Nezávislé topení - Webasto

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od milanPf » ned pro 20, 2009 13:29

Míča_2.2DT píše:to milanPF takze zlate muj manual :D ale je to kuwa znat kdyz startuju po predehrati webastem to je pohoda :D bez nej je to docela jako natvrdo motor se cuka nez se chytne cca 5 sekund
jak rikam, je to stary auto - proste ma to chyby :)))

kouknu se na to to, ale az bude tepleji, tedka je tu porad minus 15 a ragaz netopim, takze az bude tak k nule, tak na to kouknu.

doufam ze to zase bude nekde nakej uhnilej drat - to miluju :)))

dneska jsem startoval v -17ti. otocim klicek a dysplay se fakt jen tak tak rozsvecel :)))) chytlo to tak po ě sekundach, ale zase tak po 5ti zdechlo. tak sem to votocil este jednou a proste na prvni cvaknuti - mozna ze by tomu taky padal benzin? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: s predehratim to samo chyta krasne, naprostej souhas :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob pro 26, 2009 10:55

Hale Rendlici na jednoduchou otazku bych chtel jednoduchou odpoved kdyz mam na aute dodatecne montovane Webasto bez dalky jen s tim časovacim budikem muzu ho zapnout-primacknout(zapnout) po nastrtovani nebo behem jizdy pro rychlejsi ohrati kdyz to nemuzu nebo nestiham pred nastrtovanim R.G.Espace 2.2 dt a taky by me zajimalo kolik si to Webasto vezme paliva cca + - neni dulezite jsem jen zvedavej 8)

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Webasto

Příspěvek od milanPf » ned pro 27, 2009 11:08

Míča_2.2DT píše:Hale Rendlici na jednoduchou otazku bych chtel jednoduchou odpoved kdyz mam na aute dodatecne montovane Webasto bez dalky jen s tim časovacim budikem muzu ho zapnout-primacknout(zapnout) po nastrtovani nebo behem jizdy pro rychlejsi ohrati kdyz to nemuzu nebo nestiham pred nastrtovanim R.G.Espace 2.2 dt a taky by me zajimalo kolik si to Webasto vezme paliva cca + - neni dulezite jsem jen zvedavej 8)
spotreba:
dle toho co mas asi v aute :)
asi druhej link ve vyhleavaci: http://www.truckservice.cz/webasto/tech.html
tzn rekl bych, ze to bude zdat mene nez s nastartovanym motorem, holsi to ovsem bude, ze to dost zere elektriku :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » pon pro 28, 2009 09:24

no parada ted uz vim vsechno a ta spotreba proudu a paliva je ok. protoze ja webasto poustim na cca 15-20 min vic ne neni potreba to nechavat dele zapnute a kdyz otocim klicem uz sviti dva burtiky a to je ok :D diky MilanPf

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř říj 13, 2010 19:58

Ahoj ještě dotaz co na Webastu žere proud já měl za to že to fachčí jako motor nažhaví nastartuje a jede né že to bere proud furt po dobu zapnutí jedině to čerpadlo :?:

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » stř říj 13, 2010 23:06

Míča_2.2DT píše:Ahoj ještě dotaz co na Webastu žere proud já měl za to že to fachčí jako motor nažhaví nastartuje a jede né že to bere proud furt po dobu zapnutí jedině to čerpadlo :?:
nevim, ale rekl bych, ze asi ano...

me uz zase nefunguje..teda v lete to neslo, tedka sem to nezkousel, fakt mi z toho rencka jebne :(
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv říj 14, 2010 19:09

milanPf-mě funguje dobře mám ho dodatečně montované neorigo.a taky se na tom nemá co rozbít koukni na svíčky-elektriku a jestli tam jde štáva(palivo) jo a jestli není ucpanej vejfučíček 8)

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » pát říj 15, 2010 19:44

lidičky já vám tak závidím že vám to jde spustit kdy chcete,já to právě řeším a jde mi to automaticky když je venku pod 5stup. s samo to přihřívá podle teploty,předělání mi řekli kolem 15000 tis to je šílenost a nové to teplovzdušné vebasto to má menší spotřebu tam je cena 35000kč to je ještě horší,chcu to si přitopit když spíme v autí a musím točit motorem jinak je zima,nemáte nekdo návod jak si to předělat aby to makalo kdy já chcu,abych to nějak nepodělal,mám ho origo na levé straně nad ABS a je to snad ebrsprechr co mi říkali :?: :?: tak rady sem
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » sob říj 16, 2010 17:57

15tis to sem slysel taky ale za 50kc si to udelas taky.Prerobeni je jednoduchy.jsou tri systemy spousteni tveho wabesta.

Za1-mas tam teplotni cidlo ktere staci jen preklemovat vypinacem s odporem (netusim uz kolik omu) co ukazuje priblizne minus deset.po sepnuti vypinace das wabestu signal ze je pod 5stupnu.tento system sem mel v xm kde to cidlo bylo tusim v kokpitu pod volantem ale kde ho ma espejs netusim...

Za 2-to sami co jednicka jen pouziva system cidla v zrcatku ktere pak dava impulz rj a ukazuje ti teplotu na displeji.tak to proklemovat stejnym zpusobem jen kdyz to zapnes vypinacem bude ti ukazovat nesmysl na displeji...

Za 3-pouziva vzajemnou blokaci obou cidel jak v kokpitu tak cidla v zrcatku pak musis mit vypinace dva ale tento system asi u espika nenajdes pac ten neumi ukazat na displeji vnitrni teplotu jako melo moje xm v excluzivu.

Oboji je prerobeni za cca 50kc plus cas.tak co zni to lip jak 15klacku?...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob říj 16, 2010 18:21

Ještě zaleží jak to spína jestli spojuje nebo rozpojuje drát ale nejednoduší bude přerušit proud do webasta a odpojit to čidlo ale určite se nechá koupit z bouračky to ovládaní s časovačem a funkcí stop-start

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » sob říj 16, 2010 19:46

Jenze oskar urcite ma automat cily ve vnitr nema jedinej cudl k wabestu (mozna jen on/off) kde se vse reguluje venkovni teplotou...ale urcite by tam sel namontovat ten spoustec stim ze by prekopal elektriku ale vecinou na vrakarne chtej prodat cely system.a uz to nekdo zvas cely kupoval?zajimala by me cena pac bych si ho tam klido namontoval taky...stoho vypliva otazka nema nekdo wabesto na prodej?ikdyz mam benzina beru i naftaka pac bych si tam udelal nakou nadrzku na ropu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » sob říj 16, 2010 21:25

Nazdárek,tak zjišťuji vše možná a nechcu se hádat,ale origoš se montovalo topidlo Eberspacher D3WZ a podle výbavy bylo buď atomatický to mám já nebo na dálku což někteří máte :( To prokemování není tak jednoduché já mám čidlo vedle baterky u motoru a podařílo se mi to sprovoznit proklenováním,ale jen u bežícího motoru,jak se vypne a nende to,nepomůže ani zapnutý klíček,tak jsem našel na netu
http://www.autosip.cz/autosip/eshop/2-1 ... -prihrivac
tuto sadu která by to mněla rozchodit,podle mně se jen propojí stávající konektory s těmito/propojí se mezi konektorama v autě/na ty dva dráty se dá vypínač nebo dokoupí programovatelný ovladač a mnělo by to chodit,napsal sem jim tak uvidí,ale bude to asi nejlevnější verze bez vetšího zásahu tak uvídíme :D :D ale každá rada dobrá
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned říj 17, 2010 10:34

benisek josef píše:Jenze oskar urcite ma automat cily ve vnitr nema jedinej cudl k wabestu (mozna jen on/off) kde se vse reguluje venkovni teplotou...ale urcite by tam sel namontovat ten spoustec stim ze by prekopal elektriku ale vecinou na vrakarne chtej prodat cely system.a uz to nekdo zvas cely kupoval?zajimala by me cena pac bych si ho tam klido namontoval taky...stoho vypliva otazka nema nekdo wabesto na prodej?ikdyz mam benzina beru i naftaka pac bych si tam udelal nakou nadrzku na ropu...
Ahoj ty jezdíš na plyn tak si tam zabuduj Karmu :D a nebude ti to žrát baterku :P dost srandy k věci já bych opět hledal po vrakáčích a koukal po boračkách kdo kde co prodá a určitě se něco najde jinak moje dodatečně montované Webasto stalo 25 tis.ale já jsem mě požadavek že to koupím jen namontované tak to udělali jinak topení namontovat doma nebude sranda páč pokud tom uděláš jen trochu blbě podpálíš si to :shock:

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned říj 17, 2010 10:47

Nevím co plašíte Aukro je plné těchto topení-nezáv.a za pár peněz jen do vyhledávače napište Webasto a je to :P

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » ned říj 17, 2010 11:06

Míča_2.2DT píše:
benisek josef píše:Jenze oskar urcite ma automat cily ve vnitr nema jedinej cudl k wabestu (mozna jen on/off) kde se vse reguluje venkovni teplotou...ale urcite by tam sel namontovat ten spoustec stim ze by prekopal elektriku ale vecinou na vrakarne chtej prodat cely system.a uz to nekdo zvas cely kupoval?zajimala by me cena pac bych si ho tam klido namontoval taky...stoho vypliva otazka nema nekdo wabesto na prodej?ikdyz mam benzina beru i naftaka pac bych si tam udelal nakou nadrzku na ropu...
Ahoj ty jezdíš na plyn tak si tam zabuduj Karmu :D a nebude ti to žrát baterku :P dost srandy k věci já bych opět hledal po vrakáčích a koukal po boračkách kdo kde co prodá a určitě se něco najde jinak moje dodatečně montované Webasto stalo 25 tis.ale já jsem mě požadavek že to koupím jen namontované tak to udělali jinak topení namontovat doma nebude sranda páč pokud tom uděláš jen trochu blbě podpálíš si to :shock:
koukni po netu:
http://ostatni-dily-prislusenstvi.sbaza ... 71278.html

za 5900 a vypada to uplne to samy, co mam v aute...ja bych kdyztak vzal ten budicek na pristorojovku, mam jen dalkovy ovladac :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » ned říj 17, 2010 11:22

pekny ale za 5900kc?fakt nepotrebuju....sem vul ze sem ho pred rokem nevzal od kamarada z espikaIII z 2litra za 2500kc i s budikem a dalkou ale bohuzel v ty dobe sem o koupi espika jen uvazoval....
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned říj 17, 2010 12:14

benisek josef píše:pekny ale za 5900kc?fakt nepotrebuju....sem vul ze sem ho pred rokem nevzal od kamarada z espikaIII z 2litra za 2500kc i s budikem a dalkou ale bohuzel v ty dobe sem o koupi espika jen uvazoval....
Nevík kolik si představuješ že bude stát ale tohle je slušná cena-a pokud to topení někdo potřebuje dá to rád-beru podle sebe pokud to moje klekne hned bych po něčem takovém skočil 8)

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » ned říj 17, 2010 12:23

Míča_2.2DT píše:
benisek josef píše:pekny ale za 5900kc?fakt nepotrebuju....sem vul ze sem ho pred rokem nevzal od kamarada z espikaIII z 2litra za 2500kc i s budikem a dalkou ale bohuzel v ty dobe sem o koupi espika jen uvazoval....
Nevík kolik si představuješ že bude stát ale tohle je slušná cena-a pokud to topení někdo potřebuje dá to rád-beru podle sebe pokud to moje klekne hned bych po něčem takovém skočil 8)
ja teda navim, trochu zacinam uvazovat o tom, ze je to proste stary auto, tedy investovat porad dokola :(

je asi stejne fakt, ze webasto se da trivialne predelat do cehokoliv:) tedy @Benisek, jesli nekde uvidis ten budicek na planovany topeni, tak bycho ho vzal:]
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » ned říj 17, 2010 12:39

Míča_2.2DT píše:
benisek josef píše:pekny ale za 5900kc?fakt nepotrebuju....sem vul ze sem ho pred rokem nevzal od kamarada z espikaIII z 2litra za 2500kc i s budikem a dalkou ale bohuzel v ty dobe sem o koupi espika jen uvazoval....
Nevík kolik si představuješ že bude stát ale tohle je slušná cena-a pokud to topení někdo potřebuje dá to rád-beru podle sebe pokud to moje klekne hned bych po něčem takovém skočil 8)
no tenkrat sem ho nekoupil pac v xm sem ho mel...tak naco by se mi valela vecicka za 2,5tis na pude...no a cenu?nemam predstavu ale 6tis je moc pac az se bratrankovi na vrakarne naky webasto obevi nebude me stat nic jen cas si ho vymontovat a doject si pro nej celych 6km... :lol:
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned říj 17, 2010 19:43

benisek josef-tak to máš v poho a bylo by možné třeba časem požádat o nějaký ND :?:

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » ned říj 17, 2010 22:09

Míča_2.2DT píše:benisek josef-tak to máš v poho a bylo by možné třeba časem požádat o nějaký ND :?:
Neni problem!ale znas to nez sem si koupil xm mel tam vzdy aspon 5xmek rocne pak sem si ho koupil a za posledni 3roky tam mel dve a ted je to to sami s espikem uz skoro rok tam zadnyho nema.ale ma tam par lagun kde je spousta dilu stejnych takze napis co bys potreboval a zjistim zda ma ci nema a kolik by to kostovalo...dam priklad kamarad potreboval na espika svetlo a privez sem mu helu z laguny v peknym stavu bez znamek tecek ve skle ci prasklin bez ulamanych pacicek a uchytu i s konektorem pak znak rencka na haupnu za 400kc coz neni fakt moc...jinak obrovzky plus je ze kdyz mi tam neco nefakci vemu si treba ctyri cidla a amuzu laborovat pokus omil a pak mu zbyly tri vratim a koupim jen to jedno...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Příspěvek od renďák oskar » stř lis 24, 2010 20:35

tak lidičky už mám druhého bufíka šel jsem do horkovzduchu z bouračky a maká suprově a nežere tolik baterku,můžu topit celou noc a vpoho,vyšlo to celé komplet 9000kč a namontoval jsem ho cca za 2dny tak jsem ušetřil 10 000kč to chtěli za montáž :D :D mám ho za nádrží tam je místa :D
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » čtv lis 25, 2010 00:48

benisek josef píše:
Míča_2.2DT píše:benisek josef-tak to máš v poho a bylo by možné třeba časem požádat o nějaký ND :?:
Neni problem!ale znas to nez sem si koupil xm mel tam vzdy aspon 5xmek rocne pak sem si ho koupil a za posledni 3roky tam mel dve a ted je to to sami s espikem uz skoro rok tam zadnyho nema.ale ma tam par lagun kde je spousta dilu stejnych takze napis co bys potreboval a zjistim zda ma ci nema a kolik by to kostovalo...dam priklad kamarad potreboval na espika svetlo a privez sem mu helu z laguny v peknym stavu bez znamek tecek ve skle ci prasklin bez ulamanych pacicek a uchytu i s konektorem pak znak rencka na haupnu za 400kc coz neni fakt moc...jinak obrovzky plus je ze kdyz mi tam neco nefakci vemu si treba ctyri cidla a amuzu laborovat pokus omil a pak mu zbyly tri vratim a koupim jen to jedno...
cus. asi mi odeslo cerpadlo na benos, nemel by tam naky na vyzkouseni? dikys m.
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » čtv lis 25, 2010 07:41

Cauky.na vrakarne zadny webasto nema.kdyby mel mam ho uz v aute.a nefunkcni nebo castecne rozprodany taky neni na sklade...:-(
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
EspikGr.
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 28, 2010 13:44
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EspikGr. » pon lis 29, 2010 19:21

Také Vás všechny zdravím. Nevím, zda dotaz pokládám správně v tomto vlákně a zda-li už v jiném nebyl zodpovězen, ale zatím jsem nic nenašel a tohoto tématu se daná věc týká, tedy:
Mám na autě namontované webasto nezávislé topení, zespoda je vidět, je umístěné v levé části motorového prostoru, na straně u řidiče. Je z něj vyveden samostatný výfuk pod motor (taková ta úzka trubička), což taky všechno naznačuje tomu, že tam je. Uvnitř ale nemám žádné ovládání a tedy jsem i názoru, že to zprovozněné není. Četl jsem kdysi, že tyhle přípravy dělaly rovnou při výrobě, ale pro uvedení do chodu je potřeba udělat ještě nějaké drobnější operace. Nevím, moc se mi to nezdá, ale každopádně když už ho tam mám, rád bych ho nějak rozchodil, máte někdo nějaké zkušenosti, jak, kde a za kolik se to dá zprovoznit? Jo a ještě by mne zajímala jedna věc, na ovládání topení (standartního) a automatické klimatizace jsou v horní řadě symboly, vlevo je kruh tvořen ze třech samostatných šipek a vpravo je sněhová vločka - k čemu je toto? Omlouvám se, jistě to drtivá většina z vás považuje jako nesmyslný dotaz, ale k autu nemám žádný manuál a nemám to kde zjistit. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů