Nezávislé topení - Webasto

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

no.mirek
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 04, 2010 12:51

Re: Re:

Příspěvek od no.mirek » stř úno 23, 2011 11:14

Míča_2.2DT píše:
no.mirek píše:
no.mirek píše:
renďák oskar píše:chlape no.mirek máš to vpoho šáhni při -15 na chladič no??je studenej co loni jsem začal plašit,valím po dálnici 300km vtahu bufík maká celou dobu chladič studenej 3 buřty a všechno je ok,myslím že hodně chladí radiátory v autě to je vody co přes ně proteče,skoušel jsem na malém autě topení a ventilátor naplno při -15 a ten malej motůrek s 5l vody a rafika se po 30km skoro nehnula,tak proto ten bufík tam je aby topil a byl na přání do chladnejchších zemí :D tak buď vpoho

No nevím, nešahal jsem na chladič, ale vyjížděl jsem kopec z Deštnýho na Šerlich, dvojka, trojka, převýšení jako blázen, to by topení neuchladilo. Nahoře jsem kouknul pod auto a bufík si vesele čoudil.
Tak jsem jel 200km v kuse, chladič teplej a topení topilo celou cestu. Tak nevím, čím to. Nechce se mi jen tak preventivně měnit termostat.
Ahoj v krajním případě si udělej vypíénač přeruš drát a je to?
Drát od napájení bych takhle nepřerušoval, protože to topení musí mít nějaký doběh. Když dojedu, tak ještě nějaký čas slyším bzučení, asi je to ventilátor. Když topení vypne, patrně potřebuje dopálit zbytek nafty, odvětrat spaliny, popř. něco vychladit.
GRAND ESPACE 2.2 DCI r.v.2001

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od ren.e » stř úno 23, 2011 16:24

stačí odpojit čidlo teploty vzduchu umístěné na boku baterky.
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od benisek josef » stř úno 23, 2011 19:41

No a to taky muzes mit i spatny...pac me porad prijde divny aby stale bezelo.to je proste nesmysl!.chapu ze je automaticky tak neovlivnis zda ho zapnes nebo ne tak prave proto tam musi byt naky cidlo co to ridi...a dobeh dejme tomu ale tak 1min a i otom bych pochyboval pac prebtecnou naftu proc by ji palil?cerpadlo se zastavy a konec smitec finyto a prebytecnou pusti do nadrze jak u motoru.a take by me zajimalo jak by chodem topeni neco melo ochladit?nesmysl!ma topit ne chladit od toho je klima...jinak pokud bezi 10-15 tak ti nevypina pac po 10-15min bII odpojuje veskere napajeni mimo ima centralu a sebe...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od renďák oskar » stř úno 23, 2011 20:15

tak jsem byl v pondělí lyžovat a skoušel jsem teda sledovat bufíka a ráno -19 po 100km bufík šlapal jak o závod, topení v autě topilo naplno tudíž velký odběr tepla a bufík dotápěl,tak jsem vypl topení zapl ten můj přídavný bufík horkovzduch nezávyslý na motoru je montován uplně zvlášť to aby jsme nezmrzly když kempujem v autí ,tak jsem topil a ejhle, zastavil jsem po 30km a bufík neběžel jelikož se zvedla teplota motoru protože bylo vypnuté topení,tak jsem zase vypl přídavný topení horkovzduch zase začal fajrovat topením z auta a po 50km jsme dojeli na místo a bufík zase makal jak o závod to je moje ověřená doměnka že si přitopí podle teploty motoru a taky venkovní teploty :D a ty 3deci za hodinu ať si topí když si to motor žádá ne :D a kdo chce investovat tak na počítači mu to řeknou dá se do něho najet, mně nic nenašli tak předpokládám že to maká jak má :Djo a když vypnu motor tak bufík vypne do cca 5 sekund a pak běží jen ventilátor cca 1 až 2 min záleží jak je teplej asi
Naposledy upravil(a) renďák oskar dne stř úno 23, 2011 20:41, celkem upraveno 1 x.
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Re:

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř úno 23, 2011 20:34

no.mirek píše:
Míča_2.2DT píše:
no.mirek píše:
no.mirek píše:
renďák oskar píše:chlape no.mirek máš to vpoho šáhni při -15 na chladič no??je studenej co loni jsem začal plašit,valím po dálnici 300km vtahu bufík maká celou dobu chladič studenej 3 buřty a všechno je ok,myslím že hodně chladí radiátory v autě to je vody co přes ně proteče,skoušel jsem na malém autě topení a ventilátor naplno při -15 a ten malej motůrek s 5l vody a rafika se po 30km skoro nehnula,tak proto ten bufík tam je aby topil a byl na přání do chladnejchších zemí :D tak buď vpoho

No nevím, nešahal jsem na chladič, ale vyjížděl jsem kopec z Deštnýho na Šerlich, dvojka, trojka, převýšení jako blázen, to by topení neuchladilo. Nahoře jsem kouknul pod auto a bufík si vesele čoudil.
Tak jsem jel 200km v kuse, chladič teplej a topení topilo celou cestu. Tak nevím, čím to. Nechce se mi jen tak preventivně měnit termostat.
Ahoj v krajním případě si udělej vypíénač přeruš drát a je to?
Drát od napájení bych takhle nepřerušoval, protože to topení musí mít nějaký doběh. Když dojedu, tak ještě nějaký čas slyším bzučení, asi je to ventilátor. Když topení vypne, patrně potřebuje dopálit zbytek nafty, odvětrat spaliny, popř. něco vychladit.
jasně chápu ale taky to může típnout než pojede a tak ho nepustí vůbec nebo ho pustí pokud bude třeba během jízdy

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Re:

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř úno 23, 2011 20:35

Míča_2.2DT píše:
no.mirek píše:
Míča_2.2DT píše:
no.mirek píše:
no.mirek píše:
renďák oskar píše:chlape no.mirek máš to vpoho šáhni při -15 na chladič no??je studenej co loni jsem začal plašit,valím po dálnici 300km vtahu bufík maká celou dobu chladič studenej 3 buřty a všechno je ok,myslím že hodně chladí radiátory v autě to je vody co přes ně proteče,skoušel jsem na malém autě topení a ventilátor naplno při -15 a ten malej motůrek s 5l vody a rafika se po 30km skoro nehnula,tak proto ten bufík tam je aby topil a byl na přání do chladnejchších zemí :D tak buď vpoho

No nevím, nešahal jsem na chladič, ale vyjížděl jsem kopec z Deštnýho na Šerlich, dvojka, trojka, převýšení jako blázen, to by topení neuchladilo. Nahoře jsem kouknul pod auto a bufík si vesele čoudil.
Tak jsem jel 200km v kuse, chladič teplej a topení topilo celou cestu. Tak nevím, čím to. Nechce se mi jen tak preventivně měnit termostat.
Ahoj v krajním případě si udělej vypíénač přeruš drát a je to?
Drát od napájení bych takhle nepřerušoval, protože to topení musí mít nějaký doběh. Když dojedu, tak ještě nějaký čas slyším bzučení, asi je to ventilátor. Když topení vypne, patrně potřebuje dopálit zbytek nafty, odvětrat spaliny, popř. něco vychladit.
jasně chápu ale taky to můžeš típnout než pojedeš a tak ho nepustíš vůbec nebo ho pustíš pokud bude třeba během jízdy

Petr Benda
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 20, 2011 00:30

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Petr Benda » pon lis 28, 2011 10:31

Mé Webasto přestalo topit pouze vrčí a nehřeje. Neví někdo kde je problém? Napadl mě ucpaný palivový filtr. Poraďte

Danielek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 23, 2011 08:17

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Danielek » pon lis 28, 2011 12:41

zdravím nevíte někdo jak je zapojený větrák k webastu vím že přes relé.Dík

Petr Benda
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 20, 2011 00:30

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Petr Benda » stř lis 30, 2011 16:27

Tak jsem byl v servisu Webasto a nestačil jsem se divit. Nezávislé topení má svou řídící jednotku, která se napojí na počítač a zde se dají zjistit chyby, které nastaly při provozu. Technik říkal, že po třech stejných chybách se topení automaticky odpojí aby se nepoškodilo. Nicméně mě nic nenašel, vše hlásí v pořádku, ale teplota v topení je stále na 125 °C, takže proto asi nesepne. Bohužel to nemá žádné čidlo, které by se dalo vyměnit,je součástí ř.j. a ta stojí 6500,- a to je mazec. Takže budu asi bez topení.

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od milanPf » pát úno 17, 2012 05:48

Petr Benda píše:Tak jsem byl v servisu Webasto a nestačil jsem se divit. Nezávislé topení má svou řídící jednotku, která se napojí na počítač a zde se dají zjistit chyby, které nastaly při provozu. Technik říkal, že po třech stejných chybách se topení automaticky odpojí aby se nepoškodilo. Nicméně mě nic nenašel, vše hlásí v pořádku, ale teplota v topení je stále na 125 °C, takže proto asi nesepne. Bohužel to nemá žádné čidlo, které by se dalo vyměnit,je součástí ř.j. a ta stojí 6500,- a to je mazec. Takže budu asi bez topení.

ahoj,
mne by zajimalo kolik si dal za diagnozu v tom servisu.

Ja bych taky potreboval, ale nekoho z Plzenska.

Me to chvili po zapnuti jen vrci a pak vypne :(
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
afilip
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob čer 04, 2011 23:15
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od afilip » pát úno 17, 2012 08:05

Já jsem teda zatím konektor na Webastu nehledal, ale prý je stejný jako v autě, a dá se použít stejný kabel - K-Line. Ten kabel stojí na eBay okolo 150Kč. Takže jestli by nebylo jednodušší koupit kabel, nalézt program, a zkusit diagnostiku sám.
Kde je ten konektor na Webastu? Nechce se mi ho v tomhle počasí hledat.
Aleš Filip
http://1833553930
Scenic 1,6L 16V, r2000, facelift, Sirius 32

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od milanPf » pon úno 20, 2012 00:11

afilip píše:Já jsem teda zatím konektor na Webastu nehledal, ale prý je stejný jako v autě, a dá se použít stejný kabel - K-Line. Ten kabel stojí na eBay okolo 150Kč. Takže jestli by nebylo jednodušší koupit kabel, nalézt program, a zkusit diagnostiku sám.
Kde je ten konektor na Webastu? Nechce se mi ho v tomhle počasí hledat.
jojo, u tech pojitek webasta je zlutej konektor..to je zrejme ono.

dle fota zde by to mohlo makat: http://tdi.dieselpower.cz/forum/viewtop ... 253367e660

zapojeni:
http://community.dieselschrauber.de/vie ... php?t=5704

Pin 4 = Masse
Pin 15 = L-Line => PIN2 (gelbes Diagnosekabel der ThermoTop C)
Pin 16 = +12V

nemate nekdo v Plzni ten kabel s k-line? :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Petr Benda
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 20, 2011 00:30

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Petr Benda » pon úno 20, 2012 10:44

Jo, to je přesně on. Ty si budeš diagnostiku dělat sám? Jestli se ti to podaří tak dej vědět kde sehnat prográmek do noťasu a jak na to. S pozdravem Petr

Uživatelský avatar
afilip
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob čer 04, 2011 23:15
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od afilip » pon úno 20, 2012 16:32

Ten kabel stojí na eBay 160Kč i s poštovným. To si myslím není zas tak vysoká položka, aby ji člověk na pokusy neobětoval 8)
Aleš Filip
http://1833553930
Scenic 1,6L 16V, r2000, facelift, Sirius 32

Petr Benda
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned úno 20, 2011 00:30

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Petr Benda » čtv úno 23, 2012 10:15

Ten kabel má kolega, akorát bych ptřeboval vědět kam napojit ten kablík od diagnostiky a napájení. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
afilip
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob čer 04, 2011 23:15
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od afilip » čtv úno 23, 2012 10:42

Petr Benda píše:Ten kabel má kolega, akorát bych ptřeboval vědět kam napojit ten kablík od diagnostiky a napájení. Poradí někdo?
Já bych řekl, že podle této stránky
http://en.wikipedia.org/wiki/On-board_diagnostics
Signál - 7
GND - 4 a 5
+12V - 16
Aleš Filip
http://1833553930
Scenic 1,6L 16V, r2000, facelift, Sirius 32

Uživatelský avatar
stanleyq
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát úno 11, 2011 09:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od stanleyq » stř kvě 16, 2012 13:33

Zdar, odešla mi řídící jednotka nezávislého topení na Espace. typ: Hydronic - D3W7, typ 25215303, řj 225201022001
Pokud víte někdo o někom, kdo umí řj opravit, ozvěte se prosím ...

Tak vyreseno, koupeno z espace na ND :-)
GRAND ESPACE 2,2 DCI r.v. 2002

Uživatelský avatar
afilip
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob čer 04, 2011 23:15
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od afilip » ned říj 14, 2012 13:59

afilip píše:
Petr Benda píše:Ten kabel má kolega, akorát bych ptřeboval vědět kam napojit ten kablík od diagnostiky a napájení. Poradí někdo?
Já bych řekl, že podle této stránky
http://en.wikipedia.org/wiki/On-board_diagnostics
Signál - 7
GND - 4 a 5
+12V - 16
Tak mi také Webasto přestalo topit. Chvíli to vždycky vrčí (cca 5 minut), a potom vypne. Kabel mám, software jsem na internetu našel (ThermoTest_V207_Setup_GB.exe). Takže v týdnu vyrobím nějakou redukci, a budu to muset vyzkoušet, jestli něco zjistím :?
Aleš Filip
http://1833553930
Scenic 1,6L 16V, r2000, facelift, Sirius 32

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob říj 27, 2012 10:41

to afilip přestalo topit protože nezažehlo a pokud se lajcky řečeno nezápálí vypne se stačilo by pročistit takové sklíčko kde to snímá nějaké čidlo.(jinou svíčku) a taky musí být slyšet cvákání když ho zapneš.po spuštění vrčí vždy to je vodní čerpadlo na okruh vody.

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Spoora » úte lis 06, 2012 10:41

Čus, nepotkal někoho stejný problém s webasto, přídavným topením, jako mě? Přestal mi svítiti displej, svítí jen kontrolka topení, ta červená. Vše funguje, ale nesvítí. Řešil to někdo, co ho to stálo, kde byl problém díííík.

P.S. Mám to v Traficovi

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » stř lis 07, 2012 17:46

Spoora píše:Čus, nepotkal někoho stejný problém s webasto, přídavným topením, jako mě? Přestal mi svítiti displej, svítí jen kontrolka topení, ta červená. Vše funguje, ale nesvítí. Řešil to někdo, co ho to stálo, kde byl problém díííík.

P.S. Mám to v Traficovi
Asi bych to viděl v didodě?co je s ní topení osvětlené(podsvícené) asi to půjde nějak rozebrat a zkouknout jakej máš typ topení?

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Spoora » úte lis 20, 2012 14:53

ahoj, jaký typ mám netušim, žádná knížečka k tomu nebyla. Ale je to ten typ, kde se teplota nastavuje ručně kolečkem, dá se nastavit program na vytápění. Je umístěn v konzoli na osvětlení u řidiče. zkusim sehnat podrobnější info. Ani netušim, jak se k tomu dostanu, žádný šrubek, nic. Buď to půjde přes světlo, jako při výměně žárovky, nebo "lehce" vysunoz samotný panel, ale nechci tonějak zbastit...Na funkci to nemá vliv, akorát na to večer nevidim :?
P.S. Bylo to standartně montované z výroby...Trafic Generation

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte lis 20, 2012 18:05

Tak to nevím jaké to je já mám dodatečnou montáž.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Míča_2.2DT » ned led 06, 2013 21:02

Jak asi je složité vyndat Webasto z jednoho a dát do druhého auta?Myšleno vč.zapojení(prostě sakum prdum) PS:zapojeni by bylo na okruh vody a na EIII 2,2dt r.v.2000 83kW 12V

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Nezávislé topení - Webasto

Příspěvek od Spoora » ned led 27, 2013 13:59

Tak a je to tady...Webasto hlási F 01 ...někde jsem se doslechl, že je to problém se zapalováním (na druhý pokus se nepodařilo zapnout). Neměl někdo stejný problém? nechat vyčistit?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů