Kouř z výfuku.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Alf8875 » úte lis 29, 2011 22:01

Pro Honzan no asi to bude haluz ale po měsíci zkoušení termostatu . hadic , výplachu chladiče, věčného odvzdušňování abych dojel kam potřebuji a spotřeby fridexu jako nafty a rádo by oprav jsem se stejným problémem byl i já dnes u svého mechanika a taky nejspíše těsnění pod hlavou či prdlá hlava. Cenu za opravu hlavy a práci mi řekl asi 7000 + rozvody cca 9000 ! Takže vánoce pod stromečkem na zahradě a v Espiku. :D Dej pak vědět jak jsi dopadl a co to stálo tebe ?!
Espace 2,2 DT r.v, 1999

Uživatelský avatar
Honzan
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte pro 08, 2009 15:41

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Honzan » čtv pro 01, 2011 13:12

mas asi nejakyho dobryho mechanika... ten muj nad tim stal a rika mi - chcete to vubec opravovat?
ze uz to parkrat delal a jak spravil vrsek tak se za chvilku vysypal i spodek... Tak nevim :)
Na cenu jsem se radeji neptal a doma uz pochopili, ze budou vanoce opravdu skromne... :(
Prodan po smrti motoru - Grand Espace III, 2,2 dci initiale aneb Svižník

Uživatelský avatar
Honzan
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte pro 08, 2009 15:41

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Honzan » úte úno 21, 2012 22:53

Tak ja jen doplnim informace k memu problemu po rozborce: praskla hlava na 5 mistech a dva pisty take praskle. Vypocet ceny opravy s pouzitim mirne jetych pistu 38 tis kc. Prijde mi to fakt dost, ale na druhou stranu pro cenach nd espace je to mozne...
Aktualne sedim doma s hlavou v dlanich a premyslim nad tim, jak jsem skvele za dva roky prodelal 200 tisic a premyslim jestli to opravit nebo poslat za 15 tis. na vrakac...

edit:
takze krom hlavy a pistu take 2 vstriky, buhvi jak by se projevil zbytek, nehlede na strach z toho ze opravim vrsek motorku a umre to na klice...

takze vyreseno - prodano za 22 tis na opravu nekomu, kdo na opravu ma dilnu, cas a prostredky a nadseni...

Bylo mi s espikem dobre, pro me to je nejlepsi rodinne auto z hlediska uzivatele, pohodli a nadherneho svezeni...Nicmene nemam ted jiz zadne penize nazbyt, takze s epacem a renaultem bohuzel koncim... Zpet do doby kamenne a stareho kramu za par Kc... Bude mi smutno...
Prodan po smrti motoru - Grand Espace III, 2,2 dci initiale aneb Svižník

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Alf8875 » stř úno 22, 2012 19:08

38 tisíc ??? to je trošku moc ne ! Tu hlavu bude opravovat nebo ji shání starší ? Jinak mě to po opravě a vyvaření dvou prasklých míst zatím šlape dobře ale mám najete od opravy jen cca. 3000 km , mám strach to tady už i psát protože když tady něco napíši nebo někomu odpovím do měsíce se mi něco podělá . Já za něj před třemi roky dál o něco málo míň než Ty ale zato jsem to ba i o pěkných pár desítek tisíc za loňský rok dohnal opravama . :lol: Já jsem rozhodnut pokud klekne něco v brzké době Espik jde z chalupy koupím si starou feldu a sbohem Francoůzké pohodlí zaplacené zlatem ... Držím Ti pěsti .
Espace 2,2 DT r.v, 1999

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Pipej » stř úno 22, 2012 20:44

38 je fakt hodně,ono také záleží kdo vám to dělá.Já nechal brousit hlavu,měnit tři ventily z 8mi a všechny pístní kroužky a vyšlo mně to na 15000 i s prací.Aha tak nyní jsem si všiml že máte naftu,tam jsou větší tlaky a tak je vše asi kvalitnější a taky dražší.Já mám nejslabší benzín

Uživatelský avatar
Honzan
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte pro 08, 2009 15:41

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Honzan » stř úno 22, 2012 23:40

priznam se, ze benzin nebo dt bych opravoval, ale dci ne. minimalne 2x novy vstrik (repase jsem videl nekde kolem 6-7 tis/ks), vsechna tesneni [tam bude materialove tak 4 tis], oprava hlavy na 5 mistech a 2x pist [sehnal by mi starsi], neco za naplne a praci...a na te castce to bude... realne jsem se puvodne bal elektriky a ve finale selhava mechanicka cast...
V podstate je to za ranec aby to jakz takz jezdilo, ale jistotu v tom aute nebudu mit nikdy, ze nas nekde nevypece.
Byla hloupost koupit dci, mel jsem poridit benzin [bohuzel v te dobe nejak nebyli]... Sehnat hlavu je temer nemozne - vetsina k mani je ve stejnem stavu [jen clovek co mi mel delat zavareni tam ma dalsi dve na stole]...
Servisakovi verim, vzdy mi pomohl a opravoval [kvalitne] i ve chvili kdy uz by jini mavli rukou a ze si mam prisetrit...

Nemam silu na to, do nej investovat... presto espace povazuju za jedno z nej. aut - skoda ze jej nedelali v toyote... :twisted:
Prodan po smrti motoru - Grand Espace III, 2,2 dci initiale aneb Svižník

Mário
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 14, 2011 18:20

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Mário » sob bře 31, 2012 21:01

Zdravím ja mám tiež takýto istý problem že ked pridávam plynule tak nedymý skoro vobec ale akonáhle šliapnem tak už dymý ale tase nie dáko velmo ale dymý asi bude dačo s tryskami aj erg ventil som vyčistil a stále rovnako možno aj váha vzduchu može byť nanič nie??Ja mám Renault Safrane 2.2dt

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte dub 03, 2012 14:34

Ahoj,nám taky Espík kouřil po sešlápnutí pedálu a nakonec se přišlo na to že je v háji turbo a přisává to olej z vany a ten hulí z vejfuku ven.

Mário
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 14, 2011 18:20

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Mário » stř dub 04, 2012 10:17

Ale ja ked pridám tak auto má tlak aj dobre ide ani olej nežere ja si myslím že bude dačo s tryskami neviete náhodou na kolko majú byť nastavené?Dakujem.

DavidPoli
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 01, 2013 23:03

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od DavidPoli » pon zář 23, 2013 15:46

Zdravím, mám 2.2 dt a chci se zeptat je tam erg ventil nebo není. Nevim kde ho najít.Díky

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od yndezit » pon zář 23, 2013 21:47

Egr tam je. Je vzadu za motorem, takový talířek nebo kolečko, Míča to popíše líp :-)

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř zář 25, 2013 21:27

To DavidPoli už jsem ti psal popis kde je EGR do SZ

Tomas85
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 08, 2017 10:48

Re: Kouř z výfuku.

Příspěvek od Tomas85 » čtv zář 21, 2017 10:00

Zdravím vás pani mám Espace III 2.2 DCI a chcem sa spýtať viete mi poradiť kde je na ňom EGR?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů