl bych tě poprosit o nafoceni a zaslání na email? Můj mejlik je tomasek.netusil@seznam.cz. Není mi jasný jak jsi tam udelal ty ližiny :-\. Díky Tom

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od Espejsek » pát kvě 23, 2014 13:51

Lyžiny jsou součásti toho okna... původní demontuješ a pokud nepoužiješ ty co byly k oknu , musíš zkrátit ty svoje....... setkávají se tam ale najednou dva profily a tak jsem já zatím použit ty staré kvůli tomu estetickému překryvu dvou profilů. Nafotím zítra... jsem v práci a pošlu..

Jinak ... je lepší, když si ho z původního demontuješ sám...vídíš kam šáhnout. zadní okno můžeš o několik milimetrů udělat jinak... přední prostě ne...... lyžiny navazují a pokud to vyřízněš křivě, budeš v háji...... do otvoru se položi okno včetně lyžin předtím ještě vrtáš 4 díry( dve drží začátel lyžin a dvě střed deflektoru. Nákres ti nepomůže, není od čeho odměřovat.... jedin co lze je karton... zafoxovat ho do dvou párů prvních šroubů co drží lyžiny a pak obkreslit výřez a polohu výše uvedených 4 děr....
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od tomasek.netusil » pát kvě 23, 2014 17:11

Moc díky za fotky a za rady! :-) Uz obvolavám zase vrakoviště ;-). Juju, budu si to chtít sám demontovat abych věděl. Díky...

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Střešní okno - ovládání

Příspěvek od tomasek.netusil » sob úno 07, 2015 23:24

Ahoj všem, sehnal jsem konečně kompletní panoramu z granda :-). V pondělí by mě to melo přijít poštou ve dvou balíkách :-D. Snad tam nebudou cihly a SNAD to bude vážně kompletní :-). V pondělí poreferuji a nafotim to :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů