Chyba Air bag

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

beny2004
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned lis 15, 2009 17:26
Bydliště: Třebíč

kontrolka airbagů

Příspěvek od beny2004 » úte kvě 04, 2010 22:18

zdar pánové, z vlastní zkušenosti vím, že pokud začne svítit kontrolka airbagů, musíte po odstranění závad znovu nechat jednotku nabít( pokud ještě komunikuje). Pokud už je totálně mrtvá, dá se vzít na vrakovišti jednotka zbouraného auta a znovu ji přehrát. potom znovu bude šlapat. většinou tento problém mají na svědomí konektory pod sedačkou od airbagů sedadel.

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka airbagů

Příspěvek od martinsem » stř kvě 05, 2010 12:47

Uvědomte si, že životnost elektroniky je kolem deseti let. Potom už součástky nemají požadované parametry. Myslím, že vada ŘJ airbagů nemá nic společného s předpínači pásů. Buď odejde kabeláž, konektor nebo přímo předpínač. Na ŘJ to nemá vliv. Pokud současně nekomunikuje, je to jen paralelní závada. Jednotka airb. se mění zásadně po nehodě, protože ji vysoké napětí poškodí - znehodnotí. Oprava je diskutabilní, nikdo už nezaručí funkčnost.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » stř čer 16, 2010 21:23

Tak už se mi konečně podařilo zbavit se otravné varovné signalizace airbagu s pípnutím - diagnostika stále vykazovala přechodné chyby (úbytek napájení, zkrat jednoho okruhu atd...), které nešly vymazat (ani CLIPem, ani v DDT). Známej mi vyresetoval EPROMku v ŘJ airbagu (crashdata) jakoby do továrního nastavení a po opětovné instalaci se hláška znovu objevila - je možné, že chvilkově opravdu dochází k nějakému poklesu napájecího napětí jednotky a ona pak vykazuje třeba i nesmyslné chyby, budu muset tedy ještě někdy zkontrolovat kabely.

ALE !!! - v BII řídící jednotce jsme zkusili nastavit typ airbagu EC5 (místo SDM) a hláška už zmizela. Problém je tedy vyřešen pouze částečně (BII nezpracuje signál z airbagu a nezobrazí varování), ale neotravuje to pípáním při každém otočení klíčkem a airbagy by fungovat měli, protože diagnostika ukazuje aktuální stav OK.
Ještě kdybyste někdo věděli rozdíl mezi EC5 a SDM airbagem (resp. chováním, konstrukcí atd...)
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Ondro 629
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 23, 2009 22:00

Příspěvek od Ondro 629 » pon srp 09, 2010 22:07

cawko priatelia, dlhu dobu mi pri otočení kľúčika vypisovalo chybu Airbagu až som sa tak nasral, že som vyhodil obe predné sedanky a vycvakal som konektory pod sedankou (každá sedanka má 2 konektory) a naspajkoval som ich napriamo. Dalo to dost roboty,hlavne odmontovať sedanky, lebo tie šroby boli tuším aj niečim zalepené, ale nakoniec sa mi to podarilo a už mi pri štartovaní ukazuje OK :) Len si dávajte pozor aby ste nezemenili dráty...lebo ja som ich tam mal dost divno dané od výroby(napr: zo sedanky išiel hnedy a čierny do konektora a z druhej časti konektoru išli obrátene draty, čiže hnedý pokračoval ako čierny a čierny ako hnedy...to som fakt nepochopil prečo...doteraz mi je to záhada.) snad vám tento moj popis závady na Airbagu trošku pomôže...Veľa šťastia...

Uživatelský avatar
smalda35
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 15, 2010 17:28
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od smalda35 » pon srp 23, 2010 10:20

Zdar kolegové...tak sem se pustil do vysávání vozu a při tom sem zajel hadicí pod řidičovu sedačku.Vše v poho.,dokončil sem uklid a že si zajedu pro pivko a budu se kochat čistým autem.Sednu otočím klíčkem a....OK :shock: :lol: .Tak sem si zajel pro to pivko,přijedu a vyndal sem sedačku,prostříkal sem konektory (dráty byly ok),nandám sedačku,otočím klíčkem a stále OK,takže souhlasím s ondrou629 protože i v mém případě to je těma konektorama.Pokud se zas oběví chyba udělám to napevno a hotovo.Už jezdím 14 dní a stále OK.Tak se mějte a mnoho štastných kilometrů.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: pon srp 10, 2009 08:54
Bydliště: Brno, Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam Jr. » pát srp 27, 2010 16:17

dneska sem konektory odštípnul a zaletoval na pevno, ale úspěch se bohužel nedostavil :(
Grand Espace 2.0 8V (r.v. 1998) zvaný Pohřebák :)

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » ned říj 03, 2010 15:46

Včera se mi ta potvora kontrolka taky rožla, během jízdy.

Naštěstí na mě auto neřve ( výhoda výbavy VHM - velmi holá mr*ka), jen to svítí.

Kde najdu jednotku jsem si už zjistil, mám jen dotaz- pokud najdu unfal, zhasne ta bestie sama, nebo se to musí vymazat na diagnostice?

A co jsem tak vyčet, prostě se to jen rozsvítí a hledej šmudlo. Ford třeba vyblikává kde je chyba, to tu asi není, že?
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Příspěvek od Alf8875 » ned říj 03, 2010 16:45

Když jsem měl závadu , chladný spoj pod sedačkou na přitahovači pásu stačilo jej jen opravit a kontrolka závady opět zhasla. Teď mi ale už dlouhou dobu svítí ta potvora zase neboť mám ve volantu prasklou nějakou strunu. Jezdím ale i s tím.
Espace 2,2 DT r.v, 1999

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » ned říj 03, 2010 17:08

díkec...

Mě tyhle věci berou do běla, dneska sem jel z chalupy tak, že jsem před to položil obal od bombonů, abych na to neviděl. Oranžový a červený kontrolky na mě působí jak rudej hadr na bejka. Především když se tohle objeví jen tak, bez nějaký příčiny (nikdo do toho nekopl, nikdo nehejbal sedačkou, nevymetla se žádná díra) Prostě se to rozsvítilo na rovný silnici :?
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » ned říj 03, 2010 17:32

bez diagnostiky je to jedině metodou pokus/omyl, ale vřele diagnostiku doporučuji - sice za ní dáš v servisu nějakou kačku (pokud nemáš svojí... :-) ), ale ušetří to spoustu času a hlavně nervů. Může to bejt nějaká prošoupaná isolace (třeba na drátku pod sedačkou - dost častá závada, nebo to může bejt oxidace v konektorech atd...) Diagnostika (třeba DDT nebo CLIP) je poměrně detailní a budeš vědět, po čem jít. Bohužel některé chyby se vymazat nedají (např po nárazu) a musí se řešit resetem ŘJ do továrního nastavení v podstatě přečipováním jednotky (nebo výměnou). Já jsem to s podobnou chybou koupil a nakonec jsem to vyřešil změnou nastavení komunikace a indikace údajů na přístrojovce v BII řídící jednotce. Někde tady na foru jsem o to psal, snad i v tomhle tématu - možno dohledat.
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » ned říj 03, 2010 18:23

Auto kdysi dostalo přes čumák ( nárazník a světlo) ale posledních 6 let vím že ani ťukanec. Někde něco stávkuje, vyndat sedačky a pročistit tyhle kraviny mám doma za chvilku, když to nepomůže tak diagnostika. Jsem naučenej z fordů, tam to mrká každou chvíli. Ale aspoň to dělá blik pauza -abg řidič, dvojblik pauza- spolujezdce, 3x levej pás, 4x pravej... Tady to jen tupě svítí
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » pon říj 04, 2010 09:11

A ještě jedna věc:
Když vytáhnu pojistku bagů, po otočení klíčku je mrtvá palubka a auto nenastartuje- točí, ale nedá jiskru, takže imo.

Po vytažení pojistky palubky to jede normálně, jen svítí bag...

Předpokládám že soudruzi ve francii udělali chybu v popisu v pojistkovce
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » pon říj 04, 2010 16:17

Kluci kde najdu rj bagu spolujezdce u espika kterej ma bag jen volant a spolujezdec?prestala mi totiz komunikovat.diag ukazuje rj volantu i bag volantu ale u spolujezde pise chybu komunikace s rj bagu spolujezdce...hadam ze by mohla byt bud pod sedackou spolujezdce nebo ve sloupku(ale tam nejcastejs byva rj bocnich)?nebo je nekde u bagu?nechci rozmontovat auto v tomhle pocasi a chtel bych jit na jistotu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » úte říj 05, 2010 19:08

Ahoj Pepo,
tak airbagy v autě mají jen jednu jednotku dohromady ať jich je třeba osm. U většiny aut (90%) je jednotka v prostředním tunelu vepředu (skoro až u stěny k motorovému prostoru). Tam se ukládá proto, že je to nejméně poškozené místo při nehodě. Né jinak je tomu i u Espacu III. Hlavně jí neodšroubovávej a nesnaž se s ní nijak třást a podobně! Jsou v ní rtuťové a "tlakové" spínače.
Sundej prostřední tunýlek a uvidíš jí. (phase I, pod sedačkou spolujezdce)
Kdo má v Espacu ještě boční airbagy, má ve sloupku tzv. snímač bočního nárazu, který ale musí k odpálení airbagu být propojen s onou jednotkou airbagů.
Naposledy upravil(a) Márty dne úte říj 12, 2010 18:41, celkem upraveno 2 x.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » pon říj 11, 2010 21:54

otázka- jde sehnat novej ten bazmek ( plochá dvoulinka) co je namotanej kolem volantový tyče a drží v provozu airbag řidiče? Svítící kontrolka mě dohání k nepříčetnosti
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Jenca2
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 17, 2010 14:51

Příspěvek od Jenca2 » pon říj 11, 2010 23:30

benisek josef píše:Kluci kde najdu rj bagu spolujezdce u espika kterej ma bag jen volant a spolujezdec?prestala mi totiz komunikovat.diag ukazuje rj volantu i bag volantu ale u spolujezde pise chybu komunikace s rj bagu spolujezdce...hadam ze by mohla byt bud pod sedackou spolujezdce nebo ve sloupku(ale tam nejcastejs byva rj bocnich)?nebo je nekde u bagu?nechci rozmontovat auto v tomhle pocasi a chtel bych jit na jistotu...
čusky na oplátku ti zjistím kde to přesně je uloženo ... nicméně si myslím že při demontáži jakékoliv ze součástek airbacků by jsi měl jednotku deaktivovat. Pak je následně možno ji demontovat popř. následně znovu nabít. Ne každá jednotka jde znova nahrát záleží na verzi jednotky a také jesltli je poškozena nebo jen hlásí chybu vzniklou přepjetím v některé části zapojení. Dodám i informace kde lze jednotku nechat za rozumnou cenu diagnostikovat popř. znovu nabít.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » úte říj 12, 2010 00:54

Dekuji kolego ale uz nemusis.a vim ze demontovat neco od bagu s zapojenou baterkou je sebevrazda!nasel sem ji pod sedackou spolujezdce po konzultaci s kolegou martym a podle tipu sem vyguglil na cizich forech ze se jedna o jednocestnou rj cily ze nelze ji prehrat ci opet zmatorit po vystrelenym bagu.a jelikoz muj espik mel vystrelenej bag spolujezce a ikdyz byl dodan novy bag zustala tam stara rj proto funguje s bagem ve volantu a na bag u spolujezdce mlci...zatim nejsou kacky takze se budu muset jeste par mesicu bez bagu obejit.ale dekuji za snahu a radu vsem ;-)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » úte říj 19, 2010 09:16

Obě sedačky ven, volant ven, kabeláž jednotky... Tramtadadá, nesvítí. Už nemusím mít na palubce obal od bombonů. Za odměnu dostal Espik novej vejfuk a hliníky na léto
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » úte říj 19, 2010 16:28

hondzik píše:Obě sedačky ven, volant ven, kabeláž jednotky... Tramtadadá, nesvítí. Už nemusím mít na palubce obal od bombonů. Za odměnu dostal Espik novej vejfuk a hliníky na léto
Gratuluju espikovi k vejfuku a hlinikum ale ktem erbegum tos to uplne vymontovaval a vyhodil?nebo jen cistil?:-D...a co tomu nakanoc bylo?nebo si to jen zas slozil a chyba zhasla?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » stř říj 20, 2010 10:13

evidentně chyba v konektoru, ale kde to nevím. Nejspíš předpínač pásu. Vyhodit ne, jen rozebral, prostříkal a složil. Naprosto mi drásá když něco v autě je a nefunguje to. Nedejbože když to ještě svítí...

Když už vše bylo venku, vyluxoval jsem to pod sedačkama a zjistil že se pod přední sedačky vejde plno věcí. Chcem přes zimu udělat v Espiku multimedia, pc, dotykovka display v kastlíku, lcd ve stropě, 5+1 prostor zvuk...
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » čtv říj 21, 2010 15:27

Multimedia z espiku to zni dobre :wink: kdysi sem se svez v citroenu xm multimedi a bomba ;-) 3d zvuk ktomu monitor na stredu plus u sedadel klavesnice. Se skladala podobne jak ty nase stolky na sedackach no bylo to dobry ale v xm to zabyralo zbytecne misto a bralo to komfort z jizdy ale v espiku to te asi neceka ;-)
No me taky rozciluje kdyz neco nefunguje a obzvlaste kdyz to jeste sviti k tomu ale ted sem ve fazi kdy mi nefakaj begy a tempomat a ostrik zadniho sterace.na tempomat bych musel mit 3,5tis a na begy 2tis jen v materialu plus nekde ucpanou hadicku ve dverich pac v oblasti kde je hever tam voda jde pac sem tam jednou omylem vytr hadicku ve spoji a to ze je ucpana nebo ohnuta vim na 100% protoze i po 2min ostriku je vsude sucho a samo jeste cenu diagu k bagum a tempomatu ale raci sem zvolil koupi zimaku pac bez ostatniho auto jezdi relativne bezpecne ;-) ...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od hondzik » čtv říj 21, 2010 15:58

Za 2 hoďky si ho jdu vyzvednout. Vejfuk a nový zimáky, obutý letní v kufru. Teď musím najít neposekanou louku, abych se mohl pást, protože to byla investice jak kráfa

Musím zaklepat, teď by mělo běhat vše na 100%

To už jsme ale mírně ot....
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Jirka Lam
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 24, 2011 18:29

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Jirka Lam » pon led 24, 2011 18:58

Mám Espace III 2 lpg
Kontrolka airbagů mi také svití o po service zhasne. na diagnostice jsem byl ,prý životnost řj bagů je max 10 let což je můj případ.Výměnou za jinou z stejného typu není řešení káždá bude mít svoje léta. Zkusím ty konektory.

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od martinsem » úte led 25, 2011 08:14

Jirka Lam píše:Mám Espace III 2 lpg
Kontrolka airbagů mi také svití o po service zhasne. na diagnostice jsem byl ,prý životnost řj bagů je max 10 let což je můj případ.Výměnou za jinou z stejného typu není řešení káždá bude mít svoje léta. Zkusím ty konektory.
Když by se všechno bralo podle teoretické životnosti, tak po deseti letech už nefunguje nic. Životnost elektrolyt.kondenzátorů je max 10 let. Spíš to někdo odfláknul už při konstrukci. Ale než hodíš flintu do obilí, tak prolez konektory a kabely. Ale před tím odpoj baterku a počkej cca 30 minut na vybití kondenzátorů.

PS: spousta Espíků je daleko starších, i můj a zatím vše funguje.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od benisek josef » úte led 25, 2011 10:04

Presne tak.odpojit baterku a cekat ale ja rikam driv jak po 60min nehrabat na bagy...na r19 bouchnul kamaradovi po 40min odpojeny baterky...ale kdo vi co delal a to si chtel jen srovnat volant a do dnes ma pamatku kriveho nosu a stesti ze na sedacce sedel a nebyl nijak zvlast predklonenej...bagy jsou nevispitatelny ;-)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů