vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstranění

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Espejsek » pon bře 14, 2011 16:56

tak prolito.. zítra ráno u studeného rojezdu uvidím . výseldnou radost, či zklamání se podělím
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od pas » pon bře 14, 2011 20:13

V poledne jsem ten silent prostříkal silikonem a vyjel na nákup.Najel jsem asi 60km a ticho jak v kostele.Žádný vrzání,prostě nic.Tak pachatele bychom měli,teď ještě jak to dlouho vydrží.Ta guma je prostě stářím zteřelá a ztvrdlá a proto vrže.Možná by nám nějaký chemik poradít co použít,aby to nemělo jen krádkodobý efekt-silikon,glicerýn,WD,petrák nebo co?

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Míča_2.2DT » čtv bře 17, 2011 21:38

pas píše:V poledne jsem ten silent prostříkal silikonem a vyjel na nákup.Najel jsem asi 60km a ticho jak v kostele.Žádný vrzání,prostě nic.Tak pachatele bychom měli,teď ještě jak to dlouho vydrží.Ta guma je prostě stářím zteřelá a ztvrdlá a proto vrže.Možná by nám nějaký chemik poradít co použít,aby to nemělo jen krádkodobý efekt-silikon,glicerýn,WD,petrák nebo co?
Ahoj nejsem chemik ale existuje sprej na oživování pneu a plastů ten mám já a je to ok.drží dost dlouho i v zimě dešti atd..pak by asi mazací tuk ve sprji nebyl na škodu jen si přčti obal aby to nežralo plasty

Espejsek
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 10, 2011 18:43
Bydliště: Zeleneč

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Espejsek » pát bře 18, 2011 16:39

studený vrže a vrže....
Espejsek v Grandu 2.0 84Kw r.v1998 , Megane I 1.6e r.v. 1988 a mnoho dalších již automobilovém nebíčku....

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » sob bře 19, 2011 09:58

Na gumu a sinenbloky se mi hodne a dlouhodobe osvedcil sprej co se pouziva jcb traktory na pisty na radlici...kdyz strika bubla a je ritkej jako wd takze natece vsude a cca po 5s zhoustne jak vazelina...tenkrat se prestehoval z prace ke me domu jelikoz za 850kc bych si ho nekoupil ale urcite delaj i menci vydani...podivam se jak se primo jmenuje...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Márty » čtv lis 10, 2011 11:40

Tak u mě také malá do mlýna s vrtavým zvukem od pravé strany. Měnil jsem někomu na EIII tlumiče a říkal, že mu u pravé strany vrže jakoby guma o kov a že chce vysloveně vyměnit i gumové uložení.
Po týdnu mi volal, že se auto chová perfektně, ale vpravo je vrzání stejné, ba i horší. Dal jsem tedy na rady, vzal silikonový sprej na plasty a gumy, a celý hlavní "zavěšovací" silentblok motoru prostříkal ze všech stran. Pán mi volá, že je to paráda, že byl v několika servisech, všude mu řekli, že je to uložení a když jsem mu říkal o silenbloku, koukal se na mě nevěřícně a na uložení trval. Tak to nakonec vyřešil sprej za 70,- :wink: a je potvrzené ticho...
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » čtv lis 17, 2011 22:03

dej sem foto kterej mam prostrikat na v6 pac presne tenhle zvuk se snazim odstranit uz rok ze strany spolujezdce....
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od volfik » pát lis 18, 2011 06:36

Já bych taky poprosil to foto,není mi to moc jasné co se tam dá namazat,není ten silenblok kapalinový.?
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Márty » pát lis 18, 2011 13:11

Je to tento silentblok (držák motoru), který má každý Espace III. Ten hliníkový vršek se může lišit, ale ten gumový silent. (hříbek) je stejný. Jde o to, že se z části kterou nevidíme dotýká karoserie a ona "suchá" guma pak vrže. Nepoužívejte žádná agresivní maziva, ale jen silikonový olej, který gumu nedeformuje a nerozpouští aby "nedegradovala".
Nastříkat silikonový olej všude kam dosáhnete na to co je z "gumy", steče to do nepřístupných míst a ticho je na světě.
Přílohy
Bez názvu.png
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » pát lis 18, 2011 18:04

ja sem si to myslel ze dojde na ten olejovej sinenblok :mrgreen:
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » ned lis 20, 2011 12:28

prostrikano (no spis prolito :rolling: ) dle navodu made in marty silikonovym olejem ve spreji co nelepta a neponicuje gumu a plasty a je vhodny i na tesneni na dvere na zimu cca 90kc v tescu a vrzavej pazvuk udelal :pete1: ...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

spider_1
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: sob lis 06, 2010 12:06

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od spider_1 » ned lis 20, 2011 16:46

zdarec chlapi,

vrže mi něco na spolujezdcové straně někde v místě zadních sedaček nebo až v kufru..když jedu přes hrboly,vrže tam nějakej tapec,plast nebo něco takovýho..vytahal sem sedačky a dělá to pořád, sedl sem si dozadu a do všeho sem mlátil,ale nic zvuk nevydává..je to podle mě z kabiny,ne od podvozku takovej vrzavej zvuk..nesetkali jste se s tím? mě z toho trefí:-(

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Alf8875 » ned lis 20, 2011 17:25

Mě to dělá někde za řidičem taky na nerovnostech a sedačky to taky nejsou . Už jsem si zvykl řeším to VOLUME .... :D
Espace 2,2 DT r.v, 1999

spider_1
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: sob lis 06, 2010 12:06

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od spider_1 » pon lis 21, 2011 06:48

jelikož mám vzadu 800W woofer a 1000W zesák,tak to řeším stejně:-D ale když nejedu sám a začne to někde dělat,připadám si jako ve ,,stodváci" což mě trochu štve..

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » pon lis 21, 2011 13:46

a co by si chtel kolego kdyz mas vsechno od toho boomblastru vycvachtany?to je asi udel pojizdnejch saundsystemu a obzvlaste kdyz espik je sama petka :mrgreen: ....jeste kdyz sem byl mladej jura taky mi to bralo a pak kdyz sem byl donucenej ject bez tuby to bylo ale prepazvukovano :rolling:
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

spider_1
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: sob lis 06, 2010 12:06

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od spider_1 » stř lis 23, 2011 09:16

no je mi jasný,že ty basy tomu dávají pěkně zabrat,ale rád bych jen něco utáhl a měl klid;-) nechápu,co to je..do všecho sem mlátil,se vším třepal,ale ten zvuk nikde..pak se rozjedu na hrboly a už to vrže..je to jako by nějakej plastik na cituvku po něčem jezdil a vrzal

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od martinsem » stř lis 23, 2011 17:52

Nedělá to zámek pátých dveří? Já to hledal asi měsíc. Promazal jsem ho a je klid.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » stř lis 23, 2011 20:21

tohle mi kdysi davno delali 5dvere kdyz vrzali o naraznik...stacilo jen sestelovat v pantech smerem nahoru a namazat a bylo vse potichu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

spider_1
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: sob lis 06, 2010 12:06

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od spider_1 » čtv lis 24, 2011 06:14

na páté dveře jsem to typoval původně,tak je zkusím..díky;-)

Chudomský Marcel
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 24, 2009 10:36
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Chudomský Marcel » pát bře 09, 2012 20:25

Mě se zase ozývá bouchání od přední nápravy z vrchu a zadrhává se volant vrejdu - asi přidřené ložisko uložení.
Jak , čím , kudy namazat bez rozebírání.
Dík za radu.
MARCEL
Espace III 2.0 /84kw 1998 LPG
Clio II 1.2 16V/55kw 2002

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Pipej » sob bře 10, 2012 03:09

bez rozborky to nejde.Sundat a ložisko ani nemazat ale vyměnit

martinsem
Experienced member
Příspěvky: 738
Registrován: čtv kvě 12, 2005 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od martinsem » sob bře 10, 2012 08:29

Přesně tak, a udělej to dřív než praskne pružina. Škoda je pak minimálně dvojnásobná.
Ex:
tátova Š120L r.v. 85
Trabant 601 Lux
Favorit 136L r.v. 88
Forman 135LX r.v. 93
Sonata r.v.96 2,0 16V
Matiz r.v. 99
Laguna Grandtour r.v.96 2,0 16V
Scenic Sport edition r.v.02 1.6 16V
Grand Espace r.v.98 2.0 8V
Laguna II. r.v.02 2,2dCi
Superb r.v.05 1,9TDi
S-MAX r.v.08 2.0TDCi AT
Grand Espace r.v.03 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Grand Espace r.v.06 2,2dCi 110kW Initiale PARIS
Mondeo Titanium X Sport 2.2Tdci r.v.08[/color]
-
Grand Espace r.v.11 2,0dCi 127kW AT Initiale PARIS
A6 Avant r.v.11 2.0TDI 125kw

Uživatelský avatar
Prtka
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 23, 2006 14:00

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od Prtka » sob bře 24, 2012 21:52

Tak jsem řešil celkově přední nápravu, kromě bouchání řízení při rejdování se vyskytuje zvuk v horní (přední) části vozu, je to při jízdě po rovině, když se silnice houpe nahoru/dolu. Po výměně čepů, táhel, tyček stabilizátorů, tlumičů vč.horního uložení, se druhý zmiňovaný zvuk objevuje stále :(
Je to takový kovový zvuk podle toho houpání auta a většinou, když je chladněji.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
Grand Espace 98

hondzik
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: stř bře 10, 2010 14:21
Bydliště: Plzeň

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od hondzik » sob bře 31, 2012 16:19

něco mi vrže taky vzadu, tak od 80km/h vejš a hlavně směrem do kopce. Nebo když sjíždím z dálnice a rychlost padne od 100 dolů. Vyloženě vrzání jako když se něco tře o sebe. Takže zítra zkusím zadní vrata...

Ale k problému: Poslal jsem Espasitele o 5 k zemi, nový pružiny, uložení, čepy, tlumiče, tyčky a rovnou přezul na letní 17". Do tý doby se ozývala přední náprava- mrtvý tyčky. Teď se auto chová super, plno z vás řekne že je to tvrdý, ale mě to vyhovuje. Ale, začlo něco rytmicky ťukat, tipoval bych že co otočka kola, tak klepnutí ( nevím jak popsat, něco mezi mlaskáním až tlumeným ťukáním, jako kdybych měl brutálně nakoplý kolo....) Nějakej tip? Poloosa? Ložisko? Už jsem z toho dost vypsyšenej že si už vsugerovávám že to i cítím, nebo nevím. Tohle nenávidím a jezdit se vším vypnutým, snažit se nedejchat a poslouchat mě totálně deptá. Někdy si říkám zlatá uřvaná italka kde není nic slyšet. Espika mám rád a vyhovuje mi že je tichej. Teď mi hajzlík drásá, kdyby něco upadlo, budu snad spokojenější než toto
Renault Espace III 2,0 8v
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 75 1,8ie
Opel Kadett GSi 2,0 16v
Peugeot 106 1,0i

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: vrzání, bouchání a různé divné zvuky - popis a odstraněn

Příspěvek od benisek josef » ned dub 01, 2012 11:11

Prtka píše:Tak jsem řešil celkově přední nápravu, kromě bouchání řízení při rejdování se vyskytuje zvuk v horní (přední) části vozu, je to při jízdě po rovině, když se silnice houpe nahoru/dolu. Po výměně čepů, táhel, tyček stabilizátorů, tlumičů vč.horního uložení, se druhý zmiňovaný zvuk objevuje stále :(
Je to takový kovový zvuk podle toho houpání auta a většinou, když je chladněji.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
mam prohlidni sinenbloky motoru...
a k tomu rytmickemu bouchani ted resim neco podobneho a dela mi to poloosa u spolujezdce kloub v prevodovce a vystredovaci lozisko...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů