vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstranění

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstranění

Příspěvek od volfik » stř říj 08, 2008 20:30

Mám problém,že se za jízdy někdy ozývá vrzání (jako plech o plech) někde z pravé strany podvozku.Někdy stačí jenom zhoupnutí auta,někdy v díře,ale je to nepravidelné a nedaří se mi najít s ničím spojitost.Dělá to i v plně naloženém autě i v poloprázdném.Zdálo se mi ,že je to od předního kola a manželce že někde dál okolo výfuku.Nezná to někdo taky?? :cry:
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

e-vosa
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned črc 13, 2008 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e-vosa » čtv říj 09, 2008 11:43

zkus tohle ... viewtopic.php?t=19977

pravděpodobně je to ono .....
Espace III 98 2.0i 84kW LPG ..posunuto v rodině
Grand Espace IV 2004 3.5 V6 ..chtělo to změnu :-D

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od volfik » čtv říj 09, 2008 12:04

Díky to jsem četl,ale to není asi můj případ.Já to tam mám v rychtyku.Ale zkusím to vzít na kanál a pořádně to zkusím promakat. :cry:
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Uživatelský avatar
Aleš Drlík
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 07, 2007 18:24
Bydliště: Tišnov

Příspěvek od Aleš Drlík » čtv říj 09, 2008 17:51

Ja řešíl něco podobnýho, zkoušel jsem všechno možný a nakonec to ,,vrzaly" silenbloky přichycení motoru. Stačilo je postříkat silikonovým olejem a bylo po zvukách. Ale nevím, jestli to může být i případ u motoru 2.0. Jo a hledel jsem to asi tři měsíce. :)
Espace 3.0 V6 r.1993 (2000-2006)
Espace 3.0 V6 24v r 2000 (2006-
Espace 3.5 V6 r.2007 (2015-

Uživatelský avatar
suflonr
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: pon zář 17, 2007 23:22
Bydliště: Nitra

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od suflonr » pát říj 10, 2008 09:13

volfik píše:Mám problém,že se za jízdy někdy ozývá vrzání (jako plech o plech) někde z pravé strany podvozku.Někdy stačí jenom zhoupnutí auta,někdy v díře,ale je to nepravidelné a nedaří se mi najít s ničím spojitost.Dělá to i v plně naloženém autě i v poloprázdném.Zdálo se mi ,že je to od předního kola a manželce že někde dál okolo výfuku.Nezná to někdo taky?? :cry:
Presne toto trapy aj mna!!! Daj vediet ak si nieco zistil nieco nove

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pát říj 10, 2008 19:32

já bych to asi u svého auta řešil tak že bych dojel na stk a nechal si na té třesačce zakvedlat kolama a hned budeš vědět kde je vule či kde se to tře
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Uživatelský avatar
suflonr
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: pon zář 17, 2007 23:22
Bydliště: Nitra

Příspěvek od suflonr » pát říj 10, 2008 19:40

Tak dnes som zobral vedecko a prestriekal som silenbloky na motore aj ten co je dole a vrzgot prestal

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » sob úno 26, 2011 10:49

Snad mě přečtení tohoto vlákna pomůže i při mém problému.

Po studeném startu mě prvních 2-3 km tupě vrže ( není to kov na kov, ani vrzání interiérových plastů ) za jízdy něco asi z pravé strany motorové části...vzhledem k odhlučnění vozidla nelze specifikovat místo..... kloním se k vrzajícímu silenbloku, napínací kladce, písku ve spodním uložení pružiny tlumiče, nebo horní uložení tlumiče ..... dělá to jen při motoru v tahu ( i jen mírném ) a jak jsem napsal po třech km to skončí a při opakovaných rozjedech přes den do vyhladnutí auta přes noc to nedělá.

Silikon a silenblok ?.... nemá to vliv na jeho případnou životnost ?
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od pas » ned úno 27, 2011 19:21

Mám podobný problém,ale já vím že mám prasklý spodní silent.Až se oteplí tak ho vyměním.Doufám,že ty pazvuky zmizí.Jo a na gumu raději silikon,to WD-nevím nevím....

Ivan Konečný
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 14, 2008 18:58
Bydliště: Pardubice

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Ivan Konečný » ned úno 27, 2011 20:35

Kdysi jsem řešil taky vrzání na pravé straně. Ale to bylo spíš do kovova, jako kdyby byl přidřený motor a trochu to bylo znát i na výkonu - občas lehce klesal. Příčinou byli totálně vysypané ložisko v ložiskovém domečku náhonu pravého kola (Esp lll, 1999, 3.0 v6 automat). Z převodovky jde hnací hřídel na ložisko do domečku a odtud jde zase druhá hřídel a ta jde na homokineťák pravého kola.

Teď mám další problém. při plném levém rejdu je slišet nepravidelné klepání jakobi z pod repráku spolujezdce. Můj dvorní servisák mi tvrdí, že jde o horní uložení tlumiče. Tak to někdy pořeším

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od benisek josef » pon úno 28, 2011 07:44

To lozisko na poloose by ti to delalo stale vzaprahu ci brzdenim motorem.a je to spis jako by svystive vrzani a hlavne by ti to cukalo s volantem...resil sem to kdysi na jinem frantiku...svym zpusobem me se to chovalo jako krivej kotoc jak to trepotalo s volantem...

Me to dela to same.rano za studena jakmile prejedu nakej hrbol b zaprahu i lehkem pod plynem tak to jako by vrze ze strany od spolujezdce od repraku...dodnes sem neprisel co to muze byt.cepy mam vsechny nove horn ulozeni tlumice loziska taky.a misku na pruzinu mam cistou...sinenbloky na motoru vyzualne zhlednuty a taky se tvari ze ok.jedinej co me napad je ten olejovej.je tvrdej takze olej tam je a neni ani promacklej a porad ma tvar hribku a kdyz chci zalomcovat s motorem jde ztuha jak by mel...ja u sebe bud vsazym na vrzajici pruzinu v misce ktera se muze uz nak pretacet pac tlumice uz zrovna nejsou zadny krasavci.kdyz sem mel auto na zdvizi lomcoval s kolem do vsech stran nahoru dolu do stran nic zvlastniho sem nepozoroval.jeste vyzkousim zda soudruzi automechanici utahli dobre horni ulozeni (ty 4srouby u vzduchoveho filtru)a jinak na to dlabu.jo a zkousel sem misku a lehce striknout pod gumu tlumice u misky olej a na chvilku to prestalo...kdyz sem byl v usa tak vsechny stary ameriky vrzaly od tlumicu a s brachou sme koukali a zjistili ze jak maj dlouhy pruziny (coz espik ma vepredu take)vrzou v dolni a horni misce...v lete zkusim trochu polaborovat ale v tyhle zime je to na pikacu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » pon úno 28, 2011 09:06

tudíž nalij petrolej do misky tlumiče a bude klid
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od benisek josef » pon úno 28, 2011 12:49

A proc zrovna petrolej?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » sob bře 05, 2011 17:41

Protože dobře vzlíná ...zjistíš zdali to tím je ... pakliže neezjistíš, tak po krátké době vyschne .....a nic nezničí... pakliže zjistíš ... přejdeš v déle trvající mazání ..... přidáš do petroleje grafitovou vazelínu... zatím mě to v takovýchto případech pomáhá...

Tam kde petrolej vyvzlíná do míst kde je rez a minimální přístup vzduch knzervuje delší dobu
Naposledy upravil(a) Espejsek dne ned bře 06, 2011 11:48, celkem upraveno 1 x.
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od benisek josef » sob bře 05, 2011 17:52

tak sem si dneska koupil petroloej a ty xxxxxxxxx uz chtej za 0,5l 49kacek...kde sou ty doby kdyz byl levnejsi nez nafta :cry: ...no az budu menit gumiska za letni vyzkousim ty spodni misky prolit a horni aspon strikackou pocakat a uvidime zda je to tim...pak poreferuju a diky za tip 8)
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Pipej » sob bře 05, 2011 19:33

Jo jo vrzání zezadu,stále mi to taky dělalo a už jsme nevěděli co ještě namazat a utáhnout,no a pak se zjistilo že zadní pera jsou uložené v gumách které asi už zpuchřely.No a pera mi pak vrzala přímo do nosníků.Toť vše,podloženo a jezdí se zase v tichosti.

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » sob bře 05, 2011 20:31

To asi bude ončo... i přední pružiny jsou na gumových podložkách...... pokud disponujete kdo stlačeným vzduchem vyfoukejte to při první příležitosti v momentě, kdy je pružina povolená...( sundané kolo)..... petrolej to promázne a vyschne... nenaváže na sebe další prach a nebude pak působit jako abrazivo....
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od duskopoprad » ned bře 06, 2011 16:53

Mal som podobný problém, pri vpáde do diery to búchalo, najpv z pravej strany, po pár mesiacoch aj zľava. Boli to tyčky stabilizátora...
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » ned bře 06, 2011 17:47

tady jde o vrzání ( vzrgot) nezávisle na díře,otáčkách či pohybu volantu. Vrzalo to pouze za studena tak do třech km a pak to přestalo
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od benisek josef » ned bře 13, 2011 16:14

Tak sem dneska prezouval a prolil misky petroleji a vrzani je fuc...a kdyz uz sem byl vtom mazani kloub na tyci volantu co je u pedalu byl uplne suchej tak dostal vazelinu a zmizelo i neprijemne vrzani...takze az to zacne opet vrzat v miskach rozpustim vazelinu v petroleji a pujde do misek.a vazelinu jakou?grafitovou nebo je to suma fuk?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » ned bře 13, 2011 16:34

Mě zůstalo vzrání asi u horního uložení tlumiče pořád...jen za studena... kudy k němu?.. Pod reprákem?
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od duskopoprad » ned bře 13, 2011 17:02

Predný tlmič je chytený maticami , a sú prístupné za peľovým filtrom. /Pod kapotou, v pravom a ľavom rohu/. Je potrebné vybrať peľové filtre.
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od Espejsek » ned bře 13, 2011 18:45

díky...málem jsem tam lezl od repráků.... jdou prostříkat , nebo jsou v něčem neprodyšným uložený ?
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od benisek josef » ned bře 13, 2011 18:57

prostrikat nejdou jen prolejt ze zhora a ono si to prez ty srouby nak natece...jinak jukni na elit tam je vyfoceny to ulozeni.lozisko je vsazeny v takovy tvrdy gume co stoji skoro 2tis...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Re: vrzání a různé divné zvuky z pravé strany podvozku

Příspěvek od pas » ned bře 13, 2011 20:57

Včera jsem vyměnil ten spodní silent /sněhuláka/ a zmizelo bouchání při startu a rozjezdu a zdá se to celkově tišší.Ale zůstalo takové povrzávání a protože to dělá jen když je v tahu nebo brzdí motorem ,mám podezření na horní silent motoru na ty gumový dorazy.Zkusím je máznout glicerínem nebo silikonem.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti