Vířící klapka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Martin S.
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 12, 2006 08:39
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Vířící klapka

Příspěvek od Martin S. » úte led 12, 2010 16:55

Zdravím všechny epsejzáře!
Dá se prosím vyměnit bez nějakých šíleností ta vířící klapka v sání u ESPACE III 2.2 dCi?? Nebo jinak, jak se dá co nejjednodušeji zjistit zdali je poškozená?? Díky moc všem!!
Martin
Espace 2.2i 1988 (dej mu pánbů klidný odpočinek)
Espace Grand 2.2 dCi 2001
Trafic Passenger 2.0 dCi 2007

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od ren.e » ned led 17, 2010 09:39

Výměna na autě bude asi šílenost . Já měl motor venku, tak to šlo dobře. Měl jsem dole víko ventilů, což je zároveň sací potrubí a taky jsem shodil tělěso se škrtící klapkou a Egrem. Myslím, že když vydoluješ tu škrtící klapku, nemělo by ti snad nic bránit v demontáži vířivky.
Ta většinou na volnoběh, poklepává. Na mém autě byla už při koupi odpojená od podtlaku, kterým se zavírá. Když jsem ji vytáhl ven, byla celkem vymlácená, ale funkční. Když jsem ji chtěl objednat, dalo se už sehnat jen potrubí bez toho vnitřku, které se montuje už ve výrobě od roku 2002.
Pokud ji nevytáhneš, asi nezjistíš její skutečný stav.
Zkus nesundávat víko ventilů. Musel bys nejdříve vydolovat vstřiky a pak koupit novou sadu těsnění za krásných 2700,-
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

Martin S.
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 12, 2006 08:39
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin S. » ned led 17, 2010 11:45

Ahoj a díky za odpověď.
No odpojený to mám už taky, o tom vím. Takže asi bude lepší ju tam nechat, jak jsem si to pročetl! :-) :-) :-)
Díky M.
Espace 2.2i 1988 (dej mu pánbů klidný odpočinek)
Espace Grand 2.2 dCi 2001
Trafic Passenger 2.0 dCi 2007

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od ren.e » ned led 17, 2010 13:57

nemáš zač 8)
Prosím tě, psal jsi tu, že jsi měnil turbo. Dostal jsi ho ven bez demontáže motoru? Nebo v tom byl jako vždy u tohoto motoru nějaký háček?
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

Martin S.
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 12, 2006 08:39
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin S. » pon led 18, 2010 07:17

Ahoj!
Jo, jde to bez demontáže motoru, ale je to pěknej opruz!! Takovej "ježek v kleci". :-) :-) :-) Ale dá se to!!
Taky díky!!
M.
Espace 2.2i 1988 (dej mu pánbů klidný odpočinek)
Espace Grand 2.2 dCi 2001
Trafic Passenger 2.0 dCi 2007

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Laco19 » pon led 18, 2010 09:14

Martin S. píše:Zdravím všechny epsejzáře!
Dá se prosím vyměnit bez nějakých šíleností ta vířící klapka v sání u ESPACE III 2.2 dCi?? Nebo jinak, jak se dá co nejjednodušeji zjistit zdali je poškozená?? Díky moc všem!!
Martin
Odpojenie klapky funguje kym este nie je rozbita. Ked je uz polamana na kusky tak uz odpojenie nepomoze, klapka si robi nezavisle od ovladania co chce. Ja som si vsimol ked este klapka fungovala pri pomalom zvysovani otacok na mieste prudky narast otacok v okamihu ked sa klapka otvori. Taktiez pri vytiahnuti podtlaku z klapky pri volnobehu bolo pocut zmenu.
Po polroku, ked uz sa klapka zlomila uz ziadny prudky narast otacok nebol a pri vytiahnuti podtlaku pri volnobehu myslim tiez nic nebolo pocut.
Demontaz je bez odmontovania veka ventilov takmer nemozna, stravil som pri aute par hodin kym sa mi podarilo odskrutkovany kolektor vytiahnut von.

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od ren.e » pon led 18, 2010 17:00

Martin S. píše:Ahoj!
Jo, jde to bez demontáže motoru, ale je to pěknej opruz!! Takovej "ježek v kleci". :-) :-) :-) Ale dá se to!!
Taky díky!!
M.
čau Martine, celkem jsi mně uklidnil s tím turbem, rád totiž řeším hlavolamy. Hlavně na dovolené. 8)
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Re: Vířící klapka

Příspěvek od renďák oskar » čtv bře 14, 2013 21:51

nemá někdo fotečku kde se odpojuje ta vířivka???nebo kde přesně je???
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Lucker20 » pát čer 07, 2013 15:19

Zdravím, zjistil jsme že ji mám taktéž odpojenou, zajímalo, by mne jak ji dostat z toho potrubí ven (pokud to tedy jde), mám celé sání dole a kdyý už jsem při tom rozebírání a čištění, tak chci zkontrolovat zda to funguje a když ne tak jak by to šlo opravit....

Ještě jeden dotaz, sice to tu tak přímo nepatří, ale jak je podtlakové ovládání škrtící (chcípací) klapky, tak tam mám membránku děravou. Nevíte, kde by se dala sehnat funkční?

Dikes za rady Jirka.
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Laco19 » pát čer 07, 2013 22:25

Lucker20 píše:Zdravím, zjistil jsme že ji mám taktéž odpojenou, zajímalo, by mne jak ji dostat z toho potrubí ven (pokud to tedy jde), mám celé sání dole a kdyý už jsem při tom rozebírání a čištění, tak chci zkontrolovat zda to funguje a když ne tak jak by to šlo opravit....

Ještě jeden dotaz, sice to tu tak přímo nepatří, ale jak je podtlakové ovládání škrtící (chcípací) klapky, tak tam mám membránku děravou. Nevíte, kde by se dala sehnat funkční?

Dikes za rady Jirka.
Klapku myslim neopravis aby to bola funkcna. Otocne supatko (vo vnutri v zbernom potrubi sania) sa opotrebuje a neskor aj rozlomi na viac casti.
Ak je v celku tak by som ho nechal tam, bez ovladania je supatko otvorene a nemalo by klepat aj ked ma extremne vole. Ja som zvysky polamaneho supatka vylamoval kliestikmi cez nasavanie, je to piplava praca cca na hodinu.
Membrana - pozri allegro.pl, urcite si vyberies. Poliaci ale neradi posielaju do zahranicia, na to mozes pouzit sprostredkovatela autofra.sk .

Beawis
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 29, 2014 18:33
Bydliště: Marianske Lazne

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Beawis » sob kvě 03, 2014 16:47

Nemohl by mi nekdo rict jak ta vyriva klapka presne funguje? Mel sem to sundany z motoru a prislo mi ze vstupni diry sly rovnou do sani zadny rozboceni sem tam nevidel. Odkud kam teda jde vzduch? Co ta klapka zavira a pousti?
Diky
Laguna 2.2 dci 2002

Melstik
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 04, 2017 21:33

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Melstik » pon zář 04, 2017 22:07

Kde se nachází ta vodící Klapka

Melstik
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 04, 2017 21:33

Re: Vířící klapka

Příspěvek od Melstik » pon zář 11, 2017 22:08

Kde se nachází ta klapka nutne

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů