Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
coolio
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát lis 10, 2006 18:00
Bydliště: Praha

Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Příspěvek od coolio » pon črc 21, 2008 13:22

Ahoj,

už několik měsíců mne trápí zesilující pískání, které jde od jakoby PZ kola. Jde to sluchem špatně vysledovat, protože jde o vysoké, kovové pískání - "třepání", které patrně vzniká jako tření nějakých kovových částí.
Není to závislé na rychlosti, ale na otřesech - na kvalitnější silnici je minimální.
Teď o deštích to ustalo, aby po oschnutí zase plně začlo.
Je to slyšet jak zevnitř, tak i zvenku, takže to bude asi někde kolem uchycení kola k autu.

Jestli jste se s tím už někdo setkal tak mi prosím dejte vědět, zatím to marně stopuju, asi to nechám řešit nějaký servis protože to přestává být snesitelné.

Espace 2.2.dT Grand

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pon črc 21, 2008 15:09

no mužou to dělat destičky a nebo je tam ještě plech co chrání kotouč dokud to nerozděláš tak nezjistíš čim to je
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

e-vosa
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned črc 13, 2008 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e-vosa » sob srp 30, 2008 11:07

taky mi to takhle píská ale fakt nevím čím to je..

coolio
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát lis 10, 2006 18:00
Bydliště: Praha

Odpověď

Příspěvek od coolio » úte zář 09, 2008 09:36

Tak jsem na to náhodou přišel, už jsem z toho šílel. Odposlechli jsme za jízdy že pískání vychází z místa před PZ kolem. Po detailní obhlídce spodku jsem odhalil že jedna brzdová trubička, která vede pod prahem a je obalená gumovým návlekem, je v místě uchycení prodřená gumou až na kov. A samozřejmě se za jízdy po nerovnostech třepala a vydávala ono zmíněné protivné pískání...
Otázka zní, čím to spolehlivě utěsnit, případně ji celou vyměnit?

e-vosa
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned črc 13, 2008 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e-vosa » úte zář 09, 2008 12:17

super ...chystal jsem se udělat to samé co vy tak ted to mám jednodužší, rovnou půjdu zkontrolovat toto ...a čím to opravit ... no ... to se asi nedá takhle dokud to neuvidim..
Espace III 98 2.0i 84kW LPG ..posunuto v rodině
Grand Espace IV 2004 3.5 V6 ..chtělo to změnu :-D

e-vosa
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned črc 13, 2008 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e-vosa » čtv zář 11, 2008 12:46

tak jsem si k tomu konečně dostal... nevím jak jinde ale u mě to nebyla brzdová trubička ale lanovod ruční brzdy! .......na pravé straně jsem měl ten gumový návlek uplně posunutý jinam tak jsem ho vrátil zpět na místo a "zacvaknul" do držáku... na levé straně jsem měl ty návleky opravdu prodřené tak jak říkáš tak jsem ho posunul o centimetr na stranu a znovu zandal .... nějakou dobu by to mělo vydržet než se to zase prodře, gumový návlek je docela dost dlouhý tak můžu posunovat pořád, :). ... a pro jistotu jsem to stříknul VDčkem ..... taky se to tam mnohem lépe nandavalo a neprotrhla se ta gumička o ostré hrany toho držáku.....bál jsem se že kdyby šlo opravdu o brzdovou trubičku, bylo by to docela nebezpečné .. jednou by se to mohlo prodřit a vytéct....lanovod ručky ale znamená jen další z nekonečných investic..
Espace III 98 2.0i 84kW LPG ..posunuto v rodině
Grand Espace IV 2004 3.5 V6 ..chtělo to změnu :-D

coolio
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát lis 10, 2006 18:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od coolio » pát zář 12, 2008 12:50

Zajímavé, budu se tam muset zase podívat, co to vlastně bylo za trubičku, šlo to k brzdám, tak jsem to moc nezkoumal.
Ale to že to jde posunout je dobrá zpráva - ja nabyl dojmu že je to napevno, protože to byla logicky první věc kterou jsem chtěl zkusit - jsem rád že stačí jen hrubá síla :-) Předtím jsem to jen provizorně oblepil PVC páskou, ale už se asi zase prodřela, protože to začlo pískat zas.
WD rulezz

kissidor
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon pro 01, 2008 12:28

Re: Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Příspěvek od kissidor » sob bře 26, 2011 15:28

Ahoj mi to sice nepíska ale při sešlápnutí brzdy to hučí v zadu,vypadá to na destičky ale nikdy jsem je neměnil porádí mi někdo?Dík

rychlyfranz
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte bře 29, 2011 21:27
Bydliště: Humpolec

Re: Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Příspěvek od rychlyfranz » úte bře 29, 2011 22:12

Ahoj, jelikož jsem si minulý týden koupil taky rendla espc 2,3dci, 150tkm, r 2002 tak provádím prvotní údržbu a dneska jsem taky z důvodu hučení měnil zadní brzd. destičky.
Takže v globále - práce je velice snadná -sundat kolo-zevnitř na brzdiči vytočit 2 dva šrouby (13) a tady je první bacha ! potřebuješ 13 klíč plocháč na přidržení matky na straně od destiček a z druhé strany jakoby zevnitř auta golu, zásadně oříšek 6 hran ne 12, protože šrouby musí být poctivě dotažené a hlava šroubu je dost nízká, tak abys to neočesal. Pak vyndáš staré desky, všechno očistit kartáčem - nemastit!!!. Nepůjde ti asi zasunout píst do brzdiče, takže - stahnout citně fest truhlářskou svěrkou pak vzít sikovky a pístem pootáčet i kolem dokola až ucítíš, že tah na svěrce povolil (spadne ti na nárt - pokračuje se po 2 cigaretách a kafi, až zuřivost trochu opadne) a následně opět podotáhneš svěrku a pootáčíš sikovkama píst atd atd, až je píst uvnitř brzdiče . Bacha na gumičku nepoškodit!! jinak vyměnit. Ten píst se musí schovat skoro celý, aby se ti do mezery vešly desky a šlo to nasadit na kotouč, jinak celý znova
Potom nasadíš nové vymezovací plíšky (jsou v balení s deskama - po vyndání destiček se koukni jak tam patří), nasuneš destičky, navlíkneš to na kotouč celé zpátky, našroubuješ oba NOVÉ šrouby 13" ( taky jsou v balení) opět bacha na stržení a poctivě utáhnout s plocháčem a golou, nahodíš kolo a pápá.
Dávej POZOR, po vyndání brzdiče cca 2kg celý visí na brzdové hadičce s Al trubkou, tak ať to neurveš, neohneš... aby sis nepřidělal práci a peníze, možná bych to předem i přivázal na nějakej drát k nápravě, jo a sada zadních desek 930 ,-českých kaprů
FERI ESPACE III 2,2dci, 2002, ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ NÁSLEDUJÍCÍCH

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Příspěvek od thomas007 » pát lis 14, 2014 13:28

Zdravím,

konečně jsem našel něco podobného jako se děje i na mým necelý tři roky starým Kangoo. Ne vždycky ale poměrně často se mi stává, že mi od pr.zadního kola jde slyšet hvízdání jakoby kov na kov. Zjistil jsem už že to neni ručka která by furt dobržďovala, ani nic podobnýho. Občas se to stane při popojíždění v koloně, někdy po 200km cesty po dálnici. Nenašel jsem žádnou pravidelnou věc co by to způsobovala. Zkusím teda prozkoumat věci, které jste tu uvedli. Nenapadá ještě někoho něco na co se zaměřit dál?

Díky
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

Uživatelský avatar
taker666
Advanced member
Příspěvky: 486
Registrován: ned dub 11, 2010 11:43
Bydliště: Slovakia

Re: Pískání z pravé zadní strany, jako od kola

Příspěvek od taker666 » úte srp 06, 2019 15:25

Nemáte náhodu fotky kde to bolo predrene?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů