Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 08:59

Ahoj, tak dneska ráno, po cestě do práce, mi začla bejt v autě zima, i když jsem měl topení i ventilátor naplno (poslední dobou nutnost, aby se auto ohřálo - skoro po celou dobu jízdy). Zjistil jsem, že u spolujezdce přestalo fungovat topení - fouká studený vzduch, u řidiče je celkem teplý, ale auto to rozhodně neohřeje :-( Klapky se zdá že fungují (když přepnu jen na okna tak je vidět, že fouká jen na okna apod.).

Zatím jsem to nějak podrobně neměl čas zkoumat, ale vypadá to na vadný pravý radiátor topení co? A když už, tak rovnou vyměnit oba, jak píšete...

Jen se zeptám, má smysl uvažovat o tom, vyměnit si to u V6 24v sám? Přeci jenom ušetřit 8 tis. za práci je celkem slušná motivace... jestli je ale potřeba ještě nějak svěsit motor nebo co jsem četl, tak to už by fakt na mě bylo moc... Díky.
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Pipej » pon led 21, 2013 09:49

Ten ovladač teploty u spolujezdce máš vypnutý? Kolikrát se stane že někdo zmáčkne tlačítko a ta červená kontrolka skoro není vidět

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 09:54

jj, ten je vypnutý :-(
(kéž by nebyl ;-)
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » pon led 21, 2013 10:01

Ahoj, nevim jak je to u tve motorizace ale u 2.0i 16v sem to udelal s kamradem za vikend. Byla asi nejvetsi pakarna sundat hadice z radiatoru z motoroveho prostoru. Jinak to celkem slo...

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Pipej » pon led 21, 2013 10:03

A co s tím bylo ,přicpané trubky,nebo ucpaný radiator?

tomv78
Junior member
Příspěvky: 233
Registrován: čtv črc 10, 2008 21:47

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomv78 » pon led 21, 2013 10:21

Chtělo by to zjistit,jestli máš průchozí radiátory.Sáhnout buď pod přístrojovku,nebo v motorovém prostoru na hadice,jestli jsou obě horké.Mohl bys mít problém i s motorem ovládajícím klapku směšování vzduchu.
Kalibraci jsi provedl??

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 10:37

Zatím jsem neměl moc čas, zjistil jsem to po cestě do práce... Kalibraci zkusím odpoledne, mrknu na koberečky a stav chladicí kapaliny, jestli neuniká.

Co přesně myslíš tím sáhnout pod přístrojovku? Jakože jí sundat, nebo se dá nějak snadno? Zkusím se i mrknout v motorovým prostoru na hadice jak píšeš, ale je to V6, moc místa tam není... Každopádně díky za radu...
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » pon led 21, 2013 10:52

Me osobne to topilo, ale jeden zacal kapat tak sem oba menil. A kdyz sem auto koupil tak sem mel problem s regulaci. Bud to naplno topilo, nebo naplno chladilo. Mas automatickou, nebo manualni klimu??

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 10:59

Klima manuální, regulace doteď v létě v zimě v pohodě, tuhle zimu mi bylo trochu divný, že musím topit naplno a mít skoro naplno otáčky ventilátoru, aby mi v autě nebylo chladnějc... jinak dneska ráno po cestě topilo jako obvykle (normálně) a uprostřed cesty zničehož nic se ochladilo (jel jsem sám, regulaci / otáčky jsem neměnil, venkovní teplota cca stejná -2°C). Po pár minutách už to bylo znát hodně, tak jsem natáhl ruku k výduchu u spolujezdce a foukal studenej...
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » pon led 21, 2013 11:14

To je divny aby se tak rychle radiator ucpal. Ja tu botu hledal asi ctvrt roku. Pokazdy pomohlo chcipnout a zase nastartovat. Pak chvili to makalo. A jinak chvile je tak pul hodiny. Nejvic me natom xxxxxxxxxxxxxxx ze pokazdy blikli xenony. Sem si rikal ze nez vyresim regulaci tak budu mit v coudu jeste vybojky, nebo startery.... Ja mam automatickou a uzto makajak ma. Menil sem dvojici servomotorku ktere ovladaji klapky na teplotu. I sem nejdriv poridil jinou ridici jednotku klimi.

tomv78
Junior member
Příspěvky: 233
Registrován: čtv črc 10, 2008 21:47

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomv78 » pon led 21, 2013 11:49

Napřed vyzkoušej tu kalibraci,je možné,že máš jen rozhozené motory klapek.Máš manuální klimu,takže všechno řídí jen ten ovladač na palubce.
Já se pod přístrojovku dostanu,nevím jak to máš ty,nevím,jestli mi tam nechybí nějaké plasty.Ale když kouknu pod přístrojovku zespodu,tak vidím na radiátory a jejich připojení.Poblíž nich jsou i krokové motory klapek směšování vzduchu.
Ale můžeš to mít jen rozhozené a motory nejsou v polohách v jakých mají být.Kalibrace ti to srovná a pak uvidíš.
Nebo ještě jedna možnost,jestli se ti neseká termostat motoru....podle toho co píšeš
Napřed ti to topí a po ohřátí motoru termostat otevře,ale už nezavře a chladič motoru ti zchladí vodu do radiátorů.
Co ti ukazuje přístrojovka v době kdy ti to netopí?kolik máš dílků na teplotě vody???
Chce to zjistit jestli v momentě,kdy ti to přestane topit nezmizí zároveň i dílky teploty vody..

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » pon led 21, 2013 12:17

To je dobrej postřeh, myslím ten termostat. U mě chladič motoru studenej jako psí čumák a to i po delší cestě. Stíhají teplo odebírat radiatory...

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 12:30

Díky chlapi, rychlé reakce, dobrý nápady... zkusím a pak se ještě ozvu...
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od LONGER » pon led 21, 2013 20:02

nemáš to jen zavzdušněný?jestli ti tam nejezdí bublina a nemá to vliv na to že to topí a pak ne.třeba když projedeš zatáčkou tak jestli je nějaká změna.oba radiatory maj ovzdušňovák,hned jak jsou hadice napojené na radiatory v motorovém prostoru
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » pon led 21, 2013 22:09

Tak chlapi, kalibrace nepomohla (proběhla v pořádku), s jsem na trubky radiátorů v kabině pod palubkou, u řidiče teplý, spolujezdec studený, možná vlažný. Večer jsem zaregistroval při cestě na benzínku (cca 5km) místo obvyklých 4 buřtíků teploty buřtíků 6. Zkontroloval jsem množství chladící kapaliny a nádržka prázdná :-(

Koupil jsem hned fridex, dolil cca 1,5 l, dojel domu a pořád hlídal teplotu... celou cestu ok, dokonce začali topit OBA radiátory. Doma jsem dolil ještě cca 0,5 l. Uvidím do rána, případnĕ to budu pozorovat. Hladinu chladící kapaliny jsem, přiznám se, poslední dobou nekontroloval, ale myslím, že to uteklo nějak rychle...

Tak pak dám info, jak to dopadlo. Zatím díky všem!
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » úte led 22, 2013 00:53

Koberecky mas suchy?? Kdyz me kapal radiator tak to bylo oslizly zespod toho boxu jak se nachazi a je asi fakt ze sem na to prisel tim spis ze u ridice mam gumovou gohozku a byl na ni flek. Koberecek by mozna tutu zavadu zakryval dele. A jenom ti dam radu, kdyby si radiatory nekdy menil, tak je predem poradne odmasti v tech. benzinu. Ja na to zapomel a fest smrdeli pri kazdym zatopeni snad rok!!!!

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » stř led 23, 2013 13:48

Tak jsem musel dolít další asi litr kapaliny, takže mi někde uniká. Koberečky jsou mokrý z toho marastu venku, nezdá se mi, že by to unikalo v nich. Pravděpodobně to bude chladič, je na žebrech vlhkej flek... Tak to dám do servizu a dám pak vědět.
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob led 26, 2013 18:23

Jak často to dolejváš? Třeba by stačilo nalejt tam ten tekutej ucpávač mě to pomohlo už to tam šlape určitě 14 měsícu a v poho.

Uživatelský avatar
RichieST2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř bře 09, 2011 13:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od RichieST2 » sob led 26, 2013 19:12

No zatim jsem to moc nemohl vypozorovat. .. nechci s tim zbytečnĕ jezdit a riskovat zadrenej motor... nemáte někdo zkušenosti se značkou nissens? Ceny jsou dobrý, muj servisak rikal ruce pryc, ja si rikam, za ty prachy snad dobry... na muj 3litr stoji 3000,-
ESPACE III 3.0 V6 24V r.v. 2000

tomv78
Junior member
Příspěvky: 233
Registrován: čtv črc 10, 2008 21:47

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomv78 » sob led 26, 2013 19:26

Určitě dej novej a nezkoušej ty různý utěsňovače co se přimíchávaj ke chladící kapalině.mě když maličko tekl radiátor lil jsem tam dva a tekl pořád a nechci vidět až budu měnit vodní pumpu.Ta bude asi vypadat.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned led 27, 2013 12:35

To je blábol v dnešní době už je to úplně někde jinde ten utesňovač jsem tam nalil (Já když bylo -15 st.) Nechtělo se m i to měnit v takové kose garáž nemám a říkal jsem si v létě to udělám v nádržce není ani památky po nějeké kaši-slizu něčem podobným auto krásně topíi i v zimě tak jsem to nechal bejt nikde nic neteče.Pokud máš strach nalej to tam utěsni díru pak to dvákrát propláchni čistou vodou pak tam nalej fridex a můžeš jezdit dál.Samo.záleží jaká je tam díra ajestli je v radiátoru netěsnou hadici to neveme jen radiátor.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Márty » ned led 27, 2013 13:00

Míča_2.2DT píše:To je blábol v dnešní době už je to úplně někde jinde ten utesňovač jsem tam nalil (Já když bylo -15 st.) Nechtělo se m i to měnit v takové kose garáž nemám a říkal jsem si v létě to udělám v nádržce není ani památky po nějeké kaši-slizu něčem podobným auto krásně topíi i v zimě tak jsem to nechal bejt nikde nic neteče.Pokud máš strach nalej to tam utěsni díru pak to dvákrát propláchni čistou vodou pak tam nalej fridex a můžeš jezdit dál.Samo.záleží jaká je tam díra ajestli je v radiátoru netěsnou hadici to neveme jen radiátor.

Už jsem se tu zmiňoval několikrát k problematice "utěsňovačů"

To, že to někomu zafunguje, neznamená, že je to všelék a doporučovatel by se měl hodně zamyslet, nad ostatními důsledky.
Je to riziko 50 na 50 a možné škody krom toho, že to neutěsní, mnohem převýší opravu výměny radiatorů topení.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tomasek.netusil » ned led 27, 2013 13:21

Tak tak Márty!!! Máš pravdu.

Uživatelský avatar
maros635
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: úte črc 20, 2010 22:14

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od maros635 » úte led 29, 2013 12:18

Rad by som vymenil chladiace medium...poradi niekto ako,dobre,cim a hlavne bezpecne vycistit chladiacu sustavu...?...ma niekto konkretnu skusenost...?...vdaka...

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Márty » úte led 29, 2013 16:38

maros635 píše:Rad by som vymenil chladiace medium...poradi niekto ako,dobre,cim a hlavne bezpecne vycistit chladiacu sustavu...?...ma niekto konkretnu skusenost...?...vdaka...
Bez velkého nebezpečí a dobře vyčistíš chladící systém octem.

Vypust vodu v nejspodnějším místě hadice, nalej do systému dva litry octa, zbytek vody, nastartuj (lehce zahřát) a pak vypustit. Opakuj klidně dvakrát.

V konečné fázi ale nesmíš použít vodu z vodovodu, ale jen destilovanou vodu !
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů