Chyba Air bag

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Peter Malik
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 04, 2008 15:25
Bydliště: Trencin

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Peter Malik » stř říj 23, 2013 08:37

Po kontrole a očistení väčšiny kontaktov airbagov v interiéry mám nasledovný stav: Pri otočení kľúčom do polohy zapaľovanie (prebieha diagnostika) počkám asi 3 sek, kľúčik vrátim späť na nulu a hneď zapnem. Diagnostika sa opakuje a na displeji zasvieti OK.

Ak by som štartoval hneď na prvý raz, tak je tam symbol chyby airbagu. Kontakty pod sedačkami sú napevno naletované. Kontroloval som konektory predpínačov pásov, volantového airbagu, hlavnej jednotky pri riadiacej páke. Ešte zostal airbag spolujazdca a predpokladám, že aj bočné airbagy budú mať nejaké konektory v sedadle, no neviem sa k nim dostať.

Ďakujem za postrehy a rady.
____________________
Espace III 1.9 dTi, 2002

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Míča_2.2DT » pon říj 28, 2013 20:59

Ahoj,moc ti neporadím ale pokud to nechtěně odpálíš nebo budeš potřebovat jiné tak mám všechny bagy z Espace III

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Zefek » pon říj 28, 2013 21:38

A jakou závadu hlásí diagnostika?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » čtv led 09, 2014 20:46

Ahojte, mám nový poznatok: tiež mi svietila kontrolka AIRBAG + SERVICE pri každom štarte. Po dvadsiatich sekundách zhasla a vrátilo sa to k normálnej funkcii, teda čas a teplota, prípadne funkcie rádia. Dali sme to na VAG a nevedelo sa to spojiť s riadiacou jednotkou airbagu. Motor a iné našlo. Vraj, či som si istý že tam airbag je? To znamená že kábel je funkčný. Nejaká uni diagnostika (neviem značku) komunikovala v protokole ISO 9141-2, ale len do určitej miery, neskôr to padlo. S tým káblom k VAGu sme teda skúsili DDT2000 (na windows 7 64bit to nešlo) a na moje prekvapenie v ponuke vozidiel je ESPACE, ale len IV. :( Tak teda skúsili sme vyhladať auto... Nekomunikuje... hlási: port nepripojený, kábel teda nebol použiteľný... (možno iný driver, ...) Nasledovala teda cesta do RENAULTU. Na moje prekvapenie veľmi šikovný a ochotný technik (elektrikár) to nahodil na ich systém - CAN CLIP, a čuduj sa svete jednotka airbagu nenájdená. Všetky ostatné OK. (motor, prístrojovka, abs, ...) Vyzeralo to na nefunkčnú riadiacu jednotku, presne ako písali mnohí, a potom nasledovali výmeny jednotiek... (mimochodom nová stojí 511€!). Ten pán vyhrabal niekde zaprášený originálny atómový kufor RX25 - originálna Renaulťácka diagnostika, ktorá sa spomína v dialogyse. Pripojil, a všetky jednotky sa našli, prihlásili, airbag písal nejakú prechodnú chybu v obvode predpínača vodičovho pásu. Ale čo je najväčšia záhada, písalo to regulérne servisne zablokovaný okruh (príkaz "G80*") - tak, ako by sa mal vypnúť pred demontážou, aby to nestrelilo pri manipulácii - nedáva to žiadny zmysel, lebo takto sa to dá zablokovať len cez diagnostiku RX25. Po zadaní odblokovacieho príkazu "G81*" je všetko v poriadku, nijaká chyba v pamäti, nič nesvieti. Otázka je, ako sa to zablokovalo pri tej "prechodnej" chybe a čo to vlastne počas normálnej jazdy spôsobilo. Ale podľa príspevkov viem, že sa to stáva. Dôležité je hodiť to na orig. diagnostický kufor, a pravdepodobne sa vyhnete výmene riadiacej jednotky alebo úplnému odpojeniu jednotky. (to už je ten posledný zúfalý krok, airbagy samozrejme nebudú funkčné, ale nebude to hlásiť chybu. RJ v prístrojovke jednoducho nenájde žiadny airbagový modul, tak si bude myslieť, že tam nemá byť, a nebude hlásiť chybu. Samotné nahodenie na RX25 a odblokovanie , príp. vymazanie chýb je záležitosť 3-4 minút. Ale ešte raz: iná diagnostika má s tým problém. (Aspoň u mňa - Espace III - E2 -1998 - 2,0 8V)
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od rxe » sob led 11, 2014 22:06

CAW A MOZES MI PROSIM NAPISAT KDE SI BOL U TOHO ELEKTRIKARA AJ AJ BY SOM TO POTREBOVAL. DAKUJEM

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » sob led 11, 2014 22:45

Jasné - Renault Kestler, Krajinská cesta 12, Bratislava, oproti Ružinovskému cintorínu
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od rxe » ned led 12, 2014 12:46

o.k dik

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od rxe » pon led 13, 2014 21:30

a este jedna otazocka kolko si tam bol resp. kolko si zapocitali čsu ? a kolko ta to stalo. dakujeme

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » úte led 14, 2014 13:48

Ahoj, oni majú na elektro práce sadzbu 38,- €/h. Ja som tam bol asi 3/4 hodiny. Ale dosť veľa času som s ním prekecal, a dosť dlho skúšal ten clip. A stálo ma to 30,40 €. Myslím že je to v pohode. Kontrolka nesvieti, všetko je funkčné. V pamäti som nemal žiadne iné chyby...
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od rxe » úte led 14, 2014 21:43

to sa celkom da.dik dam info ked mna vybaví.

Peter Malik
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 04, 2008 15:25
Bydliště: Trencin

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Peter Malik » pát úno 14, 2014 19:31

Zefek píše:A jakou závadu hlásí diagnostika?
Diagnostika zahlásila nasledovné:
1G - Říd.Jedn.(ECU), přerušovaný
6G - Obvod čidla nárazu vlevo, přerušovaný

Poradí mi prosím niekto, kde sa nachádza čidlo nárazu vľavo?

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Peter

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Dawes » ned úno 16, 2014 18:01

Pokud si dobře pamatuju, když jsme rozebírali Dárce (2x EIII 8V benzin) tak jediné čidlo nárazu bylo vždycky pod sedačkou řidiče a jiná čidla pro Airbagy nebyly. Podle mě diagnostika Bagu vidí nějakou neplechu v konektorech připojených k jednotce.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » ned úno 16, 2014 21:26

nie som si isty, ale cidla bocneho narazu by mali byt niekde v stlpikoch (teda ak ma auto 4 bagy). pod sedačkou je riadiaca jednotka pre 2 predne bagy. do sedadla idu kable na pyronapinac pasu a podla vybavy aj pre kontakt zapnutia pasov. ak su tam aj bocne bagy, su tam dalsie dva kable - chod po nich - musis prist k riadiacej jednotke tohto airbagu. kazdy bocny airbag by mal mat na svojej strane svoju jednotku. kable k bagom su v vacsinou este v oranzovej buzirke, k napinacom su v ciernej.
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od benisek josef » ned úno 23, 2014 12:23

Tak bagy funguji nasledovne.ve stredovem tunelu pred radickou je rj bagu volantu a spolujezdce popripade komunikacni pin bocni rj a piropatron v pasech a v te je kulicka ktera se pri narazu utrhne a pusti stavu do patron.pokud mas bagy v sedackach je postup stejny az na to ze kazda sedacka ma vlastni malou rj ve sloupku (zvanou jako bocni cidlo narazu)mezi dvermi primo v tom spoji u prahu a opet je v nich kulicka.rj bagu si hlida odpor a napeti v trase k bagu tudiz jakmile prekroci urcitou hodnotu napise diag rozpojeny obvod i kdyz ve skutecnosti neni jenze by mohlo v trase obvodu pri narazu dojit k stratam napeti zavinene odporem ve zkorodovanem stekru tudiz by bag nemusel bouchnout.chybu mas bud v samotne rj prislusneho bagu nebo v nakem stekru...tak takhle funguji bagy v espiku se 4x bagy pokud mas jen dva mas rj po sedackou nebo i misence kde jsou bocni bagy ale rj prednich je pod sedackou.nic vic tam neni...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

bigbejcek
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon úno 23, 2009 13:52

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od bigbejcek » pát srp 01, 2014 22:27

Zdravím,
mám dotaz zejména na znalce atomového kufru XR25. Co se mi to snaží diagnostika sdělit? Že je chyba v předepínačích pásů chápu ale nerozumím té 1 vpravo. Signál přítomen má být šedý nebo černý?

V 1.65
Obrázek


Díky
Laguna I 96 2.0 RT. Prostě držák.
Espace III 98 2.0 8V
Laguna II 2.2dci

Jednou mě ti étienni přivedou do blázince.

Peter Malik
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 04, 2008 15:25
Bydliště: Trencin

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Peter Malik » pon srp 04, 2014 07:48

michal.sk píše:nie som si isty, ale cidla bocneho narazu by mali byt niekde v stlpikoch (teda ak ma auto 4 bagy). pod sedačkou je riadiaca jednotka pre 2 predne bagy. do sedadla idu kable na pyronapinac pasu a podla vybavy aj pre kontakt zapnutia pasov. ak su tam aj bocne bagy, su tam dalsie dva kable - chod po nich - musis prist k riadiacej jednotke tohto airbagu. kazdy bocny airbag by mal mat na svojej strane svoju jednotku. kable k bagom su v vacsinou este v oranzovej buzirke, k napinacom su v ciernej.
V ľavom stĺpiku dverí som vymenil snímač nárazu a všetko je OK.

Ďakujem za všetky dobré rady.
P.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned bře 12, 2017 23:23

Ahoj,snad to můžu napsat sem?Dnes jsem měnil sedačku v EIII moje už byla dost prosazena tak jsem sehnal jinou.Ale světě div se? ( Nová) sedačka u řidiče nemá boční airbag?Asi je to ze staršího modelu?To mi nevadí ale co s airbegem a konektory patron taky jiné.Tak jsem přehodil celou tu otočnou část.Airbeg jsem vyndal ze staré sedačky ale do nově potažené nové se mi nechtělo řezat.Rozebral jsem tedy air bát vyndal jsem z něj pytel a patronu,není to zašité jen prosroubovane vstával jsem kabeláž kterou jsem před tím zbytečně ucvaknul napájel jsem na zpět a patronu samotnou jsem přidělal pod sedačku úplně na kovové dno jako je rádio pod sedačkou takže Espik si myslí že je vše ok.A já doufám že jsem si neudělal katapult.Opakuji patrona je samotná bez pytle.Hrozi mi něco když bouchne? Nebo jen zasičí?Dál jsem ji zpátky jen aby fungovaly baby a neblasilo ty chybu

croz
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 06, 2010 18:05
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od croz » sob úno 03, 2018 21:48

Zdravím
již delší dobu hlásí airbag závadu, mimo jiné od té doby co jsem měl venku motor ale vše jsem zpátky zapojit tak jak bylo.
Nevím vypadá to jen jako souhra náhody.
Pro kontrolu bych potřeboval zapojení pinu na hlavní RJ.
mám tam Siemens 5WK42851 , MATRA 6025313596
předem díky

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » stř úno 06, 2019 21:36

ahoj, takze novy poznatok... asi tyzden mmi opat hlasilo chybu AB... kable pod sedackou su komplet vymenene bez konektorov... takze bez zavad. isiel som teda do renault servisu na diag. pripojili na nejaky ten super mega najnovsi soft a hlasi ze vymenit riadiacu jednotku - neda sa z nej nic precitat ani nic vymazat... nova okolo 500€ + praca.... dokopal som pana aby vytiahol XR25S a zrazu sa to spojilo, odkomunikovalo problem s vedenim k AB spolujazdca a stacilo prestriekat konektor v poistkovej skrinke pod nohami aj to bez nejakeho rozoberania... len tak na debila nastriekat cistic kontaktov systemom kde trafis tam streknes... a co? kontrolka zhasla... ZAVER: diagnostiky stoja za HOVNO a servis tiez ta "vadna" zrazu funguje, ani vymenit ju netreba... vsetko ide ako ma... este som chcel (ked uz som tam) aby mi v palubke odblokoval funkciu ADAC (palubny pocitac), ale ani netusil co to je a ci to tam je a co a ako a preco a co on s tym ma.... no katastrofa... a daj auto do servisu.. co si neurobis sam, nemas
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

zbisek
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: ned úno 28, 2010 11:51
Bydliště: Kvasice

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od zbisek » sob bře 02, 2019 15:11

Taky se přidám,pořád vyskakovala hláška chyba airbag.Někdo mi řekl,že by ta hláška mohla vyskakovat po odpojení baterie a stačí chybu vymazat na diagnostice s tím,že jestli je tam nějaká závada,tak to stejně nepomůže.Tak jsem v Renaultu nechal chybové hlášení vymazat.Světe div se,14dní po výmazu se hlášení chyba airbag neobjevila.
RENAULT ESPACE 2,2i r.v.1994(do 8.12.2011)
Renault Espace 2.0i 8V r.v.1997(od 20.12.2011 do 3.7.2017)
Renault Espace 2.0 16V r.v.2000(od 3.7.2017-30.10.2020)
Renault Espace 2,0 16V r.v.2001 (od 30.9.2020)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » sob bře 09, 2019 15:35

drzim palce aby sa neobjavila... problem najvacsi je ten ze v servise sami nevedia ako to funguje... kazdy povie nieco ine... hlavne ze za diag. platis... malo by to byt tak ze kazda chyba sa ulozi, da sa precitat, prip vymazat. ale ak nie je aktualna, nesvieti kontrolka. to ci tam niekde je ulozena ma v podstate vobec netrapi. pre mna je podstatne ze aktualne nie je v systeme ziadna chyba, teda v pripade potreby sa airbagy nafuknu... sice po tom vobec netuzim ale ked tam uz su, tak nech funguju... :) a odpojenie baterky nema vplyv ani na vyskakovanie kontrolky ani nevymaze ulozenu chybu. ak chyba pretrvava, kontrolka svieti, ak nie, nesvieti. je sice ulozena a znamena ze tam nejaky problem bol, ale nema to vplyv na aktualnu funkcnost systemu
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

pomi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 18:39

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od pomi » ned led 24, 2021 18:07

Na mojom Renault Scenic III sa obcas rozsvieti závada air bagu. Diagnostika vyhodnotila to isté, čo predpovedal technik v Renaulte, že treba vymeniť káble v sedadle spolujazdca. Cena oko 900.-€ .
Porovnaním odporu čidla sedadla vodiča s odporom čidla spolujazdca, tento bol 11-násobný, čo spôsobovalo občasné hlásenie. Keďže oprava s výmenou je drahá, asi mi nezostane nič iné ako pripojiť paralelne odpor v konektore tak, aby som som dosiahol rovnaké hodnoty. Vraj tieto hodnoty nemôžem uverejniť, tak si to každý musí niekde zistiť sám, alebo cez diagnostiku. Ale dá sa to nájsť na internete. Poliaci to dali aj s obrázkom. https://megane.com.pl/topic/65075-b%C5% ... -kierowcy/

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od michal.sk » úte úno 09, 2021 21:26

za 900€ si kúp druhé auto... to kam chodíš do servisu??? meter dvojlinky - 50 centov, odstrihneš pár cm za konektorom na RJ, naletuješ, zaizoluješ (zmršťovacia bužírka), to isté na sedačke.... na konektor pod sedadlom sa vykašli, vyhoď ho... (koľkokrát si vymontoval sedadlo? ak nikdy, tak to nepotrebuješ rozpájať... ) u renaultov to aj tak robí len problémy, oxidácia, veľký prechodový odpor. Potom to hlási chyby
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

pomi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 18:39

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od pomi » čtv pro 09, 2021 18:15

Chyba bola u mňa, že moja "anglická" verzia diagnostiky mala volant vpravo a preto som hľadal chybu u spolujazdca a pritom to na Slovensku to mala byť chyba na strane šoféra. Keď už chyba bola trvalá, som zistil že chyba na paneli zmizla, keď som dal sedačku úplne na doraz a po návrate sa zas objavila.
Výsledok: vadný snímač polohy sedačky. Vytiahol som ho z uchytenia vpravo pod sedačkou a prepínal ručne - bolo to ono. Odstrihol som oba drôtiky a namiesto neho priletoval a zaizoloval miniatúrny odpor 100 ohmov. Na senzore boli hodnoty 100 a 400 ohmov podla polohy jazýčka až po nastriekaní kontakt-sprejom. Predtým boli hodnoty omnoho vyššie.
Tento senzor sa dá teda buď vyčistiť sprejom, alebo kúpiť niekde na vrakovisku. Tretia možnosť je vletovanie odoporu 100 ohmov a hodnota bude nezávislá od polohy sedačky, ale sila výstrelu airbagu bude v prípade havárie slabšia.
Mám aj fotografie, ale tu sa žiaľ nedajú umiestniť

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Chyba Air bag

Příspěvek od Renaulťák » pát pro 10, 2021 08:01

Ted repasuji sedacky z LII a nasel jsem pohupujici se najezdovy spinac. Celou dobu jsem nemel tucha, ze tam neco takoveho bylo. Nasel jsm dve dirky, kam jde zasunout a zjistil, ze ho pak spina plastove oblozeni konce lyziny pri posunuti do zadnich poloh. Logicky jsem to spojil s adaptivnim Airbagem. Drive jsem myslel, ze dvojite siti je pouze pro intenzitu narazu. Ty jsi mi potvrdil, ze na vetsi nafouknuti ma vliv i vzdalenost sedacky.
I po dvaceti letech se raryty lagunar neco dozvi.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů