Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Honza_JM
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte lis 02, 2010 13:12

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Honza_JM » pát led 13, 2012 09:51

A nejsou v Esp III v potkávačkách (hlavní světlomet) H7?
Na své žárovky jsem ještě nekoukal, ale abych pak nekoupil něco co tam nebude pasovat, taky plánuji OSRAM nightbreaker 2
Grand Espace 2,0 16V LPG

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od benisek josef » pát led 13, 2012 14:19

Honza_JM píše:A nejsou v Esp III v potkávačkách (hlavní světlomet) H7?
Na své žárovky jsem ještě nekoukal, ale abych pak nekoupil něco co tam nebude pasovat, taky plánuji OSRAM nightbreaker 2
nejsou! sou tam opravdu H1 tlumeny a H1 dalkovy tusim kolem 50w...to ze tam casto praskaj zarovky byva casto spatnym kontaktem na patici nebo spatnym zandanim deklu nebo vseobecne netesnicim svetlem v kterym se drzi pak vlhkost...tam staci opravdu mala prasklinka a praskaj...dale to taky byva ve stekru co je kousek za svetlem v kabelazi...opet koroze vlhkost...jinak nebudu psat ze pri vkladani se nesmi clovek vubec dotknout skla na zarovce nebo vypinat a startovat se zaplima svetlama atd.to beru jako ze vsichni vite... 8) ja od te doby co jsem svetlo zalepil (tecka od sutru ve skle jen zakap sem to sekundakem) a ve druhem z vrakarny z rozbyteho svetla sehnal zadni dekl co mel urvanou pacicku sem uz prez rok na to nesah.jinak pred tim 2x do mesice sem si lamal ruce....
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od volfik » pát led 13, 2012 16:22

Mě tam vydržejí tak 2 sezony a potom postupně odejdou,podíval bych se jak vypadají konektory,popř.vyčistit,prostříkat kontoxem a poižít elektrovodivou vazelínu na kontakty,nevidím důvod proč by měli odcházet tak často,ještě teda kupovat značkový a v pořádným obchodě :-))A opravdu tam jsou H1 obě.:-))
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od LONGER » pát led 13, 2012 20:03

ale espace po faceliftu jsou na dálkový H1 a tlumený jsou H7....
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od volfik » pát led 13, 2012 20:13

Tak to je možný,já jsem přehlídl rok výroby,taže rozebrat a zjistit před koupí. :-)
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od LONGER » pát led 13, 2012 20:21

to jo,protože jssem viděl 98.a nabastlený světla po faceliftu
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od benisek josef » sob pro 01, 2012 20:45

nazdar kluci.ma nekdo poneti co a odkud vedou vsechny kabliky do zadnich dveri?jdou prez nakou pojistku ci rele?jedna se mi o usek ze stekru co je v bocnim polstrovani smerem dopredu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od benisek josef » ned pro 02, 2012 18:19

ted uz vim proc zadnej elektrikar nema rad espace.ja osobne nejsem auto elektrikar ale elektrika v baraku je jeho bratr a elektronika je moje hoby a po 14hod hledani v tomhle pocasi komplet slusu zadku uz nechci...v espacu snad zakony DC elektriky neplati pac jednou je v tenkym kabliku + a po druhy -...nakonec opraveno kde ve spoji stekru jedno vlakno s kabliku se dotykalo kastle tudiz ne tak aby praskla origo 25a ale nahrazeno nejmenci co sem doma nasel 1a pojistka ale tak ze dokazalo delat bordel v elektrice svetel centralu lampickach atd...a do toho pro me naprosto nepochopitelnym zpusobem do tistakoveho mikro rele natekla voda v bii jednotce co je v patych dverich...nechapu kdyz obal byl neponicen jeste ve futralu jednotky a plny vody...nak mi to hlava nebere ale uz to funguje jak ma....
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

zbisek
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: ned úno 28, 2010 11:51
Bydliště: Kvasice

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od zbisek » sob pro 22, 2012 10:18

K těm blikajícím světlům.Relé cvaká kontakty jsou v pořádku.Rozebral jsem i páčku ovládání světel a taktéž je v pořádku.Nepomohlo by náhodou přemostění?Popsáno je to u EspaceII (Klasická závada Espace, tak poddimezovanou elektriku jsem snad ještě neviděl. Takže co můžeš udělat, pravděpodobná závada je v pojistkové skříni, strop odkládací schránky před spolujezdcem, tu musíš vyndat a díky spořivosti soudruhů v renaultu (nemohli dát 5cm drátu navíc) je tam blbý přístup, všechny konektory vyndat a kontakty předpružit, ale jelikož jsou vyhřáté je to jen dočasná oprava. Když už se mě to stalo asi po třetí ,tak potom co jsem se uklidnil (myslel jsem že to auto rozmlátím :) ) jsem sundal dekl pod volantem a z kabelu který přivádí do spínačky 12V jsem udělal odbočku a přes pojistku to pustil do kabelu kterým šlo 12V do přepínače světel, původní kabeláž jsem nestříhal takže když prostě ten okruh vypadne (nejde tam napětí z poj. skříňky) tak může jít odtud.)
Omlouvám se za to kopírování toho příspěvku.
RENAULT ESPACE 2,2i r.v.1994(do 8.12.2011)
Renault Espace 2.0i 8V r.v.1997(od 20.12.2011 do 3.7.2017)
Renault Espace 2.0 16V r.v.2000(od 3.7.2017-30.10.2020)
Renault Espace 2,0 16V r.v.2001 (od 30.9.2020)

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Míča_2.2DT » pát úno 01, 2013 18:30

Ahoj mě přestalo z ničeho nic svítit světlo řidiče u E III r.v. 2000 Proměřil jsem všechny dráty a plus(žlutý) kabel tam prostě nic neteče,po delším váhání jsem vzal plus z druhého světla a funguje to (zatím) kam vede kabeláž ze světla řidiče a je to na jeden okruh(jako že kabel vede relé-pojistka světlo řidiče dráty světlo spolujezdce asi jo jinak bych odstzřelil pojistku nebo žárovku je tam tak málo místa že tam ani nepřipojím jiné světlo jestli to náhodou není někde v něm-rozbočce těch drátů.

Smartyn34
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv říj 20, 2011 08:06

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Smartyn34 » pát úno 08, 2013 11:53

Ahoj, už asi měsíc mi nesvítí zadní levé světlo a kontrolka parkovaček, zjistil jsem prasklou pojistku, je mi jasný že je někde zkrat, začal jsem rozebírat koberec abych se podíval kudy ty kabely vedou, ale to jsou šílený svazky, tudy cesta nevede, když jsem to dal dohromady, závada zmizela. Bohužel dnes ráno zas pojistka v háji. Nemáte někdo tušení jak jsou zapojený parkovačky, jestli jdou přes BII jednotku, nebo aspoň kudy to vede? Ideální by bylo schéma, ale to jsem nikde nenašel.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od benisek josef » pát úno 08, 2013 17:53

pokud mas tazny urcite chyba ve stekru v kombinaci s vodou a i pokud nemas tazny zase chyba ve stekru...v kabelazi bych to hledal az jako posledni...rozeber svetlo koukni na cesty a i koukni na oba stekry co jsou hned za kastli a jeden ve svetle pokud bude opalenej ci spojenej nebo tradicne vlhkej je to jasny...pak si ustrihni kus naky gumovy pryze a dej ho mezi kastly a svetlo provlec ho svazkem a mas po starostech ja to tak mam uz na druhem espiku a od te doby zadny boj...jinak pokud chces kouknout na svazek nejlepsi je jit od zadniho svetla a jit po svazku ale pokud vim nikde uz zadnej stekr neni az v palubovce...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

zbisek
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: ned úno 28, 2010 11:51
Bydliště: Kvasice

Re:

Příspěvek od zbisek » pát dub 19, 2013 20:56

vlapan píše:Ty přední světla mi dělaly taky. Jedu v noci a naráz tma za chvíli světlo na chvíli a zase tma ......... někdy svítily a někdy ne .... Bylo to relátko v motoru ve směru jízdy vlevo v té krabici a jsou tam dvě stejné, jedno je na dálkové a druhé na tlumené, zkus je zaměnit (jsou stejné-malé šedivé relátko) a uvidíš, že ti pujdou normálně tlumené a nepujdou dálkové. V Renaultu BORS v Břeclavi chtěli za to relátko 1960 bez DPH tak jsem je poslal do pryč a koupil normálně v "mototechně" 4 polové spínací relátko a udělal z kablíku přechodky aby se to dalo do té patice zapojit a mám relátko (cca 100,- Kč) o 10 watů silnější, sice není v patici, ale jen tak si tam visí na drátech ale fachá to už dva roky bez problému. To dělá to denní svícení - relátko se prostě opaluje na kontaktech.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Taky mě to tak blikalo,tak jsem zajel na vrakárnu a mám relé za 150kč.Při vyjmutí toho starého relé jsem si všiml,že je opálený kontakt i vevnitř v patici.Dá se vyměnit patice,nebo budu muset přehodit celou pojistkovku?
RENAULT ESPACE 2,2i r.v.1994(do 8.12.2011)
Renault Espace 2.0i 8V r.v.1997(od 20.12.2011 do 3.7.2017)
Renault Espace 2.0 16V r.v.2000(od 3.7.2017-30.10.2020)
Renault Espace 2,0 16V r.v.2001 (od 30.9.2020)

milanhlavac
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned bře 25, 2007 11:22

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od milanhlavac » ned srp 04, 2013 21:48

Zdar, potřeboval bych jednoduchej popis vymontování světel, abych mohl vyměnit odešlý xenon (teda oba dva, jak se doporučuje). Co je třeba sundat, kde co povolit, jak vyjmout xenon z patice (rozdíly mezi paticemi?), atd... Vypadá to možná blbě, ale nechci něco zhonit!
Kdysi R19-1,7; pak chvíli Laguna1,8 ta mi lezla krkem!; R5-1,2, Clio 1,2, Mitsubishi Space Star, Opel Vectra - A i B, Renault EspaceIII/2,2dCi/2001 - asi mě pálilo dobré bydlo s Toyotou Avensis!

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od yndezit » ned říj 20, 2013 23:47

Už delší dobu jsem pozoroval že mi nesvítí po startu a zapnutí světel levé klopené (halogen H1) světlo, ale Renda na to vždy pustil svůj samoopravný mód a světlo se po pár km rozsvítilo :-)
Teď už ale na to sám nestačil, tak jsem hledal kde je chyba. Chyba byla v tom že mínusový kontakt, takový ten malinký jakoby Fast-on co čouhá z patice žárovky ve světle, se skoro utavil a občas vedl proud a občas ne. Druhé světlo už bylo také chycené, špatně vedlo a po opravě svítí o 100% líp.
A teď ta oprava - protože se mi to stalo na silnici, jenom jsem u každého světla zaháknul mínusový kablík oholenou částí pod drátěnou napruženou páčku co drží žárovku na místě, a protože se opírá taky o patici žárovku tak to funguje. Existuje ale nějaký ne tak provizorní způsob opravy, něco lepšího nastálo? Celá světla se mi měnit nechce, na to jsou moc dobrá, ale že by někdo jenom prodával samotnou patici žárovky, to asi nebude reálné.

martinespace3
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 10, 2014 10:32
Bydliště: Olomouc

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od martinespace3 » stř lis 19, 2014 10:19

Ahoj všichni. Četl jsme a četl ale nedočetl. Poradí mi někdo z Vás jestli je postřikovač Xenonu na Espace III stejný jak na levé tak pravé straně. Nebo se striktně dodržuje L/P strana. Nějaká potvora mi urvala a zlomila postřikovač na L straně a já na netu našel buď jen set nebo bez označení. Tak teď nevím jestli ho můžu koupit.
Díky za jakoukoli radu

ejd.no
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 25, 2014 12:34

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od ejd.no » pát úno 20, 2015 21:39

Nevite jak mam seridit predni svetla. Kolecko v kabine na naklopeni svetel nereaguje a kazde mi sviti nahoru vecer nic nevidim jen nebe:) je to 99.2.2dt ale asi to bude vsude stejne. Chtel jsem na to hodit odborne oko :),ale navic je blbej pristup tak ze tam skoto nic nevidim..

ejd.no
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 25, 2014 12:34

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od ejd.no » ned bře 01, 2015 10:22

no tak že tam nemam motorek a světlo lita. vyřešim to asi nějakym klinkem že tam narvu..

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od bibo » stř bře 04, 2015 08:12

no nechtěl bych tě potkat v protisměru
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Lucker20 » ned kvě 17, 2015 13:38

Ahojte kolegove...

chci se jen optat zda nevíte jaké jsou hodnoty ze snímačů náprav pro naklápění svetel. Světla mi svítí hodne dolů tak jsem udělal kalibraci a koukl na aktuální hodnoty snímačů. Předpokládám, že to co jsem naměřil by i mohlo sedět, auto je osazane 6 sedačkami a sedel jsem uvnitr. ještě podotýkám ze stojí lehce z kopecka.Celkem mi to že svitím blbe vadí pac večer vidím pekne kulove.

Nevím jaké jsou presne podmínky kalibrace, jestli náhodou nemusím stát na relativně rovné cestě a zda musí byt oodlehčené auto nebo jak. Každopádně když zatížil auto nebo jen odlehcim tak napětí jde hore dole takže snímače asi fici.

Hodnoty z diagnostiky:

Napětí z předního snímače : 2,6 V
Napětí ze zadního snímače : 2,6 V
Výchozí napětí je 2,6 u obou
Realtime attitude je -16 %
Reference ride height -13 %
Actuator control 18 %

Dik za info, jirka
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Zefek » ned kvě 17, 2015 14:20

Udělají ti xenony podpis, tzn. po zapnutí světel sjedou dolů, vyjedou nahoru a nastaví se doprostřed? Pokud ano, pak je všechno v pořádku a musí se to nastavit šroubem přes regloskop (třeba na technické).
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Lucker20 » pon kvě 18, 2015 10:05

No jak je vypnu tak jsou dole a jak zapínám tak se musím kouknout. Kdysi to dělaly ale ted nevím, vyzkouším jak dojdu dom. Pokud by ale nevyjely nahoru, bude pak asi někde chyba. Jinak ovládání motorků funguje. Když jsme zkoušel snimi zahýbat diagnostikou tak vyjely hore dole a pak po krocích nahoru tuším.

Vyzkouším ještě tedy zda se pohnou při startu. A dělá to při nastartování motoru nebo při zapnutí světel? Ted si už nevybavuji jak to bylo.
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Zefek » pon kvě 18, 2015 11:02

Myslím, že při zapnutí světel.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Lucker20 » pát kvě 22, 2015 08:40

Tak jsem zjisti, ze podpis mi udela leve svetlo,ale prave ne. Kazdopadne motorek je funkcni jelikoz s nim jde hybat pres diag.

To je jedna vec a druha je ze xenony samy o sobe malo sviti a to nevim ci bude vybojkou nebo samotnou elektronikou a nebo to tak proste je.,pac vecer je videt akorat tak tma.

Nema nekdo napad kde by mohla byt chyba?
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Světla - obecné info, rady, zkušenosti

Příspěvek od Zefek » pát kvě 22, 2015 08:50

U toho podpisu by to chtělo zkusit přehodit motorky. Pokud pak podpis udělá to druhé světlo, bude vada přímo v tom motorku.

To, že xenon málo svíti může být už vysvícenou výbojkou a nebo zašlým světlem (čočkou, nebo co tam je).
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů